WAU

Naše logo zvítězilo!!

První velký výstup z práce na projektu WAU je už na světě - oficiální logo projektu. Práce na návrzích loga byla zahájena ihned po ukončení prvního projektového setkání parterů v Bechyni. Děti ze všech zúčastněných škol přenesly své představy o tématu a obsahu partnerství na papír, popř. do elektronické formy. Vzniklo mnoho originálních a krásných nápadu ve snaze spojit význam vody se zeměmi zapojených do projektu. Každá škola pořádala místní kolo voleb, kde odborná porota složená z hlavních zástupců projektových týmů zvolila 3 vlastní návrhy, které postoupily do dalšího kola voleb, což bylo mezi-partnerské hlasování, které probíhalo online se spravedlivým zastoupením volební účasti každé školy. Po naplnění všech volebních mandátů na začátku nového roku byl vyhlášen vítěz. Potěšující zpráva pro bechyňský tým spočívá v tom, že to vlastně byl návrh žákyně z Kateřiny Habrové (8.A), které srdečně blahopřejeme.

Naše logo zvítězilo!!Naše logo zvítězilo!!

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
logo-navrhy560665592.docx 237.9 Kb

Projekt WAU v programu Erasmus+

Základní škola Františka Křižíka Bechyně byla opět úspěšná v získání grantu na realizaci projektu partnerství škol tentokrát v rámci programu Erasmus+. Nový projekt spolupráce škol se jmenuje WAU neboli Water Around Us (WAU – Voda kolem nás) a jak to z názvu vyplývá, budeme se zabývat s průzkumy vody v dvouletém období trvání projektu. Každé pololetí bude věnováno určitému tématu: 1) celkový význam vody pro člověka a koncept vody jako takové; 2) vliv vody na formaci osídlení a její vliv na lidské společnosti v minulosti a v současnosti; 3) environmentální aspekty vody; 4) hledání symboliky vody v umění.

Do projektu jsou zapojeny 4 školy ze 4 evropských zemí: Portugalsko, Litva, Španělsko a Česká republika. Týmy ze všech škol budou pracovat na přípravě různých výstupů, které budou prezentovat jejich postoj k probádanému tématu. Své výstupy ve formě plakátů, brožur, vystoupení aj. budou týmy žáků a učitelů představovat na partnerských setkáních. Každá škola tak bude jednou hostit své partnery ve svém městě a taky pojede na tři návštěvy k ostatním partnerům. První setkání proběhne na začátku roku 2016 v portugalském Acains. Následovat bude setkání na konci 2. pololetí v litevském Siauliai. Třetí projektové období bude kulminovat v setkání ve španělské Almerii na začátku roku 2017, a na závěr se všichni setkají u nás v Bechyni.

O práci na projektu, realizaci dílčích výstupů a našich výprav do partnerských zemí budeme průběžně informovat na školním webu, v místním zpravodaji a prostřednictvím různých akcí na území školy.