Wasteland

Představujeme nový projekt Comenius

Naše škola byla úspěšná v dalším projektu Comenius. Čeká nás další dvouletý cyklus, tentokrát na téma Recyklace. Projekt umožní našim dětem vycestovat do zahraničí a pobývat v hostitelských rodinách a rozšířit si své jazykové zkušenosti. Máme partnery s atraktivních destinací, takže děti budou mít i cestovatelské zážitky.
Nyní si dovolíme náš nový projekt představit.

COMENIUS 2012 – 2014
název projektu: WASTELAND (země odpadku :)
Naši patrněři jsou ze Španělska, Německa, Polska a Francie.

Náplň projektu:
1. rok – jak zúčastněné země nakládají s odpadem;
2. rok – výroba artefaktů z recyklovaného / recyklovatelného materiálu
Pracovní program:
Září 2012 – Začátek projektu, založení webu a wiki
Listopad 2012 – 1. setkání partnerů – Francie: diskuze, příprava brožury o nakládání s odpadem a strategii recyklace v jednotlivých zemích (může být ve formě komiksu, např. „Příběh(y) plastové lahve/konzervy...“)
Leden 2013 – Průzkumy o recyklačních strategiích v jednotlivých zemích; Soutěž o nejlepším průzkumu a řešení recyklace a odpadu
Květen 2013 – 2. setkání partnerů – Německo
Červen – vydání brožury s příspěvky o řešení odpadu a recyklace; Plakát mapující recyklační strategie zúčastněných zemí; Hodnocení projektu po 1. roce
Listopad 2013 – 3. setkání partnerů Polsko – příprava dalšího projektového roku
Říjen 2013 – březen 2014 – tvorba artefaktů
Březen 2014 – 4. setkání partnerů – ČR – výstava artefaktů; brainstorming nových/dalších nápadů
Květen 2014 – 5. setkání partnerů (závěrečné) – Španělsko – Výstava artefaktů; Difuze všech aktivit
Červen 2014 – Závěrečné hodnocení projektu