Aktuality ze školy

Už druhý výlet na kolech dětí ZŠ Františka Křižíka

Naši žáci devátých tříd mají na výběr ze čtyř volitelných předmětů. Ti, kteří dělají přijímací zkoušky, si vybírají přípravu z matematiky a českého jazyka. Ti ostatní mají sportovní hry a vaření. 
Sportovní hry máme v pátek poslední dvě hodiny jednou za čtrnáct dní. V únoru 16. 2., i v březnu 1. 3. nám počasí natolik přálo, že jsme se o sportovní hry vydali na výlet na kolech. První cyklovýlet byla naše oblíbená trasa Bechyně-Hutě-Černýšovice-Dobronice-Senožaty, celkem 18 km. Druhý cyklovýlet byl Bechyně-Hutě-Bežerovice-Sudoměřice a zpět, celkem 16 km. 
Oba výlety jsme si hezky užili a zážitek máme jak z lesních cest plných kaluží a bláta, což se velmi líbilo chlapeckému týmu, tak z brodění přes potůček v chatové oblasti u Bežerovic. Velká pochvala patří chlapcům Kubovi Valešovi, Kájovi Tůmovi, Radku Šafaříkovi, Lukáši Matouškovi, Ondrovi Štěpánkovi za vzorné dodržování všech pravidel při skupinové jízdě na kole, za úžasnou vzájemnou podporu při jízdě do kopců  a za velmi příjemné sportovní nasazení. Už se těšíme na další „sportovky“, protože náš další výlet na kolech bude spojený s opékáním „buřtíků“. 
Francová Alena

https://www.youtube.com/watch?v=B3uUZdIPlfA&ab_channel=AlenaFrancov%C3%A1