Aktuality ze školy

Matěj Mikšovský mezi atletickou elitou

První březnový víkend hostila pražská hala ve Stromovce výkvět žákovské atletiky z celé České republiky. Ve dnech   2. a 3. března se zde konalo mistrovství republiky žáků a žákyň do 15 let. Do Atletické haly Otakara Jandery se sjeli mladí atleti a atletky z celkem 129 atletických klubů a tentokrát nechyběl ani zástupce Bechyňského atletického klubu Bechyně. Do soutěže koulařů byl na základě předchozích výkonů vybrán Matěj Mikšovský, který v průběžných tabulkách figuroval na 6. místě.
Podporovaný rodinným týmem a trenérem zvládl všechna úskalí prezentací před vlastní soutěží, které velké závody, jako je mistrovství republiky, doprovází, kvalitní rozcvička v zázemí haly a v před půl pátou bylo všech osmnáct koulařů odvedeno do závodního sektoru. Zde si vyzkoušeli vrhačský kruh a před vlastním závodem byli všichni představeni divákům nejen v hale, ale i do streamového vysílání Jsem atlet.
První pokusy a Matěj exceloval: kouli poslal do vzdálenosti 14,29 m, čímž se na chvíli usadil do vedení, a přestože jej záhy překonal závodník z Jižního Města Gasiunas Demčenko (14,51), téměř celou soutěž se držel na medailové pozici! Osobní rekord si Matěj vylepšil o 71 centimetrů! Matěj už další centimetry k výkonu z 1. série nepřidal, zato soupeři ano… Demčenko se zlepšil ve 4. pokusech na 14,72, Matěj byl ale stále 2. V předposlední sérii se zlepšil pardubický Benda na 14,50 a Matěj klesl na bronzový stupínek. V poslední sérii zazářil do té doby pátý Cowan z domácího Olympu Praha a po nevýrazných výkonech vrhl 14,96 a dostal se do čela závodu. Na toto nikdo nedokázal zareagovat, ani Matěj, takže na něj zbyla nepopulární bramborová medaile… Byla to ale obrovská zkušenost, kterou určitě prodá v červnu na Letní olympiádě dětí a mládeže v Českých Budějovicích, popřípadě na venkovním MČR v září v Třinci.