Výsledky přijímacího řízení do 1. tříd
Zveřejňujeme výsledky přijímacího řízení.
Přílohy k článku | ||
Jméno souboru | Popis | Velikost |
vysledky-prijimaciho-rizeni-1.-trida.pdf | 468.2 Kb |
Zveřejňujeme výsledky přijímacího řízení.
Přílohy k článku | ||
Jméno souboru | Popis | Velikost |
vysledky-prijimaciho-rizeni-1.-trida.pdf | 468.2 Kb |
Žáci 9. A se tento týden připravovali na akci Jom ha Šoa, kde jsou čtena jména obětí židovského a romského holocaustu. Svou úlohu zvládli na jedničku.
Ještě než jsme se rozutekli na velikonoční prázdniny, vyzkoušeli jsme si s dětmi z 5.A zahrát si při tělocviku na zvířata, která k Velikonocům asi nejvíc patří. Místo štafetového kolíku jsme si předávali mrkvový kolík (naštěstí nám ho nikdo nesnědl), skákali jsme v pytlích jako králíci, snášeli jsme vajíčka jako slepičky a nakonec jsme si vyzkoušeli soutěž o nejdelší skok velikonočního králíčka. Naše nejšikovnější zaječice skočila 4m, takže na olympiádu už má natrénováno. Konkurenti, třeste se :)
Téma starověkého Egypta nás pohltilo natolik, že se mu věnujeme již 14 dní a stále nejsme u konce bádání, vyrábění a zjišťování nových poznatků. Ve 3. A se vyráběly velké nástěnné obrazy. Do hodin dokonce zavítal sám faraon. Celá delegace faraonů. Zato ve vedlejší 4. A se objevily mumie!!! Některé dokonce v pantoflích.
Žáci 3. A a 4. A navštívili velkolepou výstavu TUTANCHAMON - JEHO HROBKA A POKLADY , Podnikli fantastickou cestu do minulosti a přenesli se do starověkého Egypta. Mohli obdivovat největší archeologický objev světa - pohřební komory a poklady samotného faraona. Ty byly uspořádany přesně tak, jak je před více než 100 lety objevil archeolog Howard Carter. Expozice byla dechberoucí.
Každoroční soutěž ve skoku do výšky Bechyňská laťka se uskutečnila 1. a 2. dubna v naší tělocvičně. Zúčastnili se závodní z 1. a 2. stupně. Obrazové zpravodajství a přehlídku medajlistů najdete ve fotogalerii.
Děti ze 3. A a z 5. A se chystají do Prahy na výstavu Tutanchamon. Ve svých přípravách nenechaly nic náhodě. Jedou vyzbrojeny neskutečnými znalostmi.
V pondělí 31.3. jsme si v 5.A sice trochu opožděně, ale přece, připomněli našeho "Učitele národů", Jana Amose Komenského. V hodinách jsme se řídili pravidly o názornosti, všestranném využití našich schopností, hravou formou jsme si opakovali probrané učivo a získané znalosti. V tělocvičně jsme si protáhli tělo, při češtině se zapotili u běhacího diktátu, který prověřil schopnost zapamatování neznámých textů ve větách o životě JAK. Při matematice jsme vyzkoušeli práci s číselnými řadami Abaku a při přírodovědě jsme na školní zahradě objevovali, co všechno vnímáme našimi smysly - zrakem, čichem, sluchem, hmatem, někteří by se nebáli vyzkoušet ani chuť a sníst venku ploštici či sedmikrásku :) Byl to den plný příjemných okamžiků.
Ve středu 26.března se vydal výběr nejšikovnějších chlapců 5. ročníku poměřit své dovednosti ve vybíjené. Sportovní hala v Táboře praskala ve švech, 18 týmů bylo ohromnou konkurencí, ve které naši hoši po urputných bojích nakonec obsadili 18. místo.
V pátek 28. března se na stejnou misi vydala děvčata. Na tomto turnaji už zápolila polovina týmů a v další těžké konkurenci obstála děvčata lépe, obsadila celkově 7. místo z 9 týmů.
Všem sportovcům děkuji za vzornou reprezentaci školy a i když jsme nevyhráli, turnaje pro nás určitě byly báječnou zkušeností do budoucna.
Děti z kroužku Příroda kolem nás se pustily do zahradničení. Zasely semínka rajčat a teď budou trpělivě čekat, zda jim semínka vyklíčí a vyrostou rostlinky. Kromě zahradničení jsme se za poslechu písniček věnovali výrobě tulipánů. Jak se dětem povedly, můžete posoudit na našich fotografiích.
První březnovou středu se některé děti z 1. stupně setkaly s paní spisovatelkou Katarínou Fialou. Autorka dětem nejen četla ze svých knížek, ale poutavě je vtáhla do děje divadlem, nebo úkoly k tématu. Děti si užily i připravené pohybové aktivity ušité na míru dle věku. Každá třída obdržela jako dárek od paní spisovatelky 1 výtisk autorské knihy k další četbě ve třídě. Pořádáno v rámci Březen měsíc knihy.
Děti ze čtenářského kroužku napsaly pohádky o králíčcích. Svá dílka vystavily na nástěnku ve třídě. Spolužáci tak mají šanci přečíst si jejich výtvory a hlasovat o nejhezčí příběh.
Hurá! Přichází jaro a my opět budeme vyrážet do přírody a prozkoumávat naše okolí. Na naší první jarní výpravě jsme objevili místo s nádhernou záplavou sněženek. Postavili jsme několik domečků pro skřítky a poté jsme pokračovali v toulání. Některé z nás sice bolely nožičky, přesto se už těšíme na další putování.
Dobrodružnou jízdu lodí, raketou, vzducholodí, ponorkou, letadlem, absolvovali naši žáci ze 3. A, 4. A a 5. A. Na představení v táborském divadle se seznámili se životem a dílem Julese Verna. Poznali naprosto všechny příběhy slavného spisovatele, ale i jeho syna. Divadlo plné kouzelných rekvizit, nápaditých kulis a hlavně živé hudby se saxofonem se dětem opravdu líbilo. Výlet do Tábora jsme zakončili návštěvou místní botanické zahrady. Zde byly k vidění nejen tropické a masožravé rostliny, ale i zvířata v teráriích či dravci ve venkovních voliérách. Na závěr nás čekalo putování zahradou s pracovním listem.Dvě skupiny měly plný počet bodů.
Ne, není to překlep, od Plejtváka z minulého týdne se prvňáčci skutečně přesunuli k Plýtvákovi. Zábavnou formou jsme vyzkoumali, jak zamezit plýtvání potravin. Poučení jsme si vzali z pohádky Jak pejsek a kočička pekli dort a zvířátkům poradili, co do dortu patří a co ne. Hráli jsme pexeso naruby, vyslechli příběh jedné jahody a zazpívali si o starém farmáři i klasickou českou Když jsem já sloužil. Domluvili jsme se, že se budeme snažit dojídat a jídlem zbytečně neplýtvat ve škole i doma.
Týdenní povídání o masopustu jsme zakončili na tučný čtvrtek. Protože se nám nepodařilo sehnat škvarky, bůček ani klobásy, spokojili jsme se s koblihami.
Školní družina připravila pro děti tradiční karneval. Masek se sešlo tolik, že se málem nevešly do naší jídelny. Zábava byla úžasná a děti si přišly na své při hrách, soutěžích i tancování.
Mezinárodní den velryb připadl letos na 16. února. Nejmenší školáci se seznámili s největšími savci naší planety. A jak? S pohádkou Velryba a pruhované tričko, poslechem četby S příběhem Zahrada a velrybou ABYRLEV - loutkovou animací Jiřího Trnky. Stihli jsme poslech krátkých zajímavostí o kytovcích z Rádia Junior, čtení vět a velrybí kvíz, tvoření velryb z papíru, omalovánku s velrybou, tancování s velrybou - disco, pop, jazz variace na písně o velrybách
Máme ♡ velryby.
Vybaveni dalekohledy a kompasem vyrazily děti ze 3. A kolem řeky Lužnice. Tam se chystaly objevit ledopád na druhém břehu. Naštěstí sluníčko ještě ledovou krásu neroztálo. Cestou jsme si zopakovali skupenství vody, vyjmenovaná slova a sledovali horolezce na ledové stěně.
Desátou lekci plaveckého výcviku zakončili žáci 2. a 3. tříd závoděním a získáním mokrého vysvědčení.
Na Valentýne se dají srdíčka nejen kreslit, ale i péct. O tom se přesvědčily i děti z 5. A. Pečení jim šlo skvěle. Přímo do soutěže.
Pro někoho může být geometrie velký strašák a nebo velká nuda. Žáci 5.A si poslední hodiny zpříjemňovali trénováním svých stavitelských dovedností. Se sadami kostek jsme stavěli různá tělesa, modelovali obsah čtverců a obdélníků, zkoušeli hledat různá kreativní řešení. I když u toho byl trochu hluk, protože padající kostičky jsou prostě nej, hodiny nám přinesly mnoho poznání.
Každý hudebník sní o tom, že ho bude jednou hodně dobře slyšet. Tento sen si při hudební výchově začali plnit naši čtvrťáci. Potřebný materiál jsme získali v naší školní jídelně, čímž moc děkujeme za poskytnutí kbelíků, nově jsme do hudebního itineráře získali bubenické paličky. Tyhle dvě věci a k nim šikovné ručičky, smysl pro rytmus a hudební podklad známých písní nám pomohly k vydařené bubenické hodině.
Dnešním dnem zakončily děti ze 3. A své básnické úsilí. Měly za úkol složit báseň o zimě, abychom konečně přivolali sníh. Všichni se s úkolem statečně poprali. Při hodině čtení jsme si uvařili čaj, usadili se k bábovce a předášeli naše vlastnoručně složené básničky. Byl to moc hezký zážitek, protože každá básnička byla originál a bylo, co obdivovat. Všichni básníci byli odměněni bouřlivým potleskem. Naše díla hrdě vystavíme na nástěnku a poté svážeme do sbírky básní.
V rámci Občanské výchovy se 6.B vydala poznávat Městský úřad v Bechyni. První část exkurze jsme strávili s panem starostou Štěpánem Ondřichem v jeho kanceláři a dozvěděli se mnoho důležitých informací o struktuře a chodu úřadu. Pan starosta také odpovídal na zvídavé otázky a celé setkání se neslo ve velmi přátelském duchu. V druhé části exkurze jsme měli možnost navštívit některé odbory a popovídat si s úředníky. Vtipným zážitkem byl také fingovaný svatební obřad.
Taneční škola ATAK pořádá pololetní zápis dětí do tanečního kroužku.
Osmáci zažili krvavé události Velké francouzské revoluce na vlastní kůži při zážitkové hodině dějepisu. Ve třídě probíhalo hlasování, protesty, burcování davu. Padla Bastila, byl popraven král, královna.... a většina účinkujících.
Kategorie mladší žáci:
1. místo Štěpánka Matoušková
2. místo Anna Koudelková a Victoria Šťávová
3. místo Julie Šteflová
Kategorie starší žáci:
1. místo Martin Kotlář
2. místo Daniel Ruman a Rostislav Kříž
3. místo Johana Kabátová a Monika Urbánková
Letos se nám poprvé stalo, že mezi účastníky byl rozdíl pouhých pár bodů. Svědčí to o jejich nadšení pro jazyk a my si toho moc vážíme. Výhercům přejeme hodně zdaru v okresním kole.
Kurz plavání dospěl do své poloviny. Naši plaváčci dělají neuvěřitelné pokroky. Máme ještě 5 lekcí, abychom vše dopilovali.
Vánoční laťky se zúčastnilo celkem 45 skokanů od ročníku 1985 až po děti ze 2. třídy. Začínali jsme na 60 cm a ti nejlepší se pokoušeli o 170 cm. Dorazili i závodníci z Borotína. Skákali špičkoví koulaři a kulturista. Někteří účastníci se přiznali ke comebacku po 20 letech. Ćást divákú podlehla atmosféře a stali se také závodníky. V roli kouče působila maminka - olympijská výškařka. Bylo to příjemné a pohodové sportovní odpoledne.
V úterý prvňáčky čekala poslední 10. lekce bruslení. Výjimečná též počtem bruslařů. K dětem se připojily bezmála dvě desítky rodičů. Několik dalších rodičů fandilo a dokumentovalo tento slavnostní okamžik. Na závěr byly malým bruslařům předány diplomy. Všichni odcházeli spokojení a věříme, že budou v bruslení pokračovat. Bruslení zdar.
English clubu mladších žáků se donesly zvěsti, že kdesi za polárním kruhem se Santovi splašili sobi, tedy sobice. (Santovo spřežení je v režii holek). Vánoční nadílka dárků byla v ohrožení. Tak se nelenilo a vypátrala se akce na záchranu všech devíti zvířat. Akce proběhla 16. 12. 2024 ve škole. Za pomoci hodných a šikovných dětí byly všechny sobice úspěšně nalezeny. K tomu se stačilo zúčastnit Vánoční hry s devíti stanovišti - stejný počet byl i ztracených sobic. Každý splněný úkol přispěl k odhalení jedné sobice.Po zdolání stezky, plné zkoušek dovednosti, vnímavosti, důvtipu a znalostí, se všechny holky vrátily Santovi. A tak už Dasher, Dancer, Prancer, Vixen, Comet, Cupid, Dunder, Blitzen, Rudoplhovi nebrání nic v tom, aby 24. prosince vyrazily na svou odměňovací jízdu. Ho. Ho. Ho.
Předvánočn atmosféru přišly do domu s pečovatelskou službou podpořit děti z naší 4. A a 5. A. Zazpívaly babičkám a dědečkům koledy a strávily s nimi příjemné dopoledne.
Předvánoční atmosféru a nakupování si dnes užili nejen žáci naší školy, jejich rodiče, známí, ale i ostatní obyvatelé Bechyně. Na tradičním jarmarku byla k vidění spousta vánočních dekorací, ozdob, svícnů. Na své si přišli i milovníci jídla. Na několika místech hrála živá hudba. Jarmark se moc povedl. Děkujeme všem za pomoc a podporu.
První sněhovou pidi nadílku si honem užíval, kdo mohl. Děti ze 3. A i prvňáčci při čekání na autobus na bruslení. První sníh je první sníh.
I při matematice se dá poznávat advent v jiných zemích. My jsme navštívili hlavní město Rakouska. Vyzkoušeli jsme si nákupy a placení v eurech. Došlo i na směnárnu.
Vánoční atmosféru si vytvořily děti ze 4. A pečením a zdobením perníčků. Těsta bylo tolik, že by podarovaly celou Bechyni.
Děti ze 2. a 3. tříd zahájily plavecký výcvik. Před sebou mají 10 výukových lekcí v nově zrekonstuovaném bazénu v Táboře.
V pondělí 2.12. se žáci 5.A a 5.B vydali na exkurzi do planetária v Českých Budějovicích. Všichni se těšili, až zakončí dlouhé vesmírné putování v hodinách přírodovědy právě touto zajímavou návštěvou. Nejprve jsme v kinosále shlédli pořad Náš vesmírný domov, při kterém nás paní lektorka doslova bombardovala spoustou otázek, na které jsme znali i neznali správné odpovědi. Následně jsme se přesunuli do planetária, kde jsme v pohodlných křeslech s hlavou zakloněnou sledovali nádherné nebeské putování hvězd. Zjistili jsme, kde najdeme Polárku, Kuřátka, které seskupení hvězd je ten správný Velký vůz, jak se pozná Orionův pás. Bylo to vskutku poutavé pozorování noční hvězdné oblohy. Po skončení exkurze jsme došli načerpat vánoční atmosféru na trhy na náměstí. Někdo se pobavil na ruském kole, někdo zahnal hlad při ochutnávání dobrůtek, každý si našel to své. Exkurze se nám vydařila na jedničku.
SRPŠ si pro děti a rodiče připravilo vánoční tvoření. Naše jídelna se zaplnila do posledního místečka a všichni si odnášeli krásné výrobky.
Náš maskot Agátka zmizela a slabikáře s ní. Děti musely splnit 3 čtenářské úkoly v tandemu - doplnit chybějící počáteční slabiku v šesti slovech, vytvořit spolu s kamarádem ze dvou slabik slovo a naposled přečíst slabiky na slabikové cestičce a na každou z nich vymyslet slovo. Poslední úkol pak prvňáčky navedl k místu úkrytu. Slabikáře nadepsané jménem si každý pak snadno našel.
Co dále nás obohatilo: spolupráce ve dvojici, práce s chybou a radost ze společného úspěchu a nových slabikářů. Čtení zdar!
Blíží se Advent. Všude svítí světýlka, svíčky, lampičky. My jsme si pomocí svítících obručí rozsvítili náš tělocvik. Bylo to magické. Ještě, že venku bylo pod mrakem. Efekt byl o to lepší.
Bubnovali jsme již podruhé, abychom symbolicky dali hlas dětem, které zažívají násilí v rodině a nemají odvahu se ozvat.
Letos se k nám připojilo i vedení města Bechyně a zástupce Městské policie, kdy po krátkém úvodu zabubnoval také starosta města Štěpán Ondřich. Poté následoval průvod všech žáků a pedagogů za hlasitého bubnování do vařeček, hrnců aj. Děti před Bubnovačkou absolvovaly preventivní besedu s třídním učitelem na danou problematiku obsahově přizpůsobenou věku dětí.
Akci zaštiťovalo a veškeré metodické materiály k akci zdarma poskytlo CENTRUM LOCIKA.
Kde leží Londýn? A jak se tam dostaneme? Kolik liber dostanu za 100 Kč? Jak se jmenují autobusy v Londýně? Jaká tu teče řeka? Jaký výhled je z mrakodrapu Shard? A mnoho mnoho dalších zajímavostí se dozvěděly děti ze 3. A při svém putování, tentokrát na britské ostrovy. Spoustu informací už měly a bylo to skvělé. S pořadem Bedekr si procestovaly město a s pracovním listem se vydaly na nákupy. Bylo to úžasné dopoledne a děti byly nadšené. Příští týden budeme putovat zase, ale je to tajemství.
Svatý Martin provázel děti celý týden. Pekly se rohlíčky, vyprávěl se příběh o sv. Martinovi. Popřálo se k svátku našemu spolužákovi Martinovi. Také se zpívalo za účelem přivolání prvních sněhových vloček. Vyráběla se podkova pro štěstí. V pátek se program uzavřel návštěvou výstavy lidových krojů v místním muzeu. S chutí jsme si pak ve třídě zazpívali lidové písničky, které jsou také součástí naši kulturní tradice.
Dostali jsme příležitost prohlédnout si nízkoprahový Bejvák a dozvědět se něco nejen o jeho činnosti, ale i o tom, co dělá takový sociální pracovník. Všechno jsme si mohli na vlastní kůži pořádně vyzkoušet, za což patří náš obrovský dík paní Lucii Šebánkové a jejímu týmu - mají to tam opravdu vychytané a nám se vůbec nechtělo domů.
Při hodinách přírodovědy se nyní pohybujeme ve velmi vzdálených místech, a to v našem vesmíru. Protože v nás tato obrovská oblast vyvolává spoustu otázek, nechali jsme si některé z nich zodpovědět. V pondělí 4.11. nás navštívil p. učitel Miroslav Ťoupal ze ZŠ Bernartice, který si pro nás připravil odpovědi na naše zvídavé otázky. V poutavé prezentaci jsme se dozvěděli, jak je to s černou dírou, slunečními erupcemi, velikostí vesmíru, jestli někde existují mimozemšťané, jak vzniká polární záře, jestli jsou stejné meteority a asteroidy a spoustu dalšího. Velmi děkujeme za zajímavé vyprávění. Naše vesmírné putování pokračovalo při výtvarné výchově, planety jsme si namalovali. Při tělocviku jsme jako oběžnice rotovali kolem Sluníčka, při pracovních činnostech jsme si vyrobili vlastní raketu. Vesmírné dobrodružství zakončíme 2.12. v planetáriu v Českých Budějovicích. Už se moc těšíme!
Děti ze čtenářského kroužku byly dnes v zajetí Rákosníčka plně zaujaté touto pohádkovou postavou. :)
Halloween – strašidelná zábava či zábavné strašení? Čeho bylo více, zábavy nebo strašení? Na tuto otázku si mohli odpovědět všichni odvážlivci, kteří v pátek 1. 11. večer přišli otestovat svou odolnost proti duchům, čarodějkám, čarodějům a dalším strašákům. Tyto všechny příšery se vyrojily z řad 9. A a obsadily školu. Vzhledem děsiví, ale vnitru laskaví strašáci, temnou cestu nasvítili svíčkami, aby soutěžící nalákali do svých doupat a otestovali, jestli návštěvníci byli dost zdatní na to uvařit čarodějný lektvar. Všichni, kdo se na hrůzostrašné bytosti přišli podívat, museli odhalit, kam je svíčky a hádanky zavedou. Na místě pak předvedli svou obratnost či postřeh k získání ingrediencí. Na každého, kdo krvavým podpisem stvrdil, že cestu prošel a všechny přísady získal, čekala na závěr sladká odměna.
Letošní Halloweenské tažení bylo zakončeno bojovou stezku, kterou zorganizovali mladší žáci z English Clubu. Škola dne 4.11. znovu otevřela dveře pro všechny, kteří si chtěli otestovat svou zručnost a postřeh tentokrát za denního světla. Navigace poslepu, luštění přesmyčky, poznávání čichem, hlavolamy, zkoušky paměti, sluchu a hmatu - to vše bylo na trase, která samozřejmě končila jako obvykle sladkou odměnou. Foto koutek pak zajistil pro každého soutěžícího zvěčněnou památku jeho účasti.
Když se žáci jednou za rok mohou proměnit ve strašidla, někteří si to dokáží pěkně užít. A tak se v pátek 1. 11. sešlo v naší třídě hned několik mrtvolek, dýní a duchů. Společně jsme četli a hledali informace o halloweenu, trénovali pravopis, počítali strašidelné úlohy, tančili tanec duchů a zakončili to pečením děsivě dobrých prstů. Některé příšerky jsou ale pěkně mlsné a tak jsme se o upečené dobroty podělili i s ostatními dětmi a učiteli.
Děti ze 3. A navštívily městské muzeum a jeho výstavu Z babiččiny truhly. Dozvěděly se zde mnoho zajímavostí o životě našich předků, o krojích z okolí Bechyně. Obdivovaly zručnost a trpělivost těch, kteří kroje zdobili a vyšívali. Nejvíc nás zaujala výšivka rybími šupinami. Ve tvořivé dílničce jsme si pak vybarvili různé ornamenty a džbány. Naše putování po starých časech tím neskončilo. Vybaveni dobovými fotografiemi Bechyně jsme pátrali a hledali místa z fotografií a porovnávali je se současností. Bylo to napínavé, poučné a mnohdy překvapivé.
V úterý 22. října jsme se zašli podívat na další výstavu do Hrošíku, kterou nám představil její autor Lukáš Kotlář. Jeho vášní je loď Titanic, které je výstava věnovaná. Při prohlížení jednotlivých obrázků jsme vyslechli obsáhlé vyprávění o celé historii, technických parametrech i lodních pasažérech. Zajímavé informace si jistě spoustu dětí zapamatovalo. Po skončení výstavy jsme si zašli do parku užít veselou podzimní zábavu, i ta k našim školním povinnostem přece patří.
Den stromů slavíme 20. října a my jsme si o nich povídali celé pondělí. V diktátu jsme se podívali na duby, při matematice jsme počítali váhu šišek na jehličnatých stromech, třídili jsme jejich skupiny a při tělocviku jsme se pěkně proběhli, abychom našli všech 12 karet s různými stromy. Poznat je bylo pro někoho dost komplikované, někdo se s tímto úkolem vyrovnal hezky. Na závěr jsme napsali stromům naše přání. A co by takové stromy mohlo potěšit? Zazněla například tato přání: Ať se tu nekácí stromy. Ať je na naší planetě aspoň 1 milion stromů. Ať jsou na Zemi pořád džungle a deštné pralesy. Ať vás lidé co nejméně řezají a více zasazují. Přeju stromům dlouhý život. Přejeme vám, abyste byly pořád krásně barevné a hezké.
Podzim je ideální pro sbírání turistických kilometrů do soutěže, která bývá vyhlašována na konci školního roku. Zatím vybíráme jednoduché trasy, ale máme ambice natrénovat na nějaký velký oficiální pochod. Více z našich výletů najdete na školním facebooku.
Učivo prvouky se dá naučit i na přírodovědné vycházce. Na náměstí a v bechyňské obůrce jsme se naučili světové strany. Společnost nám dělaly kompasy i dalekohledy. Poznávali jsme houby i stromy. Pěší túra se povedla, pochodovali jsme statečně, ale pod zámkem už nás všechny pěkně bolely nohy.
Prázdniny už jsou dávno pryč, ale proč se nevrátit na břeh moře a zavzpomínat na léto? Zvláště, když při šumění oceánu se dá procvičovat násobilka, český jazyk, angličtina i relaxace. Spolu s mořskými živočichy jsme zjišťovali zajímavosti ze života pod hladinou. Vyrobili jsme si matematické akvárium, které hlídal ostražitý krab. Zítra se vydáme mezi žraloky.
10. září zahájil svou činnost kroužek Příroda kolem nás. Během našich setkání jsme pozorovali změny v podzimní přírodě. Postavili jsme domečky pro lesní skřítky a veverky z přírodnin, které jsme při prozkoumávání našeho okolí objevili. Také jsme si trochu přírodnin odnesli do školy. Už se těšíme, až si z nich za horšího počasí něco vyrobíme.
Den před svátkem svatého Václava jsme si při čtení připomněli, kdo to byl, čím byl jeho život zajímavý a co všechno vykonal pro svůj lid. Pak jsme vyběhli ven na chodbu s křížovkou v ruce a pokoušeli se zodpovědět na 11 záludných otázek. Nejvíc nás potrápila otázka, kdo byl autorem sochy svatého Václava na Václavském náměstí. Ostatní jsme ale vyluštili zdárně a tak nás čekal poklad v podobě svatováclavské koruny. Každý si ji vyzdobil dle svého, nasadili jsme je na naše královské hlavy a někteří se s nimi hrdě promenádovali na oběd i následně domů.
V ne úplně ideálním počasí se v areálu Komora v Táboře utkali nejlepší přespolní běžci a běžkyně. Nechyběla ani naše výprava ve všech kategoriích od nejmladších až po deváťáky. Konkurence se sešla kvalitní, a tak nebylo jednoduché se prosadit mezi až 80 závodníky. Nejvíce se dařilo vynikajícímu běžci ze 7. A Vaškovi Tomanovi, který v kategorii chlapců ze 6. a 7. třídy obsadil
2. místo a vybojoval stříbrnou medaili. Gratulujeme medailistovi a všem našim běžcům děkujeme za reprezentaci školy.
Už v loňském školním roce jsme se přesvědčili, že někteří z nás mají ve svém nitru schované umělecké sklony. Navštívili jsme výstavu naší žákyně Sáry Šulcové a nyní jsme se vydali na další prohlídku výstavy v galerii U Hrocha, tentokrát naší spolužačky Sofie Haškovcové. Ta zde vystavuje obrazy společně se svou maminkou a jako správná umělkyně nám popsala, jak obrazy vznikaly, jakou technikou jsou vytvořené, co jí na malbě a kresbě nejvíce baví. Společně jsme si pak prohlédli další probíhající výstavu v galerii 2+1 a mohli si vyzkoušet, co vidíme v abstraktních obrazech a co zde viděl jejich autor. Obě výstavy se nám velmi líbily. Ve škole jsme si také zahráli na umělce a malovali slunečnice. Obě umělkyně jsme poté pozvali na tiskovou konferenci, kde zodpovídaly všetečné otázky novinářů z Nejnej novin, Bechyňských novin, Žaludů a Článků USA. Děvčata odpovídala s klidem a rozvahou, jako opravdové umělkyně. A protože nejsou jediná s tvůrčím duchem u nás ve třídě, v říjnu se vydáme výstavu o Titanicu, kterou připraví náš spolužák Lukáš Kotlář. Už se moc těšíme.
Od 18. do 20. září probíhala 1. zahradnická výstava. Děti do ní mohly donést cokoliv malého, krásného, velkého, barevného, zvláštního, veselého... co jim doma na zahrádce narostlo. Do soutěže se sešlo nakonec 9 vydařených exemplářů. Po celé 3 dny mohli všichni kolemjdoucí hlasovat pro svého favorita. Vítězem se nakonec staly kozí rohy Laury Fukové z 5.A, další oceněnou byla dýně hokaido Ondry Lichtblau také z 5.A. Účastníkům soutěže děkuji za účast a doufám, že se v příštím roce sejde více krásných kousků z našich zahrádek.
Jeden z posledních letních dní si třeťáci užili při pěším výletu do Radětic na rozhlednu. Cesta rychle ubíhala, protože na sedmi stanovištích plnili úkoly z opakování českého jazyka. A ani o tom nevěděli. Na rozhlednu se vydrápali všichni a vybíjenou na poli zvládli také.
Ve středu 11. 9. byla pro děti připravena tradiční akce Loučení s prázdninami. Tohoto soutěžního odpoledne se zúčastnilo 52 dětí. Podpořit je přišli i rodiče. Děti si vyzkoušely sportovní disciplíny: skákání v pytli, překážkovou dráhu, hod na cíl i do dálky. Zaměstnaly své mozečky u dopravních značek a rébusů. Ukázat mohly i svoji zručnost v závodě berušek. Nakonec vyzdobily chodník u školy malířskými kreacemi.
Svůj první den ve škole zažily děti v 1. A a 1. B. Seznámily se s svojí paní učitelkou i novými kamarády.
https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/prvni-skolni-den-v-1-a/
https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/prvni-skolni-den-v-1-b/
Přílohy k článku | ||
Jméno souboru | Popis | Velikost |
rozhodnuti-o-prijeti-k-vzdelavani-ve-skolnim-roce-2024-2025.pdf | 619.4 Kb |