Erasmus + / A Message in a Bottle

A Message in a Bottle

Náš projekt je též na internetu. Odkaz zde:

Harmonogram setkání v rámci projektu A Message in a Bottle (program Erasmus+) – šk. rok 2018/19

Harmonogram setkání v rámci projektu A Message in a Bottle (program Erasmus+) – šk. rok 2018/19

Island (školení pedagogů) – 1.10. – 5.10.2018

ČR (výměnný pobyt žáků) – 18.3. – 22.3.2019

Litva (výměnný pobyt žáků) – 27.5. – 31.5.2019

ČR (školení pedagogů) – 10.6. – 14.6.2019

Větrný start projektu

Náš projekt A Message in a Bottle v rámci Erasmus+ začal v naší partnerské škole Vogaskóli v Reykjavíku, kde proběhlo školení pedagogů na internetových platformách weebly a slack, které díky srozumitelnému výkladu a hodinám prosezeným u počítače budeme snad moci používat pro náš projekt, aby informace byly přehledněji členěnější než v tom předchozím. Kromě školení jsme měli možnost nahlédnout do tříd a hodin ve škole, z čehož některým z nás málem vypadly oči z důlků (ehm, tím teď myslím učitelky jazyka, protože islandské děti, ačkoliv se učí povinně svůj rodný jazyk a dánštinu odmalička a s angličtinou začínají až později, nás celkem plynně zahrnuly otázkami, do kterých by se u nás leckterý deváťák zamotal, takže jsme opravdu zvědavé, koho s sebou vezmeme, až pojedeme na výměnný pobyt). Čas jsme si také zpestřili vycházkou do přírody a exkurzemi do muzea a vodní elektrárny, takže jsme byli vrženi v ústrety pravému islandskému počasí – chvilku svítí sluníčko, chvilku prší a pak se zvedne vítr a najednou vám horizontálně ledové krystalky atakují oči, abyste jim tu dramatickou přírodu nevykoukali. Vzhledem k tomu, že náš projekt se bude zaobírat vodou, nemohli jsme si lepšího partnera přát – na Islandu je vody dostatek a navíc na člověka útočí ze všech stran, takže se máme na co těšit.

Větrný start projektu

A Message in a Bottle

Naše škola byla úspěšná při podání žádosti o nový projekt. Budou se na něm s námi podílet školy z Islandu, Portugalska a Litvy. Veškeré podrobnosti o projektu naleznete v příloze.

A Message in a BottleA Message in a BottleA Message in a BottleA Message in a Bottle

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost