Aktuality

Třeťáci v Praze

V rámci projektu "Pokusné ověřování paměťových institucí" se naši třeťáci vypravili do Knihovny Jana Ámose Komenského v Praze. Čekal tu na ně program Klíč ke čtenářskému deníku. Povídalo se o knihách, o tom,,jak vystavět příběh a jak psát obsah knihy. Seznámili jsme se s knihou Miloše Macourka Jakub a dvě stě dědečku. Na ní jsme si vše vyzkoušeli a na závěr si každý vyrobil svoji knihu. Nechyběla aní procházka na Václavské náměstí a na schody Národního muzea.

Třeťáci v PrazeTřeťáci v PrazeTřeťáci v Praze

https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2019-2020/tretaci-v-praze/

3. týden v 1.B

V úterý nás navštívilo první písmeno abecedy. Písmenko A přivezl Večerníček v prvním vagónku. Obrázky vláčku jsme si museli společně složit a nalepit. Za dobrou práci jsme společně podívali na krátkou písmenkovou pohádku. Protože se novému písmenku v 1 B líbilo, rozhodlo se, že u nás zůstane a brzy za ním přijdou další písmenkoví kamarádi. Všichni se na ně moc těšíme!

3. týden v 1.B3. týden v 1.B3. týden v 1.B

Svatoludmilský běh 2019

Svatoludmilský běh 2019Svatoludmilský běh 2019Svatoludmilský běh 2019

https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2019-2020/svatoludmilsky-beh-2019/

Termíny zahájení kroužků

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
prehled-krouzku-termin769040888.xlsx 12.2 Kb

Třeťáci na výletě Evropou

Prázdninová putování si naši třeťáci připomněli v programu výlet do Evropy, který jim z Českých Budějovic přivezla lektorka Eurocentra. Děti se seznámily s vlajkami, národním jídlem, slavnými osobnostmi a zajímavostmi z dvanácti evropských zemí. Své nově nabyté znalosti si ověřily v závěrečném kvízu Riskuj.

Třeťáci na výletě EvropouTřeťáci na výletě EvropouTřeťáci na výletě EvropouTřeťáci na výletě Evropou

https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2019-2020/tretaci-na-vylete-evropou/

 

Loučení s prázdninami

Trochu nevyzpytatelné počasí přivítalo 78 účastníků na odpoledni plném her s názvem "Loučení s prázdninami". Všichni si mohli vyzkoušet svoji tělesnou kondici ve skákání v pytlích, skoku z místa či hodu raketkou. Svoji mrštnost otestovali v driblinku, běhu i kinder kriketu. Mnozí si ani nevšimli, že si nenápadně vyzkoušeli dopravní značky, domácí zvířata, puzzle a ti starší rébusy. Na startu se objevili žáci 6. třídy a byli oporou těm nejmenším. Závěrečné malování na chodníku nám loučení připomene ještě několik dní.

Loučení s prázdninamiLoučení s prázdninamiLoučení s prázdninami

https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2019-2020/louceni-s-prazdninami-2019/

 

Nabídka kroužků 2019/2020

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
nabidka-krouzku-2019-2020858942162.docx 64 Kb

2. září 2019

Svůj první den ve škole zažili naši prvňáčci. Podívejte si, jak si ho užili a jak jim to slušelo.

https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2019-2020/nasi-prvnacci-2019/

Provoz ŠD 28. 6. 2019

Školní družina ukončí svůj provoz v pátek 28. 6. ve 14h.
 

5.A u hasičů

V úterý 25.6. třída 5. A navštívila místní hasičskou zbrojnici výjezdové jednotky dobrovolných hasičů. Po celou dobu se nám věnoval velitel pan Luboš Klobása a člen sboru pan Jiří Nebesař, jímž patří velká dík. Děti si prohlédly výstroj i výzbroj a též si mohly prohlédnout tři výjezdové vozy. Výstroj bylo možné si vyzkoušet a zjistit, že něco váží. Návštěvu ukončilo krátké povídání o defibrilátoru. Od září možná přibydou noví mladí hasiči.
Děkujeme Kubovi Nebesařovi, že tuto návštěvu domluvil.

5.A u hasičů5.A u hasičů5.A u hasičů

https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2018-2019/5-a-u-hasicu/

2.A v Domově pro seniory

Krásné, letní dopoledne si užili naši druháci ve společnosti babiček a děděčků z Domova pro seniory. Tentokrát se hrály různé hry v krásné, venkovním atriu domova. Největší zájem byl o kuželky, kde ochotný dědeček insrtuktor dětem ukazoval správné posílání koule a shazování kuželek. Chybu neměl ani mini zahradní volejbal, petangue a hraní člověče. Všichni si hraní i setkání moc užili. Na podzim nás čekají taneční lekce.

2.A v Domově pro seniory2.A v Domově pro seniory2.A v Domově pro seniory2.A v Domově pro seniory

 

AKCE pro PÁŤÁKY

V pátek 26.6. v 18 hodin se 27 dětí z 5. A a 5.B sešlo na rozlučkovou akci s prvním stupněm ZŠ. Smutno tedy rozhodně nebylo. Na všechny děti čekal příjemný program a objednané bylo i bezvadné počasí. Od pátku 18,00 do soboty 9,00 se staly všechny děti pouze páťáky, žádně A ani B, prostě jen páťáci. V první části večera jsme společně došli na dřevo, abychom si mohli opéct špekáčky. Díky příjemnému počasí jsme si mohli užít zábavu a hry venku až do 21. hodiny večerní. Následovalo ubytování v tělocvičně a od od půl desáté pohybový program. Po úvodních štafetových závodech v družstvech následovala volnější část se cvičením na nářadí. Páťáci se doslova vyřádili při skocích na trampolíně, kotoulech ve vzduchu, houpání na kruzích nebo při vybíjené a florbalu. Ve 22,30 byly vyhlášeny přípravy ke spánku, včetně základní hygieny (info pro maminky). Každý si našel v tělocvičně svůj koutek, kde mohl pokojně klimbat až do sobotního rána. Ještě před ponořením se do tmy si děti vyslechly krátkou pohádku, kterou samy vyprávěly, odměnou jim byla upomínková placka na tuto nevšední akci. Žertovnou pohádkou v podání pana učitele Wolfa se definitivně uzavřel páteční program. V sobotu kolem půl sedme se začala probouzet první ranní ptáčata. Po snídani - byly též výborné muffiny z domácí kuchyně u Wolfů - a úklidu po spaní byl ještě čas znovu si zařádit v tělocvičně, což děti využily na maximum. Před devátou hodinou jsme si řekli pár slov na rozloučenou. Čas neúprosně ubíhal a úderem 9,00 jsme se rozešli do svých domovů.PÁŤÁCI BYLO TO S VÁMI MOC FAJN!                                                                                                                                                                         Za organizační tým třídních učitelů Wolf - Bromová Fejklová, sepsala Marie B.F.

AKCE pro PÁŤÁKYAKCE pro PÁŤÁKYAKCE pro PÁŤÁKY

Spaní ve škola: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2018-2019/akce-pro-pataky/

Akademie 2019

Horký tropický den čekal na návštěvníky kulturního domu. Ale nebyly to teploty, které dostaly diváky do varu, nýbrž jednotlivá vystoupení tříd a slavnostní loučení deváťáků. Atmosféra byla vřelá, místy bouřlivá i velmi dojemná. V plně nabitém sále se ozýval potlesk, smích, poděkování a ukápla nejedna slzička.

Akademie 2019Akademie 2019Akademie 2019Akademie 2019

Rozsáhlé obrazové zpravodajství k prohlédnutí na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2018-2019/akademie-2019/

Taneční kroužek u Lužnice

Na závěrečný trénink vyrazil taneční kroužek mimo Bechyni – do kempu v malebném údolí řeky Lužnice. Zde si děti užily dva slunečné dny plné sportování, koupání v řece a pochopitelně také tancování. Nechybělo ani večerní opékání buřtů u ohýnku. Když se úplně zešeřilo, všichni se společně vypravili na tajuplnou vycházku do temného nočního lesa.  Po návratu se ještě zpívalo u táboráku za doprovodu flétniček, kytary, ukulele a harmoniky. Druhý den byl věnován nácviku tanečních vystoupení, koupání a dalším pohybovým aktivitám. Po dobrém obědě a následném poledním klidu se šly děti ještě naposled vykoupat do řeky. Poté následovala odpolední svačina, společná fotografie a už tu byli pro děti rodiče.Touto akcí byla zakončena letošní činnost tanečního kroužku. Všem dětem přejeme krásné prázdniny a v září se těšíme opět na viděnou!

Taneční kroužek u LužniceTaneční kroužek u LužniceTaneční kroužek u Lužnice

https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2018-2019/tanecni-krouzek-na-soustredeni/

Čtvrťáci v Chýnovských jeskyních

V úterý 11. června vyrazili žáci 4.A a 4.B na školní výlet. V horkém letním počasí jsme se nejprve zchladili v Chýnovských jeskyních a zachumlaní ve svetrech slezli až do hloubky 51 metrů pod zem. Další zastávkou byl hrad Kámen, kde jsme si prohlédli výstavu motorek a dokonce jsme se  mohli na jednu posadit. Na závěr výletu nechyběla zastávka na zmrzlinu. Výlet se nám moc líbil!  

Čtvrťáci v Chýnovských jeskyníchČtvrťáci v Chýnovských jeskyníchČtvrťáci v Chýnovských jeskyních

Výlet také na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2018-2019/ctvrtaci-v-chynovskych-jeskynich/

Kopaná 1. - 3. třída

Kopaná 1. - 3. třídaKopaná 1. - 3. třídaKopaná 1. - 3. třída

https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2018-2019/kopana-1-3-trida/

Kopaná 4. a 5. třída

Kopaná 4. a 5. třídaKopaná 4. a 5. třídaKopaná 4. a 5. třída

https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2018-2019/kopana-4-a-5-trida/

Výlet 1.A

Výlet 1.AVýlet 1.AVýlet 1.A

Další foto na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2018-2019/vylet-1-a/

Výlet 6.A

Výlet 6.AVýlet 6.AVýlet 6.A

Naše stanování na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2018-2019/vylet-6-a/

8.A a 7.A v Národním Zemědělském Muzeu – Ohrada Hluboká nad Vltavou

5.6. se  třídy 7.A a 8.A zúčastnily v rámci projektu „ Pokusné ověřování: Vzdělávací programy paměťových institucí do škol “ exkurze- výletu  do Národního Zemědělského Muzea – Ohrada Hluboká nad Vltavou.Sedmáci absolvovali lektorovaný program Letokruhy s pracovními  listy  a lektorovanou výstavu Les pramenů. Oba programy jsou perfektně lektorsky zajištěné, žáci získali mnoho zajímavých informací a zároveň si  zopakovali, co už o přírodě vědí.Osmáci tentokrát proš li s&nbs p;lektorem Cestu dřeva a Rybářství. Opět nás nezklamala paní Ivana Kinská,ktrerá s námi část programu lektorsky vedla. Na závěr exkurze jsme se prošli i zoologickou zahradou.

8.A a 7.A v Národním Zemědělském Muzeu – Ohrada Hluboká nad Vltavou8.A a 7.A v Národním Zemědělském Muzeu – Ohrada Hluboká nad Vltavou8.A a 7.A v Národním Zemědělském Muzeu – Ohrada Hluboká nad Vltavou

Více na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2018-2019/8-a-a-7-a-v-narodnim-zemedelskem-muzeu/

Povídání pod jabloní

Poslední čtenářský klub vyrazil do Kláštěrní zahrady na povídání o knížkách, prázdninách a plánech. Vybrali jsem si krásnou jabloň, ale bohužel žár slunečních paprsků nás vyhnal pod borovicí. Tady byl příjemný chládek. Aby nám povídání v horku lépe ubíhalo, dali jsme si k tomu zmrzlinu. Po prázdninách se zase uvidíme.

Povídání pod jabloníPovídání pod jabloní

 

Poslední den v Siauliai

Včerejší výlet k Baltskému moři nadchnul všechny, mělo to ale jediný dobný háček - přijeli jsme až v 23:00. Naštěstí dnešní program začínal v 10:00 u místního jezera. Na překonání únavy ze včerejší dlouhé cesty dnes byla připravená jen jedna aktivita, zato ale hodně vzpružující - plavba na dračích lodích. Účastníci všech týmu byli rozděleni do dvou družstev a tak vypluli na jezero. Pádlovalo se v rytmu bubnování, zúčastnila se i vetšina paní učitelek a učitelů. Jízda byla náročná na tempo a souhru, všichni jsme jízdu ve zdraví a jen s několika kapkami na oblečení přežili. Odpoledne je volný program. Český tým se večer loučí a přesouvá se do Rigy, odkud následující den ve velmi brzkých hodinách odlétáme do Prahy.
Ačiu (děkujeme), přátelé ze Siauliai!

Poslední den v SiauliaiPoslední den v SiauliaiPoslední den v Siauliai

Foto z posledního dne: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2018-2019/posledni-den-v-siauliai/

Baltské moře

Předposlední den návštěvy Litvy měl jasný cíl - Baltské moře. Nejen středoevropani, ale i mísntí spolu s ostrovany a potomky mořeplavců se nemohli dočkat výletní kulminace našeho pobytu - návštěvy unikatní oblasti u Baltského moře zvané Kurská kosa, která je podle Wikipedie “písečný poloostrov, kosa v jihovýchodním cípu Baltského moře". Táhne se ve tvaru úzké, mírně ohnuté duhy z jihozápadu na severovýchod od Kaliningradského poloostrova až ke Klaipedě a odděluje Kurský záliv od Baltského moře. Jeho severní polovina náleží Litvě.
První zastávka byla v Klaipedě, zde jsme se na chvíli mohli projít podél kanálu. Cesta odsud vedla trajektem na Kurskou kosu, kde se nacházi delfinárium - půlhodinové představení delfínů zahrnovalo mnoho akrobatických kousků těchto nádherných mořských tvorů pod profesionálním vedením tří trenérů.
Na oběd jsme se zastavili v Juodkrante - krásném rezortu u Kurského zálivu. Potom následovala zastávka u písečných dun v Nidě. Na závěr jsme šli na písečnou pláž a nejodvážnější z nás (polovina našich žáků) si v moři i zaplavali. Počasí nám přálo - slunečno a krásná modrá obloha. Zítra nás čekají dračí lodě na jezeře v Siauliai a pak večerní přesun do Rigy.

Baltské mořeBaltské mořeBaltské moře

K Baltu se dostane přes: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2018-2019/baltske-more/

Čtvrťáci na dopravním hřišti v Táboře

Ve čtvrtek 30.5. 4.A a v pátek 31.5.4.B žáci prožili dopolední výuku na dopravním hřišti v Táboře u Jordánu. Dopravní výchova probíhala na Dětském dopravním hřišti v Táboře v rozsahu stanoveném metodickými pokyny Ministerstva dopravy ČR. Nejdříve proběhl v učebně výklad pravidel silničního provozu, poté následoval na dopravním hřišti nácvik jízdy a nakonec přezkoušení z jízdy na kole s dodržováním pravidel silničního provozu. Po praktické části následoval dopravní test. Všichni žáci se snažili získat PRŮKAZ CYKLISTY, ale ne všem se ho podařilo získat. Hezké jarní počasí, hry v parku, nadšení  ze získání průkazů, zmrzka či párek v rohlíku a super cesta " Bechyňkou " přispěla k pěknému poslednímu květnovému dni.

Čtvrťáci na dopravním hřišti v TábořeČtvrťáci na dopravním hřišti v TábořeČtvrťáci na dopravním hřišti v Táboře

Dopravní hriště také na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2018-2019/ctvrtaci-na-dopravnim-hristi1/

Den prezentací - část 1

Nastal „nejočekávanější“ den našeho pobytu v Siauliai – představení prezentací. Místo konání – školní sál. Náš tým jakožto koordinátorský byl poslední. Štěpán zahájil s prezentací o roli vody v historických událostech, pak byl na řádě David se svým rybníkářstvím. Následoval Matyáš, který podrobně představil vodní mlýny. Potom šel Ondřej s prezentací o vodních příkopech a Eliška završila vzdáleně historickou část s představením vorařství. Radek měl téma povodně a Jindra mluvil o hasičství. A na závěr nás Alex pozvala na cestu za dějinami piva. Všichni byli skvěle připraveni a suverénně obhájili svůj pobyt v Siauliai. Odměnou za podaný výkon byl malý fotbalový turnaj, ve kterém náš tým porazil portugalský! Po obědě jsme byli uvítáni na radnici, kde jsme se dozvěděli zajímavé informace o městě, které je náš dočasný domov (průmysl, minulost, budoucí výzvy…). Odpoledne byly děti pozváni na diskotéku, kterou pořádají jejich hostitelé ve škole. Zítra náš čeká Baltské moře, delfinárium a mořské muzeum.

Den prezentací - část 1Den prezentací - část 1Den prezentací - část 1

Více na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2018-2019/den-prezentaci-cast-1/

Kdyby prase mělo křídla

Pod tímto názvem si děti z oborů ZUŠ připravily nádherné divadelní představení o putování prasátka světem. Děti se dozvěděly spoustu zajímavostí o různých místech na naší planetě. Představení se velice líbílo a my učitelé smekáme kloubouk za perfektně promyšlené a nápadité představení.

Kdyby prase mělo křídlaKdyby prase mělo křídlaKdyby prase mělo křídlaKdyby prase mělo křídlaKdyby prase mělo křídla

 

Projektový den – Pohled do světa hmyzu a bezobratlých

Ve středu 29.5. 2019 se učebna přírodopisu  naší školy na několik vyučovacích hodin změnila v království bezobratlých živočichů, především hmyzu. V rámci projektu jsme pozvali do naší školy odborníka přes tyto živočichy pana Karla Švece, který v rámci naučného a poznávacího programu žáky druhého stupně a zájemce ze školní družiny seznámi l s  ;více než čtyřiceti druhy bezobratlých.Program byl úžasný, všichni jsme si den užili.

Projektový den – Pohled do světa hmyzu a bezobratlýchProjektový den – Pohled do světa hmyzu a bezobratlýchProjektový den – Pohled do světa hmyzu a bezobratlých

Další pohled do světa hmyzu a bezobratlých: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2018-2019/pohled-do-sveta-hmyzu-a-bezobratlych/

Druhý den programu výměnného pobytu v Litvě

Druhý den vyměnného pobytu byl výletní. Počasí nám ráno moc nepřálo - pršelo. Naštěstí se vypršelo během dlouhé cesty do Vilniusu a v hlavním městě Litvy už se postupně vyjasnilo a šli jsme na komentovanou prohlídku. Dozvěděli jsme se hodně zajímavostí z dějin a zároveň jsme si skvěle procvičili angličtinu. Vilnius je plný nádherných katedral a kostelů odlišných křesťanských směrů a z různých historických období.
Odpoledne jsme navštívili zámek Trakai (zámek se nachází v oblastí krásných jezer a poskytuje spousty romantických výhledu; okolí zároveň funguje jako rezort a místo pro vodní sporty provozované jak profesionálně tak i rekreačně). Měli jsme čas i na ochutnávku místní speciality zvané “kibinas” - taštičky plněné masem či zeleninou.
Dlouhý čas stravený na cestě neprovázela nuda, děti komunikovaly velmi intenzivně, některé i zpívaly, dokonce se naučily i nové hry vyždujíci dobrý postřeh a rychlé reakce.
Těšíme se zítra na další program.

Druhý den programu výměnného pobytu v LitvěDruhý den programu výměnného pobytu v LitvěDruhý den programu výměnného pobytu v Litvě

Obrazem: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2018-2019/druhy-den-v-litve/

Labas from Siauliai

Dnes 27.5. začala oficiální část naší návštěvy litevské školy Sandoros v Siauliai. Po krátkém brainstormingu o tom, jak se děti přivítaly s hostitelskými rodinami a po ujištění, že vše šlo hladce a všichni jsou maximálně spokojení, jsme vstoupili do školy, kde na nás už byli připravení mladší žáci. Na uvítání nám zazpívali školní hymnu (údajně zmíněná hymna má 3 verze, my jsme si poslechli její „tanečnější“ podobu). Hned na to jsme se rozdělili do dvou tříd a absolvovali výuku litevského jazyka, kde jsme si poslechli krásnou legendu o vzniku písečných dun od Klaipedy do Nidy (místa u Baltského moře, které navštívíme ve čtvrtek). Každý tým přednesl básničku ve svém jazyce a pak jsme se bavili o tom, jaké dojmy u nás ten který jazyk vyvolává. Básničky rychle vystřídaly písničky a rázem jsme všichni tancovali vedení paní učitelkou. Nechyběla ani výuka základních obratu v Litevštině (Labas – ahoj, ačiu – děkuji, man patinka – mám rád…). Souběžně probíhala hodina hudební výchovy, kde 3 muzikanti předváděli tradiční hudební nástroje z Litvy. Na závěr hudebky bylo připravené malé hudební vystoupení zmíněných muzikantů a pak si přítomní návštěvníci mohli nástroje prohlédnout a vyzkoušet. Následoval koncert ve školním sále – děti ze Sandoros nás ohromily svým vybroušením sborovým zpěvem a žáci z místní hudební školy převlečeni v krojích zahráli Litevské lidové písně na tradičních nástrojích. Atmosféra byla neuvěřitelně emocionálně nabitá. V odpolední části programu nastala malá změna – místo plánovaných aktivit u jezera jsme šli bruslit do místního obchodního centra. Důvod změny v programu bylo deštivé počasí. Český tým vstoupil na led ve své plné sestavě – někteří stáli na bruslích poprvé, další předvedli, jak dokonale ovládají tento sport. Všichni si tuto aktivitu užili maximálně. S bruslením končil i dnešní program, děti vyrazily domů se svými hostiteli.

Labas from SiauliaiLabas from SiauliaiLabas from Siauliai

Naši cestovatelé: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2018-2019/labas-from-siauliai/

Riga tour

Dnes dopoledne jsme znovu vyrazili do historického centra Rigy, abychom stihli komentovanou prohlídku, kterou jedna z íistních cestovních agentur poskytuje zdarma. Díky bravurní angličtině a sympatickému projevu vtipného průvodce Kasperse jsme se dozvěděli o dramatické historii Lotyšska a poslechli jsme si mnoho zajímavostí k hlavním architektonickým památkám.
Odpoledne se sejdeme s ostatními týmy z Portugalska a Islandu a čeká nás cesta do Siauliai, kde na nás budou čekat hostitelské rodiny a tým Erasmus+ z Litvy.

Riga tourRiga tourRiga tourRiga tour

Dodatečná zpravodajská relace: Všechny děti byly vyzvednuty hostitelskými rodinami a následovalo vřelé přijetí. Zítra nás čeká program ve škole - oficiální uvítání, přítomnost ve vyučování a odpolední venkovní aktivity.

Pozdrav z Rigy

První skupina žáků z projektu A Message in a Bottle se dnes vypravila na svůj výměnný pobyt. Cesta vedla do lotyšske Rigy, odkud bude zítra pokračovat do cíle návštěvy - litevského města Siauliai. Po ubytování v hotel se skupinka vypravila na prohlídku historického centra Rigy, které je plné architektonických pokladů a jeho příjemnou atmosféru dokresluje řeka Daugava. Kulturní zážitky se večer vyvážily přepnutím na sportovíi vlnu a fandění českému týmu před obrazovkami na pokojích v hotelu.

Pozdrav z RigyPozdrav z RigyPozdrav z Rigy

Atletická olympiáda 1. stupeň

Atletická olympiáda 1. stupeňAtletická olympiáda 1. stupeňAtletická olympiáda 1. stupeň

Další sportovci: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2018-2019/atleticka-olympiada-1-stupen/

 

Atletická olympiáda 2. stupeň

Atletická olympiáda 2. stupeňAtletická olympiáda 2. stupeňAtletická olympiáda 2. stupeň

Olympiáda též na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2018-2019/atleticka-olympiada-2-stupen/

Druháci na Hluboké

Zámek Hluboká si vybrali naši druháci za cíl svého školního výlet. Při prohlídce jsme měli štěstí na úžasnou paní průvodkyni, která nás doslova strhla a my hltali každé její slovo. Vyprávění o majitelích zámku a jejich životě se nám moc líbilo.

Druháci na HlubokéDruháci na HlubokéDruháci na Hluboké

Náš výlet také na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2018-2019/druhaci-na-hluboke/

Projekt „Pokusné ověřování paměťových institucí" pokračuje

V rámci projektu navštivily třídy 2.A a 2. B lektorský program o lese. V první části na nás čekala expozice Prameny lesa s připomenutím vorařstvím. Další část pojednávala o stromech. Díky lektorovi, který nám vše maloval, jsme si odnesli spoustu nových informací. Závěr dne jsme si užili v ZOO.

Projekt „Pokusné ověřování paměťových institucí pokračujeProjekt „Pokusné ověřování paměťových institucí pokračujeProjekt „Pokusné ověřování paměťových institucí pokračuje

 

Tonda Obal na cestách

Tématu třídění odpadu, jeho recyklaci a dalšímu zpracování se věnoval dnešní výukový program Tonda Obal na cestách. Postupně jím prošly všechny třídy 1. stupně. Žáci se dozvěděli o správném třídění a o jeho významu. Byli překvapeni, co všechno lze z odpadu vyrobit.

Tonda Obal na cestáchTonda Obal na cestáchTonda Obal na cestáchTonda Obal na cestách

Čtenářský klub

Děti ze čtenářského klubu navštívily školní žákovskou knihovnu, aby zde mohly splnit úkol s názvem Polička. Cílem bylo vybrat v knihovně knihy pro našeho kamaráda a zdůvodnit jejich výběr. Někteří na svého kamaráda zapomněli a pustili se s chutí do čtení. A že bylo vybírat z čeho. Knihovna je úžasně zásobená.

Čtenářský klubČtenářský klubČtenářský klub

 

Čtvrťáci na Hluboké

Ve čtvrtek 16. 5. se třídy 4.A a 4.B v rámci projektu „Pokusné ověřování paměťových institucí“ vydaly opět na výlet na Hlubokou nad Vltavou. V loveckém zámečku Ohrada se děti zúčastnily zajímavých lektorovaných programů Vorařství a Cesta dřeva a nevynechaly ani návštěvu zoologické zahrady. I přes nepříznivé počasí se nám výlet moc líbil.

Čtvrťáci na HlubokéČtvrťáci na HlubokéČtvrťáci na Hluboké

Více na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2018-2019/4-a-4-b-v-zoo/

DEN ZEMĚ

V úterý 7. května proběhl Den Země pro žáky 1. - 5. tříd. Krátký, ale nabitý program si pro každou třídu připravili děti z 5.A. V malé tělocvičně byly připraveny zábavné pohybové aktivity. Jako pomůcky k honičce a závodům ve družstvech se použil materiál, který by jinak skončil v odpadu: vnitřky od kinder vajec, papírové ruličky a noviny. Po rušné aktivitě si děti mohly v druhé časti programu vyzkoušet své znalosti o Zemi a světadílech a to na mapě vytvořené také z druhotných surovin - kartonu a pet víček.

Velký dík patří týmu žáků 5.A, který se 4 vyučovací hodiny aktivně podílel na zdárném průběhu programu. Děti si si svátek Země užily s trochou pohybu a poučení. Těšíme se zase za rok!

DEN ZEMĚDEN ZEMĚDEN ZEMĚ

Další fotky na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2018-2019/den-zeme-2019/

Chodíme na pozemky

Jarní sluníčko minulého týdne nás nalákalo na práce na školních pozemcích. Pilně jsme rýpali, uhrabovali a sázeli. To jsme netušili, jaké zimy zažijí naše semínka ředkviček v dalších dnech. Snad to úrodu neohrozí.

Chodíme na pozemkyChodíme na pozemkyChodíme na pozemky

Naše pěstitelské úsilí můžete sledovat zde: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2018-2019/pozemky/

 

Čarodějnice

Že by to byla škola v Bradavicích? Kdepak. To se jen žáci převlékli za čaroděje a čarodějnice a užili si 30. dubna čarodějné vyučování.

ČarodějniceČarodějnice

Sbíráme perly v knihovně

Městská knihovna již několik let vyhlašuje soutěž o nejpilnějšího čtenáře. Za každou přečtěnou knihu, označenou perlou, získá její čtenář perlu na svůj náhrdelník. Již poněkolikáte tuto soutěž vyhrála Anežka Ondřichová z 5. B. Na druhém místě skončila Alenka Štěpánková ze 2. A. Našim úspěšným sběračkám perel blahopřejeme.

Sbíráme perly v knihovněSbíráme perly v knihovněSbíráme perly v knihovně

Karel IV.

Dnešní den ve 2.A byl slavnostní dokonce dvakrát. Dnes se na nás mohli přijít podívat rodiče. Ukázali jsme jim jeden z našich projektových dnů. Jeho téma jsme dopředu neznali a bylo to překvapení. Přes pohádky, krále a povídání o Praze jsme se dostali až ke Karlu IV. Dozvěděli jsem se zajímavosti z jeho života a hlavně jsme poznávali stavby, které nechal postavit. Nechyběla ani soutěž v násobení. Její vítěz mohl celý den nosit korunu.

Karel IV.Karel IV.

 

Štafetový pohár 2019

Žáci 1. stupně se zúčastnili štafetového závodu v Táboře. Družstvo výběru z 2. a 3. tříd skončilo na pěkném 5. místě. Blahopřejeme.

Štafetový pohár 2019Štafetový pohár 2019Štafetový pohár 2019

Více na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2018-2019/stafetovy-pohar-2019/

Komu se nelení, tomu se zelení...

Tak praví jedno známé přísloví. Děti z 5. A se jím zkusily řídit a ono to opravdu tak je. Čekání a Velikonoce jsme si zkrátili a zpestřili zasetím velikonočního osení a výrobou jarních věnečků.
Ty se vyráběly z přírodnin - větviček a šlahounů břečťanu a nejlepší na tom bylo, že jsme tyto aktivity mohly dělat venku.

Komu se nelení, tomu se zelení... Komu se nelení, tomu se zelení... Komu se nelení, tomu se zelení...

Ukončení plaveckého výcviku

Deset lekcí uteklo jako voda a dnes jsme byli na plavání naposledy. A takhle dobří jsme byli:

Ukončení plaveckého výcviku

Beseda o Srí Lance ve 2. A

Vojta se svými rodiči navštívil před 14 dny ostrov Srí Lanka. Jako domácí úkol na dovolenou dostal pořizovat fotky a zjišťovat zajímavosti o životě v této zemi. Dnes společně se svojí maminkou nám o všem vyprávěl. Dozvěděli jsme se o Budhovi, o líhni želviček, o práci slonů, o sbírání čaje a pěstování rýže, o dopravních prostředcích a školních uniformách. Vyprávění se nám moc líbilo. Děkujeme Vojtovi a jeho mamince za krásné dopoledne.

Beseda o Srí LanceBeseda o Srí Lance

 

Velikonoční tvoření

Předvelikonoční náladu a hlavně tvoření si užily děti v úterý před Velikonocemi. Každý si domů odnesl pěkné výrobky.

Velikonoční tvořeníVelikonoční tvořeníVelikonoční tvoření

Tvoření také na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2018-2019/velikonocni-tvoreni-2019/

Rozhodnutí o přijetí k základnímu vzdělávání do 1. ročníku

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
20190415081630028.pdf 518.5 Kb

Dovedné ruce soutěží i pomáhají

Děti z kroužku se zapojily do soutěže o nejkrásnější velikonoční vajíčko. Soutež vyhlásila ZŠ při DPN Opařany. Děti vytvořily veselé vajíčko z polystyrenového základu - tím je zajištěna jeho nerozbitnost. Cílem nebylo jen se účastnit soutěže, ale i udělat radost všem dětem, které zminěnou školu navštěvují. Všichni si tvoření užili a všem se výsledný výtvor vydařil.

Plavání se blíží ke konci

Plavecký kurz se nachýlil ke svému konci a nás čeká poslední, závěrečná lekce a s ní i závody. Budeme moci ukázat, co jsme se naučili a všichni jistě získáme mokré vysvědčení.

Plavání se blíží ke konciPlavání se blíží ke konciPlavání se blíží ke konciPlavání se blíží ke konci

 

Zápis 2019

V pátek 5. dubna proběhl na naší škole zápis do 1. třídy. Putování s večerníčkem si vyzkoušelo 40 předškoláků.

Zápis 2019Zápis 2019Zápis 2019


Galerie předškoláčků k zhlédnutí zde: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2018-2019/zapis-2019/

Laťka 2019 - 1. stupeň

Laťka 2019 - 1. stupeňLaťka 2019 - 1. stupeňLaťka 2019 - 1. stupeň

Naši malí skokani: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2018-2019/latka-2019-1-stupen/

Chodíme do knihovny

V měsíci dubnu pro nás pravidelně městská knihovna připravuje povídání nejen o knihách, ale i o knihovně a její nabídce. Postupně ji navštíví všechny třídy 1. stupně.

Chodíme do knihovnyChodíme do knihovnyChodíme do knihovnyChodíme do knihovny

Další foto na. https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2018-2019/chodime-do-knihovny/

 

Laťka 2019 - 2. stupeň

Laťka 2019 - 2. stupeňLaťka 2019 - 2. stupeňLaťka 2019 - 2. stupeň

O soutěži obrazem více na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2018-2019/latka-2019-2-stupen/

Apríl ve 2.A

Marně jsme zkoušeli, že by na apríla nebyla škola, ale neuspěli jsme. Museli jsme se učit. I když občas to bylo takové bláznivé učení. Četli jsme básníčku jako různá zvířátka, seznámili se s knihou Aprílová škola a počítali aprílovou násobilku. Poslední hodinu jsme si zablbnuli při tancování.

Apríl ve 2.AApríl ve 2.A

A Message in a Bottle

V týdnu od 18. do 22. března naše škola hostovala projektové setkání s výměnným pobytem žáků. Přijeli k nám reprezentanti Islandu, Litvy a Portugalska.

Děti nejdříve představily své země a poté odprezentovaly své příspěvky k našemu vodnímu tématu – tj. výskyt vody v daných regionech a propojení vodstva napříč Evropou. K tématu měly také připravené workshopy, jejichž výstupy si můžete prohlédnout na stěně v přízemí u šaten.

Kromě činností pasivního typu (anglické divadlo, prezentace, infocentrum elektrárny Temelín) jsme se v tomto týdnu snažili děti unavit i po fyzické stránce, takže jim byly připraveny aktivity u nás ve škole spojené s vodou a recyklací – štafetový běh se vzkazem v láhvi, skok přes švihadlo vyrobené z víček, PET bowling, hod lahví do dálky atd. Na poznávacím výletě do Českého Krumlova pak nechyběla třeba hodina bruslení (kdy některé děti stály vůbec poprvé na bruslích).  

A protože součástí projektu není jen rozšiřování znalostí na témata spojená s vodou, ale i rozšiřování povědomí o kulturních památkách, které s vodou souvisejí, mohli jsme navštívit již zmiňovaný Krumlov nebo Třeboň. Velké díky také patří paní Šťávové, která nás provedla po bechyňském zámku.

Myslím, že budu mluvit za všechny, když řeknu, že tento týden byl hodně intenzivní, protože kromě naplňování aktivit z našeho plánu jsme se také setkávali s kulturními šoky, které nebyly vždy příjemné a že spousta lidí zanevřela na jednu méně přizpůsobivou skupinu projektu, ale doufejme, že tento „reprezentativní“ vzorek nebyl typický pro svou krajinu a že po zbytek projektu už nebudeme muset řešit výrazné problémy.

Každopádně všem zapojeným lidem moc děkujeme a vážíme si, že s námi tento mnohdy výbušný a emotivní týden ustáli. smiley

A Message in a Bottle A Message in a Bottle A Message in a Bottle

Celá návštěva obrazem zde: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2018-2019/a-message-in-a-bottle-v-bechyni/

 

Vítáme jaro v Domově pro seniory

Začínající jaro jsme přivítali s našimi babičkami a dědečky z Domova pro seniory. Společně jsme poznávali jarní kytičky i ptáčky z našich zahrad a lesů. Skládali jsme květinová puzzle a vybarvovali zamotané rostliny. Žasli jsme, s jakou chutí se senioři pustili do vybarvování a skládání. Jeden dědeček nám ukázal album svých fotografií květin.

Vítáme jaro v Domově pro senioryVítáme jaro v Domově pro senioryVítáme jaro v Domově pro seniory

Naše jarní setkaní najdete na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2018-2019/jaro-v-domove-pro-seniory/

Březnová vybíjená

Březnová vybíjenáBřeznová vybíjenáBřeznová vybíjená

Více na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2018-2019/breznova-vybijena-2019/

S matematikou do Lisabonu

Návštěva dětí z projektu Erasmus nás inspirovala k putování po jejich zemích. Na podzim jsme si vyprávěli o Islandu a tento týden bylo na řadě Portugalsko. Naučili jsme se počítat v eurech. Víme, jak se jmenuje hlavní město. Na počítačích jsem si prohlíželi obrázky Lisabonu a vlajku Portugalska. O výtvarné výchově jsem se pokusili namalovat obrazy podle známého malíře Manuela Cargaleira. V pátek se těšíme na návštěvu portugalských žáků v naší třídě.

S matematikou do LisabonuS matematikou do LisabonuS matematikou do LisabonuS matematikou do Lisabonu

 

Příměstský tábor 2019 - Trochu méně horké léto II

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
bechyne.pdf 1717.2 Kb
primestsky-tabor-2019.docx 26.7 Kb

Recitační soutěž

Dne 1.3.2019 se čtyři nejlepší recitátoři naší školy,Jáchym Šejvl, Alex Břicháček, Tereza Barborová a Anežka Ondřichová, zúčastnili okresního kola recitační soutěže v Táboře.
Všem patří pochvala, zvláště pak Anežce Ondřichové, která ve své kategorii zvítězila a vybojovala si postup do oblastního kola. Přejeme jí mnoho úspěchů a držíme palce.

Recitační soutěž

Jihočeský zvonek

Ve středu 6.3.2019 se zúčastnili naši tři zpěváčci školního kola pěvecké soutěže - Jihočeský zvonek. Všechny zpěvačky  zpívaly s velkým nasazením. Spravedlivá komise ve složení Mgr.I.Vozábalová, Mgr.M.Škrhová, Mgr.M.Fejklová vyhodnotila všechny vystupující zpěvačky kladně.
vystupující :
                      4.A  Alexandra Vránková
                      5.B  Lilian  Lenghardtová                                                   
                      9.A  Monika Novotná    

                                             
                                                              Jihočeský zvonek

Plavecký výcvik

Plavecký výcvik se přehoupl do své druhé poloviny. Plaveme jako rybičky a vodu si užíváme.

Plavecký výcvik 2019Plavecký výcvik 2019Plavecký výcvik 2019Plavecký výcvik 2019Plavecký výcvik 2019

Karneval 2019

Karnevalové masky v hojném počtu byly k vidění na našem školním karnevalu.

Karneval 2019Karneval 2019Karneval 2019

Masky k vidění: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2018-2019/karneval-2019/

Masopus, masky, karneval

Mít na vyučování v lavici Batmana, Spidermana, Jágra nebo Pipi Dlouhou punčošku se podaří jen jednou v roce a to, když je školní karneval. Této události, ale předcházel týden, kdy jsem si při hodinách vyprávěli o maskách a jejich významu. Četli jsme si o indiánovi Kulhavá noha a věnovali se tématice postižených lidí. Na to jsme pak navázali karnevalem a povídáním o nejznámějším v italských Benátkách. Celé naše putování jsme zakončili v Čechách na masopustu. Vyvrcholením pak byl odpolední dětský karneval v jídelně naší školy.

Masopus, masky, karnevalMasopus, masky, karnevalMasopus, masky, karnevalMasopus, masky, karneval

Další masky na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2018-2019/masopust-2019/

Vybíjená Tábor 2019

Turnaje ve vybíjené se zúčastnilo družstvo dívek a další den i družstvo chlapců z 5. tříd.

Vybíjená Tábor 2019Vybíjená Tábor 2019Vybíjená Tábor 2019

Více fotek na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2018-2019/vybijena-tabor-2019/

Za sklem do galerie

Čtenářský klub se na své schůzce seznámil s knihou Z deníku kocoura Modroočka a za odměnu navštívil výstavu Ryté sklo v galerii Galvína. Děti zde měly za úkol najít ve skle ukrytá další zvířátka. To se nám podařilo a navíc jsme si prohlédli i další skleněné exponáty. Některé nás doslova uchvátily.

Za sklem do galerieZa sklem do galerieZa sklem do galerieZa sklem do galerie

Školní kolo recitační soutěže

Školní kolo recitační soutěže

Učení s ledním medvídkem

Zima a sníh nás přivedly na nápad přinést si do školy medvídky a naučit se něco o nich. Průvodce nám dělal lední medvídek, který hledal medicínu na svůj kašel a potkával různá zvířátka. Naučili jsme se světadíly, podle toho, kde který medvídek žije. Spolužáka nám dělala panda, větší než paní učitelka. Jestlipak víte, že lední medvěd ve stoje měří skoro 3 metry a uplave 65 km denně?

Učení s ledním medvídkemUčení s ledním medvídkemUčení s ledním medvídkem

Lyžařský výcvik - 7. den. Vzpomínka na poslední jízdu

Tak už opravdu konec..

Lyžařský výcvik - 7. den. Vzpomínka na poslední jízdu

https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2018-2019/vzpominka-na-posledni-jizdu/

Lyžařský výcvik - 7. den

Dnešní opět slunečný den byl ve znamení velkých závodů. Na sjezdovce jsme byli zdaleka první a s vervou se pustili do slalomu a pak i do obřího slalomu. V prvním závodě jsme uplatnili veškerou lyžařskou techniku, kterou jsme se zde naučili nebo dobrousili. Ve sjezdu pak vítězila odvaha a milovníci rychlosti si přišli na své. Absolutními vítězi se stali: Milan a Nikča. Blahopřejeme.

Lyžařský výcvik - 7. denLyžařský výcvik - 7. denLyžařský výcvik - 7. den

Profily jednotlivých závodníků ke shlédnutí zde: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2018-2019/lyzarsky-vycvik-7-den/

 

Lyžařský výcvik - 6. den

Dnešní den jsme věnovali tréninku na zítřejší závody. Další družstvo poprvé zdolalo sjezdovku na Kobyle. Někteří odtud přijeli tak nadšení, že jim z toho ještě více zmodraly oči a úsměvy byly přímo na titulní stránky magazínů. Další družstvo trénovalo na sjezdovce na Churánově. Večerní program si připravili osmáci a proběhla i volba sympaťáka a sympaťačky kurzu.

Lyžařský výcvik - 6. denLyžařský výcvik - 6. denLyžařský výcvik - 6. den

Reportáž obrazem naleznete zde: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2018-2019/lyzarsky-vycvik-6-den/

Lyžařský výcvik - střípky ze života lyžařů

Přinášíme reportáž z ranního rozdělování lyžařských instrukcí pro družstva:

" Pane učiteli a kam jdeme dneska lyžovat?"

" Jindro, to družstvo, co bylo včera tam, jde dneska tam. A to družstvo, co bylo včera tam tam, jde dneska tam tam." smiley

Reportáž z odpoledního nástupu na svah:

p. učitelka: " Michale, jak to máš tu šálu? Uprav si ji!"

Michal J. : " Ach jo, to je jako doma!"

Lyžařský výcvik - 5. den

Dnes máme odpočinkový den. Po ranním vylehávání v postelích nás čekala romantická vycházka po prosluněném, zasněženém okolí s nádhernými výhledy. Odpoledne vycházku ještě vylepšíme. Půjdeme do oblíbené cukrárny a nebo pizérie. Ani nudle s mákem k obědu nám chuť na poháry nevzaly. Večerní lyžování nemělo chybu. Zúčastnilo se ho rekordních 14 lyžařských nadšenců!!!! A závěr večera patřil pokoji s pracovním názvem "kino". Sedmáci z tohoto pokoje předvedli večerní defilé se zubními kartáčky.

Lyžařský výcvik - 5. denLyžařský výcvik - 5. den

Romantická Šumava zde: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2018-2019/lyzarsky-vycvik-5-den/

Lyžařský výcvik - 4. den

Popravdě dnes nevíme, co napsat, protože bychom se opakovali z předchozích dní. Azuro, nádherně upravené sjezdovky a z dětí úžasní lyžaři.

Lyžařský výcvik - 4. denLyžařský výcvik - 4. denLyžařský výcvik - 4. den

Přehlídka vybroušených lyžařských stylů zde: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2018-2019/lyzarsky-vycvik-4-den/

Lyžařský výcvik - 3. den

Jestli včerejší podmínky byly luxusní, nenapadá nás větší superlativ na dnešní den: azurová obloha bez mráčku, úžasný sníh a na sjezdovkách téměř prázdno. Prostě ideální den. Také jsme hned vyrazili. Část si užívala sjezdovky na Kobyle a zbytek vyrazil na sjezdovku U Hořejších. Na to, že někteří jeli na pomě poprvé, zvládli všichni  jízdu na vleku a pak i ty další. Lyžování se jim tak zalíbilo, že jsem málem přišli pozdě na oběd.

Lyžařský výcvik - 3. denLyžařský výcvik - 3. denLyžařský výcvik - 3. den

Představujeme jednotlivé lyžařské týmy:

https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2018-2019/uzsi-vyber-reprezentace-2019/

https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2018-2019/reprezentacni-vyber-2019/

https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2018-2019/lyzarsky-vycvik-3-den1/

 

Lyžařský výcvik - 2. den

Luxusní sněhové podmínky nám připravily skvělé možnosti k prvním nesmělým lyžařským krůčkům. Padalo se jako do peřin. Zdolávali jsme kopeček přímo u chalupy. Za některé pózy by se nemuseli stydět ani účastníci Star Dance a některé pády by nezvládli ani profesionální kaskadéři. Boloňské špagety nám byly odměnou. Odpoledne se již někteří vydali na sjezdovku.

Lyžařský výcvik 2. denLyžařský výcvik 2. denLyžařský výcvik 2. den

Konkurence Star Dance zde: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2018-2019/lyzarsky-vycvik-2-den/

 

Lyžařský výcvik - 1. den

Před obědem jsme dorazili na Šumavu, zabydleli se na pokojích a vyrazili na rizoto. Odpolední vycházka se změnila v tour po půjčovnách lyží a tak krásy zasněžených lesů obdivovala jen část dětí. Večerní program se vyvedl a oslavili jsme i jedny narozeniny.

Lyžařský výcvik - 1. denLyžařský výcvik - 1. denLyžařský výcvik - 1. denLyžařský výcvik - 1. den

Více na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2018-2019/lyzarsky-vycvik-1-den/

Ozoboti

Poslední hodinu informatiky před vysvědčením jsme využili k práci s ozoboty. Tentokrát jsme jim hledali nejkratší cestu v bludišti a vytvářeli jsme dráhu na návštěvu u zvířátek.

OzobotiOzobotiOzoboti

Jak pejsek a kočička pekli dort

Do 2. A se přišly podívat kočičky a jeden pejsek, jak dětí umějí číst. S sebou také přinesly úkoly z matematiky a psaní. Společně jsme si zazpívali, vyrobili domeček pro pejska a kočičku a vyplnili kvíz o knize Karla Čapka. Zvítězila Laura.

Jak pejsek a kočička pekli dortJak pejsek a kočička pekli dortJak pejsek a kočička pekli dort

Konverzační soutěž v anglickém jazyce.

 Konverzační soutěž v anglickém jazyce. Konverzační soutěž v anglickém jazyce.

Workshop na SŠ spojů a informatiky v Táboře

Ve středu se naši žáci z 8. a 9. ročníku, kteří mají zájem o technické vzdělávání, vydali do Tábora. SŠ spojů a informatiky pro ně letošní školní rok již podruhé připravila workshop. Tentokrát se žáci seznámili s 3D tiskem a se základy logického řízení PLC. Měli tak možnost pracovat s pomůckami, které na naší škole nemáme.

Ježíškovské počteníčko ve 2. A

Ježíšek kromě hraček a měkkých dárků nadělil dětem z naší třídy spoustu knížek. A protože jsem se o ně chtěli podělit, uspořádali jsme si povánoční ježíškovské počteníčko. Knížky jsme si představili, plnili s nimi různé úkoly a pak se s chutí pustili do čtení. Došlo i na výměnu a někdo si odnesl půjčenou kamarádovu knihu domů. Už se těšíme na čtenářské deníky. Vyvrcholením celého počteníčka bylo vyhodnocení Čertovské čítárny. Nejvíce knížek za měsíc prosinec přečetla Alenka. Neuvěřitelných 9 kousků!!!

Ježíškovské počteníčko ve 2. AJežíškovské počteníčko ve 2. AJežíškovské počteníčko ve 2. AJežíškovské počteníčko ve 2. A

A Message in a Bottle

Náš projekt je též na internetu. Odkaz zde:

https://amiab.weebly.com/

Vánoční laťka

Příznivci sportu a hlavně skoku do výšky se sešli těsně před Vánocemi na tradičním závodě, tentokrát s podtitulem: Nekoukej jako sob a přijďt si zaskákat! Zaskákat si přišli i naši bývalí žáci, někteří již jako taťkové od rodin. Nálada byla skvělá a výkony ještě skvělejší.

Vánoční laťkaVánoční laťkaVánoční laťka

Skokani také na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2018-2019/vanocni-latka/

Zpívání před školou a vánoční besídky 2018

Poslední den školy v tomto roce se zpívaly koledy před školou, probíhaly i třídní besídky a nadělování dárečků. Přejeme všem krásné Vánoce.

Zpívání před školou a vánoční besídky 2018Zpívání před školou a vánoční besídky 2018Zpívání před školou a vánoční besídky 2018

Vánoční atmosféru najdete na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2018-2019/zpivani-pred-skolou-a-vanocni-besidky-2018/

Vánoční jarmark

Příjemnou vánoční atmosféru se dnes odpoledne mohli užít rodiče, děti i všichni přátelé naší školy. Na stáncích bylo k vidění spousta vánočních dekorací a báječných nápadů. A kdo byl ze shonu na jarmarku unaven, mohl si odpočinout v betlémské hospodě a posilnit se nápojem a cukrovím. Děkujeme všem za úžasnou podporu a přejeme krásné vánoční svátky. Dopoledne si přišly jarmark prohlédnout i děti z mateřské školy.

Vánoční jarmarkVánoční jarmarkVánoční jarmark

Foto na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2018-2019/vanocni-jarmark-2018/

Mikulášská laťka v Táboře

Mikulášská laťka v TábořeMikulášská laťka v TábořeMikulášská laťka v Táboře

Skokani na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2018-2019/vanocni-latka/

Na exkurzi v Národním muzeu v Praze

Více o exkurzi na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2018-2019/exkurzi-v-narodnim-muzeu-v-praze/

Mistrovství světa ve florbale v Praze

Mistrovství světa ve florbale v PrazeMistrovství světa ve florbale v PrazeMistrovství světa ve florbale v Praze

Fandíme na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2018-2019/mistrovstvi-sveta-ve-florbale-v-praze/

Čtenářský klub na výstavě

Děti ze čtenářského klubu se vydaly na adventní výstavu výtvarné skupiny 9+ do galerie Galvína. Svoji keramiku, grafiku, textil, malby a šperky zde vystavují pedagogové SUPŠ Bechyně a jejich hosté.

Čtenářský klub na výstavěČtenářský klub na výstavěČtenářský klub na výstavě

Čertíci v domově pro seniory

Malí čertíci ze 2. A potěšili a možná i postrašili babičky a dědečky v domově pro seniory. Zazpívali a zatancovali jim, přednesli básničky, rozdali dárky a pomáhali Mikulášovi. Všem se akce moc líbila. Těšíme se na další setkání.

Čertíci v domově pro senioryČertíci v domově pro senioryČertíci v domově pro senioryČertíci v domově pro seniory

Čerti 2018

Mikulášská nadílka i čertovské rádění čekalo na všechny děti. Mikulášova výprava poctivě navštívila skoro všechny třídy a navynachala žádné hříšníky.

Čerti 2018Čerti 2018Čerti 2018Čerti 2018

Bát se můžete na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2018-2019/certi-2018/

Dalmatini ve 2.A

Po dni otevřených dveří ve třídě jsme si zasloužili odměnu. Druhý den tedy místo nás přišlo skoro 101 dalmatinů. Teček jsem určitě 101 nalepili, když jsme si vyráběli kostýmy a převlékali se za pejsky. Dalmatini nás vůbec nešetřili a připravili si pro nás záludnou matematiku a docela těžká cvičení z češtiny. Jen se z nás kouřilo, ale vše jsem společnými psími silami zvládli. A takhle jsem si hráli 3 dny. To byla odměna!

Dalmatini ve 2.ADalmatini ve 2.ADalmatini ve 2.A

Dalmatiny najdete také na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2018-2019/dalmatini-ve-2-a/

Páťáci v planetáriu

 

Páťáci v planetáriuPáťáci v planetáriuPáťáci v planetáriu

Více na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2018-2019/pataci-v-planetariu/

Čtvrťáci na dopravním hřišti

V pondělí  4.A a v úterý 4.B žáci vyměnili školní lavice za jízdu na kole  v Táboře u Jordánu. Dopravní výchova probíhala na Dětském dopravním hřišti v Táboře v rozsahu stanoveném metodickými pokyny Ministerstva dopravy ČR. Čtvrté třídy ZŠ absolvují ve školním roce celkem 10 vyučovacích hodin. Výuka je rozdělena do dvou cyklů: podzimní  a jarní. Nejdříve proběhla ve školicím středisku teoretická část, potom následovala  praktická výuka v jízdě na kole a dodržování pravidel silničního provozu.  Paní lektorka velmi poutavým výkladem a zajímavými ukázkami seznámila děti se základy silničního provozu. Žáci dostali pracovní sešit " Ferda v autoškole aneb Jak opičák k řidičskému průkazu přišel". Žáci byli nadšeni jízdou na kole na dopravním hřišti. Vše bezpečně zvládli a už se těší na jarní pokračování, kde budou plnit testy a praktické jízdy k získání průkazu pro cyklisty. Hezké slunečné podzimní počasí, hry v parku a kouzelná jízda vláčkem zajistily dětem krásně prožitý den.

Čtvrťáci na dopravním hřištiČtvrťáci na dopravním hřištiČtvrťáci na dopravním hřišti

Cyklisté i na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2018-2019/ctvrtaci-na-dopravnim-hristi/

Bechyňská veverka 2018

V úterý 6.listopadu se v hale naší školy sešli příznivci šplhu na tyči.

Bechyňská veverka 2018Bechyňská veverka 2018Bechyňská veverka 2018

Veverky najdete na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2018-2019/bechynska-veverka-2018/

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
veverka-vysledky-2018.xlsx 14.2 Kb

Klub Logik

Od poloviny září mají možnost děti 1-3. tříd navštěvovat kroužek Klub Logik. S dětmi se pravidelně scházíme každou středu na 90 minut ve školním klubu. A co jsme už stihli vyzkoušet? Bloudit bludištěm, hledat souřadnice, luštit křížovku.. Zahráli jsme si společně domino, doubble, dámu. logik i klasické piškvorky. Kreslili cestičky pro malé chytré robotky zvané Ozoboty. Těšíme se na další setkání v listopadu.

Klub Logik Klub Logik Klub Logik Klub Logik

Halloween 2018

Halloween 2018Halloween 2018

Můžete se začít bát na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2018-2019/halloween-2018/

5.A navštívila výstavy ke 100. výročí republiky

V pátek 26.10. jsme se vydali hned na dvě výstavy. První jsme absolvovali v ZŠ Školní, vztahovala k 100. vyročí republiky. Prohlédli jsme si zprávy a fotografie z novin, které se týkaly nejen politické situace, ale i zcela běžných věcí kolem nás za uplynulých sto let Návštěvou druhé výstavy v městské knihovny jsme plynule tematicky navázali. Výstavu Osmičky v zrcadle času jsme měli tu čest zahájit jako první návštěvníci. Úvodem promluvila paní knihovnice, následovala volná prohlídka a možnost vyzkoušení některých dobových předmětů. Také jsme se společně zamysleli, k čemu se vystavené exponáty používaly. Nejvíce děti zaujal bakelitový telefon s klasickým vytáčecím ciferníkem. Na závěr jsme byli pro přípomínku slavného výročí dekorováni trikolórou.

Vojenská přehlídka

Žáci naší školy měli to štěstí, že se mohli zúčastnit generální zkoušky vojenské přehlídky, která bude 28.10. v Praze na Evropské třídě. Nezapomenutelný zážitek nám připravily stovky pochodujících vojáků a 200 kusů techniky - například stíhačky Gripen, letoun L-159 Alca, modernizovaný tank T72 M4CZ či obrněné transportéry Pandur. Na letištní ploše defilovali i policisté a příslušnícu městské polici či hasičů.

Vojenská přehlídkaVojenská přehlídkaVojenská přehlídka

Foto též na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2018-2019/vojenska-prehlidka/

Informace o generální zkoušce z médií na: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/letecke-zabery-na-nejvetsi-vojenskou-prehlidku-posledni-dekady-rodi-se-na-jihoceskem-letisti-59030?dop-ab-variant=1&seq-no=2&source=hp

Beseda se spisovatelkou Michaelou Fišarovou

Na návštěvu k druháčků přijela spisovatelka dětských knih Michaela Fišarová. Dětem představila své knihy. Přečetla z nich ukázky a spolu se svým kolegou dětem názorně předvedli, jak lze krásně mluvit, vyslovovat a číst. Děti byly nadšené. Pomocí básniček dětem vysvětlili, jak se chovat mezi kamarády, v jídelně nebo i na WC. Na závěr proběhla autogramiáda knih. Po skončení besedy se děti s chutí pustily do vytváření příběhu podle knihy Kamínek. Beseda se moc povedla.

Beseda se spisovatelkou Michaelou FišarovouBeseda se spisovatelkou Michaelou FišarovouBeseda se spisovatelkou Michaelou Fišarovou

Více na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2018-2019/beseda-se-spisovatelkou/

Drakiáda 2018


V sobotu 20.10. uspořádalo  SRPDŠ  již tradiční Drakiádu. Nejprve to vypadalo, že pokud budeme chtít dostat draky do vzduchu, tak si všichni zaběháme, ale nakonec se nad námi  vítr slitoval  a děti i rodiče si odpoledne krásně  užili.  Výborné koláčky od paní Černé, teplý čaj a výroba vlastního malého draka ...to vše bylo jako bonus pro všechny, kteří si přišli užít akci s námi. Tak zase za rok smiley

Drakiáda 2018Drakiáda 2018Drakiáda 2018

Draci létají i na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2018-2019/drakiada-2018/

8.A v Národním Zemědělském Muzeu – Ohrada Hluboká nad Vltavou

19.10. se třída 8.A zúčastnila v rámci projektu „ Pokusné ověřování: Vzdělávací programy paměťových institucí do škol “ exkurze do Národního Zemědělského Muzea – Ohrada Hluboká nad Vltavou. Absolvovali jsme lektorovaný program Letokruhy s pracovními  listy  a lektorovanou výstavu Les pramenů. Oba programy jsou perfektně lektorsky zajištěné, žáci získali mnoho zajímavých informací a zároveň si  zopakovali, co už o přírodě vědí. Zábavnou formou se dozvěděli  jak se dělají např. vory, jak důležitý je les pro existenci lidstva i co máme my lidé se stromy společného. Závěr exkurze jsme se prošli i zoologickou zahradou a plnili jsme různé úkoly.

8.A v Národním Zemědělském Muzeu – Ohrada Hluboká nad Vltavou8.A v Národním Zemědělském Muzeu – Ohrada Hluboká nad Vltavou8.A v Národním Zemědělském Muzeu – Ohrada Hluboká nad Vltavou

Dále na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2018-2019/8-a-na-hluboke/

Za prameny lesa na Hlubokou

Žáci 4.A a 4.B navštívili v úterý 16.10. v rámci projektu "Pokusné ověřování paměťových institucí" lovecký zámek Ohrada u Hluboké nad Vltavou. Zážitková lesnická expozice "Les pramenů - příběhy lesů" byla velmi zajímavá, stejně jako velmi pěkný lektorovaný program týkající se stromů. Nemohli jsme opomenout v místě navštívit i zoologickou zahradu, kde jsme udělali radost především kozám, které jsme do sytosti nakrmili. I díky slunečnému počasí se nám výlet opravdu vydařil.

Za prameny lesa na HlubokouZa prameny lesa na HlubokouZa prameny lesa na Hlubokou

více na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2018-2019/za-prameny-lesa-na-hlubokou/

Větrný start projektu

Náš projekt A Message in a Bottle v rámci Erasmus+ začal v naší partnerské škole Vogaskóli v Reykjavíku, kde proběhlo školení pedagogů na internetových platformách weebly a slack, které díky srozumitelnému výkladu a hodinám prosezeným u počítače budeme snad moci používat pro náš projekt, aby informace byly přehledněji členěnější než v tom předchozím. Kromě školení jsme měli možnost nahlédnout do tříd a hodin ve škole, z čehož některým z nás málem vypadly oči z důlků (ehm, tím teď myslím učitelky jazyka, protože islandské děti, ačkoliv se učí povinně svůj rodný jazyk a dánštinu odmalička a s angličtinou začínají až později, nás celkem plynně zahrnuly otázkami, do kterých by se u nás leckterý deváťák zamotal, takže jsme opravdu zvědavé, koho s sebou vezmeme, až pojedeme na výměnný pobyt). Čas jsme si také zpestřili vycházkou do přírody a exkurzemi do muzea a vodní elektrárny, takže jsme byli vrženi v ústrety pravému islandskému počasí – chvilku svítí sluníčko, chvilku prší a pak se zvedne vítr a najednou vám horizontálně ledové krystalky atakují oči, abyste jim tu dramatickou přírodu nevykoukali. Vzhledem k tomu, že náš projekt se bude zaobírat vodou, nemohli jsme si lepšího partnera přát – na Islandu je vody dostatek a navíc na člověka útočí ze všech stran, takže se máme na co těšit.

Větrný start projektu

Babičky a dědečkové vyprávějí

Vznik naší republiky si připomněly děti z 2. A na další návštěvě domova pro seniory. Nejprve si povídaly o české hymně, kterou nám senioři zazpívali. Společně vybarvovali státní znak a těžko říct, koho to bavilo víc. Ani děti, ani senioři se nechtěli nechat vyrušit. Pak babičky a hlavně dědečkové vyprávěli o našem prvním prezidentovi T. G. Masarykovi. Společně jsme si zazpívali jeho nejoblíbenější písničku. Setkání se moc povedlo a děti se naučily spoustu nových věcí.

Babičky a dědečkové vyprávějíBabičky a dědečkové vyprávějíBabičky a dědečkové vyprávějí

Další fotky ze setkání na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2018-2019/babicky-a-dedeckove-vypraveji/

 

Čtvrťáci v Třeboni

V rámci projektu - Pokusné ověřování paměťových institucí - žáci 4.A a 4.B navštívili v úterý 25.9. zámek v Třeboni.
Po uvítání velmi příjemné paní průvodkyně a po prohlídce nádherného nádvoří plné květin se děti v konírně převlékly do dobových kostýmů, kdy žil Petr Vok z Rožmberka. Celá prohlídka zámku byla doplněna zajímavým čtením dětí textu o postavě, kterou představovaly. I přes chladné počasí se nám výlet vydařil, v cukrárně i v obchodě s hračkami jsme se dostatečně zahřáli !
Čtvrťáci v TřeboniČtvrťáci v TřeboniČtvrťáci v Třeboni

Bezpečně do školy

Pravidla silničního provozu a dopravní značky si dnes zopakovaly děti ze 2.A v projektu Bezpečně do školy. Celý den se věnovaly dopravě. Vymýšleli jsme dopravní prostředky, luštili rébusy, počítali pokuty a četli. V geometrii na nás čekaly dopravní značky ukryté v geometrických tvarech. Ty jsme si pak zopakovali na procházce a také si vyzkoušeli přecházení po přechodu. Za každý splněný úkol jsme sbírali nálepky. Zítra nás čeká finále a vyhlášení vítězů.

Bezpečně do školyBezpečně do školyBezpečně do školy

Fotky najdete i na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2018-2019/bezpecne-do-skoly/

 

Exkurze do Březnice

 

Exkurze do BřezniceExkurze do BřezniceExkurze do Březnice

Více na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2018-2019/exkurze-do-breznice/

Za skřítky do galerie

Na pátrací výpravu se vydal Čtenářský klub. Dozvěděli jsem se, že v galerii Galvína se usídlili skřítci a tak jsme je šli hledat. Věděli jsme, že mají modrou a bílou barvu a podobají se modelínovým postavičkám. A skutečně! Našli jsme je. Prohlédli jsme si i výstavu a vymýšleli, ve kterých exponátech by mohli skřítci bydlet. Ve škole jsme potom vytvořili komiks o životě našich skřítků.

Za skřítky do galerieZa skřítky do galerieZa skřítky do galerie

Pátrání také na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2018-2019/za-skritky-do-galerie/

 

Zahájení kroužků

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
prehled-krouzku-termin.xlsx 12.5 Kb

Výlet do Třeboně 1. a 2. třídy

Dnes se s historií Třeboně seznámili naši nejmenší. Díky úžasné průvodkyni jsme se dozvěděli zajímavosti ze života na zámku a jedním dechem poslouchali, jak se dříve slavili Vánoce, co se jedlo, jak se psalo a kolik prohrál syn knížete v kartách.(Mimochodem, to si pamatovali úplně všichni a přesněsmiley). Stihli jsem si koupit zmrzlinu a v hračkárně spoustu vojenských hraček. Takže po příjezdu to před školou vypadalo jako by přijel výsadek naší armády. Náš výlet se uskutečnil díky projektu "Pokusné ověřování : Vzdělávací programy paměťových institucí do škol".

Výlet do Třeboně 1. a 2. třídyVýlet do Třeboně 1. a 2. třídyVýlet do Třeboně 1. a 2. třídy

Fotky z výletu na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2018-2019/vylet-do-trebone-1-a-2-tridy/

Běh svaté Ludmily

 

Běh svaté LudmilyBěh svaté LudmilyBěh svaté Ludmily

Běhání i na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2018-2019/beh-svate-ludmily/

Hurá na Veselý kopec

Ani děšť nás nezastavil.

Hurá na Veselý kopecHurá na Veselý kopecHurá na Veselý kopec

Fotky z výletu na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2018-2019/vesely-kopec-u-hlinska/

 

Výlet na zámeček Ohrada a do ZOO 1. a 2. třídy

V rámci projektu "Pokusné ověřování : Vzdělávací programy paměťových institucí do škol" se naši prvňáčci a druháci vydali na zámeček Ohrada. V Muzeu lesnictví, myslivosti a rybářství pro ně byl připravený lektorovaný program Prameny lesa. Děti se dozvěděly o práci myslivců, poznávaly stopy zvířat, potěžkaly si motorovou pilu a shlédly film o práci vorařů. V dalších expozicích zjistily spoustu zajímavostí o rybách a zubrech. Jako odměna na ně pak čekala návštěva ZOO.

Výlet na zámeček Ohrada a do ZOO 1. a 2. třídyVýlet na zámeček Ohrada a do ZOO 1. a 2. třídyVýlet na zámeček Ohrada a do ZOO 1. a 2. třídy

Více na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2018-2019/zamecek-ohrada-1-a-2-tridy/.

Za historií do Třeboně 5. třídy

Poznáte nás?

Za historií do Třeboně 5. třídyZa historií do Třeboně 5. třídyZa historií do Třeboně 5. třídy

Další úžasné fotky na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2018-2019/za-historii-do-trebone-5-tridy/

Termíny sběru papíru na rok 2018/2019

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
terminy-svozu-papiru-2018-2019.docx 477.3 Kb

První den ve škole

Svůj úplně první den ve škole si užilo 24 prvňáčků v 1. A. Ke slavnostní atmosféře přispěla i návštěva pana starosty a stužkování prvňáčků za přítomnosti rodičů a známých.

První den ve školePrvní den ve školePrvní den ve škole

Fotky našich prvňáčků najdete na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2018-2019/stuzkovani-prvnacku-2018/

 

Nabídka kroužků

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
krouzky-s-vedoucimi111442604.docx 64.3 Kb

Trochu méně horké léto 2018 III. - den čtvrtý

Trochu méně horké léto 2018 III. - den čtvrtý........a bylo teplíčko veliké a proto se dovádělo s vodou a ve vodě.

Trochu méně horké léto 2018 III. - den čtvrtýTrochu méně horké léto 2018 III. - den čtvrtýTrochu méně horké léto 2018 III. - den čtvrtý

https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/trochu-mene-horke-leto-2018-iii-den-ctvrty/

Trochu méně horké léto 2018 III. - den třetí

Trochu méně horké léto 2018 III. - den třetí..... taková krabička s pokladem a vlastnoručně vyrobené překvapení, to zabere skoro celý den a možná se to ani celé nestihne. A to ještě musí vyjít čas na nějaké to soutěžení, dovádění a hraní. Jo, jo - někdy je to fuška.

Trochu méně horké léto 2018 III. - den třetíTrochu méně horké léto 2018 III. - den třetíTrochu méně horké léto 2018 III. - den třetí

https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/trochu-mene-horke-leto-2018-iii-den-treti/

 

Trochu méně horké léto - II. ve filmu

https://youtu.be/JhKJA-8VyEY

Trochu méně horké léto 2018 III. - den druhý

Trochu méně horké léto 2018 III. - den druhý.....a dnes bylo pěkné teplíčko, ale u vody bylo příjemně. A také byl ideální čas si něco pěkného v klidu a stínu vyrobit.

Trochu méně horké léto 2018 III. - den druhýTrochu méně horké léto 2018 III. - den druhýTrochu méně horké léto 2018 III. - den druhý

https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/trochu-mene-horke-leto-2018-iii-den-druhy/

Trochu méně horké léto III. 2018 - den první

Trochu méně horké léto III. 2018 - den první....... a dnes byl den plný barev. A taková barevná stonožka a ponožka je moc fajne .

Trochu méně horké léto III. 2018 - den prvníTrochu méně horké léto III. 2018 - den prvníTrochu méně horké léto III. 2018 - den první

https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/trochu-mene-horke-leto-iii-2018-den-prvni/

Trochu méně horké léto 2018 II. - den pátý

Trochu méně horké léto 2018 II. - den pátý.......a dnes už se zase loučíme. Někteří se možná těší ještě na další, třetí a zároveň pro tyto prázdniny poslední "běh" a někdo si již bude užívat prázdniny po svém. Důležité ale je, že jsou pořád ještě prázdniny a léto.

Trochu méně horké léto 2018 II. - den pátýTrochu méně horké léto 2018 II. - den pátýTrochu méně horké léto 2018 II. - den pátý

https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/trochu-mene-horke-leto-2018-ii-den-paty/

 

Trochu méně horké léto 2018 II. - den čtvrtý

Trochu méně horké léto 2018 II. - den čtvrtý.......... a dnes bylo horko, ale bylo také i zahradní dovádění a svačina v "trávě".

Trochu méně horké léto 2018 II. - den čtvrtýTrochu méně horké léto 2018 II. - den čtvrtýTrochu méně horké léto 2018 II. - den čtvrtý

https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/trochu-mene-horke-leto-2018-ii-den-ctvrty/

Trochu méně horké léto ve filmu

A pro zpestření- video z prvního týdne.

https://www.youtube.com/watch?v=4T4pyg_5lik

Trochu méně horké léto 2018 II. - den třetí

Trochu méně horké léto 2018 II. - den třetí ........a dnes se hodně tvořilo. Ale že by se sedělo celý den na zadečku, tak to tedy určitě ne .

Trochu méně horké léto 2018 II. - den třetí Trochu méně horké léto 2018 II. - den třetí Trochu méně horké léto 2018 II. - den třetí

https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/trochu-mene-horke-leto-2018-ii-den-treti/

Trochu méně horké léto 2018 II. - den druhý

Trochu méně horké léto - "druhý běh"  - den druhý  ....a dnes byly hrátky s vodou a ve vodě. To bylo mokrých triček. Ale děti si to užívaly.

Trochu méně horké léto 2018 II. - den druhýTrochu méně horké léto 2018 II. - den druhýTrochu méně horké léto 2018 II. - den druhý

https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/trochu-mene-horke-leto-2018-ii-den-druhy/

Trochu méně horké léto II. 2018 - den první

Trochu méně horké léto - "druhý běh"  - den první ... a dnes se bude létat a hledat poklady a také se bude tvořit s korálky - a tak hurá na to.

Trochu méně horké léto II. 2018 - den prvníTrochu méně horké léto II. 2018 - den prvníTrochu méně horké léto II. 2018 - den první

https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/trochu-mene-horke-leto-ii-2018-den-prvni/

Trochu méně horké léto 2018 - den pátý

Trochu méně horké léto - "první běh"  - den pátý ... a dnes už končíme, tak si to také užijeme.

Trochu méně horké léto 2018 - den pátýTrochu méně horké léto 2018 - den pátýTrochu méně horké léto 2018 - den pátý

https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/trochu-mene-horke-leto-2018-den-paty/

 

Trochu méně horké léto 2018 - den čtvrtý

Trochu méně horké léto - "první běh"  - den čtvrtý ... a už je dnes čtvrtek, tak se uvidí, jak bude.

Trochu méně horké léto 2018 - den čtvrtýTrochu méně horké léto 2018 - den čtvrtýTrochu méně horké léto 2018 - den čtvrtý

https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/trochu-mene-horke-leto-2018-den-ctvrty/

 

Trochu méně horké léto 2018 - den třetí

Trochu méně horké léto - "první běh"  - den třetí  ... k obědu byla sice výborná bratislavská pečeně s houskovým knedlíkem, ale takový vlastnoručně opečený buřt, maršmeloun a nebo těstový had, to je ouplně něco jiného.  

Trochu méně horké léto 2018 - den třetíTrochu méně horké léto 2018 - den třetíTrochu méně horké léto 2018 - den třetí

https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/trochu-mene-horke-leto-2018-den-treti/

Trochu méně horké léto 2018 - den druhý

Trochu méně horké léto - "první běh"  - den druhý ... a i když trošku zaprší, nám to přeci nevadí a užíváme si léto.

Trochu méně horké léto 2018 - den druhýTrochu méně horké léto 2018 - den druhýTrochu méně horké léto 2018 - den druhý

https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/trochu-mene-horke-leto-2018-den-druhy/

Trochu méně horké léto 2018 - den první

Trochu méně horké léto - "první běh"  - den první... a je pěkné léto, tak si ho děti užívají.

Trochu méně horké léto 2018 - den prvníTrochu méně horké léto 2018 - den prvníTrochu méně horké léto 2018 - den první

https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/trochu-mene-horke-leto-2018-den-prvni/

Akademie 2018 - generální zkouška

Zkoušeli jsme a zkoušeli, jen aby se večer vše povedlo na jedničku.

Akademie 2018 - generální zkouškaAkademie 2018 - generální zkouškaAkademie 2018 - generální zkouška

Generálka na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/akademie-2018-generalni-zkouska/

Malujeme s babičkou nebo dědečkem

Děti z 1.A se zapojily do projektu Šťastné stáří. Navštívily babičky a dědečky v Domově pro seniory. S sebou přinesly knížku Líná babička a vyprávěly seniorům, že babička ve skutečnosti nebyla vůbec líná. Některé vtipné pasáže jsme i přečetli. A pak následovalo veliké kreslení a malování. Nejhezší pro nás všechny bylo, že senioři po prvním ostychu, aby dětem obrázek nezkazili, vzali také pastelky a s chutí se zapojili do kreslení a vymýšlení nápadů. Celé setkání bylo velice milé.

Malujeme s babičkou nebo dědečkemMalujeme s babičkou nebo dědečkemMalujeme s babičkou nebo dědečkem

Společné malování najdete na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/malujeme-s-babickou-nebo-dedeckem/

Na výstavě obrazů a keramiky

Dnešní úterý se neslo v duchu malování a obrazů. Nejprve jsem malovali s babičkami a dědečky. Cestou do školy jsem ještě navštívili výstavu obrazů a keramiky v galerii Galvína. Každý jsem si tu vybrali nejhezší výtvor a zkusíme jej ve výtvarné výchově napodobit.

Na výstavě obrazů a keramikyNa výstavě obrazů a keramikyNa výstavě obrazů a keramikyNa výstavě obrazů a keramiky

1.A - Pasování na čtenáře

Přiblížil se závěr školního roku a naši prvňáčci, jako každý rok, předvedli své čtenářské umění rodičům a panu králi. Ten za nimi přišel do městské knihovny a poslechl si výkony dětí. Všichni dostali velikou pochvalu, neboť se opravdu moc snažili a stali se rytíři Čtenářského řádu. Na památku si odnesli speciální knihu, vydanou pro tuto příležitost. Také dostali glejt, který je opravňuje chodit do knihovny zdarma do konce roku. Naše poděkování patří městské knihovně a panu Ondřichovi za velice pěknou akci.

1.A - Pasování na čtenáře1.A - Pasování na čtenáře1.A - Pasování na čtenáře

Galerii rytířů Čtenářského řádu najdete zde: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/1-a-pasovani-na-ctenare/

Ozoboti ve škole

Děti z 1. A se seznámily s  jezdícími miniaturními roboty - ozoboty. Jedná se sice o interaktivní hračku, ale díky ní se děti postupně naučí logicky uvažovat, předvídat a ověřovat. Vždyť naučit jezdit ozobota po čáře, byl pro prvňáčky velký úkol. Ale to nadšení!!! A což teprve, když robůtek udělal svoji první piruetu! Jan Ámos by měl radost. Škola hrou a to doslova a do písmene. Nakonec jsme hračkám vyrobili slušivé oblečky a udělali si jezdící módní přehlídku, ve které nechyběla jezdící auta, šneci, kytičky a dokonce i jeden skateborďák.

Ozoboti ve školeOzoboti ve školeOzoboti ve školeOzoboti ve škole

Atletický přebor Táborska - 1.stupeň

Po naší atletické olympiádě vyrazili nejlepší závodníci naší školy porovnat své síly s borci škol celého táborského okresu. I v tak veliké konkurenci někteří vybojovali kov "nejzlatější" a ostatní si zajisté pěkně zazávodili. Je pravda, že počasí nám  moc nepřálo, ale naši odvážní závodníci se rozmarů počasí nezalekli a statečně bojovali. Snad nám příští rok bude počasí více přát.

Atletický přebor Táborska - 1.stupeň Atletický přebor Táborska - 1.stupeň Atletický přebor Táborska - 1.stupeň Atletický přebor Táborska - 1.stupeň

INTERAKTIVNÍ VÝSTAVA MOSTY

Znáte mosty? Víte například, které mosty jsou na eurobankovkách? Nebo kde stojí most postavený podle návrhu Leonarda Da Vinci? Bez mostů by se nám těžko žilo, obzvlášť i tady v Bechyni. A tak k devadesátým narozeninám našeho jubilejního mostu – Duhy – navštívili žáci slavnostní otevření hravé výstavy připravenou na jejich oslavu. Tato hravá herna doplňuje odbornou část věnovanou právě mostu v Bechyni. A věřím, že si tuto výstavu a oslavu žáci pěkně užili a zároveň se podíleli na jejím "dovytvoření". 

INTERAKTIVNÍ VÝSTAVA MOSTYINTERAKTIVNÍ VÝSTAVA MOSTYINTERAKTIVNÍ VÝSTAVA MOSTY

Výstava též na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/interaktivni-vystava-mosty/

 

Angličtina po kubánsku

V pondělí se v šesté třídě na angličtině objevil zajímavý host. Jmenuje se Jesús a přiletěl k nám až z Kuby! Naštěstí angličtinu zvládá, takže dětem mohl vyprávět o své domovině a děti ho mohly zahrnout zvídavými dotazy. Takovéhle zpestření za doprovodu kubánských rytmů všem zvedlo náladu a my ještě jednou děkujeme za návštěvu. 

Angličtina po kubánskuAngličtina po kubánskuAngličtina po kubánsku

Prvňáčci v Technickém muzeu v Praze

Naši prvňáčci se vydali na svůj další výlet tentokrát do Prahy. V rámci projektu navštívili Technické muzeum. V hlavní expozici pro ně byl připraven program Mourek a mašinky. Seznámili se s historií a vývojem dopravních prostředků. Viděli vládní vozy našich některých prezidentů a speciální vagon rakouského císaře. Zajímavá byla i expozice o vesmíru a o čase. kde objevili spoustu různých hodin a věžních ciferníků. Nezklamaly ani suvenýry. Další zážitek nás čekal cestou zpět. Zdržela nás porucha na autobusu a děti hodinu mohly mávat na projíždějící auta a hlavně kamiony. Jejich mávání nezůstalo bez odezvy. Myslíme, že silnice z Prahy do Votic ještě nikdy nezažila takovou přehlídku klaksonů. Takže výlet jsem zakončili stylově - dopravní prostředky dnes a v praxi.

Prvňáčci v Technickém muzeu v PrazePrvňáčci v Technickém muzeu v PrazePrvňáčci v Technickém muzeu v Praze

Na zážitky najdete i na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/prvnacci-v-technickem-muzeu-v-praze/

7.A v Národním technickém muzeu

V rámci projektu "Pokusné ověřování : Vzdělávací programy paměťových institucí do škol" jsme využili možnost nahlédnout do tématu Fotografie.
Téma přibližuje hlavní principy klasické a digitální fotografie. Žáci  mohli pracovat s modelem dírkové komory (camera obscura), v níž vzniká skutečný obraz objektu,seznámili se s principy tvorby 3D obrazu,s procesem chemického vyvolání a ustálení fotografie a získali i další informace, třeba z historie vývoje fotografie.

7.A v Národním technickém muzeu7.A v Národním technickém muzeu7.A v Národním technickém muzeu7.A v Národním technickém muzeu

Den dětí

Dnešní Den dětí si každá třída užila po svém. Na zmrzlině, na výletě, s kocourkem nebo na výstavě motocyklů a aut.

Den dětíDen dětíDen dětí

Náš den také na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/den-deti-2018/

Třeťáci " Na Prádle "

Den dětí 1.6. oslavily třídy 3.A a 3.B pěším výletem na penzion Mlýn Na Prádle. Dobré počasí nás provázelo po celé cestě tam i zpět.Pár kapek deště nás neodradilo k opékání špekáčků, ani k hrám v krásném prostředí u rybníčka. Nakonec zmrzlinový pohár ,příjemná obsluha i posezení v přírodě dovršilo naše nadšení. Výlet se moc líbil a už se těšíme na další !!!

Třeťáci " Na Prádle "Třeťáci " Na Prádle "Třeťáci " Na Prádle "

Vrchotovy Janovice - 4. a 5. třída

Také děti ze 4. a 5. tříd navštívily v rámci projektu Pokusného ověřování paměťových institucí zámek Vrchotovy Janovice. Průvodci po příjemném rodinném zámečku nám byli žáci 9. třídy z blízké základní školy. V každé místnosti nás čekalo něco zajímavého a mnohdy překvapujícího. Nevšední "hudební" doprovod k prohlidce zajišťovaly též žáby a ropuchy z blízkého rybníčku. Po prohlídce následovala svačina a relaxace.Zpáteční cestu jsme si zpříjemnili krátkou zastávkou na zmrzlinu či ledovou tříšť. Výlet se vydařil.

Vrchotovy Janovice - 4. a 5. třídaVrchotovy Janovice - 4. a 5. třídaVrchotovy Janovice - 4. a 5. třída

Výlet na zámek

Děti z 1. tříd se vypravily v rámci projektu Pokusné ověřování na zámeček Vrchotovy Janovice nedaleko Benešova. Pobyt na zámku jsme zahájili zmrzlinou a svačinou v zámeckém parku. Potom nás jednotlivými komnatami provázeli žáci místní základní školy. Dávali nám záludné otázky a my zase na oplátku jim. Dozvěděli jsem zajímavosti i o hračkách a složili si jedno hodně staré dřevěné puzzle. Dokonce jsem si na zámku zpívali. Výlet se moc povedl a už se těšíme na další. Ten bude již za týden.

Výlet na zámekVýlet na zámekVýlet na zámek

Foto z výletu na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/vylet-na-zamek-vrchotovy-janovice-1-tridy/

 

Na kole bezpečně !!!

Dopravní výchova probíhá na DDH v Táboře v rozsahu stanoveném metodickými pokyny Ministerstva dopravy ČR. Čtvrté třídy ZŠ absolvují ve školním roce celkem 10 vyučovacích hodin. Výuka je rozdělena do dvou cyklů:

 • pololetí školního roku: září - říjen
 • pololetí školního roku: duben - červen

Vyučování a dopravní výcvik jsou vedeny dopoledne v rozsahu 5 hodin. Teoretická a praktická příprava žáka je časově rovnoměrná. Praktický provoz DDH v době vyučování je od 7:00 do 13:00 hod. (až 14:00). V současnosti se dopravní výchovy na táborském DDH zúčastňují všechny základní školy v okrese. A proto i naši mladí cyklisté vyrazili na dopravní hřiště, aby zde předvedli své vědomosti a dovednosti.

Na kole bezpečně !!!Na kole bezpečně !!!Na kole bezpečně !!!

Cyklisté také na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/na-kole-bezpecne/

Atletický čtyřboj - 1.stupeň

Atletický čtyřboj pro žáky a žákyně z 1. stupně základních škol se uskutečnil ve čtvrtek 24.5.2018 v Táboře na stadionu Míru. Každý závodník běžel dlouhou trať a sprint na 50 metrů, házel kriketem a skákal do dálky. Z naší školy jeli atleti všech vyhlášených kategorií. Nejlépe byl na čtyřboj připraven Martin Hlavnička, který vybojoval první místo a i družstvo kluků - Matěj Mikšovský a Martin Hlavnička - ze třetí třídy obsadilo první místo. Počasí nám přálo a všichni závodníci si pěkně " zazávodili" a určitě se těší na naši školní atletickou olympiádu, která  bude 8.6. 2018 na stadionu v Bechyni.

Atletický čtyřboj - 1.stupeň Atletický čtyřboj - 1.stupeň Atletický čtyřboj - 1.stupeň Atletický čtyřboj - 1.stupeň

Pohádkový závod okolo knihovny

Městská knihovna připravila pro naše prvňáčky pohádkový závod okolo kulturního domu. Děti si procvičily čtení a znalost pohádek. Za odměnu dostaly certifikát a mohly si prohlédnout knihovnu.

Pohádkový závod okolo knihovnyPohádkový závod okolo knihovnyPohádkový závod okolo knihovnyPohádkový závod okolo knihovny

 

 

 

 

Výchovný koncert

Známá cimbálová kapela Réva si pro děti připravila koncert, ve které dokázala, že na lidové nástroje, včetně cimbálu, se dají zahrát opravdu všechny žánry hudby, včetně Kabátů.

Výchovný koncert

 

McDonald´s Cup B - kategorie II, B

Dne 11.5.2018 se uskutečnil na hřišti Viktorky v Táboře fotbalový turnaj pro žáky 4. a 5. ročníku. Vyrazilo i družstvo naší školy a statečně bojovalo až do posledního hvizdu pana rozhodčího, který ukončil báječný den plný kopané a všeho, co k tomu patří.


McDonald´s Cup B - kategorie II, BMcDonald´s Cup B - kategorie II, BMcDonald´s Cup B - kategorie II, B

Kocourek Adrian ve škole

Dnešní den na děti z 1. A čekalo překvapení. Přišel za nimi koucourek Adrian se svojí cvičitelkou. A proč potřebuje cvičitelku? Je to totiž terapeutický kocourek, který pomáhá tělesně postiženým dětem a seniorům při zlepšování jejich pohyblivosti. A také jim všem přináší radost a potěšení. Stejně tak jako nám. Bylo to setkání vyjímečné, neboť takových kocourků je v naší republice jen několik a dokonce musejí skládat zkoušky, zda se na tuto rehabilaci hodí. A my měli ve třídě šampióna! Dozvěděli jsem se i velké množství informací a hlavně zajímavostí ze života kočiček. Byl to prostě báječný kočičí den. Moc děkujeme paní Hastrmanové za její nápad, ochotu i čas.

Kocourek Adrian ve školeKocourek Adrian ve školeKocourek Adrian ve školeKocourek Adrian ve škole

 

Informace o příměstském táboře

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
primestske-tabory.docx 480.4 Kb

Výlet do Vrchotových Janovic

V rámci projektu" Pokusné ověřování" navštívili žáci druhé a třetích tříd 3.května zámeček ve Vrchotových Janovicích. Po zámku nás prováděli terciáni Gymnázia Opatov.  Děti si prohlédly vybavení zámeckých komnat a studenti se jim předvedli v dobovém oblečení a seznámili je názvy jednotlivých částí garderobiéry. Prohlídka se všem moc líbila a dětem se nechtělo domů. Počasí nám přálo, a proto jsme se ještě vydali na procházku po zámeckém parku .Domů jsme dorazili v  dobré náladě a plni nových zážitků.

Výlet do Vrchotových JanovicVýlet do Vrchotových JanovicVýlet do Vrchotových Janovic

Vrchotovy Janovice i zde: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/vylet-do-vrchotovych-janovic/

Den Země - 2.stupeň

Žáci 6.A, 7.A, 8.A a 9.A ve spolupráci se správou lesů města Bechyně panem Jiřím Hlasem udělali něco užitečného pro naši přírodu. Místo do školy jsme hned ráno vyrazili do okolí Bechyně a uklidili jsme louky a lesy od odpadu, který tam nepatří a který tam zapomněli nezodpovědní návštěvníci. Vyzbrojeni pracovními rukavicemi a pytli na odpadky jsme se snažili přírodu vyčistit. Nakonec jsme se všichni sešli na „Staré plovárně“(kde jsme před třemi roky vysadili stráň stromků), a tam jsme si z připraveného dřeva udělali ohýnek a opekli zaslouženou odměnu – buřtíky. S dobrým pocitem jsme se společně vrátili do školy.

Den Země - 2.stupeňDen Země - 2.stupeňDen Země - 2.stupeň

Více na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/den-zeme-2-stupen/

Opékání špekáčků

Poslední dubnový den si děti z 1.A užily v přírodě. U říčky Smutné se nejprve pozdravily s husity (tzn. s děmti, které tam připravovaly táborovou hru a měyi dobové oblečení.) a pak si opekly špekáčky. Křižáky jsem naštěstí cestou nepotkali, kromě Verčí, která měla jednoho bílého na klacíku. Domů jsem šli spokojení a celí umounění.

Opékání špekáčkůOpékání špekáčkůOpékání špekáčkůOpékání špekáčků

.
 

Rozhodnutí o přijetí žáků k základnímu vzdělávání do 1. třídy pro školní rok 2018/2019

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
rozhodnuti-o-prijeti-hromadne-.docx 484.6 Kb

Florbalový slet o čarodějnický pohár

Ve čtvrtek 26.dubna vyrazila skupinka našich kouzelných florbalistek bojovat do Chotovin o čarodějnický pohár. Boje to byly velice urputné. Všechny tyto souboje byly ale kontrolovány přísným okem florbalových nečarodějnických rozhodčích a byly odměňovány obdivnými výkřiky spokojených a nadšených diváků. Atmosféra byla přímo okouzlující a všichni byli zajisté očarováni sportovními výkony všech hrajících čarodějnic.

Florbalový slet o čarodějnický pohárFlorbalový slet o čarodějnický pohárFlorbalový slet o čarodějnický pohár

Více na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/florbalovy-slet-o-carodejnicky-pohar/

Informace pro rodiče budoucích prvňáků o možnosti nahlédnout do spisu

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
nahlednuti-do-spisu.docx 479 Kb

Písmenko B na zahradě

Krásné, skoro letní počasí využily děti z 1. A a vzaly na procházku svoje slabikáře. Na trávníku za školou se seznámily s novým písmenkem, trochu záludným B. Sluníčko pomáhalo při čtení, broučci nakukovali do slabikářů a čtení se nám moc povedlo.

Písmenko B na zahraděPísmenko B na zahraděPísmenko B na zahradě

Písmenko B najdete i na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/pismenko-b-na-zahrade/

Den Země - 1. stupeň

V rámci dne Země žáci 1. stupně navštívili Hněvkovickou přehradu, kde se seznámili s významem vody pro život člověka. Potom následovala exkurze do informačního centra jaderné elektrárny Temelín.

Děti ze 4. - 5. ročníku se před odjezdem na Temelín zdokonalovaly ve třídění odpadu. V teoretické i praktické části žáci obstáli velmi dobře. V rámci návštěvy JE Temelín jsme navšívili také výcvikové pracoviště pro budoucí operátory. Děkujeme tímto p. Mašterovi za zajištění. Akce se vydařila, odjižděli jsme spokojeni, děti navíc s dárkem - reflexním páskem s logem JET.

Den Země - 1. stupeňDen Země - 1. stupeňDen Země - 1. stupeň

Co vše jsem viděli, najdete na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/den-zeme-1-stupen/

Štafetový pohár - atletická sezóna ve školách začala !!!

V úterý 17.4.2018 vyrazila početná skupina našich sprinterů a sprinterek z 1.stupně do Tábora na stadion Míru na okresní kolo Štafetového poháru.Běhalo se v kategoriích - 1.-3. třída žáci a žákyně, 4.-5. třída žáci a žákyně a kategorie smíšená. Soutěžní disciplíny pro tento závod byly 8 x 100m a 8 x 200m. Časy všech štafet se sčítaly a dle výsledného času se určovalo celkové pořadí. Běžci a běžkyně naší školy  vybojovali skvělé 5. místo. Vynikajícího výsledku dosáhla štafeta chlapců a dívek z druhé a třetí třídy, která "vysprintovala a vyštafetovala" první místo v okrese. Je to zajisté skvělý začátek nadcházející atletické sezóny .

Štafetový běh 2018 - okresní kolo - 1.st.Štafetový běh 2018 - okresní kolo - 1.st.Štafetový běh 2018 - okresní kolo - 1.st.

Ostatní foto na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/stafetovy-beh-2018-okresni-kolo-1-st/

Kulturní pátek třináctého

Třináctka v kalendáři je pro něěkoho šťstné číslo, púro někoho nikoli. Každopádně my jsem ji pojali kulturně a žáci 1. až 3. třídy vyrazili na zahájení přehlídky divadelních souborů Bechyňské jaro. Po zahájení na nás čekala vtipná pohádka Sněhurka a sedm trpaslíků. A aby té kultury nebylo málo děti z 1. A ještě navštívily výstavu karemiky v galerii Galvína.

Kulturní pátek třináctéhoKulturní pátek třináctéhoKulturní pátek třináctéhoKulturní pátek třináctého

Florbal - 1.st.

Ve středu 11.4.2018 vyrazilo družstvo našich florbalistů - složené z hráčů 1.st. -  na okresní kolo florbalu do Chotovin. Turnaj byl výborně organizován a naši borci si změřili své dovednosti s hráči jiných družstev a zajisté si i dobře zahráli. 

Florbal - 1.st.Florbal - 1.st.Florbal - 1.st.

Více na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/florbal-1-st/

 

Bechyňská laťka 2018 - 1.st.

Bechyňská laťka 2018 - 1.st.Bechyňská laťka 2018 - 1.st.Bechyňská laťka 2018 - 1.st.

Skokani i na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/bechynska-latka-2018-1-st/

Bechyňská laťka 2018 - 2.st.

 

Bechyňská laťka 2018 - 2.st.Bechyňská laťka 2018 - 2.st.

Více na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/bechynska-latka-2018-2-st/

Noemova archa

V rámci projektu pokusné ověřování ověřování vzdělávacích programů vhodných pro základní školy -  Nová budova Národního muzea - lektorovaný programy pro školy k expozici Archa Noemova - Za zvířaty kolem světa. Žáci se cestou kolem světa seznámili s jednotlivými zoogeografickými oblastmi, s charakteristikou obratlovců i zoologických sbírek a s poukázáním na roli dominantního druhu – člověka, který mění podmínky v jednotlivých částech světa. Tyto změny mohou být k horšímu (vyhubenídruhů, snižování populací i celkové druhové pestrosti, zavlečení druhů na nová území), ale také k lepšímu (národní parky a chráněná území, záchranné chovy). Program se odehrával ve výstavě a žáci mali k dispozici pracovní listy.

Noemova archaNoemova archaNoemova archa

Praha také na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/noemova-archa/

Den deskových a logických her - matematika trochu jinak I.

Informace pana učitele, že děti budou muset celý den přemýšlet a logicky uvažovat, vyvolává v dušičkách našich malých studentů zajisté zděšení a obavy, co se to bude ve škole odehrávat a čím je budeme opět obtěžovat. V některých lavicí se dokonce ozývají zoufalé výkřiky  "Néééé". A přece se druhý den na tvářích stejných žáků objevila radost, soustředění, snaha a dokonce i úsměv. V tento den se totiž třída změnila v hernu v Las Vegas. Na lavicích žáků se místo učebnic a sešitů objevují deskové a logické hry. A celý kolotoč herny se roztáčí na plné obrátky. To teda bylo !!!  A opravdu malí hráči museli celý den přemýšlet, soustředit se a logicky uvažovat - a ani to moc nebolelo. A kdo vyhrál ? Ono je to vlastně jedno - všichni si to totiž pořádně užili a to je asi důležitější. A už se prý těší na další kolo. Až budou muset celý den zase "přemýšlet a uvažovat".

 Den deskových a logických her - matematika trochu jinak I. Den deskových a logických her - matematika trochu jinak I. Den deskových a logických her - matematika trochu jinak I.

Hrát si můžete i na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/den-deskovych-a-logickych-her/

Anglie - závěr

Londýn! Na ten jsme se celý týden těšili! Co se vám vybaví, když někdo řekne Londýn? Nám až na výjimky věž, ve které bije Big Ben, takže jste měli vidět všechny ty spadlé čelisti, když jsme z vrcholu London Eye koukali směrem k parlamentu a ona ikonická věž byla obalená lešením tak, že se na ní daly rozpoznat akorát hodiny. Natolik nás to sebralo, že jsme se v té výšce i přestali bát. Hold nedalo se nic dělat a tak jsme si posléze kompletní Londýn bez lešení prohlédli na 3D show. Ale Londýn naštěstí nejsou jen budovy parlamentu, ale i červené dvoupatrové autobusy a stejnobarevné telefonní budky a těch jsme viděli dost. Jelikož je v Británii jaro v plném proudu, v parku St. James na nás čekaly rozkvetlé kytičky a svačin se dožadující havěť. Pro milovníky "shopování" jsme zastavili na Piccadilly Circus, znovu jsme viděli admirála Nelsona (na Trafalgar Square je přeci jen lepší, jelikož na rozdíl od lodi Victory ho zde nepřipomíná plaketa na podlaze v místě, kde zemřel, ale trošku zajímavější socha), nahlédli jsme do nejmenší policejní stanice a pak už jsme nasedli na vodní MHD a vydali se vstříc západu slunce... teda domovu... čekalo nás zas nespočet hodin v autobuse.
Doufáme, že jsme vám všem chyběli,
vybraní výrostci z 5.-9.A ;-)

Agnlie - závěrAgnlie - závěrAgnlie - závěr

Loučení na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/anglie-4-den/

Anglie - den 3

Dnes jsme se ve škole naučili zajímavé věci - jako třeba, že není sranda jmenovat se Fák a zmínit to rodilému mluvčímu angličtiny. Nicméně, obdrželi jsme certifikáty za absolvování kurzu, tudíž jsme náležitě pyšní, že jsme zvládli školu v Anglii. To jen tak někdo říct nemůže .Odpoledne jsme se vydali do Portsmouth, kde jsme si prošli loď Victory, na které padl admirál Nelson. Někteří nadšenci se ihned chtěli stát mořskými vlky, ale my jsme spěchali ještě na pláž, abychom do kapes nabrali kusy Anglie a dovezli je domů (co si budeme povídat, když někdo opomene někomu koupit dáreček, šutřík z pláže to spraví).  Vzhledem k tomu, že se po našem příjezdu do země začalo podezřele lepšit počasí, domorodci si myslí, že by bylo lepší, abychom tu zůstali a to jaro jim tu ještě chvilku podrželi, tak si nejsme jistí, jestli nás zítra do Londýna, ze kterého budeme večer vyrážet domů, vůbec pustí. Jinak nechceme na nikoho ukazovat, ale stále se na palubě autobusu vyskytují svačiny z Čech, kterých se majitelé urputně drží a za žádnou cenu nejsou ochotni je vyhodit. Fajn, možná že z těch baget vyhodí tu divnou okurku, ale salám výrazně nezměnil barvu, tak ten ne. Jen abyste věděli, na co se doma připravit. ;-)

Na závěr jeden střípek z dnešního rána jen tak pro ilustraci, jak to tu chodí:
Učitelka poté, co vidí, že tři děti dorazily do školy taxíkem: "Milane, vy jste si zavolali tágo?! Kde je ta rodina, co vás sem měla přivézt?"
Milan: "Já nevim, my jsme před barákem měli taxík, tak jsme do něj vlezli."
Učitelka: "Cože?! A to vám ti rodiče řekli?"
Milan: "Já nevim, asi ne."
Učitelka: "Takže jste jen tak nasedli do taxíku bez peněz, předpokládám. A co jste teda řekli tomu taxikáři?"
Milan: "English school!" (= anglická škola)
Učitelka: "Aha, tak to je teda výborná náhoda, že jste v tomhle velkym městě našli naši školu napoprvý, viď?"
Milan: "Hm, to jo."

Anglie - den 3Anglie - den 3Anglie - den 3

Fotky najdete na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/anglie-den-3/

 

Pozdravy z chladné a větrné Anglie, den 2

Dnes jsme se pořádně zapotili, protože jsme začali den výukou - mít za učitele/učitelku rodilého mluvčího angličtiny není žádná legrace, ale pomalu a jistě jim začínáme rozumět, takže až se dostaneme do Čech, tak nebudeme chápat, jakým jazykem na nás mluvíte. Odpoledne jsme se vydali na pobřeží k útesům Seven Sisters a poslušně hlásíme, že nám nikdo dolů nespadl, ačkoliv se někteří účastníci zájezdu snažili klidnou p rocházku DALEKO od okraje proměnit v adrenalinový sport. Cestou zpět do Worthingu jsme zažili pravou anglickou zácpu (na dálnici!) a také jsme se podívali na záhadného "Long Man," který zdobí jednu část kopce v tomto kraji a údajně kypí magickými schopnostmi.

Pozdravy z chladné a větrné Anglie, den 2Pozdravy z chladné a větrné Anglie, den 2Pozdravy z chladné a větrné Anglie, den 2

Putování také na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/pozdravy-z-chladne-a-vetrne-anglie-den-2/

Pozdravy z chladné a větrné Anglie, den1

Milí rodičové a fanoušci našeho jazykově poznávacího výletu,
dojeli jsme sice nevyspalí (děkujeme, Matějovi a Vaškovi za probuzení vždy, když zjistili, že všichni okolo nich spí), ale zato bez ztráty kytičky (= prášky proti zvracení fungovaly i na trajektu).
První den jsme se vydali prozkoumávat přímořské (slovo přímořské teď bude fungovat jako synonymum pro "je tu chladno a jak fouká od moře, tak se zdá, že je tu faaakt zima a asi všichni umrzneme) letovisko Brighton, ve kterém se nachází Royal Pavilion (to je za námi na fotce ta velice neevropská budova), Sea Life Centre (našli jsme Nema!) a molo Palace Pier (o automatech v tomto zábavním parku raději pomlčíme). Dlouhý rozchod na nakupování jsme VŠICHNI zvládli a VŠICHNI jsme dorazili do Worthingu, kde jsme se rozpačitě rozjeli do rodin. Ale víte co? Ačkoliv na nás mluví občas tak, že jim nerozumíme, jsou milí a dělají nám skvělá jídla (=spousta z nás měla pizzu, tak co víc si přát, že?!). Zítra nás čeká výuka, tak nám držte palce.

Pozdravy z chladné a větrné Anglie, den1Pozdravy z chladné a větrné Anglie, den1Pozdravy z chladné a větrné Anglie, den1Pozdravy z chladné a větrné Anglie, den1

Další větrné fotky na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/pozdravy-z-chladne-a-vetrne-anglie-den1/

DALŠÍ ÚSPĚCH V MATEMATICKÉ SOUTĚŽI

Ve středu 14. března se konal již 56. ročník Městské matematické olympiády o cenu akademika Bohumila Bydžovského ve Veselí nad Lužnicí.  Soutěž je určena pro žáky osmých tříd. Naši školu reprezentovali čtyři nejlepší počtáři z 8.A a to David Jiroušek, Monika Novotná, Jakub Macháček a Lucka Měšťanová. Této olympiády jsme se zúčastnili poprvé a vedli jsme si velmi dobře. Naši žáci nezklamali a nejen, že se mezi ostatními soutěžícími neztratili, ale dokonce si díky Davidovi Jirouškovi odvezli hlavní cenu. Davidovi blahopřejeme k prvnímu místu a jemu i všem ostatním přejeme mnoho úspěchů v dalších soutěžích.

DALŠÍ ÚSPĚCH V MATEMATICKÉ SOUTĚŽI

Klauni v 1. A

Období karnevalů si připomněly děti bláznivým nápadem - přijďme do školy s každou ponožkou jinou!! Rodiče nechtěli věřit. Mimo jiné na nás čekala bláznivá matematika a legrační čtení. Úkoly byly mnohdy zapeklité, ale vše jsme zvládli.

Klauni v 1. AKlauni v 1. AKlauni v 1. A

Jihočeský zvonek - školní kolo

 Ve středu14.3.2018 se zúčastnilo našich pět zpěváčků školního kola pěvecké soutěže - Jihočeský zvonek. Všechny zpěvačky i jeden zpěvák zpívali s velkým nasazením.Jako třešnička na dortu vystoupila pro zpestření soutěže  skupinka pěvců z 9.A  s upravenou písní Jana Svěráka - Narozeninová škola, pod vedením zkušeného sbormistra Mgr.Rudolfa Blažka. Spravedlivá komise ve složení Mgr.I.Vozábalová, Mgr.M.Škrhová, Mgr.M.Fejklová vyhodnotila všechny vystupující kladně.
 
soutěžící : 4.A  Natálie Karbanová, Helena Mikšovská, 4.B Marcela Křížová, 5.A Ladislav Změlík, 8.A Monika Novotná, 9.A  A.Chlumecká, M.Bína, S.Meyerová, A.Hovorka, D.Procházková, J.Němec,             Š.Šafaříková, J.Podlipný, T.Šlechtová, M.Turečková, K.Valešová, L.Voborníková.
                                                                                                     
                                                                     
                                                                                                                                  
                                                                      
                                                                                                        
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

Na výstavě obrazů

Děti z 1. A se vydaly do galerie Galvína na výstavu obrazů. Skutečně bylo na co koukat a nemohli jsem se rozhodnout, který obraz se nám líbí víc.

Na výstavě obrazůNa výstavě obrazůNa výstavě obrazůNa výstavě obrazů

 

Školní kolo recitační soutěže

Jako každý rok, tak i letos, proběhlo na naší škole školní kolo recitační soutěže. Zúčastnilo se ho 12 žáků z prvního stupně. Soutěžili ve dvou kategoriích. V prví kategorii-2. a 3.tříd se na prvním místě umístil Alex Břicháček, na druhém místě Adéla Dobiášová, na třetím místě Jan Změlík. Ve druhé kategorii obsadili první tři místa Tereze Barborová, Anežka Ondřichová a Matěj Kolínek. Do okresního kola přejeme postupujícím mnoho úspěchů.

Školní kolo recitační soutěže

Hurá na sněhuláky!

Kupa sněhu kluky láká, postavili sněhuláka. A nejen kluci. Ani děvčata z 1. A neodolala a stavěla také.

Hurá na sněhuláky! Hurá na sněhuláky! Hurá na sněhuláky! Hurá na sněhuláky!

 

Hurá na sjezdovku

Dech beroucí záběry najdete zde:

https://www.youtube.com/watch?v=GLKI9wtPVs8&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=TU4BtsWXCb8&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=9uwonLYD63k&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=ziVLEelwrXs&feature=youtu.be

 

 

Představujeme jednotlivé týmy

Představujeme jednotlivé týmy bechyňské reprezentace s jejich trenéry.

Představujeme jednotlivé týmy Představujeme jednotlivé týmy Představujeme jednotlivé týmy

 

Světový pohár 2018

Přínášíme obrazové zpravodajství ze závodů ve slalomu, které se uskutečnilo v lyžařském středisku Kvilda.

https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/kvilda-4-den/

Světový pohár 2018Světový pohár 2018Světový pohár 2018

A jak to všechno dopadlo? VYHRÁLI VŠICHNI!!!!!

https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/kvilda-zavody/

 

Žhavé news

Vážení rodiče, ještě stále si myslíte, že Vaše děti jsou na lyžařském výcviku? smiley

https://www.youtube.com/watch?v=Z-TvszQh67w&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=hLQhUtXLXXk

https://youtu.be/3-6qGRCJQHs

https://www.youtube.com/watch?v=MJPO38iIoZQ

 

Kvilda 3. den

Celé dopoledne jsem pilovali své lyžařské styly, abychom byli ve formě na zítřejší závody.Jsou mezi námi tací, co dokáží zdolat turniket jednou nohou zepředu, pak tyč, druhá noha vzadu, vypnout lyži, podlézt tyč, sebrat lyži, nandat a vyjet nahoru. Celé Kvilda záviděla. Odpoledne jsme energii a sílu doplnili v místní vyhlášené cukrárně. Nezapomněli jsem ani na vzdělání!! Vždyť jsme tady se školou!! Takže hurá do infocentra.

Kvilda 3. denKvilda 3. denKvilda 3. den

Sledovat nás múžete na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/kvilda-3-den/

PS: Celá 5.A se rozhodla relaxovat o poledním klidu na nejmenším dvoulůžkovém pokoji.Bohužel p. učitelka je vyhmátla. A bylo po kolektivní relaxaci!!!!laugh

Speciální pozdrav pro p. učitelku Škrhovou

Doufáme, že Vás potěšíme.

https://www.youtube.com/watch?v=0PdvxTk231k&feature=youtu.be

Kvilda 2. den

Azuro, azuro, azuro! Co více si přát? Děti si to dokonale užívají. Všichni dokázali sjet svůj díl sjezdovky bez větších karambolů. Monika pokořila svoji první pomu bez zaškobrtnutí. Máme jedny roztržené oteplováky na zadečku a jednu skobu na kalhotách na koleni. Ale nebojte!! Nic z toho není z lyžování, ale ze včerejší koulovačky.

Kvilda 2. denKvilda 2. denKvilda 2. denKvilda 2. den

Více na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/kvilda-2-den/

Kvilda 1. den

Zasněžená Kvilda nás dnes přivítala v plné kráse. Po vybalení a ubytování na nás čekal oběd. Pak odpolední vycházka směr k pramenům Vltavy. Před večeří jsme stihli nácvik obouvání lyžáků a lyží. Také jsme vyzkoušeli sušení mokrého oblečení z koulování.

Kvilda 1. denKvilda 1. denKvilda 1. den

Další foto na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/kvilda-1-den/

 

Olympijské hry

Zimní olympiáda se blíží. Stejně jako sportovci na svůj výkon musí tvrdě pracovat, tak i my jsme celé pololetí pilně trénovali psaní, čtení i počítání. Výsledkem našeho snažení byly nejen samé jedničky, ale i olympijské medaile. Ty získali všichni, kdo splnili správně všechny připravené úkoly. Na videu jsem se dívali na zapálení olympijského ohně a povídali si o olympiádě. V tělocviku nás pak čekaly sportovní disciplíny: běh a hod. Sice patří na letní olympiádu, ale bohužel nedostatek sněhu nám zkazil naše plány. Ať žije olympiáda!

Olympijské hryOlympijské hryOlympijské hryOlympijské hry

Plavání druháků a třeťáků

V pátek 26.1.2018 ukončily druhé a třetí třídy povinný plavecký výcvik v Táboře tradičním závodem v plávání. Všichni žáci nakonec dobře zvládli základy vybraných plaveckých stylů. Přejeme všem plavcům spoustu plaveckých zážitků !

Plavání druháků a třeťákůPlavání druháků a třeťákůPlavání druháků a třeťáků

Sněhuláčí učení

Ranní sněhová nabídka jakoby tušila, že dnes na nás čekají ve třídě sněhuláci se svými úkoly a hrami. Naučili jsem se básničku podle skládačky, psali slova pro sněhuláky a ukázali jsem jim, jak umíme číst a počítat. Ještě nás čeká sněhuláčí písnička, vystřihovánka a vyrobíme si stojánek na tužky. A to už sníh bohužel roztál.Naši sněhuláci ne.

Sněhuláčí učeníSněhuláčí učeníSněhuláčí učení

 

Zpívání před školou

Ráno, před vypuknutím jarmarku, učitelé a žáci naší školy zazpívali koledy před školou.

Zpívání před školouZpívání před školouZpívání před školou

 

Betlémy u Šedinů

V čase předvánočním je vítán každý okamžik, kdy je možné pohlédnout si něco pěkného . Proto žáci naší školy vyrazili na další výstavu betlémů - tentokráte k "Šedinům". Bylo zde vidět, že když někdo něco dělá s láskou, tak to stojí za to. A bylo se na co koukat. A proto - DĚKUJEME a přejeme HEZKÉ VÁNOCE.

Betlémy u ŠedinůBetlémy u ŠedinůBetlémy u Šedinů

Betlémy najdete i na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/betlemy-u-sedinu/

Na výstavě papírových betlémů

Městské muzeum navštívili žáci naší školy a prohlédli si krásné papírové betlémy ze sbírky Jana Brandejse. Zajisté je to další sváteční krůček k získání pravé předvánoční nálady.

Na výstavě papírových betlémůNa výstavě papírových betlémůNa výstavě papírových betlémů

Ostatní foto na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/na-vystave-papirovych-betlemu/

 

 

Vánoční tvoření

Vánoční tvořeníVánoční tvořeníVánoční tvoření

Tvoření také na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/vanocni-tvoreni/

Recitace v anglickém jazyce

Všichni víme, jak nesnadné je něco přednášet v naší mateřštině, takže když se někdo chopí textu v cizím jazyce a nebojí se předstoupit před porotu tvořenou cizími lidmi (z nichž jeden je rodilý mluvčí), tak si zaslouží náš obdiv. Letos se Eurolyry zúčastnili Matyáš Buček a Jan Vladimír Podlipný. Matyáš se umístil na 6. místě a Jendovi jen o fous utekla "bedna" a tak mu patří 4. místo.

Recitace v anglickém jazyceRecitace v anglickém jazyceRecitace v anglickém jazyce

Učíme se mimo školu- 4.A

V pondělí 11.12. vyrazily děti ze 4. A na malý výlet do Týna nad Vltavou.

Náš školní den by se dal rozdělit na pomyslné třetiny. V té první jsme navštívili místní knihovnu, kde jsme besedovali o Astrid Lindgrenové a jejích knihách. Paní knihovnice pro nás měla připravenou četbu z krásné knížky Ronja, dcera loupežníka. 

Beseda byla proložena zábavným kvízem, otázkami a ukázkami ze stejnojmeného filmu. Po malé svačině jsme vyrazili do blízké galerie, kde nás čekala výstava fotografií Bohuslavy Maříkové s názvem Pod bodem mrazu. Tato známá fotografka zachytila na svých snímcích řeku Malši a Vltavu v nevšedních detailech. Tematická dílnička s výrobou přání se zamrzající vodou příjemně zpestřila naši návštěvu. A komu šlo tvoření od ruky, měl možnost tvořit dál. Zajimavé bylo, že jsme byli poslední návštěvníci této výstavy a s paní fotografkou jsme se potkali doslova ve dveřích, když si přijela pro své fotografie. Děkujeme  za milé povídání v knihovně a příjemnou atmosféru v galerii.

Ve třetí části našeho mini výletu jsme se vypravili do místního "hokynářství", abychom si zamlsali. A protože paní učitelka "čirou náhodou" měla při sobě staré pečivo, vydali jsme se krmit k Vltavě kachny, kačery a labutě. Čas nám rychle uběhl a my se museli vydat zpět do Bechyně.

Foto na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/ucime-se-mimo-skolu-4-a/

 

Děti dětem

I letos jsme se pustili do vánoční tvoření již v listopadu. Vyráběli jsme totiž ozdoby pro děti v rámci akce Kreativní charitativní akce pro Motol 2017, kterou již tradičně vyhlašuje Davona. Naše výrobky si můžete prohlédnou na následujících fotografiích. Ozdoby jsme společně nejen vyrobili, ale také zabalili a odeslali z místní pošty. Výzdoba dětské hematologie v Motole byla realizována 1. 12. 2017. Část ozdob byla věnována oddělení ambulance dětské chirurgie v Motole.

Přejeme všem dětem brzké uzdravení a klidné svátky. Žáci ze 4.A

Děti dětem Děti dětem Děti dětem

Poslední bruslení

Desetihodinový kurz bruslení se nachýlil k závěrecné hodině. dnes se na nás přijeli podívat naši rodiče a babičky. Rodiče se nenechalil zahanbit a směle ve velkém počtu obuli brusle a vyrazili s námi na led. Byl to nezapomenutelný zážitek. Na závěr jsem dostali diplomy.

Poslední brusleníPoslední brusleníPoslední bruslení

Bruslení na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/posledni-brusleni/

I malí čertíci museli do lavic

Školní povinnosti se nevyhnuly i těm nejmenším čertíkům a nepomohla ani návštěva už velkých pekelných kamarádů. Prostě učit se museli.

I malí čertíci museli do lavicI malí čertíci museli do lavicI malí čertíci museli do lavic

A takhle se trápili: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/mali-certici/

Tradičně úspěšní na Mikulášské laťce

I letos se naši skokani zúčastnili Mikulášské laťky, závodů ve skoku do výšky, které pořádá Gymnázium Pierra de Coubertina v Táboře. Tentokrát vycestovalo devět atletů a atletek a většina z nich bojovala o umístění na stupních vítězů! Na stupeň nejvyšší po vyrovnaném souboji vystoupal za výkon 170cm Matěj Bína, na bronzové příčce se pak ve stejné kategorii chlapců z 8. a 9. třídy umístil Adam Hovorka (160cm) Třetí medaili do sbírky přidal Milan Slavětínský, který skončil na 3. místě mezi šesťáky a sedmáky za výkon 135cm. Jen vyšší počet nezdařených pokusů stal místečko na stupních další tři skokani z našeho výběru: Nikola Novotná i přes osobní rekord 130cm skončila na nepopulární 4. příčce, na 5. a 6. místě skončili sedmáci Ondra Bílek a Matěj Kabát (oba skočili 135cm jako Milan) Kategorie 8. a 9. tříd byla jak u dívek, tak u chlapců velmi silně obsazená, v obou skákalo přes 30 závodníků, takže umístění Jirky Němce a Alex Kmentové na 16. místě a Aničky Lašákové na 21. místě lze považovat za dobré. Zlatou medaili mezi staršími dívkami přidala Kája Mášková (160cm!!!!), která sice reprezentuje ZŠ Školní, ale je dlouholetou členkou kroužku atletiky na naší škole. Celkem se závodů zúčastnili 145 sportovců z 15 škol. S kompletními výsledky se můžete seznámit na stránkách www.gymta.cz

Mikulášská laťkaMikulášská laťkaMikulášská laťka

Laťka také na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/mikulasska-latka/

7.A v Národním muzeu

Ve středu 29.11. jsme se 7.A vyrazili na exkurzi do Národního muzea. Absolovovali jsem lektorovaný vzdělávací program k výstavě Světlo a život , tématický celek zaměřený na život od jeskyní do korun stromů. Žáci objevovali různá přírodní prostředí, která dokládají význam Slunce a jeho světla jako jedné ze základních podmínek pro život na planetě Zemi. Výstava představuje uspořádání živého světa a vzájemné vztahy organismů v přírodě. Na několika typech ekosystémů se nám představily typické skupiny organismů, s jejich společnými znaky, i s těmi, které se v různých prostředích liší. Široká škála exponátů neopom&i acute;n& aacute; houby, vybrané zelené rostliny (např. obiloviny), hmyz ani obratlovce. Kromě recentní živé přírody nechybí ani část paleontologická a vybraná část přírody neživé. Na závěr můžeme jen konstatovat, že výstava je velice dobře připravená  včetně lektorky ,která se nám plně věnovala 90 minut.

7.A v Národním muzeu7.A v Národním muzeu

Další foto na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/7-a-v-narodnim-muzeu/

Slavnost slabikáře

Dnešní den byl pro děti z 1. A vyjímečný a slavnostní. Po třech měsících školy a usilovné snahy zvládnout čtení, dočetly živou abecedu a dnes se s chutí poprvé začetly do slabikáře. Aby chvíle seznamování s novou učebnicí byla příjemná, uvařili jsme si k tomu čaj a prohlíželi a studovali a povídali si a nadšeně vzdychali. Už se těšíme na červen, až slabikář dočteme a bude opravdová veliká Slavnost slabikáře i s našimi rodiči. Ale do té doby nás čeká ještě spousta práce. Tak hurá do toho.

Slavnost slabikářeSlavnost slabikářeSlavnost slabikáře

 

ČEPS Cup - Pohár základních škol ve florbale - okres Tábor

 V pátek 24.11.2017 jsme se s chlapci z 1.st. naší školy účastnili okresního kola florbalového Poháru základních škol pro 1. stupeň ZŠ -  pořádaného ve SH v Soběslavi. Naši hráči si pěkně zahráli a porovnali si své síly se soupeři celého okresu.  Blahopřejeme za předvedené florbalové výkony a děkujeme za reprezentaci naší školy na tomto turnaji. Chlapci i děvčata účastí na tomto turnaji získali pro naší školu sportovní florbalové vybavení v hodnotě 6000 korun.

ČEPS Cup - Pohár základních škol ve florbale - okres TáborČEPS Cup - Pohár základních škol ve florbale - okres TáborČEPS Cup - Pohár základních škol ve florbale - okres Tábor

Více na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/ceps-cup-pohar-zakladnich-skol-ve-florbale/

Druháci a třeťáci v Husitském muzeu

Dne 23.11.2017 se žáci 2.A, 3.A a 3.B zúčastnili v rámci projektu " Pokusné ověřování" exkurze do Husitského muzea v Táboře.
Prošli expozici o husitech, prohlédli si podzemní chodby pod náměstím Jana Žižky a ve skupinách vyplnili pracovní listy, které se vztahovaly
k životu lidí v době husitské .Exkurze se vydařila a děti si odnesly spoustu nových poznatků o naší historii.

Florbalový turnaj k výročí 17. listopadu - 1.st.

V pátek 17.11.2017 od 08.30 hod. se v tělocvičně ZŠ ve Školní ulici uskutečnil florbalový turnaj. Přihlášena byla tři družstva. K vidění byly velmi pěkné zápasy a turnaj byl moc fajn. Děkujeme.

 Florbalový turnaj k výročí 17. listopadu - 1.st. Florbalový turnaj k výročí 17. listopadu - 1.st. Florbalový turnaj k výročí 17. listopadu - 1.st.

 

Florbalový turnaj k výročí 17. listopadu - 2.st.

V pátek 17.11.2017 od 10.30 hod. se v tělocvičně ZŠ ve Školní ulici uskutečnil florbalový turnaj. Přihlášena byla čtyři družstva. K vidění byly velmi pěkné zápasy a turnaj byl moc fajn. Děkujeme.

Florbalový turnaj k výročí 17. listopadu - 2.st.Florbalový turnaj k výročí 17. listopadu - 2.st.Florbalový turnaj k výročí 17. listopadu - 2.st.

 

1. třídy v Husitském muzeu

V rámci vzdělávacího programu paměťových institucích se naši prvňáčci vydali na prohlídku Husitského muzea v Táboře. TKromě expozic se prošli i v podzemí a seznámili se se životem v době husitů. Od zbraní a maket bitev se nemohli odtrhnout. Výlet se moc povedl a děti byly úžasné.

1. třídy v Husitském muzeu1. třídy v Husitském muzeu1. třídy v Husitském muzeu1. třídy v Husitském muzeu1. třídy v Husitském muzeu

Pruhovaný den

Dnes byl slavností den v 1. A. Poprvé jsme psali do písanky perem. Abychom si tento den ještě víc obvzláštnili, přišli jsme oblečeni do pruhovaného oblečení. Jak jinak, vždyť slovo pero začína na P stejně jako proužek. A s písmenkem P jsme si hráli celý den.

Pruhovaný denPruhovaný denPruhovaný denPruhovaný den

A jezdit na kole umíme i podle předpisů

Cyklisté ze 4.A a 4.B na dopravní hřiště v Táboře vyrazili vláčkem v pondělí 6.11. 2017 velmi brzy ráno. Ani počasí nám na jízdu na kole moc nepřálo. A tak nezbývalo, než doufat, že vše dopadne dobře. V Táboře na dopravním hřišti u Jordánu to nevypadalo o moc lépe. Naštěstí jsme výuku začali v učebně. Okolo desáté jsme konečně vyrazili na kola. Teple jsme se oblékli, nasadili jsme si helmy a připevnili čísla a pak se již jen jezdilo "počasí - nepočasí".  Jízda mezi značkami naše malé cyklisty natolik pohltila, že podzimní rozmary počasí jim ani moc nevadily.  Do učebny jsme se vraceli velice spokojeni. Při filmu o malém dopravním dobrodružství jsme se nasvačili a ohřáli. Pak jsme si vyzkoušeli testy "nanečisto" a jeli domů. A uvidíme, jak nám bude počasí přát při jarní návštěvě. 

A jezdit na kole umíme i podle předpisůA jezdit na kole umíme i podle předpisůA jezdit na kole umíme i podle předpisů

Dále na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/na-dopravnim-hristi/

LOGICKÁ OLYMPIÁDA – POSTUP DO FINÁLE

V průběhu září se žáci registrovali do soutěže pořádané společností Mensa. Logická olympiáda je svým pojetím unikátní soutěž rozvíjející především schopnost logického uvažování, řešení úloh vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Začátkem října proběhla nominační kola, kterých se zúčastnilo v našem kraji 731 řešitelů v kategorii A a 1373 v kategorii B. V obou kategoriích byli naši žáci úspěšní a mezi 40 nejlepších se do krajského kola probojovali Ondra Liška 4.B (kat.A), Danuška Mašterová 5.A (kat.A), Simča Meyerová 9.A (kat.B), Monča Turečková 9.A (kat.B) a Lenka Voborníková 9.A (kat.B). V pátek 4.11. se konalo krajské kolo v Českých Budějovicích a všichni byli výborní –  Monča 26. místo, Ondra 22. místo, Lenička 8. místo a přímo vynikající byly Danuška 3. místo a Simča 3. místo. Obě získaly velmi pěkné ceny a postoupily do finále. Finále proběhne v pondělí 27.11. v Míčovně Pražského hradu a oběma děvčatům budeme držet palce.

LOGICKÁ OLYMPIÁDA – POSTUP DO FINÁLELOGICKÁ OLYMPIÁDA – POSTUP DO FINÁLELOGICKÁ OLYMPIÁDA – POSTUP DO FINÁLELOGICKÁ OLYMPIÁDA – POSTUP DO FINÁLE

Bruslení nás stále baví

Náš bruslařský výcvik se přehoupl do druhé půlky a nadšení i radost z pohybu na ledě nevyprchaly. Ba naopak. Matyášek dokonce bruslil tak náruživě, že se mu během výcviku udělal nový bruslařský účes. Skoro až krasobluslařský!

Bruslení nás stále bavíBruslení nás stále bavíBruslení nás stále bavíBruslení nás stále baví

Halloween v 1. B

V úterý 31. 10. řádili v 1. B duchové a různá strašidýlka v rámci oslav Halloweenu. Vyučování bylo tento den poněkud rušnější, vše jsme další den napravili a dohnali. Ať žijí duchové!