Základní škola Františka Křižíka Bechyně

Aktuality

Čertíci v domově pro seniory

Malí čertíci ze 2. A potěšili a možná i postrašili babičky a dědečky v domově pro seniory. Zazpívali a zatancovali jim, přednesli básničky, rozdali dárky a pomáhali Mikulášovi. Všem se akce moc líbila. Těšíme se na další setkání.

Čertíci v domově pro senioryČertíci v domově pro senioryČertíci v domově pro senioryČertíci v domově pro seniory

Čerti 2018

Mikulášská nadílka i čertovské rádění čekalo na všechny děti. Mikulášova výprava poctivě navštívila skoro všechny třídy a navynachala žádné hříšníky.

Čerti 2018Čerti 2018Čerti 2018Čerti 2018

Bát se můžete na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2018-2019/certi-2018/

Dalmatini ve 2.A

Po dni otevřených dveří ve třídě jsme si zasloužili odměnu. Druhý den tedy místo nás přišlo skoro 101 dalmatinů. Teček jsem určitě 101 nalepili, když jsme si vyráběli kostýmy a převlékali se za pejsky. Dalmatini nás vůbec nešetřili a připravili si pro nás záludnou matematiku a docela těžká cvičení z češtiny. Jen se z nás kouřilo, ale vše jsem společnými psími silami zvládli. A takhle jsem si hráli 3 dny. To byla odměna!

Dalmatini ve 2.ADalmatini ve 2.ADalmatini ve 2.A

Dalmatiny najdete také na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2018-2019/dalmatini-ve-2-a/

Páťáci v planetáriu

 

Páťáci v planetáriuPáťáci v planetáriuPáťáci v planetáriu

Více na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2018-2019/pataci-v-planetariu/

Čtvrťáci na dopravním hřišti

V pondělí  4.A a v úterý 4.B žáci vyměnili školní lavice za jízdu na kole  v Táboře u Jordánu. Dopravní výchova probíhala na Dětském dopravním hřišti v Táboře v rozsahu stanoveném metodickými pokyny Ministerstva dopravy ČR. Čtvrté třídy ZŠ absolvují ve školním roce celkem 10 vyučovacích hodin. Výuka je rozdělena do dvou cyklů: podzimní  a jarní. Nejdříve proběhla ve školicím středisku teoretická část, potom následovala  praktická výuka v jízdě na kole a dodržování pravidel silničního provozu.  Paní lektorka velmi poutavým výkladem a zajímavými ukázkami seznámila děti se základy silničního provozu. Žáci dostali pracovní sešit " Ferda v autoškole aneb Jak opičák k řidičskému průkazu přišel". Žáci byli nadšeni jízdou na kole na dopravním hřišti. Vše bezpečně zvládli a už se těší na jarní pokračování, kde budou plnit testy a praktické jízdy k získání průkazu pro cyklisty. Hezké slunečné podzimní počasí, hry v parku a kouzelná jízda vláčkem zajistily dětem krásně prožitý den.

Čtvrťáci na dopravním hřištiČtvrťáci na dopravním hřištiČtvrťáci na dopravním hřišti

Cyklisté i na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2018-2019/ctvrtaci-na-dopravnim-hristi/

Bechyňská veverka 2018

V úterý 6.listopadu se v hale naší školy sešli příznivci šplhu na tyči.

Bechyňská veverka 2018Bechyňská veverka 2018Bechyňská veverka 2018

Veverky najdete na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2018-2019/bechynska-veverka-2018/

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
veverka-vysledky-2018.xlsx 14.2 Kb

Klub Logik

Od poloviny září mají možnost děti 1-3. tříd navštěvovat kroužek Klub Logik. S dětmi se pravidelně scházíme každou středu na 90 minut ve školním klubu. A co jsme už stihli vyzkoušet? Bloudit bludištěm, hledat souřadnice, luštit křížovku.. Zahráli jsme si společně domino, doubble, dámu. logik i klasické piškvorky. Kreslili cestičky pro malé chytré robotky zvané Ozoboty. Těšíme se na další setkání v listopadu.

Klub Logik Klub Logik Klub Logik Klub Logik

Halloween 2018

Halloween 2018Halloween 2018

Můžete se začít bát na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2018-2019/halloween-2018/

5.A navštívila výstavy ke 100. výročí republiky

V pátek 26.10. jsme se vydali hned na dvě výstavy. První jsme absolvovali v ZŠ Školní, vztahovala k 100. vyročí republiky. Prohlédli jsme si zprávy a fotografie z novin, které se týkaly nejen politické situace, ale i zcela běžných věcí kolem nás za uplynulých sto let Návštěvou druhé výstavy v městské knihovny jsme plynule tematicky navázali. Výstavu Osmičky v zrcadle času jsme měli tu čest zahájit jako první návštěvníci. Úvodem promluvila paní knihovnice, následovala volná prohlídka a možnost vyzkoušení některých dobových předmětů. Také jsme se společně zamysleli, k čemu se vystavené exponáty používaly. Nejvíce děti zaujal bakelitový telefon s klasickým vytáčecím ciferníkem. Na závěr jsme byli pro přípomínku slavného výročí dekorováni trikolórou.

Vojenská přehlídka

Žáci naší školy měli to štěstí, že se mohli zúčastnit generální zkoušky vojenské přehlídky, která bude 28.10. v Praze na Evropské třídě. Nezapomenutelný zážitek nám připravily stovky pochodujících vojáků a 200 kusů techniky - například stíhačky Gripen, letoun L-159 Alca, modernizovaný tank T72 M4CZ či obrněné transportéry Pandur. Na letištní ploše defilovali i policisté a příslušnícu městské polici či hasičů.

Vojenská přehlídkaVojenská přehlídkaVojenská přehlídka

Foto též na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2018-2019/vojenska-prehlidka/

Informace o generální zkoušce z médií na: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/letecke-zabery-na-nejvetsi-vojenskou-prehlidku-posledni-dekady-rodi-se-na-jihoceskem-letisti-59030?dop-ab-variant=1&seq-no=2&source=hp

Beseda se spisovatelkou Michaelou Fišarovou

Na návštěvu k druháčků přijela spisovatelka dětských knih Michaela Fišarová. Dětem představila své knihy. Přečetla z nich ukázky a spolu se svým kolegou dětem názorně předvedli, jak lze krásně mluvit, vyslovovat a číst. Děti byly nadšené. Pomocí básniček dětem vysvětlili, jak se chovat mezi kamarády, v jídelně nebo i na WC. Na závěr proběhla autogramiáda knih. Po skončení besedy se děti s chutí pustily do vytváření příběhu podle knihy Kamínek. Beseda se moc povedla.

Beseda se spisovatelkou Michaelou FišarovouBeseda se spisovatelkou Michaelou FišarovouBeseda se spisovatelkou Michaelou Fišarovou

Více na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2018-2019/beseda-se-spisovatelkou/

Drakiáda 2018


V sobotu 20.10. uspořádalo  SRPDŠ  již tradiční Drakiádu. Nejprve to vypadalo, že pokud budeme chtít dostat draky do vzduchu, tak si všichni zaběháme, ale nakonec se nad námi  vítr slitoval  a děti i rodiče si odpoledne krásně  užili.  Výborné koláčky od paní Černé, teplý čaj a výroba vlastního malého draka ...to vše bylo jako bonus pro všechny, kteří si přišli užít akci s námi. Tak zase za rok smiley

Drakiáda 2018Drakiáda 2018Drakiáda 2018

Draci létají i na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2018-2019/drakiada-2018/

8.A v Národním Zemědělském Muzeu – Ohrada Hluboká nad Vltavou

19.10. se třída 8.A zúčastnila v rámci projektu „ Pokusné ověřování: Vzdělávací programy paměťových institucí do škol “ exkurze do Národního Zemědělského Muzea – Ohrada Hluboká nad Vltavou. Absolvovali jsme lektorovaný program Letokruhy s pracovními  listy  a lektorovanou výstavu Les pramenů. Oba programy jsou perfektně lektorsky zajištěné, žáci získali mnoho zajímavých informací a zároveň si  zopakovali, co už o přírodě vědí. Zábavnou formou se dozvěděli  jak se dělají např. vory, jak důležitý je les pro existenci lidstva i co máme my lidé se stromy společného. Závěr exkurze jsme se prošli i zoologickou zahradou a plnili jsme různé úkoly.

8.A v Národním Zemědělském Muzeu – Ohrada Hluboká nad Vltavou8.A v Národním Zemědělském Muzeu – Ohrada Hluboká nad Vltavou8.A v Národním Zemědělském Muzeu – Ohrada Hluboká nad Vltavou

Dále na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2018-2019/8-a-na-hluboke/

Za prameny lesa na Hlubokou

Žáci 4.A a 4.B navštívili v úterý 16.10. v rámci projektu "Pokusné ověřování paměťových institucí" lovecký zámek Ohrada u Hluboké nad Vltavou. Zážitková lesnická expozice "Les pramenů - příběhy lesů" byla velmi zajímavá, stejně jako velmi pěkný lektorovaný program týkající se stromů. Nemohli jsme opomenout v místě navštívit i zoologickou zahradu, kde jsme udělali radost především kozám, které jsme do sytosti nakrmili. I díky slunečnému počasí se nám výlet opravdu vydařil.

Za prameny lesa na HlubokouZa prameny lesa na HlubokouZa prameny lesa na Hlubokou

více na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2018-2019/za-prameny-lesa-na-hlubokou/

Větrný start projektu

Náš projekt A Message in a Bottle v rámci Erasmus+ začal v naší partnerské škole Vogaskóli v Reykjavíku, kde proběhlo školení pedagogů na internetových platformách weebly a slack, které díky srozumitelnému výkladu a hodinám prosezeným u počítače budeme snad moci používat pro náš projekt, aby informace byly přehledněji členěnější než v tom předchozím. Kromě školení jsme měli možnost nahlédnout do tříd a hodin ve škole, z čehož některým z nás málem vypadly oči z důlků (ehm, tím teď myslím učitelky jazyka, protože islandské děti, ačkoliv se učí povinně svůj rodný jazyk a dánštinu odmalička a s angličtinou začínají až později, nás celkem plynně zahrnuly otázkami, do kterých by se u nás leckterý deváťák zamotal, takže jsme opravdu zvědavé, koho s sebou vezmeme, až pojedeme na výměnný pobyt). Čas jsme si také zpestřili vycházkou do přírody a exkurzemi do muzea a vodní elektrárny, takže jsme byli vrženi v ústrety pravému islandskému počasí – chvilku svítí sluníčko, chvilku prší a pak se zvedne vítr a najednou vám horizontálně ledové krystalky atakují oči, abyste jim tu dramatickou přírodu nevykoukali. Vzhledem k tomu, že náš projekt se bude zaobírat vodou, nemohli jsme si lepšího partnera přát – na Islandu je vody dostatek a navíc na člověka útočí ze všech stran, takže se máme na co těšit.

Větrný start projektu

Babičky a dědečkové vyprávějí

Vznik naší republiky si připomněly děti z 2. A na další návštěvě domova pro seniory. Nejprve si povídaly o české hymně, kterou nám senioři zazpívali. Společně vybarvovali státní znak a těžko říct, koho to bavilo víc. Ani děti, ani senioři se nechtěli nechat vyrušit. Pak babičky a hlavně dědečkové vyprávěli o našem prvním prezidentovi T. G. Masarykovi. Společně jsme si zazpívali jeho nejoblíbenější písničku. Setkání se moc povedlo a děti se naučily spoustu nových věcí.

Babičky a dědečkové vyprávějíBabičky a dědečkové vyprávějíBabičky a dědečkové vyprávějí

Další fotky ze setkání na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2018-2019/babicky-a-dedeckove-vypraveji/

 

Čtvrťáci v Třeboni

V rámci projektu - Pokusné ověřování paměťových institucí - žáci 4.A a 4.B navštívili v úterý 25.9. zámek v Třeboni.
Po uvítání velmi příjemné paní průvodkyně a po prohlídce nádherného nádvoří plné květin se děti v konírně převlékly do dobových kostýmů, kdy žil Petr Vok z Rožmberka. Celá prohlídka zámku byla doplněna zajímavým čtením dětí textu o postavě, kterou představovaly. I přes chladné počasí se nám výlet vydařil, v cukrárně i v obchodě s hračkami jsme se dostatečně zahřáli !
Čtvrťáci v TřeboniČtvrťáci v TřeboniČtvrťáci v Třeboni

Bezpečně do školy

Pravidla silničního provozu a dopravní značky si dnes zopakovaly děti ze 2.A v projektu Bezpečně do školy. Celý den se věnovaly dopravě. Vymýšleli jsme dopravní prostředky, luštili rébusy, počítali pokuty a četli. V geometrii na nás čekaly dopravní značky ukryté v geometrických tvarech. Ty jsme si pak zopakovali na procházce a také si vyzkoušeli přecházení po přechodu. Za každý splněný úkol jsme sbírali nálepky. Zítra nás čeká finále a vyhlášení vítězů.

Bezpečně do školyBezpečně do školyBezpečně do školy

Fotky najdete i na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2018-2019/bezpecne-do-skoly/

 

Exkurze do Březnice

 

Exkurze do BřezniceExkurze do BřezniceExkurze do Březnice

Více na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2018-2019/exkurze-do-breznice/

Za skřítky do galerie

Na pátrací výpravu se vydal Čtenářský klub. Dozvěděli jsem se, že v galerii Galvína se usídlili skřítci a tak jsme je šli hledat. Věděli jsme, že mají modrou a bílou barvu a podobají se modelínovým postavičkám. A skutečně! Našli jsme je. Prohlédli jsme si i výstavu a vymýšleli, ve kterých exponátech by mohli skřítci bydlet. Ve škole jsme potom vytvořili komiks o životě našich skřítků.

Za skřítky do galerieZa skřítky do galerieZa skřítky do galerie

Pátrání také na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2018-2019/za-skritky-do-galerie/

 

Zahájení kroužků

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
prehled-krouzku-termin.xlsx 12.5 Kb

Výlet do Třeboně 1. a 2. třídy

Dnes se s historií Třeboně seznámili naši nejmenší. Díky úžasné průvodkyni jsme se dozvěděli zajímavosti ze života na zámku a jedním dechem poslouchali, jak se dříve slavili Vánoce, co se jedlo, jak se psalo a kolik prohrál syn knížete v kartách.(Mimochodem, to si pamatovali úplně všichni a přesněsmiley). Stihli jsem si koupit zmrzlinu a v hračkárně spoustu vojenských hraček. Takže po příjezdu to před školou vypadalo jako by přijel výsadek naší armády. Náš výlet se uskutečnil díky projektu "Pokusné ověřování : Vzdělávací programy paměťových institucí do škol".

Výlet do Třeboně 1. a 2. třídyVýlet do Třeboně 1. a 2. třídyVýlet do Třeboně 1. a 2. třídy

Fotky z výletu na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2018-2019/vylet-do-trebone-1-a-2-tridy/

Běh svaté Ludmily

 

Běh svaté LudmilyBěh svaté LudmilyBěh svaté Ludmily

Běhání i na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2018-2019/beh-svate-ludmily/

Hurá na Veselý kopec

Ani děšť nás nezastavil.

Hurá na Veselý kopecHurá na Veselý kopecHurá na Veselý kopec

Fotky z výletu na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2018-2019/vesely-kopec-u-hlinska/

 

Loučení s prázdninami

Slunné letní počasí přivítalo 63 účastníků na Loučení s prázdninami, na odpoledni plném her. Všichni si mohli vyzkoušet svoji tělesnou kondici ve skákání v pytlích a zdolávání překážkové dráhy. Svoji mrštnost otestovali v driblinku, běhu i hodu raketkou. Mnozí si ani nevšimli, že si nenápadně zopakovali dopravní značky, domácí zvířata a ti starší i vyjmenovaná slova. Škola hold zůstane školou! Letos poprvé v historii se zúčastnili i žáci 6. a 7. tříd, čímž nás nejen překvapili, ale hlavně potěšili. Snažili se ze všech sil a malí závodníci k nim obdivně shlíželi. Přesto rekord v hodu na cíl vytvořila naše třeťačka.

Loučení s prázdninamiLoučení s prázdninamiLoučení s prázdninami

Loučení také na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2018-2019/louceni-s-prazdninami-2018/

 

Výlet na zámeček Ohrada a do ZOO 1. a 2. třídy

V rámci projektu "Pokusné ověřování : Vzdělávací programy paměťových institucí do škol" se naši prvňáčci a druháci vydali na zámeček Ohrada. V Muzeu lesnictví, myslivosti a rybářství pro ně byl připravený lektorovaný program Prameny lesa. Děti se dozvěděly o práci myslivců, poznávaly stopy zvířat, potěžkaly si motorovou pilu a shlédly film o práci vorařů. V dalších expozicích zjistily spoustu zajímavostí o rybách a zubrech. Jako odměna na ně pak čekala návštěva ZOO.

Výlet na zámeček Ohrada a do ZOO 1. a 2. třídyVýlet na zámeček Ohrada a do ZOO 1. a 2. třídyVýlet na zámeček Ohrada a do ZOO 1. a 2. třídy

Více na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2018-2019/zamecek-ohrada-1-a-2-tridy/.

Za historií do Třeboně 5. třídy

Poznáte nás?

Za historií do Třeboně 5. třídyZa historií do Třeboně 5. třídyZa historií do Třeboně 5. třídy

Další úžasné fotky na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2018-2019/za-historii-do-trebone-5-tridy/

Termíny sběru papíru na rok 2018/2019

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
terminy-svozu-papiru-2018-2019.docx 477.3 Kb

První den ve škole

Svůj úplně první den ve škole si užilo 24 prvňáčků v 1. A. Ke slavnostní atmosféře přispěla i návštěva pana starosty a stužkování prvňáčků za přítomnosti rodičů a známých.

První den ve školePrvní den ve školePrvní den ve škole

Fotky našich prvňáčků najdete na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2018-2019/stuzkovani-prvnacku-2018/

 

Nabídka kroužků

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
krouzky-s-vedoucimi111442604.docx 64.3 Kb

Trochu méně horké léto 2018 III. - den čtvrtý

Trochu méně horké léto 2018 III. - den čtvrtý........a bylo teplíčko veliké a proto se dovádělo s vodou a ve vodě.

Trochu méně horké léto 2018 III. - den čtvrtýTrochu méně horké léto 2018 III. - den čtvrtýTrochu méně horké léto 2018 III. - den čtvrtý

https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/trochu-mene-horke-leto-2018-iii-den-ctvrty/

Trochu méně horké léto 2018 III. - den třetí

Trochu méně horké léto 2018 III. - den třetí..... taková krabička s pokladem a vlastnoručně vyrobené překvapení, to zabere skoro celý den a možná se to ani celé nestihne. A to ještě musí vyjít čas na nějaké to soutěžení, dovádění a hraní. Jo, jo - někdy je to fuška.

Trochu méně horké léto 2018 III. - den třetíTrochu méně horké léto 2018 III. - den třetíTrochu méně horké léto 2018 III. - den třetí

https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/trochu-mene-horke-leto-2018-iii-den-treti/

 

Trochu méně horké léto - II. ve filmu

https://youtu.be/JhKJA-8VyEY

Trochu méně horké léto 2018 III. - den druhý

Trochu méně horké léto 2018 III. - den druhý.....a dnes bylo pěkné teplíčko, ale u vody bylo příjemně. A také byl ideální čas si něco pěkného v klidu a stínu vyrobit.

Trochu méně horké léto 2018 III. - den druhýTrochu méně horké léto 2018 III. - den druhýTrochu méně horké léto 2018 III. - den druhý

https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/trochu-mene-horke-leto-2018-iii-den-druhy/

Trochu méně horké léto III. 2018 - den první

Trochu méně horké léto III. 2018 - den první....... a dnes byl den plný barev. A taková barevná stonožka a ponožka je moc fajne .

Trochu méně horké léto III. 2018 - den prvníTrochu méně horké léto III. 2018 - den prvníTrochu méně horké léto III. 2018 - den první

https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/trochu-mene-horke-leto-iii-2018-den-prvni/

Trochu méně horké léto 2018 II. - den pátý

Trochu méně horké léto 2018 II. - den pátý.......a dnes už se zase loučíme. Někteří se možná těší ještě na další, třetí a zároveň pro tyto prázdniny poslední "běh" a někdo si již bude užívat prázdniny po svém. Důležité ale je, že jsou pořád ještě prázdniny a léto.

Trochu méně horké léto 2018 II. - den pátýTrochu méně horké léto 2018 II. - den pátýTrochu méně horké léto 2018 II. - den pátý

https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/trochu-mene-horke-leto-2018-ii-den-paty/

 

Trochu méně horké léto 2018 II. - den čtvrtý

Trochu méně horké léto 2018 II. - den čtvrtý.......... a dnes bylo horko, ale bylo také i zahradní dovádění a svačina v "trávě".

Trochu méně horké léto 2018 II. - den čtvrtýTrochu méně horké léto 2018 II. - den čtvrtýTrochu méně horké léto 2018 II. - den čtvrtý

https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/trochu-mene-horke-leto-2018-ii-den-ctvrty/

Trochu méně horké léto ve filmu

A pro zpestření- video z prvního týdne.

https://www.youtube.com/watch?v=4T4pyg_5lik

Trochu méně horké léto 2018 II. - den třetí

Trochu méně horké léto 2018 II. - den třetí ........a dnes se hodně tvořilo. Ale že by se sedělo celý den na zadečku, tak to tedy určitě ne .

Trochu méně horké léto 2018 II. - den třetí Trochu méně horké léto 2018 II. - den třetí Trochu méně horké léto 2018 II. - den třetí

https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/trochu-mene-horke-leto-2018-ii-den-treti/

Trochu méně horké léto 2018 II. - den druhý

Trochu méně horké léto - "druhý běh"  - den druhý  ....a dnes byly hrátky s vodou a ve vodě. To bylo mokrých triček. Ale děti si to užívaly.

Trochu méně horké léto 2018 II. - den druhýTrochu méně horké léto 2018 II. - den druhýTrochu méně horké léto 2018 II. - den druhý

https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/trochu-mene-horke-leto-2018-ii-den-druhy/

Trochu méně horké léto II. 2018 - den první

Trochu méně horké léto - "druhý běh"  - den první ... a dnes se bude létat a hledat poklady a také se bude tvořit s korálky - a tak hurá na to.

Trochu méně horké léto II. 2018 - den prvníTrochu méně horké léto II. 2018 - den prvníTrochu méně horké léto II. 2018 - den první

https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/trochu-mene-horke-leto-ii-2018-den-prvni/

Trochu méně horké léto 2018 - den pátý

Trochu méně horké léto - "první běh"  - den pátý ... a dnes už končíme, tak si to také užijeme.

Trochu méně horké léto 2018 - den pátýTrochu méně horké léto 2018 - den pátýTrochu méně horké léto 2018 - den pátý

https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/trochu-mene-horke-leto-2018-den-paty/

 

Trochu méně horké léto 2018 - den čtvrtý

Trochu méně horké léto - "první běh"  - den čtvrtý ... a už je dnes čtvrtek, tak se uvidí, jak bude.

Trochu méně horké léto 2018 - den čtvrtýTrochu méně horké léto 2018 - den čtvrtýTrochu méně horké léto 2018 - den čtvrtý

https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/trochu-mene-horke-leto-2018-den-ctvrty/

 

Trochu méně horké léto 2018 - den třetí

Trochu méně horké léto - "první běh"  - den třetí  ... k obědu byla sice výborná bratislavská pečeně s houskovým knedlíkem, ale takový vlastnoručně opečený buřt, maršmeloun a nebo těstový had, to je ouplně něco jiného.  

Trochu méně horké léto 2018 - den třetíTrochu méně horké léto 2018 - den třetíTrochu méně horké léto 2018 - den třetí

https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/trochu-mene-horke-leto-2018-den-treti/

Trochu méně horké léto 2018 - den druhý

Trochu méně horké léto - "první běh"  - den druhý ... a i když trošku zaprší, nám to přeci nevadí a užíváme si léto.

Trochu méně horké léto 2018 - den druhýTrochu méně horké léto 2018 - den druhýTrochu méně horké léto 2018 - den druhý

https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/trochu-mene-horke-leto-2018-den-druhy/

Trochu méně horké léto 2018 - den první

Trochu méně horké léto - "první běh"  - den první... a je pěkné léto, tak si ho děti užívají.

Trochu méně horké léto 2018 - den prvníTrochu méně horké léto 2018 - den prvníTrochu méně horké léto 2018 - den první

https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/trochu-mene-horke-leto-2018-den-prvni/

Akademie 2018

Horký tropický den čekal na návštěvníky kulturního domu. Ale nebyly to teploty, které dostaly diváky do varu, nýbrž jednotlivá vystoupení tříd a slavnostní loučení deváťáků. Atmosféra byla vřelá, místy bouřlivá (viz. vystoupení kulturistů), ale i velmi dojemná.

V plně nabitém sále se ozýval potlesk, smích, poděkování a ukápla nejedna slzička.

Akademie 2018Akademie 2018Akademie 2018

Rozsáhlé obrazové zpravodajství k prohlédnutí na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/akademie-2018/

Akademie 2018 - generální zkouška

Zkoušeli jsme a zkoušeli, jen aby se večer vše povedlo na jedničku.

Akademie 2018 - generální zkouškaAkademie 2018 - generální zkouškaAkademie 2018 - generální zkouška

Generálka na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/akademie-2018-generalni-zkouska/

Malujeme s babičkou nebo dědečkem

Děti z 1.A se zapojily do projektu Šťastné stáří. Navštívily babičky a dědečky v Domově pro seniory. S sebou přinesly knížku Líná babička a vyprávěly seniorům, že babička ve skutečnosti nebyla vůbec líná. Některé vtipné pasáže jsme i přečetli. A pak následovalo veliké kreslení a malování. Nejhezší pro nás všechny bylo, že senioři po prvním ostychu, aby dětem obrázek nezkazili, vzali také pastelky a s chutí se zapojili do kreslení a vymýšlení nápadů. Celé setkání bylo velice milé.

Malujeme s babičkou nebo dědečkemMalujeme s babičkou nebo dědečkemMalujeme s babičkou nebo dědečkem

Společné malování najdete na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/malujeme-s-babickou-nebo-dedeckem/

Na výstavě obrazů a keramiky

Dnešní úterý se neslo v duchu malování a obrazů. Nejprve jsem malovali s babičkami a dědečky. Cestou do školy jsem ještě navštívili výstavu obrazů a keramiky v galerii Galvína. Každý jsem si tu vybrali nejhezší výtvor a zkusíme jej ve výtvarné výchově napodobit.

Na výstavě obrazů a keramikyNa výstavě obrazů a keramikyNa výstavě obrazů a keramikyNa výstavě obrazů a keramiky

1.A - Pasování na čtenáře

Přiblížil se závěr školního roku a naši prvňáčci, jako každý rok, předvedli své čtenářské umění rodičům a panu králi. Ten za nimi přišel do městské knihovny a poslechl si výkony dětí. Všichni dostali velikou pochvalu, neboť se opravdu moc snažili a stali se rytíři Čtenářského řádu. Na památku si odnesli speciální knihu, vydanou pro tuto příležitost. Také dostali glejt, který je opravňuje chodit do knihovny zdarma do konce roku. Naše poděkování patří městské knihovně a panu Ondřichovi za velice pěknou akci.

1.A - Pasování na čtenáře1.A - Pasování na čtenáře1.A - Pasování na čtenáře

Galerii rytířů Čtenářského řádu najdete zde: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/1-a-pasovani-na-ctenare/

Ozoboti ve škole

Děti z 1. A se seznámily s  jezdícími miniaturními roboty - ozoboty. Jedná se sice o interaktivní hračku, ale díky ní se děti postupně naučí logicky uvažovat, předvídat a ověřovat. Vždyť naučit jezdit ozobota po čáře, byl pro prvňáčky velký úkol. Ale to nadšení!!! A což teprve, když robůtek udělal svoji první piruetu! Jan Ámos by měl radost. Škola hrou a to doslova a do písmene. Nakonec jsme hračkám vyrobili slušivé oblečky a udělali si jezdící módní přehlídku, ve které nechyběla jezdící auta, šneci, kytičky a dokonce i jeden skateborďák.

Ozoboti ve školeOzoboti ve školeOzoboti ve školeOzoboti ve škole

Atletický přebor Táborska - 1.stupeň

Po naší atletické olympiádě vyrazili nejlepší závodníci naší školy porovnat své síly s borci škol celého táborského okresu. I v tak veliké konkurenci někteří vybojovali kov "nejzlatější" a ostatní si zajisté pěkně zazávodili. Je pravda, že počasí nám  moc nepřálo, ale naši odvážní závodníci se rozmarů počasí nezalekli a statečně bojovali. Snad nám příští rok bude počasí více přát.

Atletický přebor Táborska - 1.stupeň Atletický přebor Táborska - 1.stupeň Atletický přebor Táborska - 1.stupeň Atletický přebor Táborska - 1.stupeň

INTERAKTIVNÍ VÝSTAVA MOSTY

Znáte mosty? Víte například, které mosty jsou na eurobankovkách? Nebo kde stojí most postavený podle návrhu Leonarda Da Vinci? Bez mostů by se nám těžko žilo, obzvlášť i tady v Bechyni. A tak k devadesátým narozeninám našeho jubilejního mostu – Duhy – navštívili žáci slavnostní otevření hravé výstavy připravenou na jejich oslavu. Tato hravá herna doplňuje odbornou část věnovanou právě mostu v Bechyni. A věřím, že si tuto výstavu a oslavu žáci pěkně užili a zároveň se podíleli na jejím "dovytvoření". 

INTERAKTIVNÍ VÝSTAVA MOSTYINTERAKTIVNÍ VÝSTAVA MOSTYINTERAKTIVNÍ VÝSTAVA MOSTY

Výstava též na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/interaktivni-vystava-mosty/

 

Angličtina po kubánsku

V pondělí se v šesté třídě na angličtině objevil zajímavý host. Jmenuje se Jesús a přiletěl k nám až z Kuby! Naštěstí angličtinu zvládá, takže dětem mohl vyprávět o své domovině a děti ho mohly zahrnout zvídavými dotazy. Takovéhle zpestření za doprovodu kubánských rytmů všem zvedlo náladu a my ještě jednou děkujeme za návštěvu. 

Angličtina po kubánskuAngličtina po kubánskuAngličtina po kubánsku

Atletická olympiáda 1. stupeň

Atletická olympiáda 1. stupeňAtletická olympiáda 1. stupeňAtletická olympiáda 1. stupeň

https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/atleticka-olympiada-1-stupen/

Atletická olympiáda 2. stupeň

Atletická olympiáda 2. stupeňAtletická olympiáda 2. stupeňAtletická olympiáda 2. stupeň

https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/atleticka-olympiada-2-stupen/

Prvňáčci v Technickém muzeu v Praze

Naši prvňáčci se vydali na svůj další výlet tentokrát do Prahy. V rámci projektu navštívili Technické muzeum. V hlavní expozici pro ně byl připraven program Mourek a mašinky. Seznámili se s historií a vývojem dopravních prostředků. Viděli vládní vozy našich některých prezidentů a speciální vagon rakouského císaře. Zajímavá byla i expozice o vesmíru a o čase. kde objevili spoustu různých hodin a věžních ciferníků. Nezklamaly ani suvenýry. Další zážitek nás čekal cestou zpět. Zdržela nás porucha na autobusu a děti hodinu mohly mávat na projíždějící auta a hlavně kamiony. Jejich mávání nezůstalo bez odezvy. Myslíme, že silnice z Prahy do Votic ještě nikdy nezažila takovou přehlídku klaksonů. Takže výlet jsem zakončili stylově - dopravní prostředky dnes a v praxi.

Prvňáčci v Technickém muzeu v PrazePrvňáčci v Technickém muzeu v PrazePrvňáčci v Technickém muzeu v Praze

Na zážitky najdete i na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/prvnacci-v-technickem-muzeu-v-praze/

7.A v Národním technickém muzeu

V rámci projektu "Pokusné ověřování : Vzdělávací programy paměťových institucí do škol" jsme využili možnost nahlédnout do tématu Fotografie.
Téma přibližuje hlavní principy klasické a digitální fotografie. Žáci  mohli pracovat s modelem dírkové komory (camera obscura), v níž vzniká skutečný obraz objektu,seznámili se s principy tvorby 3D obrazu,s procesem chemického vyvolání a ustálení fotografie a získali i další informace, třeba z historie vývoje fotografie.

7.A v Národním technickém muzeu7.A v Národním technickém muzeu7.A v Národním technickém muzeu7.A v Národním technickém muzeu

Den dětí

Dnešní Den dětí si každá třída užila po svém. Na zmrzlině, na výletě, s kocourkem nebo na výstavě motocyklů a aut.

Den dětíDen dětíDen dětí

Náš den také na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/den-deti-2018/

Třeťáci " Na Prádle "

Den dětí 1.6. oslavily třídy 3.A a 3.B pěším výletem na penzion Mlýn Na Prádle. Dobré počasí nás provázelo po celé cestě tam i zpět.Pár kapek deště nás neodradilo k opékání špekáčků, ani k hrám v krásném prostředí u rybníčka. Nakonec zmrzlinový pohár ,příjemná obsluha i posezení v přírodě dovršilo naše nadšení. Výlet se moc líbil a už se těšíme na další !!!

Třeťáci " Na Prádle "Třeťáci " Na Prádle "Třeťáci " Na Prádle "

Vrchotovy Janovice - 4. a 5. třída

Také děti ze 4. a 5. tříd navštívily v rámci projektu Pokusného ověřování paměťových institucí zámek Vrchotovy Janovice. Průvodci po příjemném rodinném zámečku nám byli žáci 9. třídy z blízké základní školy. V každé místnosti nás čekalo něco zajímavého a mnohdy překvapujícího. Nevšední "hudební" doprovod k prohlidce zajišťovaly též žáby a ropuchy z blízkého rybníčku. Po prohlídce následovala svačina a relaxace.Zpáteční cestu jsme si zpříjemnili krátkou zastávkou na zmrzlinu či ledovou tříšť. Výlet se vydařil.

Vrchotovy Janovice - 4. a 5. třídaVrchotovy Janovice - 4. a 5. třídaVrchotovy Janovice - 4. a 5. třída

Výlet na zámek

Děti z 1. tříd se vypravily v rámci projektu Pokusné ověřování na zámeček Vrchotovy Janovice nedaleko Benešova. Pobyt na zámku jsme zahájili zmrzlinou a svačinou v zámeckém parku. Potom nás jednotlivými komnatami provázeli žáci místní základní školy. Dávali nám záludné otázky a my zase na oplátku jim. Dozvěděli jsem zajímavosti i o hračkách a složili si jedno hodně staré dřevěné puzzle. Dokonce jsem si na zámku zpívali. Výlet se moc povedl a už se těšíme na další. Ten bude již za týden.

Výlet na zámekVýlet na zámekVýlet na zámek

Foto z výletu na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/vylet-na-zamek-vrchotovy-janovice-1-tridy/

 

Na kole bezpečně !!!

Dopravní výchova probíhá na DDH v Táboře v rozsahu stanoveném metodickými pokyny Ministerstva dopravy ČR. Čtvrté třídy ZŠ absolvují ve školním roce celkem 10 vyučovacích hodin. Výuka je rozdělena do dvou cyklů:

 • pololetí školního roku: září - říjen
 • pololetí školního roku: duben - červen

Vyučování a dopravní výcvik jsou vedeny dopoledne v rozsahu 5 hodin. Teoretická a praktická příprava žáka je časově rovnoměrná. Praktický provoz DDH v době vyučování je od 7:00 do 13:00 hod. (až 14:00). V současnosti se dopravní výchovy na táborském DDH zúčastňují všechny základní školy v okrese. A proto i naši mladí cyklisté vyrazili na dopravní hřiště, aby zde předvedli své vědomosti a dovednosti.

Na kole bezpečně !!!Na kole bezpečně !!!Na kole bezpečně !!!

Cyklisté také na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/na-kole-bezpecne/

Atletický čtyřboj - 1.stupeň

Atletický čtyřboj pro žáky a žákyně z 1. stupně základních škol se uskutečnil ve čtvrtek 24.5.2018 v Táboře na stadionu Míru. Každý závodník běžel dlouhou trať a sprint na 50 metrů, házel kriketem a skákal do dálky. Z naší školy jeli atleti všech vyhlášených kategorií. Nejlépe byl na čtyřboj připraven Martin Hlavnička, který vybojoval první místo a i družstvo kluků - Matěj Mikšovský a Martin Hlavnička - ze třetí třídy obsadilo první místo. Počasí nám přálo a všichni závodníci si pěkně " zazávodili" a určitě se těší na naši školní atletickou olympiádu, která  bude 8.6. 2018 na stadionu v Bechyni.

Atletický čtyřboj - 1.stupeň Atletický čtyřboj - 1.stupeň Atletický čtyřboj - 1.stupeň Atletický čtyřboj - 1.stupeň

Pohádkový závod okolo knihovny

Městská knihovna připravila pro naše prvňáčky pohádkový závod okolo kulturního domu. Děti si procvičily čtení a znalost pohádek. Za odměnu dostaly certifikát a mohly si prohlédnout knihovnu.

Pohádkový závod okolo knihovnyPohádkový závod okolo knihovnyPohádkový závod okolo knihovnyPohádkový závod okolo knihovny

 

 

 

 

Výchovný koncert

Známá cimbálová kapela Réva si pro děti připravila koncert, ve které dokázala, že na lidové nástroje, včetně cimbálu, se dají zahrát opravdu všechny žánry hudby, včetně Kabátů.

Výchovný koncert

 

McDonald´s Cup B - kategorie II, B

Dne 11.5.2018 se uskutečnil na hřišti Viktorky v Táboře fotbalový turnaj pro žáky 4. a 5. ročníku. Vyrazilo i družstvo naší školy a statečně bojovalo až do posledního hvizdu pana rozhodčího, který ukončil báječný den plný kopané a všeho, co k tomu patří.


McDonald´s Cup B - kategorie II, BMcDonald´s Cup B - kategorie II, BMcDonald´s Cup B - kategorie II, B

Kocourek Adrian ve škole

Dnešní den na děti z 1. A čekalo překvapení. Přišel za nimi koucourek Adrian se svojí cvičitelkou. A proč potřebuje cvičitelku? Je to totiž terapeutický kocourek, který pomáhá tělesně postiženým dětem a seniorům při zlepšování jejich pohyblivosti. A také jim všem přináší radost a potěšení. Stejně tak jako nám. Bylo to setkání vyjímečné, neboť takových kocourků je v naší republice jen několik a dokonce musejí skládat zkoušky, zda se na tuto rehabilaci hodí. A my měli ve třídě šampióna! Dozvěděli jsem se i velké množství informací a hlavně zajímavostí ze života kočiček. Byl to prostě báječný kočičí den. Moc děkujeme paní Hastrmanové za její nápad, ochotu i čas.

Kocourek Adrian ve školeKocourek Adrian ve školeKocourek Adrian ve školeKocourek Adrian ve škole

 

Informace o příměstském táboře

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
primestske-tabory.docx 480.4 Kb

Výlet do Vrchotových Janovic

V rámci projektu" Pokusné ověřování" navštívili žáci druhé a třetích tříd 3.května zámeček ve Vrchotových Janovicích. Po zámku nás prováděli terciáni Gymnázia Opatov.  Děti si prohlédly vybavení zámeckých komnat a studenti se jim předvedli v dobovém oblečení a seznámili je názvy jednotlivých částí garderobiéry. Prohlídka se všem moc líbila a dětem se nechtělo domů. Počasí nám přálo, a proto jsme se ještě vydali na procházku po zámeckém parku .Domů jsme dorazili v  dobré náladě a plni nových zážitků.

Výlet do Vrchotových JanovicVýlet do Vrchotových JanovicVýlet do Vrchotových Janovic

Vrchotovy Janovice i zde: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/vylet-do-vrchotovych-janovic/

Den Země - 2.stupeň

Žáci 6.A, 7.A, 8.A a 9.A ve spolupráci se správou lesů města Bechyně panem Jiřím Hlasem udělali něco užitečného pro naši přírodu. Místo do školy jsme hned ráno vyrazili do okolí Bechyně a uklidili jsme louky a lesy od odpadu, který tam nepatří a který tam zapomněli nezodpovědní návštěvníci. Vyzbrojeni pracovními rukavicemi a pytli na odpadky jsme se snažili přírodu vyčistit. Nakonec jsme se všichni sešli na „Staré plovárně“(kde jsme před třemi roky vysadili stráň stromků), a tam jsme si z připraveného dřeva udělali ohýnek a opekli zaslouženou odměnu – buřtíky. S dobrým pocitem jsme se společně vrátili do školy.

Den Země - 2.stupeňDen Země - 2.stupeňDen Země - 2.stupeň

Více na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/den-zeme-2-stupen/

Opékání špekáčků

Poslední dubnový den si děti z 1.A užily v přírodě. U říčky Smutné se nejprve pozdravily s husity (tzn. s děmti, které tam připravovaly táborovou hru a měyi dobové oblečení.) a pak si opekly špekáčky. Křižáky jsem naštěstí cestou nepotkali, kromě Verčí, která měla jednoho bílého na klacíku. Domů jsem šli spokojení a celí umounění.

Opékání špekáčkůOpékání špekáčkůOpékání špekáčkůOpékání špekáčků

.
 

Rozhodnutí o přijetí žáků k základnímu vzdělávání do 1. třídy pro školní rok 2018/2019

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
rozhodnuti-o-prijeti-hromadne-.docx 484.6 Kb

Florbalový slet o čarodějnický pohár

Ve čtvrtek 26.dubna vyrazila skupinka našich kouzelných florbalistek bojovat do Chotovin o čarodějnický pohár. Boje to byly velice urputné. Všechny tyto souboje byly ale kontrolovány přísným okem florbalových nečarodějnických rozhodčích a byly odměňovány obdivnými výkřiky spokojených a nadšených diváků. Atmosféra byla přímo okouzlující a všichni byli zajisté očarováni sportovními výkony všech hrajících čarodějnic.

Florbalový slet o čarodějnický pohárFlorbalový slet o čarodějnický pohárFlorbalový slet o čarodějnický pohár

Více na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/florbalovy-slet-o-carodejnicky-pohar/

Informace pro rodiče budoucích prvňáků o možnosti nahlédnout do spisu

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
nahlednuti-do-spisu.docx 479 Kb

Písmenko B na zahradě

Krásné, skoro letní počasí využily děti z 1. A a vzaly na procházku svoje slabikáře. Na trávníku za školou se seznámily s novým písmenkem, trochu záludným B. Sluníčko pomáhalo při čtení, broučci nakukovali do slabikářů a čtení se nám moc povedlo.

Písmenko B na zahraděPísmenko B na zahraděPísmenko B na zahradě

Písmenko B najdete i na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/pismenko-b-na-zahrade/

Den Země - 1. stupeň

V rámci dne Země žáci 1. stupně navštívili Hněvkovickou přehradu, kde se seznámili s významem vody pro život člověka. Potom následovala exkurze do informačního centra jaderné elektrárny Temelín.

Děti ze 4. - 5. ročníku se před odjezdem na Temelín zdokonalovaly ve třídění odpadu. V teoretické i praktické části žáci obstáli velmi dobře. V rámci návštěvy JE Temelín jsme navšívili také výcvikové pracoviště pro budoucí operátory. Děkujeme tímto p. Mašterovi za zajištění. Akce se vydařila, odjižděli jsme spokojeni, děti navíc s dárkem - reflexním páskem s logem JET.

Den Země - 1. stupeňDen Země - 1. stupeňDen Země - 1. stupeň

Co vše jsem viděli, najdete na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/den-zeme-1-stupen/

Štafetový pohár - atletická sezóna ve školách začala !!!

V úterý 17.4.2018 vyrazila početná skupina našich sprinterů a sprinterek z 1.stupně do Tábora na stadion Míru na okresní kolo Štafetového poháru.Běhalo se v kategoriích - 1.-3. třída žáci a žákyně, 4.-5. třída žáci a žákyně a kategorie smíšená. Soutěžní disciplíny pro tento závod byly 8 x 100m a 8 x 200m. Časy všech štafet se sčítaly a dle výsledného času se určovalo celkové pořadí. Běžci a běžkyně naší školy  vybojovali skvělé 5. místo. Vynikajícího výsledku dosáhla štafeta chlapců a dívek z druhé a třetí třídy, která "vysprintovala a vyštafetovala" první místo v okrese. Je to zajisté skvělý začátek nadcházející atletické sezóny .

Štafetový běh 2018 - okresní kolo - 1.st.Štafetový běh 2018 - okresní kolo - 1.st.Štafetový běh 2018 - okresní kolo - 1.st.

Ostatní foto na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/stafetovy-beh-2018-okresni-kolo-1-st/

Kulturní pátek třináctého

Třináctka v kalendáři je pro něěkoho šťstné číslo, púro někoho nikoli. Každopádně my jsem ji pojali kulturně a žáci 1. až 3. třídy vyrazili na zahájení přehlídky divadelních souborů Bechyňské jaro. Po zahájení na nás čekala vtipná pohádka Sněhurka a sedm trpaslíků. A aby té kultury nebylo málo děti z 1. A ještě navštívily výstavu karemiky v galerii Galvína.

Kulturní pátek třináctéhoKulturní pátek třináctéhoKulturní pátek třináctéhoKulturní pátek třináctého

Florbal - 1.st.

Ve středu 11.4.2018 vyrazilo družstvo našich florbalistů - složené z hráčů 1.st. -  na okresní kolo florbalu do Chotovin. Turnaj byl výborně organizován a naši borci si změřili své dovednosti s hráči jiných družstev a zajisté si i dobře zahráli. 

Florbal - 1.st.Florbal - 1.st.Florbal - 1.st.

Více na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/florbal-1-st/

 

Bechyňská laťka 2018 - 1.st.

Bechyňská laťka 2018 - 1.st.Bechyňská laťka 2018 - 1.st.Bechyňská laťka 2018 - 1.st.

Skokani i na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/bechynska-latka-2018-1-st/

Bechyňská laťka 2018 - 2.st.

 

Bechyňská laťka 2018 - 2.st.Bechyňská laťka 2018 - 2.st.

Více na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/bechynska-latka-2018-2-st/

Noemova archa

V rámci projektu pokusné ověřování ověřování vzdělávacích programů vhodných pro základní školy -  Nová budova Národního muzea - lektorovaný programy pro školy k expozici Archa Noemova - Za zvířaty kolem světa. Žáci se cestou kolem světa seznámili s jednotlivými zoogeografickými oblastmi, s charakteristikou obratlovců i zoologických sbírek a s poukázáním na roli dominantního druhu – člověka, který mění podmínky v jednotlivých částech světa. Tyto změny mohou být k horšímu (vyhubenídruhů, snižování populací i celkové druhové pestrosti, zavlečení druhů na nová území), ale také k lepšímu (národní parky a chráněná území, záchranné chovy). Program se odehrával ve výstavě a žáci mali k dispozici pracovní listy.

Noemova archaNoemova archaNoemova archa

Praha také na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/noemova-archa/

Den deskových a logických her - matematika trochu jinak I.

Informace pana učitele, že děti budou muset celý den přemýšlet a logicky uvažovat, vyvolává v dušičkách našich malých studentů zajisté zděšení a obavy, co se to bude ve škole odehrávat a čím je budeme opět obtěžovat. V některých lavicí se dokonce ozývají zoufalé výkřiky  "Néééé". A přece se druhý den na tvářích stejných žáků objevila radost, soustředění, snaha a dokonce i úsměv. V tento den se totiž třída změnila v hernu v Las Vegas. Na lavicích žáků se místo učebnic a sešitů objevují deskové a logické hry. A celý kolotoč herny se roztáčí na plné obrátky. To teda bylo !!!  A opravdu malí hráči museli celý den přemýšlet, soustředit se a logicky uvažovat - a ani to moc nebolelo. A kdo vyhrál ? Ono je to vlastně jedno - všichni si to totiž pořádně užili a to je asi důležitější. A už se prý těší na další kolo. Až budou muset celý den zase "přemýšlet a uvažovat".

 Den deskových a logických her - matematika trochu jinak I. Den deskových a logických her - matematika trochu jinak I. Den deskových a logických her - matematika trochu jinak I.

Hrát si můžete i na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/den-deskovych-a-logickych-her/

Anglie - závěr

Londýn! Na ten jsme se celý týden těšili! Co se vám vybaví, když někdo řekne Londýn? Nám až na výjimky věž, ve které bije Big Ben, takže jste měli vidět všechny ty spadlé čelisti, když jsme z vrcholu London Eye koukali směrem k parlamentu a ona ikonická věž byla obalená lešením tak, že se na ní daly rozpoznat akorát hodiny. Natolik nás to sebralo, že jsme se v té výšce i přestali bát. Hold nedalo se nic dělat a tak jsme si posléze kompletní Londýn bez lešení prohlédli na 3D show. Ale Londýn naštěstí nejsou jen budovy parlamentu, ale i červené dvoupatrové autobusy a stejnobarevné telefonní budky a těch jsme viděli dost. Jelikož je v Británii jaro v plném proudu, v parku St. James na nás čekaly rozkvetlé kytičky a svačin se dožadující havěť. Pro milovníky "shopování" jsme zastavili na Piccadilly Circus, znovu jsme viděli admirála Nelsona (na Trafalgar Square je přeci jen lepší, jelikož na rozdíl od lodi Victory ho zde nepřipomíná plaketa na podlaze v místě, kde zemřel, ale trošku zajímavější socha), nahlédli jsme do nejmenší policejní stanice a pak už jsme nasedli na vodní MHD a vydali se vstříc západu slunce... teda domovu... čekalo nás zas nespočet hodin v autobuse.
Doufáme, že jsme vám všem chyběli,
vybraní výrostci z 5.-9.A ;-)

Agnlie - závěrAgnlie - závěrAgnlie - závěr

Loučení na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/anglie-4-den/

Anglie - den 3

Dnes jsme se ve škole naučili zajímavé věci - jako třeba, že není sranda jmenovat se Fák a zmínit to rodilému mluvčímu angličtiny. Nicméně, obdrželi jsme certifikáty za absolvování kurzu, tudíž jsme náležitě pyšní, že jsme zvládli školu v Anglii. To jen tak někdo říct nemůže .Odpoledne jsme se vydali do Portsmouth, kde jsme si prošli loď Victory, na které padl admirál Nelson. Někteří nadšenci se ihned chtěli stát mořskými vlky, ale my jsme spěchali ještě na pláž, abychom do kapes nabrali kusy Anglie a dovezli je domů (co si budeme povídat, když někdo opomene někomu koupit dáreček, šutřík z pláže to spraví).  Vzhledem k tomu, že se po našem příjezdu do země začalo podezřele lepšit počasí, domorodci si myslí, že by bylo lepší, abychom tu zůstali a to jaro jim tu ještě chvilku podrželi, tak si nejsme jistí, jestli nás zítra do Londýna, ze kterého budeme večer vyrážet domů, vůbec pustí. Jinak nechceme na nikoho ukazovat, ale stále se na palubě autobusu vyskytují svačiny z Čech, kterých se majitelé urputně drží a za žádnou cenu nejsou ochotni je vyhodit. Fajn, možná že z těch baget vyhodí tu divnou okurku, ale salám výrazně nezměnil barvu, tak ten ne. Jen abyste věděli, na co se doma připravit. ;-)

Na závěr jeden střípek z dnešního rána jen tak pro ilustraci, jak to tu chodí:
Učitelka poté, co vidí, že tři děti dorazily do školy taxíkem: "Milane, vy jste si zavolali tágo?! Kde je ta rodina, co vás sem měla přivézt?"
Milan: "Já nevim, my jsme před barákem měli taxík, tak jsme do něj vlezli."
Učitelka: "Cože?! A to vám ti rodiče řekli?"
Milan: "Já nevim, asi ne."
Učitelka: "Takže jste jen tak nasedli do taxíku bez peněz, předpokládám. A co jste teda řekli tomu taxikáři?"
Milan: "English school!" (= anglická škola)
Učitelka: "Aha, tak to je teda výborná náhoda, že jste v tomhle velkym městě našli naši školu napoprvý, viď?"
Milan: "Hm, to jo."

Anglie - den 3Anglie - den 3Anglie - den 3

Fotky najdete na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/anglie-den-3/

 

Pozdravy z chladné a větrné Anglie, den 2

Dnes jsme se pořádně zapotili, protože jsme začali den výukou - mít za učitele/učitelku rodilého mluvčího angličtiny není žádná legrace, ale pomalu a jistě jim začínáme rozumět, takže až se dostaneme do Čech, tak nebudeme chápat, jakým jazykem na nás mluvíte. Odpoledne jsme se vydali na pobřeží k útesům Seven Sisters a poslušně hlásíme, že nám nikdo dolů nespadl, ačkoliv se někteří účastníci zájezdu snažili klidnou p rocházku DALEKO od okraje proměnit v adrenalinový sport. Cestou zpět do Worthingu jsme zažili pravou anglickou zácpu (na dálnici!) a také jsme se podívali na záhadného "Long Man," který zdobí jednu část kopce v tomto kraji a údajně kypí magickými schopnostmi.

Pozdravy z chladné a větrné Anglie, den 2Pozdravy z chladné a větrné Anglie, den 2Pozdravy z chladné a větrné Anglie, den 2

Putování také na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/pozdravy-z-chladne-a-vetrne-anglie-den-2/

Pozdravy z chladné a větrné Anglie, den1

Milí rodičové a fanoušci našeho jazykově poznávacího výletu,
dojeli jsme sice nevyspalí (děkujeme, Matějovi a Vaškovi za probuzení vždy, když zjistili, že všichni okolo nich spí), ale zato bez ztráty kytičky (= prášky proti zvracení fungovaly i na trajektu).
První den jsme se vydali prozkoumávat přímořské (slovo přímořské teď bude fungovat jako synonymum pro "je tu chladno a jak fouká od moře, tak se zdá, že je tu faaakt zima a asi všichni umrzneme) letovisko Brighton, ve kterém se nachází Royal Pavilion (to je za námi na fotce ta velice neevropská budova), Sea Life Centre (našli jsme Nema!) a molo Palace Pier (o automatech v tomto zábavním parku raději pomlčíme). Dlouhý rozchod na nakupování jsme VŠICHNI zvládli a VŠICHNI jsme dorazili do Worthingu, kde jsme se rozpačitě rozjeli do rodin. Ale víte co? Ačkoliv na nás mluví občas tak, že jim nerozumíme, jsou milí a dělají nám skvělá jídla (=spousta z nás měla pizzu, tak co víc si přát, že?!). Zítra nás čeká výuka, tak nám držte palce.

Pozdravy z chladné a větrné Anglie, den1Pozdravy z chladné a větrné Anglie, den1Pozdravy z chladné a větrné Anglie, den1Pozdravy z chladné a větrné Anglie, den1

Další větrné fotky na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/pozdravy-z-chladne-a-vetrne-anglie-den1/

DALŠÍ ÚSPĚCH V MATEMATICKÉ SOUTĚŽI

Ve středu 14. března se konal již 56. ročník Městské matematické olympiády o cenu akademika Bohumila Bydžovského ve Veselí nad Lužnicí.  Soutěž je určena pro žáky osmých tříd. Naši školu reprezentovali čtyři nejlepší počtáři z 8.A a to David Jiroušek, Monika Novotná, Jakub Macháček a Lucka Měšťanová. Této olympiády jsme se zúčastnili poprvé a vedli jsme si velmi dobře. Naši žáci nezklamali a nejen, že se mezi ostatními soutěžícími neztratili, ale dokonce si díky Davidovi Jirouškovi odvezli hlavní cenu. Davidovi blahopřejeme k prvnímu místu a jemu i všem ostatním přejeme mnoho úspěchů v dalších soutěžích.

DALŠÍ ÚSPĚCH V MATEMATICKÉ SOUTĚŽI

Klauni v 1. A

Období karnevalů si připomněly děti bláznivým nápadem - přijďme do školy s každou ponožkou jinou!! Rodiče nechtěli věřit. Mimo jiné na nás čekala bláznivá matematika a legrační čtení. Úkoly byly mnohdy zapeklité, ale vše jsme zvládli.

Klauni v 1. AKlauni v 1. AKlauni v 1. A

Jihočeský zvonek - školní kolo

 Ve středu14.3.2018 se zúčastnilo našich pět zpěváčků školního kola pěvecké soutěže - Jihočeský zvonek. Všechny zpěvačky i jeden zpěvák zpívali s velkým nasazením.Jako třešnička na dortu vystoupila pro zpestření soutěže  skupinka pěvců z 9.A  s upravenou písní Jana Svěráka - Narozeninová škola, pod vedením zkušeného sbormistra Mgr.Rudolfa Blažka. Spravedlivá komise ve složení Mgr.I.Vozábalová, Mgr.M.Škrhová, Mgr.M.Fejklová vyhodnotila všechny vystupující kladně.
 
soutěžící : 4.A  Natálie Karbanová, Helena Mikšovská, 4.B Marcela Křížová, 5.A Ladislav Změlík, 8.A Monika Novotná, 9.A  A.Chlumecká, M.Bína, S.Meyerová, A.Hovorka, D.Procházková, J.Němec,             Š.Šafaříková, J.Podlipný, T.Šlechtová, M.Turečková, K.Valešová, L.Voborníková.
                                                                                                     
                                                                     
                                                                                                                                  
                                                                      
                                                                                                        
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

Na výstavě obrazů

Děti z 1. A se vydaly do galerie Galvína na výstavu obrazů. Skutečně bylo na co koukat a nemohli jsem se rozhodnout, který obraz se nám líbí víc.

Na výstavě obrazůNa výstavě obrazůNa výstavě obrazůNa výstavě obrazů

 

Školní kolo recitační soutěže

Jako každý rok, tak i letos, proběhlo na naší škole školní kolo recitační soutěže. Zúčastnilo se ho 12 žáků z prvního stupně. Soutěžili ve dvou kategoriích. V prví kategorii-2. a 3.tříd se na prvním místě umístil Alex Břicháček, na druhém místě Adéla Dobiášová, na třetím místě Jan Změlík. Ve druhé kategorii obsadili první tři místa Tereze Barborová, Anežka Ondřichová a Matěj Kolínek. Do okresního kola přejeme postupujícím mnoho úspěchů.

Školní kolo recitační soutěže

Hurá na sněhuláky!

Kupa sněhu kluky láká, postavili sněhuláka. A nejen kluci. Ani děvčata z 1. A neodolala a stavěla také.

Hurá na sněhuláky! Hurá na sněhuláky! Hurá na sněhuláky! Hurá na sněhuláky!

 

Hurá na sjezdovku

Dech beroucí záběry najdete zde:

https://www.youtube.com/watch?v=GLKI9wtPVs8&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=TU4BtsWXCb8&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=9uwonLYD63k&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=ziVLEelwrXs&feature=youtu.be

 

 

Představujeme jednotlivé týmy

Představujeme jednotlivé týmy bechyňské reprezentace s jejich trenéry.

Představujeme jednotlivé týmy Představujeme jednotlivé týmy Představujeme jednotlivé týmy

 

Světový pohár 2018

Přínášíme obrazové zpravodajství ze závodů ve slalomu, které se uskutečnilo v lyžařském středisku Kvilda.

https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/kvilda-4-den/

Světový pohár 2018Světový pohár 2018Světový pohár 2018

A jak to všechno dopadlo? VYHRÁLI VŠICHNI!!!!!

https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/kvilda-zavody/

 

Žhavé news

Vážení rodiče, ještě stále si myslíte, že Vaše děti jsou na lyžařském výcviku? smiley

https://www.youtube.com/watch?v=Z-TvszQh67w&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=hLQhUtXLXXk

https://youtu.be/3-6qGRCJQHs

https://www.youtube.com/watch?v=MJPO38iIoZQ

 

Kvilda 3. den

Celé dopoledne jsem pilovali své lyžařské styly, abychom byli ve formě na zítřejší závody.Jsou mezi námi tací, co dokáží zdolat turniket jednou nohou zepředu, pak tyč, druhá noha vzadu, vypnout lyži, podlézt tyč, sebrat lyži, nandat a vyjet nahoru. Celé Kvilda záviděla. Odpoledne jsme energii a sílu doplnili v místní vyhlášené cukrárně. Nezapomněli jsem ani na vzdělání!! Vždyť jsme tady se školou!! Takže hurá do infocentra.

Kvilda 3. denKvilda 3. denKvilda 3. den

Sledovat nás múžete na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/kvilda-3-den/

PS: Celá 5.A se rozhodla relaxovat o poledním klidu na nejmenším dvoulůžkovém pokoji.Bohužel p. učitelka je vyhmátla. A bylo po kolektivní relaxaci!!!!laugh

Speciální pozdrav pro p. učitelku Škrhovou

Doufáme, že Vás potěšíme.

https://www.youtube.com/watch?v=0PdvxTk231k&feature=youtu.be

Užší výběr reprezentace

Dnes jste bohužel nemohli sledovat naše umělecké kreace na lyžích, neboť Kvildu zahalil plášť bílé mlhy. Na webkamerách nebylo bohužel nic vidět. I přesto jsem se moc snažili.

https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/uzsi-vyber-reprezentace-c-2/

 

Kvilda 2. den

Azuro, azuro, azuro! Co více si přát? Děti si to dokonale užívají. Všichni dokázali sjet svůj díl sjezdovky bez větších karambolů. Monika pokořila svoji první pomu bez zaškobrtnutí. Máme jedny roztržené oteplováky na zadečku a jednu skobu na kalhotách na koleni. Ale nebojte!! Nic z toho není z lyžování, ale ze včerejší koulovačky.

Kvilda 2. denKvilda 2. denKvilda 2. denKvilda 2. den

Více na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/kvilda-2-den/

Reprezentační výběr - 1. část

S blížícím se závodem světového poháru v alpském  lyžování, přinášíme nominaci na hlavní závod.Do první části reprezentace se zatím prolyžovali tito borci. Ostatní jim šlapou neodvratně na paty a dřou do úmoru. Zítra uvidíte!!!!!

https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/reprezentacni-vyber-1-cast/

Kvilda 1. den

Zasněžená Kvilda nás dnes přivítala v plné kráse. Po vybalení a ubytování na nás čekal oběd. Pak odpolední vycházka směr k pramenům Vltavy. Před večeří jsme stihli nácvik obouvání lyžáků a lyží. Také jsme vyzkoušeli sušení mokrého oblečení z koulování.

Kvilda 1. denKvilda 1. denKvilda 1. den

Další foto na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/kvilda-1-den/

 

Olympijské hry

Zimní olympiáda se blíží. Stejně jako sportovci na svůj výkon musí tvrdě pracovat, tak i my jsme celé pololetí pilně trénovali psaní, čtení i počítání. Výsledkem našeho snažení byly nejen samé jedničky, ale i olympijské medaile. Ty získali všichni, kdo splnili správně všechny připravené úkoly. Na videu jsem se dívali na zapálení olympijského ohně a povídali si o olympiádě. V tělocviku nás pak čekaly sportovní disciplíny: běh a hod. Sice patří na letní olympiádu, ale bohužel nedostatek sněhu nám zkazil naše plány. Ať žije olympiáda!

Olympijské hryOlympijské hryOlympijské hryOlympijské hry

Plavání druháků a třeťáků

V pátek 26.1.2018 ukončily druhé a třetí třídy povinný plavecký výcvik v Táboře tradičním závodem v plávání. Všichni žáci nakonec dobře zvládli základy vybraných plaveckých stylů. Přejeme všem plavcům spoustu plaveckých zážitků !

Plavání druháků a třeťákůPlavání druháků a třeťákůPlavání druháků a třeťáků

Sněhuláčí učení

Ranní sněhová nabídka jakoby tušila, že dnes na nás čekají ve třídě sněhuláci se svými úkoly a hrami. Naučili jsem se básničku podle skládačky, psali slova pro sněhuláky a ukázali jsem jim, jak umíme číst a počítat. Ještě nás čeká sněhuláčí písnička, vystřihovánka a vyrobíme si stojánek na tužky. A to už sníh bohužel roztál.Naši sněhuláci ne.

Sněhuláčí učeníSněhuláčí učeníSněhuláčí učení

 

Vánoční laťka 2017

Tak jsme si zase před Vánoci poskočili s radostí a pro radost! Sešlo se nás jako na zpívání koled, takže asi 150, na kvalitě se to však ani v nejmenším neprojevilo. Skákalo se vysoko, převysoko a i početní diváci si přišli na své: skoky na hranici dvou metrů, fantastická zlepšení po požití vanilkového rohlíčku (=povolený dopink), comeback  kategorie Maminky, neskrývaně obdivné, až afektované projevy úžasu diváků nad předváděnými výkony všech závodníků. To vše bylo k vidění. Nad vším bděly bystré, leč spravedlivé zraky rozhodčích, kteří po zásluze odměňovali všechny skokany za zdolané výšky. Kdo letos nebyl, o toto vše přišel, ale má šanci to napravit a přijít příští rok.

Vánoční laťka 2017 Vánoční laťka 2017 Vánoční laťka 2017

Skoky také na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/vanocni-latka-2017/

Vánoční jarmark

Příjemnou vánoční atmosféru se dnes odpoledne mohli užít rodiče, děti i všichni přátelé naší školy. Na stáncích bylo k vidění spousta vánočních dekorací a báječných nápadů. A kdo byl ze shonu na jarmarku unaven, mohl si odpočinout v betlémské hospodě a posilnit se nápojem a cukrovím. Děkujeme všem za úžasnou podporu a přejeme krásné vánoční svátky. Dopoledne si přišly jarmark prohlédnout i děti z mateřské školy.

Vánoční jarmarkVánoční jarmarkVánoční jarmark

Foto na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/vanocni-jarmark-2017/

Zpívání před školou

Ráno, před vypuknutím jarmarku, učitelé a žáci naší školy zazpívali koledy před školou.

Zpívání před školouZpívání před školouZpívání před školou

 

Betlémy u Šedinů

V čase předvánočním je vítán každý okamžik, kdy je možné pohlédnout si něco pěkného . Proto žáci naší školy vyrazili na další výstavu betlémů - tentokráte k "Šedinům". Bylo zde vidět, že když někdo něco dělá s láskou, tak to stojí za to. A bylo se na co koukat. A proto - DĚKUJEME a přejeme HEZKÉ VÁNOCE.

Betlémy u ŠedinůBetlémy u ŠedinůBetlémy u Šedinů

Betlémy najdete i na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/betlemy-u-sedinu/

Na výstavě papírových betlémů

Městské muzeum navštívili žáci naší školy a prohlédli si krásné papírové betlémy ze sbírky Jana Brandejse. Zajisté je to další sváteční krůček k získání pravé předvánoční nálady.

Na výstavě papírových betlémůNa výstavě papírových betlémůNa výstavě papírových betlémů

Ostatní foto na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/na-vystave-papirovych-betlemu/

 

 

Vánoční tvoření

Vánoční tvořeníVánoční tvořeníVánoční tvoření

Tvoření také na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/vanocni-tvoreni/

Recitace v anglickém jazyce

Všichni víme, jak nesnadné je něco přednášet v naší mateřštině, takže když se někdo chopí textu v cizím jazyce a nebojí se předstoupit před porotu tvořenou cizími lidmi (z nichž jeden je rodilý mluvčí), tak si zaslouží náš obdiv. Letos se Eurolyry zúčastnili Matyáš Buček a Jan Vladimír Podlipný. Matyáš se umístil na 6. místě a Jendovi jen o fous utekla "bedna" a tak mu patří 4. místo.

Recitace v anglickém jazyceRecitace v anglickém jazyceRecitace v anglickém jazyce

Učíme se mimo školu- 4.A

V pondělí 11.12. vyrazily děti ze 4. A na malý výlet do Týna nad Vltavou.

Náš školní den by se dal rozdělit na pomyslné třetiny. V té první jsme navštívili místní knihovnu, kde jsme besedovali o Astrid Lindgrenové a jejích knihách. Paní knihovnice pro nás měla připravenou četbu z krásné knížky Ronja, dcera loupežníka. 

Beseda byla proložena zábavným kvízem, otázkami a ukázkami ze stejnojmeného filmu. Po malé svačině jsme vyrazili do blízké galerie, kde nás čekala výstava fotografií Bohuslavy Maříkové s názvem Pod bodem mrazu. Tato známá fotografka zachytila na svých snímcích řeku Malši a Vltavu v nevšedních detailech. Tematická dílnička s výrobou přání se zamrzající vodou příjemně zpestřila naši návštěvu. A komu šlo tvoření od ruky, měl možnost tvořit dál. Zajimavé bylo, že jsme byli poslední návštěvníci této výstavy a s paní fotografkou jsme se potkali doslova ve dveřích, když si přijela pro své fotografie. Děkujeme  za milé povídání v knihovně a příjemnou atmosféru v galerii.

Ve třetí části našeho mini výletu jsme se vypravili do místního "hokynářství", abychom si zamlsali. A protože paní učitelka "čirou náhodou" měla při sobě staré pečivo, vydali jsme se krmit k Vltavě kachny, kačery a labutě. Čas nám rychle uběhl a my se museli vydat zpět do Bechyně.

Foto na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/ucime-se-mimo-skolu-4-a/

 

Děti dětem

I letos jsme se pustili do vánoční tvoření již v listopadu. Vyráběli jsme totiž ozdoby pro děti v rámci akce Kreativní charitativní akce pro Motol 2017, kterou již tradičně vyhlašuje Davona. Naše výrobky si můžete prohlédnou na následujících fotografiích. Ozdoby jsme společně nejen vyrobili, ale také zabalili a odeslali z místní pošty. Výzdoba dětské hematologie v Motole byla realizována 1. 12. 2017. Část ozdob byla věnována oddělení ambulance dětské chirurgie v Motole.

Přejeme všem dětem brzké uzdravení a klidné svátky. Žáci ze 4.A

Děti dětem Děti dětem Děti dětem

Poslední bruslení

Desetihodinový kurz bruslení se nachýlil k závěrecné hodině. dnes se na nás přijeli podívat naši rodiče a babičky. Rodiče se nenechalil zahanbit a směle ve velkém počtu obuli brusle a vyrazili s námi na led. Byl to nezapomenutelný zážitek. Na závěr jsem dostali diplomy.

Poslední brusleníPoslední brusleníPoslední bruslení

Bruslení na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/posledni-brusleni/

Andělé a čerti jsou a byli všude

I do domova pro seniory zavítali andělé a čerti. A aby to bylo veselé, tak vyrazila na výpravu andělská a čertí drobotina. Nebyla to jejich první výprava - chodí potěšit své známe častěji. A tak i letos bylo spousta veselí, radosti, ale i slibů, že "příští rok budeme určitě hodnější". Bllllll 

Andělé a čerti jsou a byli všudeAndělé a čerti jsou a byli všudeAndělé a čerti jsou a byli všude

Čertíci Vás vystraší i na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/certi-domove-pro-seniory/

I malí čertíci museli do lavic

Školní povinnosti se nevyhnuly i těm nejmenším čertíkům a nepomohla ani návštěva už velkých pekelných kamarádů. Prostě učit se museli.

I malí čertíci museli do lavicI malí čertíci museli do lavicI malí čertíci museli do lavic

A takhle se trápili: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/mali-certici/

Tradičně úspěšní na Mikulášské laťce

I letos se naši skokani zúčastnili Mikulášské laťky, závodů ve skoku do výšky, které pořádá Gymnázium Pierra de Coubertina v Táboře. Tentokrát vycestovalo devět atletů a atletek a většina z nich bojovala o umístění na stupních vítězů! Na stupeň nejvyšší po vyrovnaném souboji vystoupal za výkon 170cm Matěj Bína, na bronzové příčce se pak ve stejné kategorii chlapců z 8. a 9. třídy umístil Adam Hovorka (160cm) Třetí medaili do sbírky přidal Milan Slavětínský, který skončil na 3. místě mezi šesťáky a sedmáky za výkon 135cm. Jen vyšší počet nezdařených pokusů stal místečko na stupních další tři skokani z našeho výběru: Nikola Novotná i přes osobní rekord 130cm skončila na nepopulární 4. příčce, na 5. a 6. místě skončili sedmáci Ondra Bílek a Matěj Kabát (oba skočili 135cm jako Milan) Kategorie 8. a 9. tříd byla jak u dívek, tak u chlapců velmi silně obsazená, v obou skákalo přes 30 závodníků, takže umístění Jirky Němce a Alex Kmentové na 16. místě a Aničky Lašákové na 21. místě lze považovat za dobré. Zlatou medaili mezi staršími dívkami přidala Kája Mášková (160cm!!!!), která sice reprezentuje ZŠ Školní, ale je dlouholetou členkou kroužku atletiky na naší škole. Celkem se závodů zúčastnili 145 sportovců z 15 škol. S kompletními výsledky se můžete seznámit na stránkách www.gymta.cz

Mikulášská laťkaMikulášská laťkaMikulášská laťka

Laťka také na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/mikulasska-latka/

7.A v Národním muzeu

Ve středu 29.11. jsme se 7.A vyrazili na exkurzi do Národního muzea. Absolovovali jsem lektorovaný vzdělávací program k výstavě Světlo a život , tématický celek zaměřený na život od jeskyní do korun stromů. Žáci objevovali různá přírodní prostředí, která dokládají význam Slunce a jeho světla jako jedné ze základních podmínek pro život na planetě Zemi. Výstava představuje uspořádání živého světa a vzájemné vztahy organismů v přírodě. Na několika typech ekosystémů se nám představily typické skupiny organismů, s jejich společnými znaky, i s těmi, které se v různých prostředích liší. Široká škála exponátů neopom&i acute;n& aacute; houby, vybrané zelené rostliny (např. obiloviny), hmyz ani obratlovce. Kromě recentní živé přírody nechybí ani část paleontologická a vybraná část přírody neživé. Na závěr můžeme jen konstatovat, že výstava je velice dobře připravená  včetně lektorky ,která se nám plně věnovala 90 minut.

7.A v Národním muzeu7.A v Národním muzeu

Další foto na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/7-a-v-narodnim-muzeu/

Muzeum české loutky a cirkusu v Prachaticích

Muzeum české loutky a cirkusu v Prachaticích si zvolili žáci 4. A , 4. B a 5.A  jako cíl svého dalšího výletu. Tyto výlety se uskutečňují v rámci vzdělávacího programu paměťových institucí. Děti byly loutkami očarovány a i v dušičkách dospěláků se ozvaly vzpomínky na dětství. Každý si mohl svoji papírovou loutku dokonce i vyrobit s pomocí studentek pedagogické školy. Muzeem děti prováděl "Kašpárek" vedený zkušenou rukou paní Patrasové. Děti se také dozvěděly mnohé zajímavosti, týkající se výroby a vzniku českých loutek a zajímavosti ze života lidí z cirkusu. Výlet se vydařil a všichni byli snad spokojeni. Těšíme se na další zajímavá dobrodružství. 

Muzeum české loutky a cirkusu v Prachaticích Muzeum české loutky a cirkusu v Prachaticích Muzeum české loutky a cirkusu v Prachaticích

Ostatní loutky na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/muzeum-ceske-loutky-a-cirkusu-v-prachaticich-ii/

Slavnost slabikáře

Dnešní den byl pro děti z 1. A vyjímečný a slavnostní. Po třech měsících školy a usilovné snahy zvládnout čtení, dočetly živou abecedu a dnes se s chutí poprvé začetly do slabikáře. Aby chvíle seznamování s novou učebnicí byla příjemná, uvařili jsme si k tomu čaj a prohlíželi a studovali a povídali si a nadšeně vzdychali. Už se těšíme na červen, až slabikář dočteme a bude opravdová veliká Slavnost slabikáře i s našimi rodiči. Ale do té doby nás čeká ještě spousta práce. Tak hurá do toho.

Slavnost slabikářeSlavnost slabikářeSlavnost slabikáře

 

ČEPS Cup - Pohár základních škol ve florbale - okres Tábor

 V pátek 24.11.2017 jsme se s chlapci z 1.st. naší školy účastnili okresního kola florbalového Poháru základních škol pro 1. stupeň ZŠ -  pořádaného ve SH v Soběslavi. Naši hráči si pěkně zahráli a porovnali si své síly se soupeři celého okresu.  Blahopřejeme za předvedené florbalové výkony a děkujeme za reprezentaci naší školy na tomto turnaji. Chlapci i děvčata účastí na tomto turnaji získali pro naší školu sportovní florbalové vybavení v hodnotě 6000 korun.

ČEPS Cup - Pohár základních škol ve florbale - okres TáborČEPS Cup - Pohár základních škol ve florbale - okres TáborČEPS Cup - Pohár základních škol ve florbale - okres Tábor

Více na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/ceps-cup-pohar-zakladnich-skol-ve-florbale/

Druháci a třeťáci v Husitském muzeu

Dne 23.11.2017 se žáci 2.A, 3.A a 3.B zúčastnili v rámci projektu " Pokusné ověřování" exkurze do Husitského muzea v Táboře.
Prošli expozici o husitech, prohlédli si podzemní chodby pod náměstím Jana Žižky a ve skupinách vyplnili pracovní listy, které se vztahovaly
k životu lidí v době husitské .Exkurze se vydařila a děti si odnesly spoustu nových poznatků o naší historii.

Florbalový turnaj k výročí 17. listopadu - 1.st.

V pátek 17.11.2017 od 08.30 hod. se v tělocvičně ZŠ ve Školní ulici uskutečnil florbalový turnaj. Přihlášena byla tři družstva. K vidění byly velmi pěkné zápasy a turnaj byl moc fajn. Děkujeme.

 Florbalový turnaj k výročí 17. listopadu - 1.st. Florbalový turnaj k výročí 17. listopadu - 1.st. Florbalový turnaj k výročí 17. listopadu - 1.st.

 

Florbalový turnaj k výročí 17. listopadu - 2.st.

V pátek 17.11.2017 od 10.30 hod. se v tělocvičně ZŠ ve Školní ulici uskutečnil florbalový turnaj. Přihlášena byla čtyři družstva. K vidění byly velmi pěkné zápasy a turnaj byl moc fajn. Děkujeme.

Florbalový turnaj k výročí 17. listopadu - 2.st.Florbalový turnaj k výročí 17. listopadu - 2.st.Florbalový turnaj k výročí 17. listopadu - 2.st.

 

1. třídy v Husitském muzeu

V rámci vzdělávacího programu paměťových institucích se naši prvňáčci vydali na prohlídku Husitského muzea v Táboře. TKromě expozic se prošli i v podzemí a seznámili se se životem v době husitů. Od zbraní a maket bitev se nemohli odtrhnout. Výlet se moc povedl a děti byly úžasné.

1. třídy v Husitském muzeu1. třídy v Husitském muzeu1. třídy v Husitském muzeu1. třídy v Husitském muzeu1. třídy v Husitském muzeu

ČEPS Cup - Pohár základních škol ve florbale - okres Tábor

 V pátek 10.11.2017 jsme se s dívkami z 1.st. naší školy účastnili okresního kola florbalového Poháru základních škol pro 1. stupeň ZŠ -  pořádaného ve SH v Soběslavi. Naše hráčky si pěkně zahrály a porovnaly si své síly se soupeřkami okresu. Vybojovaly páté místo. Blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.

ČEPS Cup - Pohár základních škol ve florbale - okres TáborČEPS Cup - Pohár základních škol ve florbale - okres TáborČEPS Cup - Pohár základních škol ve florbale - okres Tábor

Více na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/ceps-cup/

Pruhovaný den

Dnes byl slavností den v 1. A. Poprvé jsme psali do písanky perem. Abychom si tento den ještě víc obvzláštnili, přišli jsme oblečeni do pruhovaného oblečení. Jak jinak, vždyť slovo pero začína na P stejně jako proužek. A s písmenkem P jsme si hráli celý den.

Pruhovaný denPruhovaný denPruhovaný denPruhovaný den

A jezdit na kole umíme i podle předpisů

Cyklisté ze 4.A a 4.B na dopravní hřiště v Táboře vyrazili vláčkem v pondělí 6.11. 2017 velmi brzy ráno. Ani počasí nám na jízdu na kole moc nepřálo. A tak nezbývalo, než doufat, že vše dopadne dobře. V Táboře na dopravním hřišti u Jordánu to nevypadalo o moc lépe. Naštěstí jsme výuku začali v učebně. Okolo desáté jsme konečně vyrazili na kola. Teple jsme se oblékli, nasadili jsme si helmy a připevnili čísla a pak se již jen jezdilo "počasí - nepočasí".  Jízda mezi značkami naše malé cyklisty natolik pohltila, že podzimní rozmary počasí jim ani moc nevadily.  Do učebny jsme se vraceli velice spokojeni. Při filmu o malém dopravním dobrodružství jsme se nasvačili a ohřáli. Pak jsme si vyzkoušeli testy "nanečisto" a jeli domů. A uvidíme, jak nám bude počasí přát při jarní návštěvě. 

A jezdit na kole umíme i podle předpisůA jezdit na kole umíme i podle předpisůA jezdit na kole umíme i podle předpisů

Dále na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/na-dopravnim-hristi/

LOGICKÁ OLYMPIÁDA – POSTUP DO FINÁLE

V průběhu září se žáci registrovali do soutěže pořádané společností Mensa. Logická olympiáda je svým pojetím unikátní soutěž rozvíjející především schopnost logického uvažování, řešení úloh vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Začátkem října proběhla nominační kola, kterých se zúčastnilo v našem kraji 731 řešitelů v kategorii A a 1373 v kategorii B. V obou kategoriích byli naši žáci úspěšní a mezi 40 nejlepších se do krajského kola probojovali Ondra Liška 4.B (kat.A), Danuška Mašterová 5.A (kat.A), Simča Meyerová 9.A (kat.B), Monča Turečková 9.A (kat.B) a Lenka Voborníková 9.A (kat.B). V pátek 4.11. se konalo krajské kolo v Českých Budějovicích a všichni byli výborní –  Monča 26. místo, Ondra 22. místo, Lenička 8. místo a přímo vynikající byly Danuška 3. místo a Simča 3. místo. Obě získaly velmi pěkné ceny a postoupily do finále. Finále proběhne v pondělí 27.11. v Míčovně Pražského hradu a oběma děvčatům budeme držet palce.

LOGICKÁ OLYMPIÁDA – POSTUP DO FINÁLELOGICKÁ OLYMPIÁDA – POSTUP DO FINÁLELOGICKÁ OLYMPIÁDA – POSTUP DO FINÁLELOGICKÁ OLYMPIÁDA – POSTUP DO FINÁLE

Drakiáda

DrakiádaDrakiádaDrakiáda

Dračí létání najdete i na: https://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/drakiada/

Bruslení nás stále baví

Náš bruslařský výcvik se přehoupl do druhé půlky a nadšení i radost z pohybu na ledě nevyprchaly. Ba naopak. Matyášek dokonce bruslil tak náruživě, že se mu během výcviku udělal nový bruslařský účes. Skoro až krasobluslařský!

Bruslení nás stále bavíBruslení nás stále bavíBruslení nás stále bavíBruslení nás stále baví

Halloween v 1. B

V úterý 31. 10. řádili v 1. B duchové a různá strašidýlka v rámci oslav Halloweenu. Vyučování bylo tento den poněkud rušnější, vše jsme další den napravili a dohnali. Ať žijí duchové!