Tělocvična

Používáme i netradiční cvičební pomůcky

Na jaře minulého školního roku jsme v hodinách tělesné výchovy vyzkoušeli novou míčovou hru - kinball. Hra zaujala všechny žáky, včetně těch, které nenadchete téměř ničím. Čtrnáct dní jsme pronikali do tajů této původně kanadské hry, ale pak konec, míč jsme museli vrátit, protože byl zapůjčený z táborské průmyslovky...

Protože hra žáky opravdu "chytla", začalo se řešit, zda by nebylo možné pořídit si vlastní kinballový míč. problémem je totiž dost vysoká cena, míč stojí kolem 7000 korun... Nakonec se podařilo získat příspěvek od SRPDŠ (moc děkujeme!!!!!!) a po menších komplikacích s dodavatelem jsme zase mohli hrát!!!

Ke kinballu také přibyl barevný obrovský padák a pytle na skákání.

Používáme i netradiční cvičební pomůckyPoužíváme i netradiční cvičební pomůckyPoužíváme i netradiční cvičební pomůcky

Nové vybavení do naší tělocvičny

Snaha o aktivní zapojení většího počtu dětí do hry a poskytnutí pestřejšího využití naší tělocvičny, byla podpořena pořízením dlouhé sítě na odbíjenou. Při jejím napnutí v tělocvičně vzniknou 3 hřiště a je možné zapojit do hry více dětí najednou. Síť je možné využít na jiné " síťové" sporty   (přehazovaná, badminton, ringo atd). Věříme, že i tot malé zlepšení se v nemalé míře projeví na zájmu dětí o sportovní vyžití.

Představujeme naši tělocvičnuPředstavujeme naši tělocvičnuPředstavujeme naši tělocvičnuPředstavujeme naši tělocvičnuPředstavujeme naši tělocvičnu

Tělocvična

Základní škola Bechyně, Libušina 164 otevřela v červnu 2008 novou tělocvičnu. Tělocvična je uzpůsobena halovým sportům, na podlaze jsou nalajnována hřiště na basketbal, volejbal, házenou, futsal, tenis a florbal. Nabízíme možnost pronájmu tělocvičny sportovním klubům a složkám a to na základě smluvních ujednání v těchto formách:

pravidelné cvičební hodiny - v měsících září až červen
jednorázové víkendové akce - kdykoli po dohodě

Ceny pronájmu byly stanoveny takto:

za 1 hodinu pravidelného cvičení - 250 Kč
za celodenní akci o víkendu nebo o prázdninách - 1500 Kč

V ceně je využití tělocvičny plus teplo a zázemí - šatny a sprchy s teplou vodou.

V tělocvičně je možnost využívání kvalitní zvukové aparatury včetně bezdrátových mikrofonů a elektronická časomíra.

za využití elektronických zařízení se platí 200,-Kč obsluze

Do konce kalendářního roku bude možnost pronájmu uzamykatelné skříňky v prostoru šaten.

cena za pronájem skříňky bude 250,-Kč za rok