Základní škola Františka Křižíka Bechyně

Aktuality

ČEPS Cup - Pohár základních škol ve florbale - okres Tábor

 V pátek 10.11.2017 jsme se s dívkami z 1.st. naší školy účastnili okresního kola florbalového Poháru základních škol pro 1. stupeň ZŠ -  pořádaného ve SH v Soběslavi. Naše hráčky si pěkně zahrály a porovnaly si své síly se soupeřkami okresu. Vybojovaly páté místo. Blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.

ČEPS Cup - Pohár základních škol ve florbale - okres TáborČEPS Cup - Pohár základních škol ve florbale - okres TáborČEPS Cup - Pohár základních škol ve florbale - okres Tábor

Více na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/ceps-cup/

Bechyňská veverka

V úterý 7.listopadu se v hale naší školy sešli příznivci šplhu na tyči. Závodilo se jako o život, fandilo ostošest, ale jako tradičně vyhráli jen ti nejrychlejší a nejšikovnější a někdy také nejšťastnější.  Celkem se zúčastnila téměř stovka závodníků a diváky ani nešlo spočítat. Výsledky v příloze a také na sportovní nástěnce ve škole. Všem zúčastněným děkujeme, úspěšným gratulujeme a již se těšíme na Veverku 2018.

P.S. Další sportovní akcí v naší hale bude Vánoční laťka 2017 v posledním školním týdnu tohoto kalendářního roku.

Bechyňská veverka Bechyňská veverka Bechyňská veverka

Další veverky na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/bechynska-veverka/

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
veverka-2017.xlsx 13.9 Kb

Pruhovaný den

Dnes byl slavností den v 1. A. Poprvé jsme psali do písanky perem. Abychom si tento den ještě víc obvzláštnili, přišli jsme oblečeni do pruhovaného oblečení. Jak jinak, vždyť slovo pero začína na P stejně jako proužek. A s písmenkem P jsme si hráli celý den.

Pruhovaný denPruhovaný denPruhovaný denPruhovaný den

A jezdit na kole umíme i podle předpisů

Cyklisté ze 4.A a 4.B na dopravní hřiště v Táboře vyrazili vláčkem v pondělí 6.11. 2017 velmi brzy ráno. Ani počasí nám na jízdu na kole moc nepřálo. A tak nezbývalo, než doufat, že vše dopadne dobře. V Táboře na dopravním hřišti u Jordánu to nevypadalo o moc lépe. Naštěstí jsme výuku začali v učebně. Okolo desáté jsme konečně vyrazili na kola. Teple jsme se oblékli, nasadili jsme si helmy a připevnili čísla a pak se již jen jezdilo "počasí - nepočasí".  Jízda mezi značkami naše malé cyklisty natolik pohltila, že podzimní rozmary počasí jim ani moc nevadily.  Do učebny jsme se vraceli velice spokojeni. Při filmu o malém dopravním dobrodružství jsme se nasvačili a ohřáli. Pak jsme si vyzkoušeli testy "nanečisto" a jeli domů. A uvidíme, jak nám bude počasí přát při jarní návštěvě. 

A jezdit na kole umíme i podle předpisůA jezdit na kole umíme i podle předpisůA jezdit na kole umíme i podle předpisů

Dále na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/na-dopravnim-hristi/

LOGICKÁ OLYMPIÁDA – POSTUP DO FINÁLE

V průběhu září se žáci registrovali do soutěže pořádané společností Mensa. Logická olympiáda je svým pojetím unikátní soutěž rozvíjející především schopnost logického uvažování, řešení úloh vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Začátkem října proběhla nominační kola, kterých se zúčastnilo v našem kraji 731 řešitelů v kategorii A a 1373 v kategorii B. V obou kategoriích byli naši žáci úspěšní a mezi 40 nejlepších se do krajského kola probojovali Ondra Liška 4.B (kat.A), Danuška Mašterová 5.A (kat.A), Simča Meyerová 9.A (kat.B), Monča Turečková 9.A (kat.B) a Lenka Voborníková 9.A (kat.B). V pátek 4.11. se konalo krajské kolo v Českých Budějovicích a všichni byli výborní –  Monča 26. místo, Ondra 22. místo, Lenička 8. místo a přímo vynikající byly Danuška 3. místo a Simča 3. místo. Obě získaly velmi pěkné ceny a postoupily do finále. Finále proběhne v pondělí 27.11. v Míčovně Pražského hradu a oběma děvčatům budeme držet palce.

LOGICKÁ OLYMPIÁDA – POSTUP DO FINÁLELOGICKÁ OLYMPIÁDA – POSTUP DO FINÁLELOGICKÁ OLYMPIÁDA – POSTUP DO FINÁLELOGICKÁ OLYMPIÁDA – POSTUP DO FINÁLE

Drakiáda

DrakiádaDrakiádaDrakiáda

Dračí létání najdete i na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/drakiada/

Bruslení nás stále baví

Náš bruslařský výcvik se přehoupl do druhé půlky a nadšení i radost z pohybu na ledě nevyprchaly. Ba naopak. Matyášek dokonce bruslil tak náruživě, že se mu během výcviku udělal nový bruslařský účes. Skoro až krasobluslařský!

Bruslení nás stále bavíBruslení nás stále bavíBruslení nás stále bavíBruslení nás stále baví

Halloween v 1. B

V úterý 31. 10. řádili v 1. B duchové a různá strašidýlka v rámci oslav Halloweenu. Vyučování bylo tento den poněkud rušnější, vše jsme další den napravili a dohnali. Ať žijí duchové!

                                                                                                              

Velká pardubická

Učení v 1.B. nás zavedlo do prostředí velkých dostihů. Naučili jsme se nová slova a jejich významy. Soutěžili jsme ve čtení slabik i v rychlosti počítání. Vyprávěli jsme koníčkům, jaké máme koníčky a jak umíme krásně psát.

Velká pardubickáVelká pardubickáVelká pardubickáVelká pardubická

Strašidelné učení

Už se stalo tradicí, že se na naší škole slaví Halloween, tudíž pokud jste na konci října potkali na ulici strašidla, svět se nezbláznil, pouze jsme na vlastní kůži zkoušeli tradice zemí, jejichž jazyk se snažíme ovládnout. A jak nám to jde! Dýně dlabeme o sto šest, kostýmy si šijeme prakticky poslepu a anglicky už taky více či méně mluvíme ;-)

Strašidelné učeníStrašidelné učeníStrašidelné učeníStrašidelné učení

Bát se můžete na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/strasidelne-uceni-halloween-2017/

Návštěva muzea v Prachaticích

Žáci 2.A, 3.A a 3.B vyrazili s paní učitelkami na překrásný výlet za poznáním. Navštívili jsme malebné jihočeské městečko Prachatice. Počasí se vydařilo, sluníčko ještě ukazovalo svou sílu. V Muzeu loutky a cirkusu se všem líbilo. Děti si vyráběly 
loutky z papíru. Paní průvodkyni doprovázela loutka Kašpárka. Děti se také dozvěděly mnohé zajímavosti, týkající se výroby a vzniku českých loutek. Výlet se vydařil, všichni byli nadmíru spokojeni. Uskutečnil se v rámci vzdělávacího programu paměťových institucích, do kterého se naše škola zapojila. Těšíme se na další zajímavá dobrodružství. 
Návštěva muzea v PrachaticíchNávštěva muzea v PrachaticíchNávštěva muzea v Prachaticích
 

Barevný podzim

Barevný podzimBarevný podzim

Těší nás pomáhat druhým

„72 HODIN“ je celorepublikový projekt, jehož organizátorem je Česká rada dětí a mládeže. Projekt podporuje myšlenku dobrovolnictví dětí a mládeže, nezištné pomoci druhým či posílení mezigeneračních vztahů.  Během těchto 72 hodin jsme se i my zapojili do tohoto projektu. V pátek odpoledne jsme navštívili klienty v Domově pro seniory Bechyně a společně jsme si se seniory zahráli společenské a karetní hry. Odpoledne proběhlo v přátelské atmosféře k oboustranné spokojenosti.

Těší nás pomáhat druhýmTěší nás pomáhat druhýmTěší nás pomáhat druhým

 

Více na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/72-hodin/

Přírodovědný klokan 2017

Stejně jako každý rok se naše škola zapojila do vědomostní soutěže v přírodních vědách (biologie, chemie , fyzika, matematika a zeměpis) Přírodovědný klokan kategorie Kadet (pro žáky 8.a 9.tříd). Soutěž pořádá Přírodovědecká fakulta Univerzity Palackého v Olomouci ve spolupráci s Pedagogickou fakultou v Olomouci.

Na prvním místě se umístila Simona Meyerová, na druhém místě Hana Marková a třetí byla Veronika Filipová. Vzhledem k náročnosti úkolů patří uznání všem zúčastněným.

Husitské muzeum v Táboře

Husitské muzeum v Táboře si zvolili žáci 4. A a 4.B jako cíl svého poučného výletu do historie. Děti byly husity a dobou husitskou uchváceny a vycházka po opevnění Tábora za krásného slunečného podzimního počasí byla třešíňka na dortu tohoto skvělého výletu. Dozvěděli jsme se, za jakých okolností opustili husité město Ústí, a proč si vybrali opuštěné Hradiště nad řekou Lužnicí. Pomocí rozměrných nástěnných obrazů jsme se stručně seznámili s historií Tábora v době husitských válek i v časech následujících. S pomocí velkého modelu města jsme si ujasnili jeho výhodnou polohu, rozpoznávali jsme důležité budovy a také jsme  ocenili důmyslný systém opevnění. Práci s pracovním listem jsme  vystřídali se samostatným pátráním v mapě a hravými aktivitami.Výlet se moc povedl. Uskutečnil se v rámci vzdělávacího programu paměťových institucích, do kterého se naše škola zapojila. A děti pevně věří, že další zajímavé a poučné výlety budou následovat. Takové učení se jim prý moc líbí.

 Husitské muzeum v Táboře Husitské muzeum v Táboře Husitské muzeum v Táboře

Foto na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/husitske-muzeum-v-tabore/

Kočičkový den v 1. B

Paní učitelka i žáci z 1. B mají rádi kočičky, proto si udělali v úterý 1O.1O. kočičkový den. Děvčata přišla v tričkách s obrázkem kočky, měla namalovaný čumáček, vousky a papírová ouška na hlavě. Tento den jsme škrábali do písanky jako kocouři, zpívali písničky o kočkách a poslední hodinu jsme si kočičky nakreslili. Na obrázcích se nejvíce objevovala kočičí rodinka paní učitelky: kocour Fredík, kočička Šmoulinka a koťata Elizabetka a Sisinka. Kočičkový den se prostě vydařil. Mňau.

Kočičkový den v 1. B

Den zvířátek v 1. A

Děti z 1.A si do školy přinesly svoje oblíbené plyšáky a fotografie domácích mazlíčků. Vyprávění o zvířátkách nebralo konce a děti s nadšením vyprávěly o svých zážitcích. K plyšákům přibyl i nový kamarád. Maskot naší třídy opičák Ferda si přivedl svého kamaráda Johnyho. Ten se hned postaral o rozcvičku a honičku v tělocvičně. Se zvířátky jsme počítali, psali do písanky, hledali myšky a schované předměty. Koťátka nás naučila pojmy dole, nahoře, vlevo, vpravo a také příklady na sčítání. Myška Eliška nám připravila čtení v živé abecedě. Všechno jsme zvládli na jedničku. Vždyť nám pomáhaly naši plyšáci.

Den zvířátek v 1. ADen zvířátek v 1. ADen zvířátek v 1. A

Další roztomilí plyšáčci na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/den-zviratek/

Evropský den jazyků

Informační střediska Europe Direct ČB a Eurocentrum ČB pořádaly v úterý 3. října Evropský den jazyků. Jelikož nabízely semináře v angličtině a němčině, vyslali jsme na ně nejpovolanější studenty naší školy - deváťáky a osmáky. Obě skupiny si procvičily oba jazyky zábavnou formou a odnesly si nejenom nové znalosti, ale i odměny za tvrdě odvedenou práci.

Evropský den jazykůEvropský den jazykůEvropský den jazyků

Další foto na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/evropsky-den-jazyku/

Zahájení kroužků ve školním roce 2017 -2018

Většina kroužků již zahájila svoji činnost. V týdnu 2. 10. - 6. 10. 2017 zahajuje svou činnost gymnastika, německý jazyk, paličkování, stolní tenis, keramický kroužek a taneční kroužek.

Dovedné ruce zahájí ve středu 11. 10. 2017. (Na první schůzku si děti přinesou vylisované podzimní listy).

Pro kroužek logopedie proběhne úvodní schůzka v úterý 10. 10. 2017 ve 14.00 ve třídě 2. A., pravidelnou činnost kroužek zahájí 24. 10. 2017 podle časového harmonogramu.

V muzeu loutky a cirkusu

Muzeum loutky a cirkusu v Prachaticích si zvolili žáci 1. A a 1. B jako cíl svého výletu. Děti byly loutkami uchváceny a jako bonbonek si nakonec každý svoji papírovou loutku vyrobil. Výlet se moc povedl. Uskutečnil se v rámci vzdělávacího programu paměťových institucích, do kterého se naše škola zapojila.

V muzeu loutky a cirkusuV muzeu loutky a cirkusuV muzeu loutky a cirkusu

fotky z expozice též ma: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/v-muzeu-loutky-a-cirkusu/

Učení v přírodě 3.A, 3.B

V pátek 29.9. se  třídy 3.A a 3.B společně vydaly na dopolední vyučování v přírodě. Děti nadšeně přijaly návrh ke zdolání trasy kolem Bechyně - Bechyňské vyhlídky. Děti zvládly nejen všechny přírodní překážky lesa při postupné návštěvě vyhlídek, ale též si dobře poradily se samostatnou prací-přečtením a  vyplněním listů s dopravní a přírodovědnou tematikou. Celé dopoledne, umocněné krásným slunným počasím, bylo velmi krásně prožito !

Učení v přírodě 3.A, 3.BUčení v přírodě 3.A, 3.BUčení v přírodě 3.A, 3.B

Putování také na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/uceni-v-prirode-3-a-3-b/

Přespolní běh - Tábor

Přespolní běh - TáborPřespolní běh - TáborPřespolní běh - Tábor

Více na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/prespolni-beh-tabor/

Modrý den

Dnes ráno nás sice modrá obloha nepřivítala, ale nám to nevadilo. Modrou oblohu jsem si ve třídě vykouzlili pomocí modrých triček i ostatního oblečení.

Modrý denModrý denModrý den

Více modré na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/modry-den/

9.A ekologicky zúrodňuje školní pozemek

Zase nám dozrál kompost a tak jsme se pustili do jeho zpracování a zúrodnění školního pozemku. Překátrovanou zeminu z kompostu rozvezeme na záhony a tím je opět a přírodně obohatíme o živiny.

9.A ekologicky zúrodňuje školní pozemek9.A ekologicky zúrodňuje školní pozemek9.A ekologicky zúrodňuje školní pozemek9.A ekologicky zúrodňuje školní pozemek

Jezdíme bruslit

Díky projektu Děti do bruslí se naši prvňáčci zúčastní 10 výukových lekcí bruslení na zimním stadioně v Soběslavi. Dnes jsme měli první lekci a šlo nám to úžasně.

Jezdíme bruslitJezdíme bruslitJezdíme bruslit

Naše bruslení též na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/deti-do-brusli/

BĚH SVATÉ LUDMILY

BĚH SVATÉ LUDMILYBĚH SVATÉ LUDMILYBĚH SVATÉ LUDMILY

Další foto na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/beh-svate-ludmily/

Karkulky a Karkulíni

Červené Karkulky a červení Karkulíni zaplavili 1. A. V červeném oblečení nám šlo učení samo. Zvládli jsem i pohádku O veliké řepě. Tak je taky přece červená!

Karkulky a KarkulínyKarkulky a KarkulínyKarkulky a KarkulínyKarkulky a Karkulíny

Zahájení kroužků pro školní rok 2017 - 2018

Mladí hasiči - již zahájili 4. 9. 2017

Posilování - zahajuje 15. 9. 2017

Atletika - zahajuje 18. 9. 2017

Karate - zahajuje 18. 9. 2017

Florbal - zahajuje 19. 9. 2017

Volejbal - zahajuje 19. 9. 2017

Pohybové hry - zahajují 25. 9. 2017

Matematický kroužek - zahajuje 25. 9. 2017

Angličtina pro 1. třídu - zahajuje 26. 9. 2017

Gymnastika - zahajuje 2. 10. 2017

Taneční kroužek - zahajuje 6. 10. 2017

Šachový kroužek - zahajuje 19. 9. 2017

 

Termíny zahájení ostatních kroužků budou průběžně doplněny.

Byli jsem na výstavě

Bechyňské muzeum připravilo pro děti interaktivní výstavu o vynálezech Františka Křižíka. Děti z 1. A ji navštívily a vše si vyzkoušely.

Byli jsem na výstavěByli jsem na výstavěByli jsem na výstavě

Termíny sběru papíru na rok 2017/2018

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
terminy-svozu-papiru-2017-2018.docx 478.2 Kb

Sluníčkový den

Venku byla sice zamračená obloha, ale to žáky z 1. A neodradilo a udělali si sluníčkový den. Všichni přišli oblečení ve žlutém. Povídali jsem si o pohádkách, kytičkách a v časopisu Sluníčko hledali věci, které jsou žluté. Dokonce i podlaha tělocvičny ladila s naším oblečením. Absolutními sluníčky se staly Alenka a Nikolka. Měly na sobě úplně úplně všechno  žluté.

Sluníčkový denSluníčkový denSluníčkový denSluníčkový den

 

 

Loučení s prázdninami

V letošním roce nám počasí nepřálo a tak se všech 69 účastníků akce muselo spokojit s prostory ve škole. Sportovní a hravé odpoledne se konalo v obou tělocvičnách a na chodbách naší školy. Děti si mohly vyzkoušet skákání v pytli, překážkovou dráhu, hod raketkou, driblink, petanque a hod na cíl. Své výtvarné nadání ukázaly při malování na chodníku. Nechyběly ani  dopravní značky a jejich poznávání. Soutěžící dostali za úspěšné splnění diplom, sladkost na cestu a časopis Mateřídouška. Po prázdninách se přece musí trénovat čtení. :)

 

Prázdninové loučení obrazem na:

První den ve škole

Svůj úplně první den ve škole si užilo 40 prvňáčků v 1. A a 1. B. Ke slavnostní atmosféře přispěla i návštěva pana starosty a stužkování prvňáčků za přítomnosti rodičů a známých.

První den ve školePrvní den ve školePrvní den ve škole

Fotky našich prvňáčků najdete na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/stuzkovani-prvnacku-2017/

 

Trochu méně horké léto - den čtvrtý

A dnes bylo opět moc krásně a tak jsme opět vyrazili na koupaliště. To se nám líbí. Aopět jsme sportovali, tvořili a užívali si krásný letní den. A zítra už je pátek - den poslední.

Trochu méně horké léto - den čtvrtýTrochu méně horké léto - den čtvrtý

http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2016-2017/trochu-mene-horke-leto-den-ctvrty/

Trochu méně horké léto - den třetí

Pěkný den - a proto jsme po obědě vyrazili na koupání. Ale nezapomněli jsme ani tvořit, hrát si, pobíhat a usmívat se. A to je ten pravý letní den. To jsou přece prázdniny.  

 Trochu méně horké léto - den třetí Trochu méně horké léto - den třetí

http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2016-2017/trochu-mene-horke-leto-den-treti/

Trochu méně horké léto - den druhý

A opět jsme tvořili, sportovali, soutěžili, pochodovali a baštili, ale hlavně si užívali léta a prázdnin. A protože je hezké počasí, tak jsme vyrazili do přírody, kde je moc příjemně. A zítra vyrazíme na koupaliště.

 Trochu méně horké léto - den druhý  Trochu méně horké léto - den druhý

http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2016-2017/trochu-mene-horke-leto-den-druhy/

Trochu méně horké léto - den první

Je léto, sluníčko a teplo a tak se jezdí na tábory. Některé tábory jsou ale i v místě bydliště a i na nich se dá zažít také veliké množství zábavy a letní radosti. Jeden tábor  probíhá i  na naší škole. Soutěží se, dovádí se, vyrábí se a u toho všeho se stále i fotí. A tak se můžete i vy podívat na den první na našem táboře. 

Trochu méně horké léto - den prvníTrochu méně horké léto - den první

http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2016-2017/trochu-mene-horke-leto-den-prvni/ 

U našich seniorů

Hru Kufr hrávaly v televizi známé osobnosti. Žáci 3. B si ji tentokrát zahráli se svými osobnostmi, a to s babičkami a dědečky, za kterými chodili na pravidelné návštěvy. Naše poslední setkání v tomto školním roce se neslo v duchu televizní soutěže. Hádali jsem slova, tajemné předměty, písničky a odkrývali obrázky. Senioři nám byli velkou oporou a díky nim jsem spoustu věcí uhodli. I když odkrývací obrázek mladičkého Karla Gotta uhodl náš Kuba během několika vteřin a všichni byli v úžasu.

U našich seniorůU našich seniorůU našich seniorůU našich seniorů

Školní výlet 1. A a 3. B

Tábor si za svůj cíl školního výletu vybrali žáci 1. a 3. třídy. Navštívili středověké podzemí a výstavu ilustrací krtečka od Zdeňka Milera v galerii 140. Čas nám zbyl i na zmrzlinu a jiné sladkosti.

Školní výlet 1. A a 3. BŠkolní výlet 1. A a 3. BŠkolní výlet 1. A a 3. BŠkolní výlet 1. A a 3. B

Školní akademie 2017

Plný sál kulturního domu shlédl vystoupení jednotlivých tříd na naší školní akademii. Vy se můžete pokochat zde:

https://www.youtube.com/watch?v=cCXhFTbQO-w&feature=youtu.be

http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2016-2017/skolni-akademie-2017/

Školní akademie 2017Školní akademie 2017Školní akademie 2017

Výstava v muzeu

V bechyňském muzeu je pro děti připravena interaktivní výstava o Františku Křižíkovi. A protože naše škola nese jeho jméno nebylo vůbec pochyb, že ji v hojném počtu navštívíme. Děti se zde seznámí s vynálezy Fratiška Křižíka a nestačí žasnout nad jeho nápady. V 19. století jezdící schody!!! Svítící fontána, u které hrál orchestr!!! Děti si také osvítily Prahu, projely si trasu do Tábora jako strojvedoucí Elinky. Na své si tu opravdu přišel každý.

Výstava v muzeuVýstava v muzeuVýstava v muzeuVýstava v muzeu

Výlet 3.A do Týna nad Vltavou

Sešli jsme se ráno na autobusovém nádraží a linkovým autobusem odjeli do cíle naší cesty.
Posnídali jsme u kašny na náměstí a udělali jen pár kroků směrem do knihovny, kde byla připravena zajímavá beseda s knihou Sísa Kyselá. Poté následovala prohlídka dětského oddělení. Když jsem se rozloučili, opět jsme nemuseli jít daleko - městská galerie je též na náměstí. Paní galeristka nás přívitala a krátce nám představila unikátní výstavu loutek. Děti též zaujala prosklená studna, která se nachází přímo v galerii. Využili jsme, že teplota vzduchu byla ještě snesitelná a vypravili se přes Peklo nahoru na Hlinky, kde jsme si zhruba hodinku užili zábavu na dětském hřišti.Cestou dolů do města jsme měli možnost krásného výhledu na část Týna. Poté se bylo nutno trochu osvěžit v cukrárně,kde se nám podařilo vykoupit ledovou tříšť,ale zmrzliny bylo naštěstí dostatek.
Malá procházka k řece k starému mostu byla zpestřením nejen pro nás, ale i pro vodní ptactvo. Děti jim rozdrobily své chleby, řízky chutnají i bez nich. Na kostele se chystalo odbíjet poledne, zamířili jsme tedy do blízké restaurace u náměsstí, kde bylo přichystáno překvapení - pizza a kofola. Dětem se společné stolování v salónku u pěkně prostřeného stolu velmi líbilo.
Na závěr jsme navštívili městské muzeum, které sídlí ve stejné budově jako knihovna, takže jsme trefili bez problémů. Náš výlet se chýlil ke konci, vydali jsme se pomalu na zastávku autobusu a ve velkém horku se snažili přečkat ve stínu minuty do odjezdu zpět do Bechyně. Výlet jsme si všichni užili a ve zdraví se vrátili!

Výlet 3.A do Týna nad Vltavou Výlet 3.A do Týna nad Vltavou Výlet 3.A do Týna nad Vltavou

Foto také na:http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2016-2017/vylet-3-a/

Školní výlet 9. A

Školní výlet 9. AŠkolní výlet 9. AŠkolní výlet 9. A

Foto na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2016-2017/skolni-vylet-9-a/

Po stopách mladých umělců

Přijměte pozvání na výstavu výtvarných prací našich žáků, která je připravena v prostorách naší školy. Vernisáž proběhla v pondělí 12.6. a výstava je přístupná denně do 16h až do konce školního roku. Těšíme se na Vaši návštěvu.

Po stopách mladých umělcůPo stopách mladých umělcůPo stopách mladých umělců

Další foto na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2016-2017/po-stopach-mladych-umelcu/

Výlet 4. A a 5. A

Jedním z nejoblíbenějších dnů žáků základních škol ve školním roce bývá většinou den, kdy se uskuteční školní výlet. A období těchto dnů s příchodem sluníčka a příjemného teplíčka právě nastává. Všichni se těší na spoustu nových poznatků a zážitků, bezpočet nových zajímavých informací ze světa vědy, techniky a historie naší země, ale především na veliké množství zábavy a legrace. Místa výletů bývají různá, ale všude je možné prožít dobrodružné a velice zajímavé dny.

A že výlet může být dobrodružství, zábava, ale i poučení, se přesvědčili i žáci a žákyně 4. a 5. třídy, kteří ve čtvrtek 8.6.2017  vyrazili na svůj školní výlet. Cesta směřovala do Pelhřimova do Muzea rekordů a kuriozit  – Agentury Dobrý den, Muzea strašidel a Pelhřimovského pekla. Po návštěvě města jsme odjeli na nedaleký vrch Křemešník a jeho naučnou stezku. Vystoupili jsme také na zdejší známou rozhlednu, které se říká slovem znaleckým "Pípalka" a odkud je překrásný rozhled do širého okolí ( je prý vidět i okem bystrým Sněžka ). Železná rozhledna byla postavena v roce 1993. Stojí v nadmořské výšce 765 metrů nad mořem, její výška je 52 metrů. Vyhlídková plošina je ve výšce 40 metrů a vede k ní 205 schodů. Je pravda, že se nepodařilo všem výletníkům na vrchol rozhledny vystoupat, ale ti, kteří to zvládli, se přesvědčili, že to stálo za to. Po návštěvě rozhledny jsme vstoupili do prostor kostela Nejsvětější Trojice, kde jsme se seznámili s jeho historií, viděli repliku Svatováclavské koruny a také se příjemně ochladili. Z vrchu Křemešník jsme po naučné stezce seběhli s lehkostí veselého turisty. Stezka je dlouhá 3 km a má deset zastávek v krásném přírodním prostředí s poučnými výklady o zdejší krajině a památkách. Pak už jsme jen nastoupili do autobusu, který na nás čekal pod vrchem a hurá domů. Možná se to nezdá, ale i cesta z výletu může být dobrodružná a napínavá. A tak jsme byli rádi, že jsme všichni vystoupili šťastni v Bechyni u naší školy, která má také zajisté své kouzlo a zajímavou historii. Doufáme, že již dnes se všichni účastníci výletu těší na příští rok, kdy se uskuteční další školní výlet.

foto také na: