Základní škola Františka Křižíka Bechyně

Aktuality

Recitace v anglickém jazyce

Všichni víme, jak nesnadné je něco přednášet v naší mateřštině, takže když se někdo chopí textu v cizím jazyce a nebojí se předstoupit před porotu tvořenou cizími lidmi (z nichž jeden je rodilý mluvčí), tak si zaslouží náš obdiv. Letos se Eurolyry zúčastnili Matyáš Buček a Jan Vladimír Podlipný. Matyáš se umístil na 6. místě a Jendovi jen o fous utekla "bedna" a tak mu patří 4. místo.

Recitace v anglickém jazyceRecitace v anglickém jazyceRecitace v anglickém jazyce

Děti dětem

I letos jsme se pustili do vánoční tvoření již v listopadu. Vyráběli jsme totiž ozdoby pro děti v rámci akce Kreativní charitativní akce pro Motol 2017, kterou již tradičně vyhlašuje Davona. Naše výrobky si můžete prohlédnou na následujících fotografiích. Ozdoby jsme společně nejen vyrobili, ale také zabalili a odeslali z místní pošty. Výzdoba dětské hematologie v Motole byla realizována 1. 12. 2017. Část ozdob byla věnována oddělení ambulance dětské chirurgie v Motole.

Přejeme všem dětem brzké uzdravení a klidné svátky. Žáci ze 4.A

Děti dětem Děti dětem Děti dětem

Poslední bruslení

Desetihodinový kurz bruslení se nachýlil k závěrecné hodině. dnes se na nás přijeli podívat naši rodiče a babičky. Rodiče se nenechalil zahanbit a směle ve velkém počtu obuli brusle a vyrazili s námi na led. Byl to nezapomenutelný zážitek. Na závěr jsem dostali diplomy.

Poslední brusleníPoslední brusleníPoslední bruslení

Bruslení na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/posledni-brusleni/

Andělé a čerti jsou a byli všude

I do domova pro seniory zavítali andělé a čerti. A aby to bylo veselé, tak vyrazila na výpravu andělská a čertí drobotina. Nebyla to jejich první výprava - chodí potěšit své známe častěji. A tak i letos bylo spousta veselí, radosti, ale i slibů, že "příští rok budeme určitě hodnější". Bllllll 

Andělé a čerti jsou a byli všudeAndělé a čerti jsou a byli všudeAndělé a čerti jsou a byli všude

Čertíci Vás vystraší i na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/certi-domove-pro-seniory/

Čerti 2017

Mikulášská nadílka i čertovské rádění čekalo na všechny děti. Mikulášova výprava poctivě navštívila skoro všechny třídy a navynachala žádné hříšníky.

Čerti 2017Čerti 2017Čerti 2017

Bát se můžete na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/certi-2017/

I malí čertíci museli do lavic

Školní povinnosti se nevyhnuly i těm nejmenším čertíkům a nepomohla ani návštěva už velkých pekelných kamarádů. Prostě učit se museli.

I malí čertíci museli do lavicI malí čertíci museli do lavicI malí čertíci museli do lavic

A takhle se trápili: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/mali-certici/

Tradičně úspěšní na Mikulášské laťce

I letos se naši skokani zúčastnili Mikulášské laťky, závodů ve skoku do výšky, které pořádá Gymnázium Pierra de Coubertina v Táboře. Tentokrát vycestovalo devět atletů a atletek a většina z nich bojovala o umístění na stupních vítězů! Na stupeň nejvyšší po vyrovnaném souboji vystoupal za výkon 170cm Matěj Bína, na bronzové příčce se pak ve stejné kategorii chlapců z 8. a 9. třídy umístil Adam Hovorka (160cm) Třetí medaili do sbírky přidal Milan Slavětínský, který skončil na 3. místě mezi šesťáky a sedmáky za výkon 135cm. Jen vyšší počet nezdařených pokusů stal místečko na stupních další tři skokani z našeho výběru: Nikola Novotná i přes osobní rekord 130cm skončila na nepopulární 4. příčce, na 5. a 6. místě skončili sedmáci Ondra Bílek a Matěj Kabát (oba skočili 135cm jako Milan) Kategorie 8. a 9. tříd byla jak u dívek, tak u chlapců velmi silně obsazená, v obou skákalo přes 30 závodníků, takže umístění Jirky Němce a Alex Kmentové na 16. místě a Aničky Lašákové na 21. místě lze považovat za dobré. Zlatou medaili mezi staršími dívkami přidala Kája Mášková (160cm!!!!), která sice reprezentuje ZŠ Školní, ale je dlouholetou členkou kroužku atletiky na naší škole. Celkem se závodů zúčastnili 145 sportovců z 15 škol. S kompletními výsledky se můžete seznámit na stránkách www.gymta.cz

Mikulášská laťkaMikulášská laťkaMikulášská laťka

Laťka také na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/mikulasska-latka/

7.A v Národním muzeu

Ve středu 29.11. jsme se 7.A vyrazili na exkurzi do Národního muzea. Absolovovali jsem lektorovaný vzdělávací program k výstavě Světlo a život , tématický celek zaměřený na život od jeskyní do korun stromů. Žáci objevovali různá přírodní prostředí, která dokládají význam Slunce a jeho světla jako jedné ze základních podmínek pro život na planetě Zemi. Výstava představuje uspořádání živého světa a vzájemné vztahy organismů v přírodě. Na několika typech ekosystémů se nám představily typické skupiny organismů, s jejich společnými znaky, i s těmi, které se v různých prostředích liší. Široká škála exponátů neopom&i acute;n& aacute; houby, vybrané zelené rostliny (např. obiloviny), hmyz ani obratlovce. Kromě recentní živé přírody nechybí ani část paleontologická a vybraná část přírody neživé. Na závěr můžeme jen konstatovat, že výstava je velice dobře připravená  včetně lektorky ,která se nám plně věnovala 90 minut.

7.A v Národním muzeu7.A v Národním muzeu

Další foto na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/7-a-v-narodnim-muzeu/

Muzeum české loutky a cirkusu v Prachaticích

Muzeum české loutky a cirkusu v Prachaticích si zvolili žáci 4. A , 4. B a 5.A  jako cíl svého dalšího výletu. Tyto výlety se uskutečňují v rámci vzdělávacího programu paměťových institucí. Děti byly loutkami očarovány a i v dušičkách dospěláků se ozvaly vzpomínky na dětství. Každý si mohl svoji papírovou loutku dokonce i vyrobit s pomocí studentek pedagogické školy. Muzeem děti prováděl "Kašpárek" vedený zkušenou rukou paní Patrasové. Děti se také dozvěděly mnohé zajímavosti, týkající se výroby a vzniku českých loutek a zajímavosti ze života lidí z cirkusu. Výlet se vydařil a všichni byli snad spokojeni. Těšíme se na další zajímavá dobrodružství. 

Muzeum české loutky a cirkusu v  Prachaticích Muzeum české loutky a cirkusu v  Prachaticích Muzeum české loutky a cirkusu v  Prachaticích

Ostatní loutky na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/muzeum-ceske-loutky-a-cirkusu-v-prachaticich-ii/

Slavnost slabikáře

Dnešní den byl pro děti z 1. A vyjímečný a slavnostní. Po třech měsících školy a usilovné snahy zvládnout čtení, dočetly živou abecedu a dnes se s chutí poprvé začetly do slabikáře. Aby chvíle seznamování s novou učebnicí byla příjemná, uvařili jsme si k tomu čaj a prohlíželi a studovali a povídali si a nadšeně vzdychali. Už se těšíme na červen, až slabikář dočteme a bude opravdová veliká Slavnost slabikáře i s našimi rodiči. Ale do té doby nás čeká ještě spousta práce. Tak hurá do toho.

Slavnost slabikářeSlavnost slabikářeSlavnost slabikáře

 

ČEPS Cup - Pohár základních škol ve florbale - okres Tábor

 V pátek 24.11.2017 jsme se s chlapci z 1.st. naší školy účastnili okresního kola florbalového Poháru základních škol pro 1. stupeň ZŠ -  pořádaného ve SH v Soběslavi. Naši hráči si pěkně zahráli a porovnali si své síly se soupeři celého okresu.  Blahopřejeme za předvedené florbalové výkony a děkujeme za reprezentaci naší školy na tomto turnaji. Chlapci i děvčata účastí na tomto turnaji získali pro naší školu sportovní florbalové vybavení v hodnotě 6000 korun.

ČEPS Cup - Pohár základních škol ve florbale - okres TáborČEPS Cup - Pohár základních škol ve florbale - okres TáborČEPS Cup - Pohár základních škol ve florbale - okres Tábor

Více na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/ceps-cup-pohar-zakladnich-skol-ve-florbale/

Druháci a třeťáci v Husitském muzeu

Dne 23.11.2017 se žáci 2.A, 3.A a 3.B zúčastnili v rámci projektu " Pokusné ověřování" exkurze do Husitského muzea v Táboře.
Prošli expozici o husitech, prohlédli si podzemní chodby pod náměstím Jana Žižky a ve skupinách vyplnili pracovní listy, které se vztahovaly
k životu lidí v době husitské .Exkurze se vydařila a děti si odnesly spoustu nových poznatků o naší historii.

Florbalový turnaj k výročí 17. listopadu - 1.st.

V pátek 17.11.2017 od 08.30 hod. se v tělocvičně ZŠ ve Školní ulici uskutečnil florbalový turnaj. Přihlášena byla tři družstva. K vidění byly velmi pěkné zápasy a turnaj byl moc fajn. Děkujeme.

 Florbalový turnaj k výročí 17. listopadu - 1.st. Florbalový turnaj k výročí 17. listopadu - 1.st. Florbalový turnaj k výročí 17. listopadu - 1.st.

Více na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/florbalovy-turnaj-k-vyroci-17-listopadu-1-st/

Florbalový turnaj k výročí 17. listopadu - 2.st.

V pátek 17.11.2017 od 10.30 hod. se v tělocvičně ZŠ ve Školní ulici uskutečnil florbalový turnaj. Přihlášena byla čtyři družstva. K vidění byly velmi pěkné zápasy a turnaj byl moc fajn. Děkujeme.

Florbalový turnaj k výročí 17. listopadu - 2.st.Florbalový turnaj k výročí 17. listopadu - 2.st.Florbalový turnaj k výročí 17. listopadu - 2.st.

Další fotky z turnaje na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/florbalovy-turnaj-k-vyroci-17-listopadu-2-st/

1. třídy v Husitském muzeu

V rámci vzdělávacího programu paměťových institucích se naši prvňáčci vydali na prohlídku Husitského muzea v Táboře. TKromě expozic se prošli i v podzemí a seznámili se se životem v době husitů. Od zbraní a maket bitev se nemohli odtrhnout. Výlet se moc povedl a děti byly úžasné.

1. třídy v Husitském muzeu1. třídy v Husitském muzeu1. třídy v Husitském muzeu1. třídy v Husitském muzeu1. třídy v Husitském muzeu

ČEPS Cup - Pohár základních škol ve florbale - okres Tábor

 V pátek 10.11.2017 jsme se s dívkami z 1.st. naší školy účastnili okresního kola florbalového Poháru základních škol pro 1. stupeň ZŠ -  pořádaného ve SH v Soběslavi. Naše hráčky si pěkně zahrály a porovnaly si své síly se soupeřkami okresu. Vybojovaly páté místo. Blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.

ČEPS Cup - Pohár základních škol ve florbale - okres TáborČEPS Cup - Pohár základních škol ve florbale - okres TáborČEPS Cup - Pohár základních škol ve florbale - okres Tábor

Více na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/ceps-cup/

Bechyňská veverka

V úterý 7.listopadu se v hale naší školy sešli příznivci šplhu na tyči. Závodilo se jako o život, fandilo ostošest, ale jako tradičně vyhráli jen ti nejrychlejší a nejšikovnější a někdy také nejšťastnější.  Celkem se zúčastnila téměř stovka závodníků a diváky ani nešlo spočítat. Výsledky v příloze a také na sportovní nástěnce ve škole. Všem zúčastněným děkujeme, úspěšným gratulujeme a již se těšíme na Veverku 2018.

P.S. Další sportovní akcí v naší hale bude Vánoční laťka 2017 v posledním školním týdnu tohoto kalendářního roku.

Bechyňská veverka Bechyňská veverka Bechyňská veverka

Další veverky na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/bechynska-veverka/

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
veverka-2017.xlsx 13.9 Kb

Pruhovaný den

Dnes byl slavností den v 1. A. Poprvé jsme psali do písanky perem. Abychom si tento den ještě víc obvzláštnili, přišli jsme oblečeni do pruhovaného oblečení. Jak jinak, vždyť slovo pero začína na P stejně jako proužek. A s písmenkem P jsme si hráli celý den.

Pruhovaný denPruhovaný denPruhovaný denPruhovaný den

A jezdit na kole umíme i podle předpisů

Cyklisté ze 4.A a 4.B na dopravní hřiště v Táboře vyrazili vláčkem v pondělí 6.11. 2017 velmi brzy ráno. Ani počasí nám na jízdu na kole moc nepřálo. A tak nezbývalo, než doufat, že vše dopadne dobře. V Táboře na dopravním hřišti u Jordánu to nevypadalo o moc lépe. Naštěstí jsme výuku začali v učebně. Okolo desáté jsme konečně vyrazili na kola. Teple jsme se oblékli, nasadili jsme si helmy a připevnili čísla a pak se již jen jezdilo "počasí - nepočasí".  Jízda mezi značkami naše malé cyklisty natolik pohltila, že podzimní rozmary počasí jim ani moc nevadily.  Do učebny jsme se vraceli velice spokojeni. Při filmu o malém dopravním dobrodružství jsme se nasvačili a ohřáli. Pak jsme si vyzkoušeli testy "nanečisto" a jeli domů. A uvidíme, jak nám bude počasí přát při jarní návštěvě. 

A jezdit na kole umíme i podle předpisůA jezdit na kole umíme i podle předpisůA jezdit na kole umíme i podle předpisů

Dále na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/na-dopravnim-hristi/

LOGICKÁ OLYMPIÁDA – POSTUP DO FINÁLE

V průběhu září se žáci registrovali do soutěže pořádané společností Mensa. Logická olympiáda je svým pojetím unikátní soutěž rozvíjející především schopnost logického uvažování, řešení úloh vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Začátkem října proběhla nominační kola, kterých se zúčastnilo v našem kraji 731 řešitelů v kategorii A a 1373 v kategorii B. V obou kategoriích byli naši žáci úspěšní a mezi 40 nejlepších se do krajského kola probojovali Ondra Liška 4.B (kat.A), Danuška Mašterová 5.A (kat.A), Simča Meyerová 9.A (kat.B), Monča Turečková 9.A (kat.B) a Lenka Voborníková 9.A (kat.B). V pátek 4.11. se konalo krajské kolo v Českých Budějovicích a všichni byli výborní –  Monča 26. místo, Ondra 22. místo, Lenička 8. místo a přímo vynikající byly Danuška 3. místo a Simča 3. místo. Obě získaly velmi pěkné ceny a postoupily do finále. Finále proběhne v pondělí 27.11. v Míčovně Pražského hradu a oběma děvčatům budeme držet palce.

LOGICKÁ OLYMPIÁDA – POSTUP DO FINÁLELOGICKÁ OLYMPIÁDA – POSTUP DO FINÁLELOGICKÁ OLYMPIÁDA – POSTUP DO FINÁLELOGICKÁ OLYMPIÁDA – POSTUP DO FINÁLE

Drakiáda

DrakiádaDrakiádaDrakiáda

Dračí létání najdete i na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/drakiada/

Bruslení nás stále baví

Náš bruslařský výcvik se přehoupl do druhé půlky a nadšení i radost z pohybu na ledě nevyprchaly. Ba naopak. Matyášek dokonce bruslil tak náruživě, že se mu během výcviku udělal nový bruslařský účes. Skoro až krasobluslařský!

Bruslení nás stále bavíBruslení nás stále bavíBruslení nás stále bavíBruslení nás stále baví

Halloween v 1. B

V úterý 31. 10. řádili v 1. B duchové a různá strašidýlka v rámci oslav Halloweenu. Vyučování bylo tento den poněkud rušnější, vše jsme další den napravili a dohnali. Ať žijí duchové!

                                                                                                              

Velká pardubická

Učení v 1.B. nás zavedlo do prostředí velkých dostihů. Naučili jsme se nová slova a jejich významy. Soutěžili jsme ve čtení slabik i v rychlosti počítání. Vyprávěli jsme koníčkům, jaké máme koníčky a jak umíme krásně psát.

Velká pardubickáVelká pardubickáVelká pardubickáVelká pardubická

Strašidelné učení

Už se stalo tradicí, že se na naší škole slaví Halloween, tudíž pokud jste na konci října potkali na ulici strašidla, svět se nezbláznil, pouze jsme na vlastní kůži zkoušeli tradice zemí, jejichž jazyk se snažíme ovládnout. A jak nám to jde! Dýně dlabeme o sto šest, kostýmy si šijeme prakticky poslepu a anglicky už taky více či méně mluvíme ;-)

Strašidelné učeníStrašidelné učeníStrašidelné učeníStrašidelné učení

Bát se můžete na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/strasidelne-uceni-halloween-2017/

Návštěva muzea v Prachaticích

Žáci 2.A, 3.A a 3.B vyrazili s paní učitelkami na překrásný výlet za poznáním. Navštívili jsme malebné jihočeské městečko Prachatice. Počasí se vydařilo, sluníčko ještě ukazovalo svou sílu. V Muzeu loutky a cirkusu se všem líbilo. Děti si vyráběly 
loutky z papíru. Paní průvodkyni doprovázela loutka Kašpárka. Děti se také dozvěděly mnohé zajímavosti, týkající se výroby a vzniku českých loutek. Výlet se vydařil, všichni byli nadmíru spokojeni. Uskutečnil se v rámci vzdělávacího programu paměťových institucích, do kterého se naše škola zapojila. Těšíme se na další zajímavá dobrodružství. 
Návštěva muzea v PrachaticíchNávštěva muzea v PrachaticíchNávštěva muzea v Prachaticích
 

Barevný podzim

Barevný podzimBarevný podzim

Těší nás pomáhat druhým

„72 HODIN“ je celorepublikový projekt, jehož organizátorem je Česká rada dětí a mládeže. Projekt podporuje myšlenku dobrovolnictví dětí a mládeže, nezištné pomoci druhým či posílení mezigeneračních vztahů.  Během těchto 72 hodin jsme se i my zapojili do tohoto projektu. V pátek odpoledne jsme navštívili klienty v Domově pro seniory Bechyně a společně jsme si se seniory zahráli společenské a karetní hry. Odpoledne proběhlo v přátelské atmosféře k oboustranné spokojenosti.

Těší nás pomáhat druhýmTěší nás pomáhat druhýmTěší nás pomáhat druhým

 

Více na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/72-hodin/

Přírodovědný klokan 2017

Stejně jako každý rok se naše škola zapojila do vědomostní soutěže v přírodních vědách (biologie, chemie , fyzika, matematika a zeměpis) Přírodovědný klokan kategorie Kadet (pro žáky 8.a 9.tříd). Soutěž pořádá Přírodovědecká fakulta Univerzity Palackého v Olomouci ve spolupráci s Pedagogickou fakultou v Olomouci.

Na prvním místě se umístila Simona Meyerová, na druhém místě Hana Marková a třetí byla Veronika Filipová. Vzhledem k náročnosti úkolů patří uznání všem zúčastněným.

Husitské muzeum v Táboře

Husitské muzeum v Táboře si zvolili žáci 4. A a 4.B jako cíl svého poučného výletu do historie. Děti byly husity a dobou husitskou uchváceny a vycházka po opevnění Tábora za krásného slunečného podzimního počasí byla třešíňka na dortu tohoto skvělého výletu. Dozvěděli jsme se, za jakých okolností opustili husité město Ústí, a proč si vybrali opuštěné Hradiště nad řekou Lužnicí. Pomocí rozměrných nástěnných obrazů jsme se stručně seznámili s historií Tábora v době husitských válek i v časech následujících. S pomocí velkého modelu města jsme si ujasnili jeho výhodnou polohu, rozpoznávali jsme důležité budovy a také jsme  ocenili důmyslný systém opevnění. Práci s pracovním listem jsme  vystřídali se samostatným pátráním v mapě a hravými aktivitami.Výlet se moc povedl. Uskutečnil se v rámci vzdělávacího programu paměťových institucích, do kterého se naše škola zapojila. A děti pevně věří, že další zajímavé a poučné výlety budou následovat. Takové učení se jim prý moc líbí.

 Husitské muzeum v Táboře Husitské muzeum v Táboře Husitské muzeum v Táboře

Foto na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/husitske-muzeum-v-tabore/

Kočičkový den v 1. B

Paní učitelka i žáci z 1. B mají rádi kočičky, proto si udělali v úterý 1O.1O. kočičkový den. Děvčata přišla v tričkách s obrázkem kočky, měla namalovaný čumáček, vousky a papírová ouška na hlavě. Tento den jsme škrábali do písanky jako kocouři, zpívali písničky o kočkách a poslední hodinu jsme si kočičky nakreslili. Na obrázcích se nejvíce objevovala kočičí rodinka paní učitelky: kocour Fredík, kočička Šmoulinka a koťata Elizabetka a Sisinka. Kočičkový den se prostě vydařil. Mňau.

Kočičkový den v 1. B

Den zvířátek v 1. A

Děti z 1.A si do školy přinesly svoje oblíbené plyšáky a fotografie domácích mazlíčků. Vyprávění o zvířátkách nebralo konce a děti s nadšením vyprávěly o svých zážitcích. K plyšákům přibyl i nový kamarád. Maskot naší třídy opičák Ferda si přivedl svého kamaráda Johnyho. Ten se hned postaral o rozcvičku a honičku v tělocvičně. Se zvířátky jsme počítali, psali do písanky, hledali myšky a schované předměty. Koťátka nás naučila pojmy dole, nahoře, vlevo, vpravo a také příklady na sčítání. Myška Eliška nám připravila čtení v živé abecedě. Všechno jsme zvládli na jedničku. Vždyť nám pomáhaly naši plyšáci.

Den zvířátek v 1. ADen zvířátek v 1. ADen zvířátek v 1. A

Další roztomilí plyšáčci na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/den-zviratek/

Evropský den jazyků

Informační střediska Europe Direct ČB a Eurocentrum ČB pořádaly v úterý 3. října Evropský den jazyků. Jelikož nabízely semináře v angličtině a němčině, vyslali jsme na ně nejpovolanější studenty naší školy - deváťáky a osmáky. Obě skupiny si procvičily oba jazyky zábavnou formou a odnesly si nejenom nové znalosti, ale i odměny za tvrdě odvedenou práci.

Evropský den jazykůEvropský den jazykůEvropský den jazyků

Další foto na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/evropsky-den-jazyku/

Zahájení kroužků ve školním roce 2017 -2018

Většina kroužků již zahájila svoji činnost. V týdnu 2. 10. - 6. 10. 2017 zahajuje svou činnost gymnastika, německý jazyk, paličkování, stolní tenis, keramický kroužek a taneční kroužek.

Dovedné ruce zahájí ve středu 11. 10. 2017. (Na první schůzku si děti přinesou vylisované podzimní listy).

Pro kroužek logopedie proběhne úvodní schůzka v úterý 10. 10. 2017 ve 14.00 ve třídě 2. A., pravidelnou činnost kroužek zahájí 24. 10. 2017 podle časového harmonogramu.

V muzeu loutky a cirkusu

Muzeum loutky a cirkusu v Prachaticích si zvolili žáci 1. A a 1. B jako cíl svého výletu. Děti byly loutkami uchváceny a jako bonbonek si nakonec každý svoji papírovou loutku vyrobil. Výlet se moc povedl. Uskutečnil se v rámci vzdělávacího programu paměťových institucích, do kterého se naše škola zapojila.

V muzeu loutky a cirkusuV muzeu loutky a cirkusuV muzeu loutky a cirkusu

fotky z expozice též ma: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/v-muzeu-loutky-a-cirkusu/

Učení v přírodě 3.A, 3.B

V pátek 29.9. se  třídy 3.A a 3.B společně vydaly na dopolední vyučování v přírodě. Děti nadšeně přijaly návrh ke zdolání trasy kolem Bechyně - Bechyňské vyhlídky. Děti zvládly nejen všechny přírodní překážky lesa při postupné návštěvě vyhlídek, ale též si dobře poradily se samostatnou prací-přečtením a  vyplněním listů s dopravní a přírodovědnou tematikou. Celé dopoledne, umocněné krásným slunným počasím, bylo velmi krásně prožito !

Učení v přírodě 3.A, 3.BUčení v přírodě 3.A, 3.BUčení v přírodě 3.A, 3.B

Putování také na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/uceni-v-prirode-3-a-3-b/

Přespolní běh - Tábor

Přespolní běh - TáborPřespolní běh - TáborPřespolní běh - Tábor

Více na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/prespolni-beh-tabor/

Modrý den

Dnes ráno nás sice modrá obloha nepřivítala, ale nám to nevadilo. Modrou oblohu jsem si ve třídě vykouzlili pomocí modrých triček i ostatního oblečení.

Modrý denModrý denModrý den

Více modré na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/modry-den/

9.A ekologicky zúrodňuje školní pozemek

Zase nám dozrál kompost a tak jsme se pustili do jeho zpracování a zúrodnění školního pozemku. Překátrovanou zeminu z kompostu rozvezeme na záhony a tím je opět a přírodně obohatíme o živiny.

9.A ekologicky zúrodňuje školní pozemek9.A ekologicky zúrodňuje školní pozemek9.A ekologicky zúrodňuje školní pozemek9.A ekologicky zúrodňuje školní pozemek

Jezdíme bruslit

Díky projektu Děti do bruslí se naši prvňáčci zúčastní 10 výukových lekcí bruslení na zimním stadioně v Soběslavi. Dnes jsme měli první lekci a šlo nám to úžasně.

Jezdíme bruslitJezdíme bruslitJezdíme bruslit

Naše bruslení též na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/deti-do-brusli/

BĚH SVATÉ LUDMILY

BĚH SVATÉ LUDMILYBĚH SVATÉ LUDMILYBĚH SVATÉ LUDMILY

Další foto na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2017-2018/beh-svate-ludmily/

Karkulky a Karkulíni

Červené Karkulky a červení Karkulíni zaplavili 1. A. V červeném oblečení nám šlo učení samo. Zvládli jsem i pohádku O veliké řepě. Tak je taky přece červená!

Karkulky a KarkulínyKarkulky a KarkulínyKarkulky a KarkulínyKarkulky a Karkulíny

Zahájení kroužků pro školní rok 2017 - 2018

Mladí hasiči - již zahájili 4. 9. 2017

Posilování - zahajuje 15. 9. 2017

Atletika - zahajuje 18. 9. 2017

Karate - zahajuje 18. 9. 2017

Florbal - zahajuje 19. 9. 2017

Volejbal - zahajuje 19. 9. 2017

Pohybové hry - zahajují 25. 9. 2017

Matematický kroužek - zahajuje 25. 9. 2017

Angličtina pro 1. třídu - zahajuje 26. 9. 2017

Gymnastika - zahajuje 2. 10. 2017

Taneční kroužek - zahajuje 6. 10. 2017

Šachový kroužek - zahajuje 19. 9. 2017

 

Termíny zahájení ostatních kroužků budou průběžně doplněny.

Byli jsem na výstavě

Bechyňské muzeum připravilo pro děti interaktivní výstavu o vynálezech Františka Křižíka. Děti z 1. A ji navštívily a vše si vyzkoušely.

Byli jsem na výstavěByli jsem na výstavěByli jsem na výstavě

Termíny sběru papíru na rok 2017/2018

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost