Základní škola Františka Křižíka Bechyně

Aktuality

Český florbal - Pohár základních škol - Okresní kolo soutěže

Ve středu 30.11.2016 vyrazila málopočetná skupina našich florbalistů z páté třídy na okresní kolo do Soběslavi. Po vyrovnaném pěkném výkonu  ve skupině postoupili naši bojovní hráči do finálových zápasů z prvního místa a zde vybojovali po opakovaném zápase s hráči  z Chotovin ze základní skupiny krásné konečné třetí místo.  Celému družstvu patří veliký obdiv za předvedené výkony a poblahopřání ke krásnému třetímu místu v okrese. Za účast na turnaji chlapci získali odměnu 3000 korun na nákup florbalového vybavení dle výběru pro náš tým.

Český florbal - Pohár základních škol - Okresní kolo soutěžeČeský florbal - Pohár základních škol - Okresní kolo soutěžeČeský florbal - Pohár základních škol - Okresní kolo soutěže

Foto též na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2016-2017/florbal-pohar-zakladnich-skol/

5.A v planetáriu

5.A v planetáriu5.A v planetáriu5.A v planetáriu

Více na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2016-2017/5-a-v-planetariu/

F L O R B A L IV - starší žákyně

 
 Ve středu 23.11.2016 se naše florbalistky zúčastnily sportovní ligy základních škol o Pohár ministryně školství ve sportovní hala TJ Spartak MAS Sezimovo Ústí.
F L O R B A L  IV - starší žákyně  F L O R B A L  IV - starší žákyně  F L O R B A L  IV - starší žákyně
  

Florbalu se zúčastnili i hráči ze 7. a 8. třídy

Chlapci z 5.A bojovali ve florbalu

Chlapci z 5.A bojovali ve florbaluChlapci z 5.A bojovali ve florbaluChlapci z 5.A bojovali ve florbaluChlapci z 5.A bojovali ve florbalu

Den veteránů

Den veteránůDen veteránůDen veteránů

Umíme česky?

Tuto otázku si klademe každý den při hodinách češtiny, neboť právě teď nad námi vyjmenovaná slova krutě vítězí. Zkoušeli jsme je alespoň porazit na internetu v počítačové hře. Tam už jsme byli lepší než v boji na tabuli.

Umíme česky?Umíme česky?Umíme česky?Umíme česky?

 

3. B v Domově seniorů

Naše třetí návštěva u babiček a dědečků pro nás měla nádech tajemného. Čekaly na nás předměty z domácnosti, které se dřív používaly. My hádali ( někdy úspěšně, někdy jsme si nevěděli rady) a senioři nám napovídali a pak i vysvětlovali, jak jednotlivé věci fungovaly. Nás nejvíce zaujal předchůdce dnešního toastovače a kluky učarovala váha s malinkými závažími. Zkusili jsme si také umlít kávu v ručním mlýnku našich babiček. Káva nádherně voněla. Nakonec nás čekaly obrázky povolání a porovnání, která jsou dnes a která již zanikla. Naše návštěva utekla moc rychle a nikomu se nechtělo končit. Děti si hned domluvily další termín návštěvy. Tentokrát vánoční.

3. B v Domově seniorů3. B v Domově seniorů3. B v Domově seniorů

Další fotky z návštěvy na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2016-2017/v-domove-senioru-iii/

Najdete nás také na: https://www.facebook.com/dpsbechyne

 

Bechyňská veverka 2016

V úterý 8. listopadu oslavil náš závod ve šplhu na tyči svou plnoletost, konal se totiž již 18. ročník tohoto populárního závodu. O jeho oblíbenosti svědčí téměř stovka nadšených účastníků. V den výročí bitvy na Bílé hoře se odehrávaly neméně napínavé bitvičky i pod nově zrekonstruovanými tyčemi. Zvítězili ti nejmrštnější, nejrychlejší a ti, kteří se nejlépe popasovali s nástrahami modrých tyčí. A pokud vás zajímají čísla a výsledky a vůbec detaily včerejšího závodu, jména závodníků, pořadí a časy najdete v příloze, milovníci okamžiků zachycených bystrým objektivem fotografa si mohou prohlédnout snímky ve fotogalerii. V nejbližších dnech se snad dočkáte i poutavé reportáže z pera začínajícího novináře A. Ch., vy ale neváhejte a již začněte pilně trénovat na Veverku 2017!

Bechyňská veverka 2016Bechyňská veverka 2016Bechyňská veverka 2016

Další šplhavci na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2016-2017/veverka-2016/

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
veverka-2016.xlsx 13.9 Kb

LOGICKÁ OLYMPIÁDA

Také letos jsme se zapojili do soutěže pořádané organizací Mensa ČR. V září proběhla registrace a začátkem října se konala nominační kola. Do krajského kola postoupili Dana Mašterová (4. A) a Ondřej Liška (3. B), z druhého stupně potom Simona Meyerová (8. A). Již samotný postup do kraje je velkým úspěchem, protože z každé kategorie postupovalo jen 40 nejlepších z celkem 739 řešitelů 1. stupně a 1 484 řešitelů 2. stupně.  Naši žáci se neztratili ani v Českých Budějovicích, Danuška obsadila krásné 10. a Simča 12. místo ve své kategorii. Kromě drobných dárků a nezbytné svačiny všichni získali neocenitelné zkušenosti, které uplatní i v jiných soutěžích a možná i napřesrok v dalším ročníku logické olympiády.

DRAKIÁDA

První listopadovou sobotu se konala již tradiční drakiáda. Zvolit vhodný termín je vždy sázka do loterie, ale tentokrát to vyšlo. Krásně foukalo, vítr ze všech sil pomáhal dostat draky do výšky a usnadnil tak práci rodičům i dětem. Draci létali opravdu vysoko a nejlepší „pouštěči“ obdrželi diplom a odměnu. Pro všechny byl připraven pro zahřátí čaj a na posilněnou koláčky. Sobotní odpoledne se vydařilo a už se těšíme na další ročník.

DRAKIÁDADRAKIÁDADRAKIÁDA

Dračí foto na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2016-2017/drakiada/

3.A DLABALA nejen DÝNĚ

Je to hezký zvyk, tak jsme si ho chtěli společně také vyzkoušet. Protože jsme měli v plánu nejen dýně vydlabat, ale také ochutnat, využili jsme cvičnou školní kuchyň, kterou děti zatím neměly příležitost navštívit. Rozdělili jsme se do pracovních skupin, oblékli si zástěry a akce mohla začít. Práce nám šla od ruky a za chvíli to začlo v kuchyňce příjemně vonět - opečenou dýní s bylinkami a praženými semínky. Pečená dýně nás nakonec nenadchla tolik jako právě semínka. Jen škoda, že jich nebylo více. Obě vydlabané dýně nám vyzdobily třídu až do Dušiček.

3.A DLABALA nejen DÝNĚ3.A DLABALA nejen DÝNĚ3.A DLABALA nejen DÝNĚ

Lovci duchů

Po včerejším halloweenu se po naší třídě roznesla zpráva, že někteří duchové přečkali půlnoc, zůstali u nás ve škole a chtějí strašit. Proto speciální tým Lovců duchů ze 3.B měl plné ruce práce a musel kolikrát překonat strach a najít v sobě odvahu hledat zákeřné duchy. Všichni byli vybaveni a neohroženě se pohybovali po tmavých chodbách a lovili. Snad se nám to povedlo. Uvidíme zítra.

Lovci duchůLovci duchůLovci duchů

Lovecká fota také na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2016-2017/lovci-duchu/

Halloween


I tento rok si anglicky (ale i neanglicky) mluvící žáci naší školy zakusili Halloween na vlastní kůži. Když vám totiž angličtinu vykládá čarodějnice (teď to není náhodou nadávka) a nebo stromový démon, hned se ta slovíčka do hlavy hrnou rychleji. Ceníme si snahy některých nadšenců, kteří kvůli svým kostýmům vstávali i chvilku po čtvrté hodině ranní. Náležitě za to budou odměněni.

HalloweenHalloweenHalloween

Pojďte se bát na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2016-2017/halloween/

Navštívili jsme novou knihovnu

Již před týdnem vyrazili členové čtenářského klubu na návštěvu do nově zrekonstruované knihovny v Kulturním středisku města Bechyně, ale protože v prostorách knihovny byla jedna z volebních místností 2.kola senátních voleb, ke knížkám jsme se dostali až tento týden. Do knihovny jsme šli s cílem objevit zde knížky, které v regálech naší školní knihovny nejsou. Proto jsme si na "jméno" našeho čtenářského klubu zařídili průkazku čtenáře a směle jsme se vrhli mezi police plné knížek. Se základní orientací v knihovně nám pomohla jedna z knihovnic paní Houdková. Zatímco Terka Henslová (včera si pořídila dvě nové knížky), Míša Flekalová (v pondělí si půjčovala v knihovně ve škole) a Šárka Šafaříková (v neděli má narozeniny a mezi dárky určitě budou i nové knížky) pouze okoukly nabídku, Monika Novotná se stala první, která si zde vypůjčila knížku coby členka našeho čtenářského klubu. Další návštěvy na sebe jistě nedají dlouho čekat...

Navštívili jsme novou knihovnu

Čtenářský klub - Hledáme masky a kočičky

Čtenářský klub 1. stupně se zajímal o masky, karnevaly, indiány, zvířata v přírodě a o jejich život. Společně jsme si přečetli zajímavosti o karnevalu v Bemátkách a Riu. Čekala nás četba knížky Jak indiáni našli oheň a zkoušeli jsme si vyprávění podle obrázkové osnovy. Navštívili jsme výstavu fotografií Příroda jižní Afriky, která nás inspirovala k povídání o zvířatech. Hledali jsme zvířátka zamaskovaná v přírodě, zjistili zajímavosti o tučňácích a zmiji útočné. Pakobylku jsme zkusili sami zamaskovat na výkrese. V listopadu nás čeká putování s kočičkami a kocourem Modroočkem, Proto jsem navštívili výstavu v galerii Galvína, kde jsme si prohlédli nejen keramické kočičky, ale i další exponáty. Už se na naše kočičky těšíme. Možná nás zavedou i do knihovny.

Čtenářský klub - Hledáme masky a kočičkyČtenářský klub - Hledáme masky a kočičkyČtenářský klub - Hledáme masky a kočičky

Nejen maskovací fota na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2016-2017/ctenarsky-klub/

Exkurze v GZ v ČB

Exkurze v GZ v ČBExkurze v GZ v ČBExkurze v GZ v ČB

Další foto z exkurze na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2016-2017/exkurze-v-gz-v-cb/

Přírodovědný klokan 2016

Dne 12.10.2016 se jako každoročně uskutečnila na naší škole vědomostní soutěž v přírodních vědách (biologie,chemie,fyzika,matematika a zeměpis) Přírodovědný klokan kategorie Kadet (pro žáky 8.a 9.tříd). Jako každý rok s hojnou účastí. Na prvních místech se umístila Hana Marková a hned v závěsu za ní Honza Podlipný,oba z 8.A třídy. Vzhledem k náročnosti úkolů patří uznání všem zúčastněným.

3.A Třídím, třídíš, třídíme

V první polovině září si žáci 3.A vyrobili nádoby na třídění papíru a plastu z nepotřebných papírových přepravek (recyklace na druhou). Součástí projektu bylo i vytvoření návodných plakátků, jak správně třídit. Na výrobu využity letáky ze supermarketů.
Zjistili jsme, že plastového odpadu je nejméně 2x více než papíru.

3.A Třídím, třídíš, třídíme3.A Třídím, třídíš, třídíme

Naše město

V druhé polovině září v rámci prvouky se děti ze 3.A věnovali tématu Naše město. Nejdříve je čekala procházka do města s pracovním listem - Důležité budovy ve městě. Poté následovala práce ve třídě. Slepý plán města žáci doplnili názvy ulic a obrázky významných budov a míst. Zjistily jsme, že v Bechyni jsou tři kostely a tři školy a několik muzeí a také jaký rozdíl mezi galerií a muzeem. Dětem se nejvíce líbila část s úkoly v terénu. Paní učitelce také.

Naše městoNaše městoNaše městoNaše město

Den zvířat

U příležitosti svátku zvířat proběhla v pátek 7.10. beseda pro žáky 1.- 4. tříd na téma Zvíře v nouzi. Děti se dozvěděly, co je to útulek či depozitum. A věříme, že většina z nich už ví, co dělat, když najde opuštěné nebo zraněné zvíře - např. psa nebo kočku. Besedu připravila členka spolku Kočka v srdci z.s. Děti měly možnost pomoci dobrovolným vstupným ve formě krmiva nebo pamlsků.  Akce se zúčastnilo 109 dětí a jejich "vstupné" bylo doručeno do správných kočičích tlapek ještě týž den. Poděkování od kočiček viz plakátek.
Den zvířatDen zvířatDen zvířat

Hrajeme si se zvířátky

Den zvířat si připomněli i žáci 3.B a jejich plyšáci. Učili se o zvířátkách a doma si pomocí encyklopedií připravili pro své spolužáky povídání o zvířatech z různých koutů světa. Za odměnu si pro ně zvířátka připravila rébusy, hlavolamy a početní úkoly. Na řadu přišlo i čtení bajek a výroba obří velryby při výtvarné výchově.

Hrajeme si se zvířátkyHrajeme si se zvířátkyHrajeme si se zvířátkyHrajeme si se zvířátky

Čtenářský klub na Tabooku

V tomto školním roce začal na naší škole pracovat čtenářský klub. Jeho členové se scházejí v pátek po vyučování ve školní knihovně. Zatím se sešli třikrát, ale další schůzka měla mimořádný ráz. Nekonala se v Bechyni, ale v Táboře. V Táboře se totiž v průběhu prvního říjnového víkendu konal festival malých nakladatelů Tabook 2016, takže výprava ve složení Monika Novotná, Šárka Šafaříková, Míša Flekalová a Rudolf Blažek vyrazila na velkou výpravou za knížkami. Festival hostila bývalá sýpka v areálu hotelu Dvořák, kde se nacházely stánky sedmdesáti vydavatelů a nakladatelů z celé republiky, ale i ze Slovenska, Maďarska či Francie. K tomu dobročinný antikvariát Klíčku, výstava nejkrásnějších knih ČR nebo výstava knižních ilustrací. Nemohli jsme pochopitelně pominout ani všechna další knihkupectví, na která jsme cestou z nádraží narazili.
Prostě den plný knížek a čtení. Někdo se začetl do nově pořízených knížek, jiný do knížky, kterou si přibalil do batůžku. Správný čtenář přece nevyrazí do světa bez knížky!

Čtenářský klub na TabookuČtenářský klub na Tabooku

Více na : http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2016-2017/ctenarsky-klub-na-tabooku/

Projektové setkání v Portugalsku (25.-29.9.2016)

Je to až k nevíře, ale už máme za sebou půlku našeho projektu Erasmus+ Water Around Us. Bylo tedy nutné uspořádat setkání koordinátorů a učitelů ze zapojených škol, aby si všichni mohli vyměnit dojmy a zkušenosti z proběhlých výměn. Hostování se ujala partnerská škola v portugalském Alcains a připravila jak kulturní, tak pracovní program. Zatímco jsme chytali ve třicetistupňových horkách rýmu z všudypřítomného větru, mohli jsme se kochat pohledem z nejzápadnějšího bodu kontinentální Evropy (Cabo da Roca) nebo zakoušet jemné vlny na řece Tejo. Zvládli jsme dohodnout termíny následujících dvou setkání a rozdělit si kompetence pro nadcházející polovinu projektu. Čeká nás hodně práce, ale věříme, že se nám všem povedou plány dotáhnout do zdárného konce a setkání ve Španělsku a u nás si tak budeme moci užít na maximum.

Projektové setkání v Portugalsku (25.-29.9.2016)Projektové setkání v Portugalsku (25.-29.9.2016)

Další foto na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2016-2017/projektove-setkani-v-portugalsku/

Zájmové kroužky školního klubu aktuálně

Svou činnost již zahájila většina kroužků. Jsou to: atletika, mladí hasiči, karate,logopedie, florbal - mladší, volejbal, dovedné ruce, pohybové hry, gymnastika, deskové hry a logická matematika, šachový a taneční kroužek.

Tento týden zahajuje svou činnost kroužek německého jazyka, anglického jazyka, stolního tenisu, florbal - starší, doučování z matematiky.

Činnost ještě nezahájily kroužky: rybářský, posilování, paličkování.

Kroužek basketbalu nebude otevřen z důvodu nízkého zájmu.

Přespolní běh v Táboře

Přespolní běh v TábořePřespolní běh v TábořePřespolní běh v Táboře

Běžecká fota též na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2016-2017/prespolni-beh-v-tabore/

My jsme žáci 3. B.............

.................bereme však na sebe.............

My jsme žáci 3. B.............My jsme žáci 3. B.............My jsme žáci 3. B.............My jsme žáci 3. B.............

Termíny sběru papíru na rok 2016/2017

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
terminy-svozu-papiru-2016-2017.docx 479.4 Kb

Zájmové kroužky - zahájení činnosti

Svou činnost již zahájily kroužky: ATLETIKA, MLADÍ HASIČI, KARATE, DESKOVÉ HRY A LOGICKÁ MATEMATIKA

V úterý 20. 9. 2016 zahajují kroužky: LOGOPEDIE, FLORBAL, VOLEJBAL

Ve středu 21. 9. 2016 zahajuje kroužek DOVEDNÉ RUCE

V pondělí 26. 9. 2016 zahajují kroužky: POHYBOVÉ HRY, GYMNASTIKA

Ve čtvrtek 6. 10. 2016 zahajuje KERAMICKÝ KROUŽEK

SVATOLUDMILSKÝ BĚH

Včera 14. září se uskutečnil tradiční Svatoludmilský běh, kterým mladí sportovci na naší škole zahajují sportovní sezonu v novém školním roce. Tentokrát byla trať připravena v Klášterní zahradě v délce cca 700 metrů a popasovat se s ní přišlo 18 běžců a běžkyň od 2. třídy až po nejstarší deváťáky. Podle věku byli rozděleni do 4 kategorií. Na konci se dočtete kompletní výsledky, ale pořadí v tomto závodě není to nejdůležitější, vyhráli všichni, kteří přišli a běželi. Po zásluze také dostali diplom a malou sladkou odměnu.

SVATOLUDMILSKÝ BĚHSVATOLUDMILSKÝ BĚHSVATOLUDMILSKÝ BĚH

Další foto z běhu na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2016-2017/svatoludmilsky-beh/

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
vysledky513208524.docx 13.3 Kb

Bechyňské výhledy

Jaké by to bylo "Cestování po Evropě", kdybychom nepoznali svoje vlastní město a jeho okolí. Proto jsem se vydali na Bechyňské výhledy a učili se putovat pomocí turistických značek. Na cestu jsme se posilnili zmrzlinou a pak hurá do přírody. Příští týden nás čeká putování s kompasem a turistickou mapou. Jsme zvědavi, kam dobloudíme.

Bechyňské výhledyBechyňské výhledyBechyňské výhledy

 

Loučení s prázdninami

Krásné slunečné počasí přivítalo 7. 9. vše 59 účastníků akce Loučení s prázdninami. Pro žáky bylo připraveno sportovní a hravé odpoledne. Děti si mohly vyzkoušet skákání v pytli, chůzi přes překážky, hod raketkou, driblink, cvičení s obručí, poznávaly zvířata a luštily rébusy. Své výtvarné nadání ukázaly při malování na chodníku a svůj ostrovtip při skládání puzzle z dopravních značek.Čekalo je zdolávání překážkové dráhy s boxerskou rukavicí. Každý soutěžící dostal za úspěšné splnění diplom a sladkost na cestu.

Loučení s prázdninamiLoučení s prázdninamiLoučení s prázdninami

Prázdninové loučení obrazem na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2016-2017/louceni-s-prazdninami/

Návštěva u našich seniorů

Včera proběhlo druhé mezigenerační setkání seniorů se žáky 3.B ze ZŠ Františka Křižíka, na které se děti po prázdninové pauze velice těšily. Všichni si společně procvičili látku, kterou právě třetáci probírají ve škole. A to zeměpisná data, názvy sousedních zemí a jejich hlavní města, vlajky, světadíly a i zvířata, která zde žijí atd. Nakonec si děti ještě zahrály v atriu kuželky.

M. Ondřichová za DPS Bechyně

Návštěva u našich seniorůNávštěva u našich seniorůNávštěva u našich seniorů

Ostatní fota z milé návštěvy na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2016-2017/navsteva-v-domove-senioru/

Cestujeme po Evropě

První školní týden věnovali žáci 3.B vzpomínkám na prázdniny a putování po Evropě. Během tohoto putování se seznámili s historií naší republiky, s pověstí O praotci Čechovi, státními symboly. Na své cestě poznávali sousední státy České republiky a naučili se jednotlivé světadíly. Samozřejmě nechyběla ani matematika a učivo češtiny.

Cestujeme po EvropěCestujeme po EvropěCestujeme po Evropě

Fota z putování najdete na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2016-2017/cestujeme-po-evrope/

První školní den našich prvňáčků

Svůj první den ve škole mají za sebou naši prvňáčci. A protože vše zvládli na jedničku, bylo pro ně připraveno slavnostní stužkování.

První škoní den našich prvňáčkůPrvní škoní den našich prvňáčkůPrvní škoní den našich prvňáčků

Další foto na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2016-2017/1-zari-v-1-a/

Fotografie z příměstského tábora najdete každý den v naší fotogalerii

ZDE


Trochu méně horké léto 3 - Den pátý

A je to tady den pátý - den poslední. Od brzkého rána se pokračovalo ve výrobě náramků. Drhání nadchlo dokonce i kluky. Každou volnou chvilku se náramkovalo. Ale ani naše těla jsme nenechali zahálet. Protáhli jsme se při honičkách, mrkané i škatulatech. A protože byl krásný den, přesunuli jsme se na zahradu. Kluci prohnali fotbalový míč, děvčata švihadla. Na řadu se dostal také petanque, tenis, ping pong či létající talíře. Ani dnes jsme nevynechali tvoření. Tentokrát to byly masky z papírových talířků. No, a odpoledne samozřejmě bazén. Na závěr rozdání diplomů a loučení.

Trochu méně horké léto 3 - Den pátýTrochu méně horké léto 3 - Den pátýTrochu méně horké léto 3 - Den pátý

Trochu méně horké léto 3 - Den čtvrtý

Dnešní den byl hodně tvořivý a hodně koupací. Hned po ránu jsme svá těla již tradičně rozhýbali v tělocvičně. Běhali jsme, hledali a sestavovali. Nejdříve obrázky a následně slova. Pak rychlá svačinka a hurá do tvoření. Většina z dětí si namalovala nádherná trička, někteří vyzkoušeli barvy na textil i na své nosy, čela, tváře,..... Svou šikovnost děti předvedly i při drhání pestrobarevných náramků. Po borůvkových knedlíkách jsme si uvědomili, že mýt děti po dopoledním tvoření, bylo zcela zbytečné. Naštěstí jsme po obědě navštívili bazén, kde byla očista dokončena.

Trochu méně horké léto 3 - Den čtvrtýTrochu méně horké léto 3 - Den čtvrtýTrochu méně horké léto 3 - Den čtvrtý

Trochu méně horké léto 3 - Den třetí

Po ranním luštění a kreslení, jsme ještě trochu potrénovali paměť s tetičkou z Číny. Následoval již tradičně přesun do tělocvičny a hledačka obrázků. Afriku poznali všichni. Pak jsme svá těla rozhýbali spolu s Mrazíkem a Žralokem. Na řadu přišly i míče. Až kručící břicha nás zahnaly na svačinu. Po té jsme zůstali ještě chvíli u stolů a vyrobili si pestrobarevné papoušky. Už jen krátké proběhnutí po zahradě a hurá na oběd. Rarášci s bramborovou kaší byli výborní. Odpoledne jsme vyrazili na bazén a báječně si to užili.

Trochu méně horké léto 3 - Den třetíTrochu méně horké léto 3 - Den třetíTrochu méně horké léto 3 - Den třetí

Trochu méně horké léto 3 - Den druhý

Dnes po ránu jsme vyzkoušeli, jestli už se všichni známe. No, nějaké mezery tam ještě byly. A hned na to následovala hledačka písmen a sestavování názvu kontinentu. Zavítali jsme až do daleké Austrálie plné klokanů. Dlouhé a vysoké skoky jsme vyzkoušeli v tělocvičně při skákání v pytlích, na výbornou jsme zvládli i skoky přes překážky. Protože je naše parta hoooodně klučičí, nechyběl ani fotbálek. Po svačině jsme se pustili do tvoření. Povedl se nám nádherný dlouhatánský plakát oceánu. Po důkladné očistě svých rukou, nosů i tváří, jsme vyrazili na oběd. Odpoledne proběhlo v terénu. Trochu jsme se prošli a trochu jsme si hráli. Nejdříve rybáři lovili rybičky, pak proběhl prodej soch, mezitím několik honiček a živé pexeso.

Školní jídelna – oznámení

Oznamujeme všem strávníkům, že stravovna ZŠ Bechyně, Školní 293 nebude z technických důvodů vařit ve dnech 1. a 2. září 2016.

Děkujeme za pochopení.

                                                                                              Mgr. Jaroslav Matějka

                                                                                               ředitel školy Školní ul.

Trochu méně horké léto 3 - Den první

Začal nám poslední turnus našeho Trochu méně horkého léta. Od třičtvrtě na sedm se trousili mladí táborníci. Po nezbytných papírových formalitách jsme se pustili do aktivnější činnosti. Začalo to seznamováním, následovalo hledání obrázků. Tentokrát přímo arktických. Pak přesun do tělocvičny a spousta honiček a soutěží. Hry s velikánským padákem se zalíbily snad všem. Po svačince trochu tvoření - lodičky, parníky a velryby. Jedna skupinka vytvořila krásný plakát. Krátkou procházkou jsme došli na oběd. Byly hranolky a smažený sýr. Pak přišel na řadu odpočinek - trochu hraní, kreslení, stavění, čtení i spaní - každý dle své chuti a potřeby. Následoval výšlap do terénu. Po správném spočítání bechyňských schodů, přišly na řadu vyhlídky. Svačinka v přírodě posilnila znavené údy. A tak na závěr zbylo ještě dost sil na fotbálek a lumpačení za školou.

Trochu méně horké léto 3 - Den prvníTrochu méně horké léto 3 - Den prvníTrochu méně horké léto 3 - Den první

Trochu méně horké léto 2 - Den pátý, poslední

Tak dnes jsme se už loučili, a proto jsme si to pěkně užili. Byl to den plný her a dovádění a hašteření. Také jsme něco ještě vyrobili. A nějak to rychle uteklo. Někteří se ale mohou ještě těšit na další týden. Tak teda zase někdy.

Trochu méně horké léto 2 - den pátý, posledníTrochu méně horké léto 2 - den pátý, posledníTrochu méně horké léto 2 - den pátý, poslední

Trochu méně horké léto 2 - Den čtvrtý

A protože dnes krásně svítilo sluníčko a na oběd byly palačinky, tak jsme trochu běhali a skákali, pak jsme tvořili a také jsme plavali a řádili ve vodě. A bylo to dnes moc fajné. A zítra už je pátek a den poslední.

Trochu méně horké léto 2 - Den čtvrtýTrochu méně horké léto 2 - Den čtvrtýTrochu méně horké léto 2 - Den čtvrtý

Trochu méně horké léto 2 - Den třetí

A dnes jsme začali pěkně bujaře. Nejdříve proběhlo losování do turnaje NEJ-DOBBLE  a pak hurá do tělocvičny. Po rozdělení do družstev jsme hledali a luštili názvy států, které se účastní letní olympiády. Následoval malý fotbalový turnájek a na závěr byly oblíbené honičky. Na protažení to bohatě dnes stačilo. Hlavní program dopoledne nás totiž teprve čekal. Dnes jsme tvořili z modelovací hmoty KERA. Výtvory to byly velice zajímavé. A zítra je budeme domalovávat a zdobit. Na oběd dnes byl výborný losos s bramborovou kaší a místo známé třešničky na dortu byl meloun. Cestou do školy se uskutečnily závody v běhu do schodů a po malinkatém odpočinku jsme vyrazili na koupaliště: Bylo celé naše. Pěkně jsme si to užili. V průběhu koupání proběhl turnaj v Dobble. Do školy jsme přišli o chvilku později, než bylo plánováno. A to jsme se ani nestavili na hřišti. Tak snad zítra.

Trochu méně horké léto 2 - Den třetíTrochu méně horké léto 2 - Den třetíTrochu méně horké léto 2 - Den třetí

Trochu méně horké léto 2 - Den druhý

Tak dnes jsme začali pod zamračeným nebem a byla i trošičku zimička.  Ale vše se během dne v dobré obrátilo. Dopolední program proto začínal v tělocvičně, kde byl naším největším kamarádem míč.  Na chvilku jsme ho také vystřídali za švihadla. Po svačině jsme se pustili do tvoření. To už nám i sluníčko naznačovalo, že dnes bude opět krásný den. Po včerejším programu byly některé děti trošičku zmožené, a proto jsme se po vzájemné dohodě rozhodli zapracovat  na pohybové regeneraci zmoženého těla a i  na naší kondičce. K obědu byla svíčková, která dodala potřebnou energii a tak jsme mohli vyrazit do přírody. Dnes zanechávala na své cestě do polí v okolí stadionu šipky děvčata. Chlapci bedlivě sledovali stopu a podařilo se jim brzy dívky najít. A pak už následovalo kolečko po bechyňských hřištích. Začali jsme na stadioně. Další zastavení bylo na hřišti na sídlišti. Po protažení všech částí těla jsme museli vyrazit cestou zpět do školy. Zítra je přeci také den.

Trochu méně horké léto 2 - Den druhýTrochu méně horké léto 2 - Den druhýTrochu méně horké léto 2 - Den druhý

 

 

 

 

Trochu méně horké léto 2 - Den první

A i když jsou stále ještě prázdniny, opět se zaplnila školní družina od rána dětmi.  Od pondělka 15.8.2016 se rozběhlo pokračování letních prázdnin ve škole. Dnešní den byl seznamovací a rozcvičovací. Byly také ideální podmínky letové, a proto se konaly letecké závody na školní zahradě s vlastnoručně vyrobenými vlaštovkami. Po závodech jsme prověřili schopnosti pozorovací a hledali jsme ukryté barevné poklady a také jsme spolupracovali v družstvech. Vydatný oběd nás některé dokonale umrtvil, a tak jsme museli chvilinku odpočívat při klidových hrách. Po dočerpání sil, jsme vyrazili na stopovací hru, při které statečná děvčata hledala své kamarády, kteří byli ukryti v hustém porostu bechyňských strání nad řekou Lužnicí. Každá hra má podobný konec jako v pohádkách - vše dobře dopadlo. A tak se těšíme na den zítřejší.

Trochu méně horké léto 2 - Den prvníTrochu méně horké léto 2 - Den prvníTrochu méně horké léto 2 - Den první

Trochu méně horké léto - den pátý - den poslední


Dnes už to končí. Den poslední. Ale stihli jsme toho docela ještě dost. Po úvodním pokřiku se rozpoutal boj ve skládání slov - letní scrabble. Posilněni svačinkou jsme si prověřili svou vynikající bystrost. Následně jsme se pustili do vyrábění masek. Zaujalo nás to natolik, že jsme málem zapomněli i na oběd - a to bylo kuře !!!!  A za to, že jsme krásně papali, nám byla odměnou lahodná zmrzlinka. Vydatně odpočati po obědě jsme vyrazili na výpravu pro odvážné táborníky a dokonce jsme překonávali i "rozbouřenou řeku". Po návratu už zbývalo jen překonat opičí dráhu, rozdat diplomy, rozloučit se a pak hurá domů.  A to je konec, přátelé.
 

Trochu méně horké léto - den pátý - den posledníTrochu méně horké léto - den pátý - den posledníTrochu méně horké léto - den pátý - den poslední

Trochu méně horké léto - den čtvrtý

Dnes jsme hledali bájné školní strašidlo. Nejdříve jsme se ale v tělocvičně pořádně rozhýbali při sběru indicií a jejich následném použití. Potom jsme si zaplavali mezi žraloky. A po svačině jsme prověřili svou statečnost při putování za strašidlem. Odpoledne prožité na bazéně bylo už jen krásnou tečkou dnešního dne.  Turnaj v Dobble, který probíhal na dece ve chvilkách odpočinku, také prověřil postřeh a pozornost našich hráčů. A zítra už je pátek.
 

Trochu méně horké léto - den čtvrtýTrochu méně horké léto - den čtvrtýTrochu méně horké léto - den čtvrtý

Trochu méně horké léto - den třetí


A dneska bylo pěkné horko. Nejdříve v tělocvičně, kde se škatulata hýbala a pracně se skládaly obrázky. Potom v tvořivé dílně, kde se navrhovalo a realizovalo. A největší horko bylo na bazéně, kde se už jen dovádělo a užívalo letní pohody. A zítra zjistíme, jestli má naše škola nějaké bájné strašidlo. Ale to bude chtít asi pořádný ranec odvahy. 

Trochu méně horké léto - den třetíTrochu méně horké léto - den třetíTrochu méně horké léto - den třetí
 

Trochu méně horké léto - den druhý


Tak dnes to byl den rekordů, tvořivý a bojový. Nejdříve padl rekord v délce namalovaného  vesmírného obrazu. Potom následovalo kolíčkové loupení.
 A závěrečné  bambulování vyžadovalo trpělivost a odvahu. Výroba bambulových planetek  prověřila umělcovu trpělivost a zručnost a planetární bambulová bitka byla sladkou tečkou na závěr.
 

Trochu méně horké léto - den první

A tak to začalo. A začátek to byl opravdu příjemný. Trochu jsme úřadovali, trochu jsme malovali, trochu jsme běhali, trochu jsme mlsali, trochu jsme soutěžili a trochu jsme si i hráli. Od každého trochu. A počasí  nám přálo. A zítra budeme pokračovat tam, kde jsme dneska skončili.

Jak jsem předávali vysvědčení

Nádherné prostředí zámecké zahrady si vybrali žáci 2.B jako místo k předávání vysvědčení. Naše poděkování patří Sophii a její mamince za umožnění této akce, za krásně připravenou výzdobu i za občerstvení pro děti.

Jak jsem předávali vysvědčeníJak jsem předávali vysvědčeníJak jsem předávali vysvědčení

Další foto na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2015-2016/predavani-vysvedceni-2-b/

Besídka ve 2. B

Poslední dny před prázdninami věnovaly děti ze 2. B nácviku  vystoupení na besídku. Předvedly, že umí nejen zpívat, hrát na hudební nástroje, tenis, fotbal, básničky, ale i tančit. Na svůj oblíbený taneček nalákaly i rodiče a všichni si taneční veselí užili.

Besídka ve 2. BBesídka ve 2. BBesídka ve 2. B

Slavnostní loučení deváťáků na akademii

Slavnostní loučení deváťáků na akademiiSlavnostní loučení deváťáků na akademiiSlavnostní loučení deváťáků na akademii

Slavnostní fotky všech deváťáků najdete zde: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2015-2016/slavnostni-louceni-devataku-na-akademii/

PŘEBOR ŠKOLY V ŠACHU

V pátek 24. června 2016 se konal přebor školy v šachu, kterého se účastnilo 10 dětí 1. až 3. tříd Základní školy Františka Křižíka. Hrálo se systémem každý s každým, takže si všichni dostatečně zahráli a turnaje si užili. Musím je všechny pochválit za zodpovědný přístup a bojovnost. Důležitá byla především pozornost a ne všem se ji podařilo udržet po celou dlouhou dobu turnaje. Po třech hodinách hry se nakonec hoši i dívky seřadili podle získaných bodů. Výsledková listina v příloze.

PŘEBOR ŠKOLY V ŠACHUPŘEBOR ŠKOLY V ŠACHUPŘEBOR ŠKOLY V ŠACHU

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
prebor-skoly-2016.docx 11.2 Kb

Školní akademie

Do posledního místa zaplněný kulturní dům mohl vidět vystoupení jednotlivých tříd. Hudba, dětské štěbetání a smích byly slyšet odevšad.Věříme, že i diváci si užili přijemnou atmosféru.

Školní akademieŠkolní akademieŠkolní akademie

Další foto na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2015-2016/skolni-akademie/

Generální zkouška akademie

Cele dopoledne jsem pilně nacvičovali, neboť nás večer čeká školní akademie v kulturním domě.

Generální zkouška akademie Generální zkouška akademie Generální zkouška akademie

Fota ze zkoušky na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2015-2016/generalni-zkouska-akademie/

Výsledky školní soutěže ve sběru papíru

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
vysledky-skolni-souteze-ve-sberu-papiru.docx 14.7 Kb

Pasování na čtenáře

V pondělí 20.6.2016 se prvňáčci staré školy zúčastnili akce Pasování na rytíře řádu čtenářského pořádané městskou knihovnou. Žáčci předvedli svůj čtenářský um nejen svým rodičům a prarodičům, ale hlavně panu králi, který je poté pasoval na rytíře řádu čtenářského.
Pasování na čtenářePasování na čtenářePasování na čtenáře

Závěrečný ples tanečního kroužku

V pátek 17. 6. 2016 proběhl v kulturním domě první (a určitě ne poslední) ples tanečního kroužku. Po krátkém úvodním proslovu byly rozdány drobné dárečky. Aktivní členové kroužku obdrželi modré tričko tanečního kroužku se znakem školy. Poté se všichni s chutí pustili do tance. Mladí tanečníci předvedli polku, valčík, waltz, tango, mazurku, jive, a mnoho dalších. Nechyběly ani country tance. V průběhu večera se k dětem přidali téměř všichni přítomní. Tančili rodiče, prarodiče, tetičky, učitelé...... Celým večerem provázeli bechynští tanečníci Hana Wolfová a Jiří Beneš.

Závěrečný ples tanečního kroužkuZávěrečný ples tanečního kroužkuZávěrečný ples tanečního kroužku

O našem plese i psal i deník Táborsko: http://www.jcted.cz/taborsko/deti-z-bechyne-provedly-na-plese-rodice-i-ucitele/
 Další úžasné fotografie na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2015-2016/ples-tanecniho-krouzku/

Malujeme v Galvíně

Malíře a malířky ze 2. B  zaujala současná výstava keramických plastik Štěpánky Baštové, která je k vidění v galerii Galvína.  A protože se ničeho nebojíme, zkusili jsme si přímo v galerii namalovat jeden z exponátů. Vybírali jsme ze 4 keramických obrazů s názvem Dopisy. Byl to úžasný zážitek a připadali jsme si jako skuteční umělci. A naše díla si určitě zaslouží vystavit. Alespoň ve škole. Poděkování patří panu Zelenkovi, který galerii poskytl na celé dopoledne nám dětem.

Malujeme v GalvíněMalujeme v GalvíněMalujeme v Galvíně

Další malířské foto na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2015-2016/malujeme-v-galvine/

Rozpočtáři zase na republice

V letošním roce se dětem z prvního stupně zachtělo trumfnout ty z toho druhého, takže se nám dva týmy přihlásily do soutěže z finanční gramotnosti Rozpočti si to. Do celorepublikového finále v Praze se oba týmy dostaly, takže 17.6. svedly urputný boj (ani ne tak o nejvyšší příčky jako spíš o to, který z těch dvou bude lepší). A v čem spočíval? V prezentaci týmu během finančně laděného karnevalu (ačkoliv do tance téměř nikomu nebylo po brzkém vstávání a probdělé noci plné přeříkávání si textů byla většina z nás v útlumu) a nastínění toho, co se za předešlé tři měsíce v soutěži děti naučily. Zatímco YouTubeři sázeli na historické kostýmy a moderní technologii, Mimoni se snažili vykřesat co nejvíc ze své mimoňovitosti. A jak týmy dopadly?
5. místo - Mimoni - Lucie Lišková, Petr Mik, Petr Patík, Iveta Zemanová, Alžběta Němcová
6. místo - YTB-YouTubeři z Bechyně - Ondřej Bílek, Tereza Chytilová, Anna Kafková, Jakub Tesař, Aneta Petrunova

 Rozpočtáři zase na republice Rozpočtáři zase na republice Rozpočtáři zase na republice

Rozpočtové fotografie na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2015-2016/republikove-rozpocti-si-to/

Dotazník – ohlédnutí za prvním rokem projektu WAU

Projekt WAU/Erasmus+ se blíží ke konci prvního roku fungování. Rádi bychom se touto cestou informovali o tom, jaké je povědomí o projektu WAU mezi rodiči a dětmi. Připravili jsme 2 dotazníky (jeden pro děti a druhý pro rodiče), které by nám pomohly získat zpětnou vazbu. Moc bychom ocenili, pokud byste si našli čas a vyplnili příslušný dotazník (dostanete se k nim po kliknutí na dané odkazy níže). Dotazníky budou k dispozici do 22.6.2016. Děkujeme za spolupráci.

Pro děti: https://freeonlinesurveys.com/s/JDQwCj5U#/

Pro rodiče: https://freeonlinesurveys.com/s/MUyPYtLe#/

Po stopách mladých umělců 2016

Po stopách mladých umělců 2016Po stopách mladých umělců 2016Po stopách mladých umělců 2016

Další foto na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2015-2016/po-stopach-mladych-umelcu-2016/

Výlet 4. a 5. třídy

Výlet 4. a 5. třídyVýlet 4. a 5. třídyVýlet 4. a 5. třídy

Prohlédněte si foto na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2015-2016/vylet-4-a-5-tridy/

Výlet 7.A

Výlet 7.AVýlet 7.AVýlet 7.A

Foto z výletu na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2015-2016/vylet-7-a/

Na výlet do Tábora - 3. A

Na výlet do Tábora - 3. ANa výlet do Tábora - 3. ANa výlet do Tábora - 3. ANa výlet do Tábora - 3. A

Ostatní foto na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2015-2016/vylet-3-a/

školní výlet prvních tříd

Ve čtvrtek 9.6.2016  prožili žáci 1.A a 1.B krásný den výletu v ZOO Hluboká Ohrada. Děti byly nadšené nejen zajímavými druhy zvířat, objednaným vzdělávacím programem, kde se dozvěděly různé informace o zvířatech v Africe,  různými interaktivními hrami, ale i počasím, které nám doopravdy přálo !!!

školní výlet prvních třídškolní výlet prvních třídškolní výlet prvních tříd

Foto ze ZOO na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2015-2016/vylet-1-a-a-1-b/

 

Výlet 8.A

Dne 2.6. 2016 jsme vyrazili na třídní výlet. Vydali jsme se na Dlouhou louku do Českých Budějovic pod dozorem paní učitelky Meyerové a paní učitelky Šlechtové. Podrobné vyprávění si přečtě v příloze.

Výlet 8.AVýlet 8.AVýlet 8.A

Další výletní foto na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2015-2016/vylet-8-a/

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
tridni-vylet.rtf 44.8 Kb

Jak vznikala nástěnka WAU

Žáci 4. a se podíleli na přípravě nástěnky k aktivitám projektu WAU. Pozadí tvoří vlajky Portugalska a Litvy. Prostřední část znázorňuje představu vody, proto jsou zde kapky a vlny. Najdete zde fotoreportáže z návštěvy partnerských zemí a shrnutí výstupů z projektu - logo a obal brožury. Speciální poděkování patří p. učitelce Novotné, která hostila tuto aktivitu v hodině výtvarné výchovy.

Jak vznikala nástěnka WAUJak vznikala nástěnka WAUJak vznikala nástěnka WAUJak vznikala nástěnka WAU

Atletický čtyřboj v Táboře - 2. stupeň

Atletický čtyřboj v Táboře - 2. stupeňAtletický čtyřboj v Táboře - 2. stupeňAtletický čtyřboj v Táboře - 2. stupeň

Další foto: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2015-2016/atleticky-ctyrboj-v-tabore-2-stupen/

Čtyřboj 1. stupeň

Čtyřboj 1. stupeňČtyřboj 1. stupeňČtyřboj 1. stupeň

Foto na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2015-2016/ctyrboj-1-stupen/

Divadelní představení

Žáci dramatického oboru ZŠU Václava Pichla zahráli dětem divadelní představení o dvou cirkusech. Nápadité scénky doprovázely na nástroje děti z hudebního oddělení. Výtvarný obor pracoval na kulisách a v 1. patře uspořádal výstavu dětských prací na téma cirkus. Představení bylo plné nápadů a dětem se líbilo.

Divadelní představení v LŠUDivadelní představení v LŠUDivadelní představení v LŠUDivadelní představení v LŠU

 

Zdravá výživa ve 3. - 5. třídě

Zdravá výživa ve 3. - 5. tříděZdravá výživa ve 3. - 5. tříděZdravá výživa ve 3. - 5. třídě

Zdravé fotky také na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2015-2016/zdrava-vyziva-ve-3-5-tride/

Zkus to zdravě

Naše prvňáčky a druháky čekalo dopoledne zaměřené na zdravou výživu. Navštívily je dvě postavičky Zdravíka a Jedlíka. Vyprávěly pohádku o tom, jak odlišně tráví svůj volný čas a co nejčastěji jedí. Děti se tak zábavnou formou dozvěděly zásady správné životosprávy, naučily se poznávat jednotlivé druhy ovoce a zeleniny. Povídaly si o prospěšnosti sportování. Nakonec každý vyrobil plakát se zdravými potravinami. Dopoledne se moc povedlo a děti se jen nerady loučily se svými novými kamarády.

Zkus to zdravěZkus to zdravěZkus to zdravě

 

 

Atletická olympiáda obrazem

Atletická olympiáda obrazemAtletická olympiáda obrazemAtletická olympiáda obrazem

Foto na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2015-2016/atleticka-olympiada/

            http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2015-2016/atleticka-olympiada-2-stupen/

Druhé třídy v ZOO na Hluboké

Druháci si vybrali jako cíl svého výletu ZOO Ohrada na Hluboké. A protože už jsou to školáci, přidali si k prohlídce i hodinový výukový program o vydře ve vzdělávacím středisku. Dozvěděli se různé zajímavosti ze života vyder a pak si vše mohli ověřit u akváríí s těmito zvířaty. Na dětském hřišti jsme vyzkoušeli prolézačky a pochovali si malá kůzlátka.

Druhé třídy v ZOO na HlubokéDruhé třídy v ZOO na HlubokéDruhé třídy v ZOO na Hluboké

Foto na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2015-2016/druhe-tridy-na-skolnim-vylete/

Květnová vybíjená

Celoroční turnaj ve vybíjené se pomalu chýlí ke konci.

Květnová vybíjenáKvětnová vybíjenáKvětnová vybíjená

Foto též na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2015-2016/kvetnova-vybijena/

Temelínské čarování

V sobotu 21.5.2015 se na Infocentru Jaderné elektrárny Temelín konalo zábavné odpoledne plné her a soutěží. Temelínské čarování mělo i bohatý doprovodný program, který zabezpečovali vybraní a velice kvalitní tanečníci, tanečnice a jiní všemožní umělci z blízkého i dalekého okolí. Osloven a požádán byl i známý a proslulý soubor tanečníků naší školy. A proto byl náš  novozélandský bojový tanec Haka vybrán jako úvodní číslo tohoto pestrého programu. A opravdu se našim tanečníkům podařilo příchozí zaujmout  a při bojovém řevu se zvědavci přibíhali podívat ze všech koutů Temelína. Je zřejmé, že na vystoupení našich tanečníků se zde bude dlouho vzpomínat.  A našim tanečníkům velice děkujeme, že předvedli, čeho jsme na naší škole schopni.

Temelínské čarováníTemelínské čarováníTemelínské čarování

Další Haka haka na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2015-2016/temelinske-carovani/

2.B v domově pro seniory

Páteční den byl pro nás plný nových zážitků. A vše se točilo kolem Karla IV. Jakpak by ne, když se o něm už týden učíme. Nejprve jsem shlédli slavnostní průvod v čele s panovníkem, který kynul všem bechyňským obyvatelům. Potom jsem se přesunuli na naši první návštěvu babiček a dědečků do domova pro seniory. Všichni jsme byli moc napjatí a zvědaví, jak to dopadne. Setkání bylo velice milé a laskavé. Nejprve jsem se svým babičkám a dědečkům představili a potom si hráli. Společně s nimi jsme složili puzzle o době Karla IV, hádali předměty z tajemných sáčků, počítali letopočty, manželky a děti. Nakonec jsem nakreslili nádherné veliké obrazy Karlštejna a Karlova mostu, se kterými nám senioři obětavě pomáhali. Setkání se nám líbilo. Už máme domluvenou další návštěvu a všichni se moc těšíme.

2.B v domově pro seniory2.B v domově pro seniory2.B v domově pro seniory

Další fotky ze setkání na:http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2015-2016/2-b-v-domove-pro-seniory/ a také na facebooku: https://www.facebook.com/dpsbechyne

Můj první gól

Jihočeská fotbalová asociace připravila pro děti dopoledne plné sportovních her pod názvem Můj první gól. Název u většiny děvčat budil obavy, ale naprosto zbytečně. Všichni si vyzkoušeli slalomovou dráhu, skákání v pytlích a přes švihadlo, závody s koloběžkami i hod na cíl. A když došlo na fotbalový míč všichni (i děvčata) se s chutí pustili do střelby na branku či na Angry Birds. Naše poděkování patří panu Herzovi, který celou akci uskutečnil se svými pomocníky. Děti byly nadšené.

Můj první gólMůj první gólMůj první gól

Další foto na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2015-2016/muj-prvni-gol/

Karel IV.

Naši druháci se připojili k současné mediální vlně a připomněli si 700 let od narození Karla IV. Celý týden zjišťovali informace o jeho době i životě. Četli pověsti O stavbě Karlova mostu, budování Nového Města Pražského a Karlštejna. Velmi nás zaujaly korunovační klenoty a vrtalo nám hlavou, jaká bezpečnostní opatření je chrání. Nejvíce se nám povedlo nahlédnutí klíčovou dírkou do komnat panovníka. Naše fantazie byla okouzlující. Nakonec jsem si Karla IV nakreslili a zkusili si zahrát na královský dvůr. Honzík se stal králem a obklopily ho jeho manželky a dvorní dámy se služebnictvem. To se nám moc líbilo.

Karel IV.Karel IV.Karel IV.Karel IV.

 

4. a 5. třída na fotbale v Táboře

4. a 5. třída na fotbale v Táboře4. a 5. třída na fotbale v Táboře4. a 5. třída na fotbale v Táboře

Další fota ze zápasů na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2015-2016/fotbal-tabor-4-a-5-trida/

Přes Varšavu domů

Hlásíme se z poslední části naší cesty - letiště ve Varšavě. Dnes jsme se seznamovali s památkami tohoto polského velkoměsta. Kromě potravy pro oči jsme si i zacvičili, aby tělo nestrádalo. Za pár hodin budeme zpět v naší domovině, tak se uvidíme zítra ve škole.

Přes Varšavu domůPřes Varšavu domůPřes Varšavu domůPřes Varšavu domůPřes Varšavu domů

Odjíždíme z Litvy

Náš den začal pochmurně - ráno propršelo, jakoby Litva plakala, že musíme odjet. Do toho si představte asi padesát ubrečených teenagerů, kteří se nechtějí rozjet do svých domovin a dostanete obrázek hodný našeho projektu WAU, protože voda byla opravdu všude. Náš tým čekala dlouhá cesta na letiště, ještě delší čekání na spoj do Varšavy, zapomenuté kufry a prodírání se rozjásanými davy při hledání hostelu. Ten jsme našli, takže přejeme dobrou noc.

Odjíždíme z LitvyOdjíždíme z LitvyOdjíždíme z Litvy

Poslední den na litevské škole

Konec týdne jsme si udělali volnější. Pan starosta nám na setkání v botanické zahradě předal dárek - dostali jsme od něho hodinu bruslení na ledě v nákupním středisku, takže jsme ji využili. Naši jižní partneři koukali, jak nám to jde. Také jsme šli na bowling. Někteří z nás se odpoledne podívali na rozkvetlé tulipány, zatímco jiní brali nákupní středisko útokem nebo si užívali poslední momenty v litevské rodině.

Poslední den na litevské školePoslední den na litevské školePoslední den na litevské škole

Další den v Šiauliai

Dnes jsme se setkali se starostou naší prozatímní základny v botanické zahradě, kde jsme byli ještě podrobeni bojové hře. Obešli jsme zdejší památky a pak jsme vyrazili na Kopec Křížů, místo s neobvyklou atmosférou a velkým významem pro neochvějnou litevskou víru. Odpoledne jsme strávili pečením tradičního chleba (to bych vám asi říkat neměla, tento chleba prý vydrží i měsíc stále čerstvý, tak ho možná někdo dostane jako suvenýr). Teď nás čeká ve škole setkání s litevskými rodiči a diskotéka. Proto se raději hlásíme už teď, protože po tanci bychom už nebyli schopní jediného slova.

Další den v ŠiauliaiDalší den v ŠiauliaiDalší den v Šiauliai

Foto na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2015-2016/dalsi-den-v-siauliai/

Výlet na pobřeží

Dnešní den se nesl v duchu poznávání přímořských měst. Museli jsme vstát za rozbřesku, abychom to všechno stihli. První zastávkou bylo město Klaipeda se svým delfináriem, kde jsme se podívali na cvičené lachtany ;-) Ale na hlavní atrakci, delfíny, jsme si taky udělali čas. Už nějakou dobu se nám zdálo divné, že cestou nevidíme žádné kopce. Aby Litevci vyvrátili tuto naprostou pravdu o jejich ploché zemi, nechali nás vylézt na písečnou dunu v Nidě, na jejímž vrcholu jsme se snažili vyčíst čas ze slunečních hodin. Pravda, někteří už z duny nechtěli slézt, protože se jim začal zamlouvat pouštní život. Zbytek ale dolů slezl, aby si mohl nohy (nebo nohu - někteří jedinci se báli ryb a tak si pro případ útěku nechali jednu botu) namočit v Baltském moři. Posléze jsme se jeli podívat ještě do Palangy, kde jsme z mola měli krásný výhled na širé moře. Vrátili jsme se pár minut před půlnocí, únavou padáme, ale dnešek za to rozhodně stál.

Výlet na pobřežíVýlet na pobřežíVýlet na pobřeží

Další foto na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2015-2016/vylet-na-pobrezi/

Druhý den na litevské škole

Jelikož nám počasí stále přeje, mohli jsme dopoledne vyrazit na loďky. Někteří z nás se i dobrovolně vykoupali. Oběd byl sice moc dobrý (škola kvůli nám nechala upéct i speciální dezert), ale my si ho moc nevšímali, protože nás čekala konference, kde jsme měli představit výsledky svého bádání pro toto projektové setkání. Takže jsme se místo jídla raději věnovali nacvičování textů. Vše jsme hezky zvládli, tak jdeme za odměnu za chvilku do plaveckého bazénu.

Druhý den na litevské školeDruhý den na litevské školeDruhý den na litevské škole

Pohádkový závod okolo knihovny

V pondělí 9.5.2016 se zúčastnili naši prvňáčci Pohádkového putování kolem Městské knihovny v Bechyni. Žáci na jednotlivých stanovištích odpovídali na otázky týkající se nejznámějších českých pohádek. Ti, co čekali na startu, si zatím kreslili křídami na chodník pohádkové postavičky. Nejvíc nás potrápilo jméno rybníka, kde bydlí Rákosníček. Umíte odpovědět? No ano, je to rybník Brčálník. Všechny děti obdržely certifikát o absolvování tohoto putování. Sluníčko se na nás celou dobu usmívalo, nálada byla výborná, velké poděkování patří skvělým paním knihovnicím, které tuto pěknou akci pro děti připravily.

Pohádkový závod okolo knihovnyPohádkový závod okolo knihovnyPohádkový závod okolo knihovny

Pohádková fota ze závodu na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2015-2016/pohadkovy-zavod-okolo-knihovny/

Přivítání v naší partnerské škole v Šiauliai

Labas! Po zdárné noci v rodinách se nám dostalo krásného přivítání v naší partnerské škole v Šiauliai. Děti nám předvedly krásy Litvy v prezentaci hudby a tance a seznámili nás s postojem školy k projektu. Byli jsme provedeni po škole, která není nepodobná bludišti, ale našli jsme svou cestu do hodin (jak jste si jistě všimli z pozdravu, již ovladáme litevštinu slovem i písmem). Po školním obědě jsme se vydali do muzea čokolády, která má v tomto městě dlouholetou tradici. Tam jsme si mohli sami vyrobit lízátka a pralinky. Povolili jsme uzdu fantazii a některé výtvory málem zůstaly v muzeu jako exponáty.

Přivítání v naší partnerské škole v ŠiauliaiPřivítání v naší partnerské škole v ŠiauliaiPřivítání v naší partnerské škole v ŠiauliaiPřivítání v naší partnerské škole v ŠiauliaiPřivítání v naší partnerské škole v ŠiauliaiPřivítání v naší partnerské škole v Šiauliai

První pozdravy z Litvy

Zasiláme pozdrav z Litvy! První den jsme strávili poznávánim památek ve Vilniusu (včetně výšlapu na nejvyšší bod města k velké nelibosti). Po tomto heroickem výkonu jsme se odměnili obědem ve fast foodu, kde jsme se seznámili s koloritem města (čti: divní lidé se očividně stahují do těchto restaurací). Následovala prohlídka Trakai. Po 3 hodinové cestě do naší destinace jsme unavení, ale těšíme se do rodin našich projektových partnerů.

První pozdravy z LitvyPrvní pozdravy z LitvyPrvní pozdravy z LitvyPrvní pozdravy z Litvy

Jackie and the Horrible Family – představení pro 1. stupeň.

Poslední školní den v dubnu se nesl ve znamení divadla – do tělocvičny školy přijel soubor z divadla The Bear Educational Theatre z Prahy. Jak se to z názvu dá očekávat, jeho představení byla v angličtině.

V interaktivní edukační formě žáci 1. stupně prožili příběh Jackie and the Horrible Family – jejich horlivé zapojení do děje chvílemi působilo akustický šok pro starší diváky, ale záchrana malé Jackie pomocí anglického zaříkadla před zlými obry stála za to. Naštěstí magická slova na zakletí obrů neplatila na pedagogy.

Jackie and the Horrible Family – představení pro 1. stupeň.Jackie and the Horrible Family – představení pro 1. stupeň.Jackie and the Horrible Family – představení pro 1. stupeň.Jackie and the Horrible Family – představení pro 1. stupeň.

The Alien Grammar Show – představení pro 2. stupeň.

Přestavení pro 2. stupeň neslo název The Alien Grammar Show a také spoléhalo na aktivní zapojení žáků a některých pedagogů. Jednalo se o naléhavou věc prošetřovanou zvláštními agenty – ve škole se totiž vyskytli mimozemšťani, po jejichž zničení prahli zmínění zvláštní agenti. Naštěstí mimozemšťani byli mírumilovní a poté, co našli své ztracené děti (jak se to ukázalo, byli to 2 naši žáci), se s námi srdečně rozloučili.

Děkujeme SRPDŠ a potažmo všem, kteří sbírají papír, za finanční podporu při platbě vstupenek.

The Alien Grammar Show – představení pro 2. stupeň.The Alien Grammar Show – představení pro 2. stupeň.The Alien Grammar Show – představení pro 2. stupeň.

4.A v knihovně

4.A v knihovně4.A v knihovně4.A v knihovně

http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2015-2016/4-a-v-knihovne/

Školní atletická sezóna začala - Štafetový běh v Táboře

Ve čtvrtek 28.4.2016 vyrazily naše mladé atletické naděje na svůj první boj  do Tábora.  Na stadionu Míru se totiž konal Štafetový pohár 2016.

Počasí nám přálo, a tak bylo možné podávat kvalitní běžecké výkony . Disciplíny byly pouze dvě -  smíšené štafety dívek a chlapců z 1. – 5. tříd podle vypsaných kategorií v závodech na 8x100m a 8x200m. Naši mladí běžci statečně bojovali o každou vteřinku a podařilo se jim vylepšit náš dosažený konečný loňský čas. A to je zajisté příslib letošních kvalitních atletických výkonů. Máme a máte se určitě na co těšit. Atletice  zdar, zdar, zdar.

Školní atletická sezóna začala - Štafetový běh v TábořeŠkolní atletická sezóna začala - Štafetový běh v TábořeŠkolní atletická sezóna začala - Štafetový běh v Táboře

Další štafetová fota na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2015-2016/stafeta/

Přírodopisná praktika

Díky ochlazení jsme měli co zkoumat. Kosí párek v keřích u školy zahnízdil a samička nakladla 5 modrých kropenatých vajíček. Ze dne na den se dost výrazně ochladilo a vajíčka kosí samička opustila. Když se ani po dvou dnech nevrátila, použili jsme 2 vajíčka k prozkoumání v předmětu Přírodopisná praktika. Zjistili jsme,že z jednoho ze dvou vajíček by bývalo mohlo být mládě,objevili jsme už mrtvý zárodek(malinko už zapáchal,takže jsme nic nepokazili,když jsme je použili ke zkoumání).

Přírodopisná praktikaPřírodopisná praktikaPřírodopisná praktikaPřírodopisná praktika

3.A v knihovně

3.A v knihovně3.A v knihovně3.A v knihovně3.A v knihovně

4.A na Dni Země v Táboře

Ve čtvrtek 21.4.2016 vyrazili žáci a žákyně ze čtvrté třídy vláčkem do Tábora na DEN ZEMĚ 2016. Akce se konala na náměstí TGM před Střední zemědělskou školou a byla určena právě pro žáky a žákyně základních škol. Pro třídní kolektivy byl připraven asi dvouhodinový program. Soutěžní týmy procházely deseti stanovišti na téma "Zemědělství a planeta Země". Program zajišťovali studenti SOŠ ekologické a potravinářské ve Veselí nad Lužnicí. Náročnost soutěžních úkolů byla rozdělena dle věku soutěžících.  Byl zde připraven i bohatý a zajímavý doprovodný program a součástí akce byla i návštěva Botanické zahrady při Střední zemědělské škole v Táboře.

A protože se tak trošku oslavovala Země, tak nám sama Země nadělila malinkatý dárek v podobě nádherného počasí. A co si více vlastně přát. Děkujeme.  

4.A na Dni Země v Táboře4.A na Dni Země v Táboře4.A na Dni Země v Táboře

Další foto na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2015-2016/4-a-na-dni-zeme-v-tabore/

Skončila češtinářská olympijská sezona: Šárka Š. na kraji!

I v tomto roce proběhla měření kvalit žáků a žákyň 7. - 9. třídy ve znalostech jejich mateřštiny. Své znalosti a dovednosti a hlavně jazykový cit prokázali ve školním kole, ti nejlepší pak v kole okresním v Táboře a po několika letech také na "kraji" v Českých Budějovicích.
Školního kola se zúčastnilo třicet kluků a holek se sedmé, osmé a deváté třídy. Ne všichni náročné nástrahy češtiny zvládli, ale každý získal alespoň jeden bod, což vůbec není špatné. Nejlépe si s úkoly poradily dívky: první skončila Anna Blažková z 9.A a druhá Šárka Šafaříková ze 7.A, čímž si vybojovaly postup do okresního kola v Táboře. Nejlepší z chlapců byl Tomáš Hána z 9.A, který skončil na 3.místě.
Okresní kolo v Táboře z naší dvojice lépe vyšlo Šárce. Co lépe, vyšlo jí úplně skvěle, takže obsadila nádherné 2. místo a postoupila do krajského kola! Aničce už se tak nevedlo a skončila na 24. místě.
12. dubna proběhlo zmíněné krajské finále nejlepších češtinářů v Jihočeském kraji. Šárka byla coby sedmačka suverénně nejmladší, soutěž je určena především pro žáky 8. a 9. třídy. V soupeření se rozhodně neztratila, sice nedosáhla na stupně vítězů, ale bude mít ještě dvě příležitosti své letošní 18. místo vylepšit. Určitě se jí to povede!
P.S. Krajského kola OČJ středoškoláků se zúčastnila i naše absolventka Markéta Mušálková, která se umístila na 8. místě.

2.A a 2.B v knihovně

Naši druháci navštívili městskou knihovnu a povídali si zde o zvířátkách v knížkách a filmových příbězích. Poslouchali čtení z Mikeše a hádáli různá říkadla s obrázky. Nakonec se všichni rozprchli mezi regály a hledali zatoulané zlobivé myšky.

2.A a 2.B v knihovně2.A a 2.B v knihovně2.A a 2.B v knihovně2.A a 2.B v knihovně

 

Bechyňská laťka 2016 v číslech a výsledcích

Zatímco s fotografiemi a kompletními výsledky jste se mohli seznámit na webových stránkách, popř. na sportovní nástěnce ve škole, v tomto článku si můžete přečíst malé zhodnocení letošního ročníku a porovnání s historií tohoto závodu.
Bechyňská laťka se poprvé skákala v roce 1982, absolvovali jsme tedy 35. ročník. Toho letošního se zúčastnila rovná stovka skokanů a skokanek z obou bechyňských škol, z prvního stupně nastoupilo 63 závodníků, jejich starších spolužáků pak skákalo 37.
K vidění byly kvalitní výkony, ale na ty historicky nejlepší to zatím nestačilo. V minulých letech nejvýše z "druhostupňových" skočili Marek Olejarčík (180) a Martina Drdová (160), mezi mladšími pak Jarda Drda (145) a Aneta Háziová (130). Letos se mezi vítěze zapsali tito skokani a skokanky:
1. třída Matěj Mikšovský (95) a Adélka Kolihová (85)
2. třída Lukáš Macek (110) a Sára Škodová (95)
3. třída Michal Breit (110) a Monika Hovorková (100)
4. třída Libor Tupý (115) a Katka Vesecká (100)
5. třída Dominik Jiroušek (125) a Tereza Chytilová (120)
6. třída Radek Duda a Šimon Cais (120) a Alex Kmentová (120)
7. třída Patrik Bartík (160) a Kája Mášková (150) - absolutní vítězové
8. třída Dan Zeman (155) a Eliška Škopková (145)
9. třída David Tupý (155) a Klára Houdková (125)
V roce 2017 pod vysokou laťkou na shledanou!!!!

Bechyňská laťka - 1. stupeň

Bechyňská laťka - 1. stupeňBechyňská laťka - 1. stupeňBechyňská laťka - 1. stupeň

Další foto na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2015-2016/bechynska-latka-1-stupen/

Týden s básnickou sbírkou

Stačí dostat malý dárek a nápad je na světě. A když tím dárkem je horká novinka - básnická sbírka od samotné autorky, která ještě není na pultech obchodu, je nápad o to rychlejší. A co jiného vymyslet v dubnu, než Aprílovou školu? Takže jsme si týden povídali o dárcích, o přátelství, o rýmech (ne rýmách),o autorech i ilustrátorech. Přečetli jsem si celou knihu a plnili velmi záludné otázky. Můžete si je vyzkoušet s námi a prověřit vaší fantazii. Např.: Rozumíš ptačí řeči? Nejlehčí odpověď měl Honzík Kohout. Je šála maminka od šálku? Ano. A tatínek je hrnec. A takhle jsem si hráli. Nakonec každý složil svoji vlastní báseň a přednesl nám ji při posezení u čaje. Ještě nás čeká ilustrace k básničce a návštěva knihovny, kde zkusíme najít i jiné autory. Děkujeme rodičům za pomoc a trpělivost. S básníky není lehký život. A doufáme, že rodiče nepřišli o iluze. angel

Týden s básnickou sbírkouTýden s básnickou sbírkouTýden s básnickou sbírkou

Další foto našich poetů na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2015-2016/tyden-s-basnickou-sbirkou/

 

Bechyňská laťka - 2. stupeň

Tradiční jarní soutěž ve skoku do výšky se uskutečnila 19.4. v naší tělocvičně. Tento den skákali závodníci z 2. stupně. Naše menší to čeká zítra.

Bechyňská laťka - 2. stupeňBechyňská laťka - 2. stupeňBechyňská laťka - 2. stupeň

Ostatní foto na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2015-2016/bechynska-latka-2-stupen/

Florbal - 1.stupeň

Dne 13.4.2016 vyrazilo družstvo hráčů ze čtvrté a páté třídy autobusem společně s druhou bechyňskou školou na florbalový turnaj do Chotovin. Přihlášená družstva byla rozdělena do skupin. Ve skupině B, kde byl i náš tým, byla družstva z Opařan a ze Soběslavi. Naši hráči se soupeřů nezalekli a postoupili do finálové skupiny z prvního místa. Po finálových bojích nakonec kluci obsadili krásné třetí místo. Blahopřejeme.

Florbal - 1.stupeňFlorbal - 1.stupeňFlorbal - 1.stupeň

Více foto na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2015-2016/florbal-chotoviny/

Okresní kolo Biologické olympiády kat.C

Ve středu 13.4. proběhlo okresní kolo BiO kat.C. Naši žáci 9.A Tomáš Hána,Zdenda Macháček a Martin Hána nezklamali a mezi obrovskou konkurencí,mimo jiné i studentů gymnázia , poctivou soutěží a svými dovednostmi a znalostmi, se umístili v první polovině na krásném 11.,12. a 13. místě. Blahopřejeme a přejeme úspěch i v při přijímacím řízení na SŠ , a to nejen jim,ale všem deváťákům !!!

 

3. místo "siláků" na kraji

Díky vítězství na okresním kole v silovém čtyřboji v Táboře se mohlo naše družstvo zúčastnit krajského finále této soutěže. To proběhlo 1. dubna v Jindřichově Hradci. Finále se zúčastnily kromě našeho týmy škol ve Studené, Slavonicích, Jindřichově Hradci a Nové Bystřici. Našemu týmu, který nastoupil v osvědčené sestavě Petr Mrúz, Dan Zeman a Martin Fák se sice nevedlo jako v Táboře, ale přesto se jim podařilo vybojovat 3. místo a přivézt do Bechyně bronzový minipohár! V jednotlivcích pak Dan skončil šestý, Martin osmý a Petr desátý. V jednotlivých disciplínách se nejvíce vedlo Danovi v trojskoku, když dosáhl nejlepšího výkonu ze všech, Petr skončil třetí v lehsedech, Martin ve šplhu. Pokud by se jim povedlo zopakovat táborské výkony, těsně by podlehli vítězům ze ZŠ Studená, Danovi by jeho bodový zisk vynesl stříbro. To jsou ale jen kdyby... Martin s Danem však zůstávají i do devítky, snad se k nim někdo připojí a doplní tým pro další ročník.

4.A na dopravním hřišti

Své znalosti z dopravní výchovy i svoji zručnost v jízdě na kole si prověřili čtvrťáci na dopravním hřišti v Táboře. Čekala je zde jízda na kole podle dopravních předpisů a test. Uspěli skoro všichni.

4.A na dopravním hřišti4.A na dopravním hřišti4.A na dopravním hřišti

Více cyklistů na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2015-2016/4-a-na-dopravnim-hristi1/

DEN ZEMĚ

Blíží se svátek Země a 9.A rozjela dlouhodobý projekt,který po ní převezmou mladší spolužáci,žáci současné 5.A . Deváťáci se rozhodli dát planetě dárek a ve spolupráci se Správou lesů Bechyně,ve svém volném čase,osázeli kus lesa u Staré plovárny u řeky Lužnice. Na stráň nad řekou vysadili 3 tisíce sazeniček borovice,smrku a dubu. Znamená to péči a práci na několik dalších let.Čeká nás zalévání, znovuvysazování sazenic,které se neuchytí, no a samozřejmě sledování jak "náš" les prosperuje. A už na Den Země vyrazíme stromky zalít a případně dosadit. A touto naší činností se snažíme posílit plíce naší planety.

DEN ZEMĚDEN ZEMĚDEN ZEMĚ

Další foto ze sázení: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2015-2016/den-zeme/

Pusíkova olympiáda z matematiky

Své znalosti matematiky, ale i logické myšlení si vyzkoušeli druháci v olympiádě z matematiky od medvídka Pusíka. Nástrahy slovních úloh i magického čtverce nejlépe zdolali: Matěj K., Honzík, Matěj V. a Ondra.

Pusíkova olympiáda z matematiky

Den Vody - Na výstavě Titanic v Praze

Jak oslavit den vody (22.3.) jinak, než že se pojedeme podívat na jednu z největších katastrof v dějinách lodnictví způsobenou právě zmrzlou vodou?! V Praze se pořádá výstava Titanic, která má velké ohlasy, ale je celkem finančně nákladná. Tak jsme si řekli, že by náš projekt WAU (Erasmus+) a SRPDŠ mohli přispět dětem na vstupenky a dopravu, aby na rodiče zbyla už jen minimální částka, za kterou by svá dítka mohli poslat na zaoceánskou loď.

Děti nejdříve procházely výstavou plnou informací o době, kdy Titanic vznikal, pak shlédli krátké video o jeho stavbě, načež už jim nebránilo nic v tom, aby vstoupily do kajut, společenských sálů a chodeb Titanicu. Byly obklopeny spoustou relikvií a replik předmětů z lodi a dokonce si mohly sáhnout i na ledovec.

Největším lákadlem byly ale samotné vstupenky, protože každý dostal palubní lístek se jménem konkrétní osoby, která na Titanicu cestovala, a tudíž se na samém konci dozvěděl, zda-li náraz na ledovec přežil či nikoliv. K velkému nadšení dětí většina pedagogického sboru skončila na dně oceánu.

Domů jsme si odvezli spoustu zážitků, nově nabytých vědomostí a rozmazaných fotek (expozice byla fotofobní), ale i hádanek, protože ten, kdo nečetl cedulky či neposlouchal průvodce, dodnes neví, jestli si sáhl na „ten samej ledovec? Jako ten, do kterýho ta loď narazila?“

Na výstavě Titanic v PrazeNa výstavě Titanic v PrazeNa výstavě Titanic v Praze

Foto z výstavy na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2015-2016/vystava-titanic/

Závěr plavání

Těsně před Velikonocemi ukončili žáci 2. a 3. třídy plavecký výcvik. Rozloučili se dvoudenním plaveckým maratonem a závěrečnými závody.

Závěr plaváníZávěr plaváníZávěr plavání

Plavecké foto na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2015-2016/plavani/

Zdobení velikonočního stromu

Žáci 2. B dostali nabídku podílet se na výzdobě velikonočního stromu na náměstí, kterou připravoval městský úřad. S chutí se pustili do práce, a protože některé dekorační práce byly nad jejich síly, požádali o pomoc i žáky z 5. A. Dílo se vydařilo a nazdobená bříza jistě potěšila nejednoho návštěvníka bechyňského náměstí.

Zdobení velikonočního stromuZdobení velikonočního stromuZdobení velikonočního stromuZdobení velikonočního stromu

Na výstavě květin

Dotek jara a přijemná květinová vůně na nás dýchly na výstavě květin v zahradnictví U Benešů. Tuto rozkvetlou nádheru se nenechala ujít žádná třida.

Na výstavě květin

Okresní kolo Jihočeského zvonku

Ve středu 16. března se naše nejšikovnější školní zpěvačky zúčastnily okresního kola Jihočeského zvonku v táborském divadle. Na pódiu zazněly z hrdel všech účastníků krásné písně a porota tak měla jistě nelehké rozhodování. Ve druhé kategorii si Verča Filipová vysloužila čestné uznání, Šárka Šafaříková se umístila ve zlatém pásmu. O pouhých 0,6 bodu jí utekla účast na krajském kole! Ve čtvrté kategorii si Bára Habrová vyzpívala ocenění v bronzovém pásmu. Všem děvčatům moc gratulujeme ke skvělým výsledkům a do dalšího zpívání přejeme hlavně spoustu krásných písní a zlato v hrdle.

Poznáváme přírodu

Naše škola se podílela na výstavě Poznáváme přírodu, jejíž expozice je umístěna na základní škole ve Školní ulici. V rámci učiva prvouky a přírodovědy ji postupně shlédly všechny třídy 1. stupně. Děti si mohly prohlédnout vycpaná zvířat a dozvědět se zajímavosti ze živočišné říše.

Poznáváme příroduPoznáváme příroduPoznáváme příroduPoznáváme přírodu

 

Setkání s malířkou Romanou Schmittovou

Po návštěvě výstavy obrazů v galerii Galvína jsme se rozhodli, že zkusíme jedno dílo malířky Romany Schmittové namalovat také. S velkou chutí a odhodláním jsem se pustili do díla. Chvílemi to bylo krušné, neboť nás bolely ruce od nanášení vrstev voskovek. Ale vytrvali jsme a celý týden pilně pracovali. Výsledek stál opravdu za to. A to jsem netušili, že paní učitelka nám  do třídy přivede skutečnou autorku obrazů paní Romanu Schmittovou a ta nám každému náš výtvor podepíše i s věnováním. To byl největší zážitek!!!

Setkání s malířkou Romanou SchmittovouSetkání s malířkou Romanou SchmittovouSetkání s malířkou Romanou Schmittovou

Naše umělecká díla můžete vidět na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2015-2016/malujeme-obrazy/

 

Soutěž ve zpěvu

V pondělí 7. března proběhlo školní kolo Jihočeského zvonku, ve kterém devět statečných zpěváků předvedlo, jaké zlato mají v hrdle. Zazněly lidové i umělé písně, česky i anglicky. Mezi děvčaty se objevil i jeden odvážný chlapec a doufáme, že v příštích ročnících se jejich řady budou jen rozrůstat. Po nelehkém rozhodování postoupila do okresního kola v Táboře tato děvčata: Šárka Šafaříková, Veronika Filipová a Bára Habrová. Všem zúčastněným děkujeme za příjemný pěvecký zážitek a postupujícím přejeme hodně štěstí a správně naladěné hlasivky v okresním kole.

Soutěž ve zpěvuSoutěž ve zpěvuSoutěž ve zpěvu

Foto najdete na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2015-2016/soutez-ve-zpevu/

Vítězství na silovém čtyřboji

Táborská průmyslovka je tradičně pořadatelem silového čtyřboje, ve kterém se utkávají kandidáti na titul nejsilnějšího žáka okresu Tábor. Soutěží se ve šplhu na laně, v trojžabáku, v lehsedech na 30 vteřin a ve shybech na hrazdě. Po roční pauze se tohoto měření sil zúčastnil i tým naší školy. A byl to start více než úspěšný: v soutěži týmů dokázali Dan Zeman, Martin Fák a Petr Mrúz suverénně porazit soupeře ze ZŠ Školní v Bechyni a po kontrole výsledků dosáhl na vítězství i mezi jednotlivci Dan Zeman, Martin byl 2., Petr pak skončil čtvrtý. Úspěšní pak byli i v jednotlivých disciplínách, když Martin vyhrál šplh (4,5 metru za necelých šest vteřin), Dan byl suverénní v trojskoku (skočil 810 cm, čímž vyhrál o celý metr!), Petr zvládl nejvíce shybů (přitáhl se 10x) a lehsedů (29). Díky týmovému vítězství se našemu družstvu podařilo postoupit na krajské finále, které proběhne 1. dubna v Jindřichově Hradci.

Vítězství na silovém čtyřbojiVítězství na silovém čtyřboji

ZEMĚPISNÁ OLYMPIÁDA

Koncem ledna proběhlo školní kolo zeměpisné olympiády. V kategorii A (6. ročník) se nejvíce dařilo Monice Novotné, na druhém místě skončil Štěpán Roman a třetí místo obsadila Valentýna Picková. V kategorii B (7. ročník) zvítězila Hanka Marková před Lenkou Voborníkovou a Honzou Podlipným. V kategorii C (8. a 9. ročník) deváťáci převálcovali osmáky a stupně vítězů obsadili Anička Blažková, Martin a Tomáš Hánovi. Všichni dostali sladkou odměnu a dva z každé kategorie reprezentovali v únoru naši školu na okresním kole v Táboře. Pochvalu za výborná umístění zaslouží všichni. Ale vyzdvihnout musím hlavně Hanku Markovou, která obsadila krásné třetí místo a Aničku Blažkovou, která získala svou „oblíbenou“ bramborovou medaili.

Na výstavě obrazů

Žáci 2.B navštívili galerii Galvína. Své obrazy zde vystavuje malířka Romana Schmittová. Každý si tu našel své dílo a při výtvarné výchově se pokusíme o jeho ztvárnění. Doufáme, že se nám to povede stejně zdařile, jako s obrazy portugalského malíře Gargaleiry. Navíc pro paní malířku chystáme překvapení. Ale to je tajemství.

Na výstavě obrazůNa výstavě obrazůNa výstavě obrazů

Další fota z galerie najdete na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2015-2016/2-b-na-vystave-obrazu/

Karneval

Zpravodajství z karnevalu přinesl i týdeník Táborsko: http://www.jcted.cz/taborsko/jidelna-skoly-v-bechyni-ozila-karnevalovym-rejem/

KarnevalKarnevalKarneval

Další fotky z karnevalu na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2015-2016/karneval/

Kočičky a kocourkové z 1. B

Ve čtvrtek 25.2. 2016 se třetí hodinu žáčci 1.B proměnili ve třídu kočiček a kocourků. Vzorně se připravujeme na zítřejší karneval! smiley

Kočičky a kocourkové z 1. B

Nové sportovní dresy

Na sklonku roku 2015 byla pořízena nová sada sportovních dresů, které kromě bechyňských barev žluté a modré zdobí logo a jméno školy. Jak se v nich bude sportovat, jako první otestovali páťáci na okresním kole ve vybíjené, ale skutečnou zkoušku ohněm provedli hoši z 8. A, kteří si dresy oblékli na hodině tělocviku a vyzkoušeli v nich širokou škálu míčových her a jiných sportovních aktivit. Jak jim to při módní přehlídce slušelo, můžete posoudit z nabídky přiložených fotografií. Manekýni přicházejí!

Nové sportovní dresyNové sportovní dresyNové sportovní dresyNové sportovní dresy

Nový „spolužák“ v 7. A

Pokud jste v posledních dnech procházeli kolem třídy 7. A, možná jste si všimli, že v zadních lavicích sedí mohutný zrzavý kluk. Nepřistěhoval se z Kotěhůlek, ani nepřešel z žádné z okolních škol, ale vznikl podobně jako monstrum z dílny doktora Frankensteina přičiněním lidského umu. Tvůrci Bertíka Lupena byli žáci a žákyně 7. A, kteří navštěvují volitelný předmět Dramatická výchova. Bertíka si vytvořili jako spoluhráče do připravovaného představení, které (možná) uvidíte na konci školního roku.

Nový „spolužák“ v 7. ANový „spolužák“ v 7. ANový „spolužák“ v 7. ANový „spolužák“ v 7. A

Recitační soutěž

Dne 22.2.2016 proběhlo na naší škole školní kolo recitační soutěže .V letošním roce se zúčastnilo 11 recitátorů, kteří soutěžili ve dvou kategoriích. V první kategorii-druháků a třeťáků zvítězila Terezka Barborová, druhé místo obsadila Madlenka Vrzalová, třetí byla Danuška Mašterová. Ve druhé kategorii. čtvrťáků a páťáků vyhrála Dorka Kupská, druhé místo patřilo Drahušce Brušákové, třetí se umístila Kačka Vesecká. Do okresního kola postupují z každé kategorie dva nejlepší recitátoři .Přejeme jim hodné úspěchů a držíme palce.

Recitační soutěžRecitační soutěž

Další foto ze soutěže na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2015-2016/recitacni-soutez/

Vybíjená 5. třída - Tábor

Vybíjená 5. třída - TáborVybíjená 5. třída - TáborVybíjená 5. třída - TáborVybíjená 5. třída - Tábor

Biologická olympiáda

Školní kolo Biologické olympiády kat.C má své vítěze : Tomáš Hána,Martin Hána a Zdeněk Macháček, všichni z 9.A třídy. V současné době usilovně pracují na vstupních úkolech okresního kola,které se uskuteční 13.dubna 2016. Přejeme hodně sil a úspěch.

Malujeme obrazy

Portugalský malíř Manuel Gargaleiro maluje velice zajímavé obrazy. Zaujaly nás natolik, že jsme je chtěli také zkusit. A jak se nám to povedlo? Posuďte sami.

Malujeme obrazyMalujeme obrazyMalujeme obrazyMalujeme obrazy

 

Okresní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce

Anička Hronová získala třetí místo na okresním kole soutěže v AJ. Gratulujeme!

Okresní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce

Portugalsko v obrazech

Přinášíme fotografie z našeho pobytu.

Portugalsko v obrazechPortugalsko v obrazechPortugalsko v obrazech

Více na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2015-2016/portugalsko-v-obrazech/

Posledni den v Alcains

Posledni den v nasem docasnem domove byl ve znameni karnevalu. Cela skola v maskach vyrazila na pruvod mestem za hlasiteho doprovodu bubnu. Jednoznacnou jednickou mezi maskami byli nadherni martani v podani deti z materske skoly. Nase vyprava jako masky zvolila sve vlastni obliceje. Honza sel skutecne za Honzu, Verca za Vercu, Alex za Alex.......Dnes nas ceka posledni den v Alcains a v casnych rannich hodinach odjizdime do Lisabonu. Pokud bude pripojeni, ozveme se i odtud, ale nic neslibujeme. Adeus Alcains!!!!

Posledni den v AlcainsPosledni den v AlcainsPosledni den v Alcains

Pozdravy z Alcains

Hlasime se z pocitacove ucebny v portugalske skole. Z techto duvodu omluvte absenci diakritickych znamenek. Dekujeme.

Vcerejsi den jsme stravili ve skole pripravou prezentaci, ktere dnes predstavime zakum v mistnim auditoriu. Tema: Voda kolem nas. Vse bude v anglictine, tak nam drzte palce. Vcera nekteri navstivil plavecky bazen a meli spolecnou veceri s rodici a uciteli skoly. Podavalo se kure a pecene brambory. Dnesni obed jiste obohati jidelnicek ceskych rodin. Byly fazole s tunakem a bylo to opravdu vynikajici. Ucitele navstivili i mistni materskou skolu a 1. stupen. Ve 4. tride odpovidali na zvidave otazky deti.

Bom día z Portugalska

Máme za sebou první dny naší portugalské cesty. Ocitli jsme se na nejzápadnější výspě Evropy. Přivítalo nás květnové počasí. Víkendový pobyt v Lisabonu jsme statečně zahájili jízdou metrem z letiště, kterou díky dezinfekčním prostředkům přežil i Honza. V hotelu jsme se vyspali doslova dorůžova a celou neděli poznávali krásy hlavního města. I první noc v hostitelských rodinách všichni zvládli na jedničku a cítili se jako doma. Všude měli internet!! Dopoledne jsme si prohlédli školu, představili naše město i školu v připravené prezentaci. Odpoledne pak část výpravy absolvovala měření sil v počítačových hrátkách v tzv. LAN party, další pak okusili vody bazénu v Alcains. V podvečer po skončení denního programu už všichni říkali, že jdou domů, čímž mysleli své přechodné bydliště tady v Portugalsku.

Bom día z PortugalskaBom día z PortugalskaBom día z Portugalska

Fotky z našeho pobytu na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2015-2016/portugalsko-prvni-dojmy/

Castelo Branco v obrazech

S dalším dnem našeho pobytu na Pyrenejském poloostrově se můžete seznámit na několika fotografiích, které jsme pořídili při prohlídce města Castelo Branco. Foto č.1: Dopoledne nás přijal starosta města. Řadu účastníků setkání zaujal nejvíce podezřele prskající lustr... Foto č.2: Osvěžení ve fontáně v kruté místní zimě přijde vhod (pro starostlivé maminky: děvčata se po sprše převlékla do suchého..) Foto č.3: To oranžové nad námi jsou opravdu opravdové mandarinky (tady žádná zpráva pro maminky...) Foto č.4: Oběd dnes proběhl formou pikniku v parku. Kromě posilující krmě přinesl pobyt v parku i originální suvenýr z Portugalska. Jaký? Uvidíte... Foto č.5: Navštivili jsme i galerii umění. Jak umělecká díla zamávala s našimi cestovateli, je snad dobře patrné z této fotky. Foto č.6: Děvčata vylepšila svůj outfit o nový model, díky němuž jsou dobře viditelná z obrovské dálky...

Castelo Branco v obrazechCastelo Branco v obrazechCastelo Branco v obrazechCastelo Branco v obrazechCastelo Branco v obrazechCastelo Branco v obrazech

Rozhodnutí o přijetí k základnímu vzdělávání na Základní škole Františka Křižíka Bechyně

V příloze naleznete seznam žáků přijatých k základnímu vzdělávání pro školní rok 2016/2017.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
rozhodnuti-o-prijeti-2016-2017446901591.pdf 109.6 Kb

Pozdrav z Lisabonu

Tým Erasmus + zasílá pozdravy z návštěvy Lisabonu. Prohlédli jsme si nejstarší část města s jeho památkami. Potom jsme se přesunuli k Belémské bráně. Navečer nás čekalo tříhodinové cestování do města Alcains k našim adoptivním rodičům.

Noční hra ve škole

Je dlouholetou tradicí, že v den pololetního vysvědčení bechyňská škola Františka Křižíka otvírá své brány žákům a jejich rodičům ve večerních hodinách. Místní učitelé, vychovatelé i školník tu pro své svěřence pravidelně připravují noční hru. Celý článek z regionálního tisku najdete na: http://www.jcted.cz/taborsko/bechynska-skola-ozila-v-noci/

Noční hra ve školeNoční hra ve školeNoční hra ve škole

Další noční záběry na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2015-2016/nocni-hra/

Malé růžové slůně ve 2.A

Dnešní den jsme věnovali čtení knihy Jak bylo malé růžové slůně smutné. Byli jsme moc zvědaví, jak to všechno dopadne. Také jsme si sami zkusili napsat příběh, počítali jsme sloní mandaly. Porovnávali jsme sloní rekordy s pštrosem a četli si o sloní kapele. Při výtvarné výchově jsme kreslili slona na stmívající se savaně. Zítra nás čeká sloní plyšákové setkání.

Malé růžové slůně ve 32.AMalé růžové slůně ve 32.AMalé růžové slůně ve 32.AMalé růžové slůně ve 32.A

Školní kolo olympiády v AJ

V rámci přípravy na okresní kolo konverzační soutěže v angličtině jsme pro ty nejstatečnější angličtináře uspořádali školní kolo, ve kterém se pokoušeli trumfnout své spolužáky a nebo i žáky o rok starší - soutěží se vždy totiž ve dvou kategoriích pro celý druhý stupeň. Vítěz každé kategorie nás bude zanedlouho reprezentovat v Táboře, tak budeme držet palce!

Kategorie I. A
1. Šárka Šafaříková
2. Matěj Bína
3. Jan Vladimír Podlipný

Kategorie II. A
1. Anna Hronová
2. Klára Houdková
3. Petr Mrúz

Školní kolo olympiády v AJŠkolní kolo olympiády v AJ

Matematická olympiáda v 5.A - Vyhráli jsme okres!!!!!!

V průběhu prvního pololetí dostali žáci 5. ročníku možnost pěkně se zapotit nad zapeklitými příklady v matematické olympiádě. Přestože se původně hlásilo několik zájemců, do úspěšného konce se dopočítali jen dva z nich - Petr Patík a Dominik Miloš. Na ně pak v úterý 19. ledna čekala obrovská konkurence 40 dalších matematicky nadaných hlaviček, které se do Tábora jely poprat s dalšími nelehkými úkoly. Kluci statečně bojovali a čekání na výsledky bylo víc než dlouhé. Ve středu dopoledne na nás čekalo to nejpříjemnější překvapení, jaké jsme si mohli přát. Péťa Patík se s příklady popral tak statečně, že okresní kolo matematické olympiády vyhrál s absolutní převahou nad dalšími zúčastněnými. Můžeme se tedy rok pyšnit, že máme ve škole nejšikovnější matematickou hlavičku z 5. tříd v celém okrese! Oběma žákům moc gratulujeme k bezvadným výsledkům a přejeme jim mnoho úspěchů v dalších soutěžích.

Matematická olympiáda v 5.A - Vyhráli jsme okres!!!!!!Matematická olympiáda v 5.A - Vyhráli jsme okres!!!!!!Matematická olympiáda v 5.A - Vyhráli jsme okres!!!!!!

Rozpočti si to

Máme za sebou několik měsíců tvrdé dřiny při počítání rozpočtů fiktivní rodiny. Všechny čtyři týmy z naší školy se dostaly do finále v Praze, kde se strhl závěrečný boj o nejvyšší místa. Dopoledne bylo věnováno prezentacím finálové patnáctky,  neboli poslednímu pokusu nahnat nějaké ty body.  Poté se naše týmy naučily hrát deskovou hru Finanční svoboda, kterou nám sám autor vysvětlil, takže jsme ji konečně po několika letech, co se nám osamocená válí v klubu na poličce a nikdo jí nechce hrát, protože se pravidly nedá prokousat, pochopili - ačkoliv ne všichni se soustředili, protože se nemohli dočkat odpoledního vyhlášení. A jak jsme si tedy vedli?

2. místo: Penguini  (Adam Hovorka, Denisa Procházková, Monika Turečková, Veronika Filipová, Alžběta Němcová)

4.-5. místo: Vševědoucí (Matěj Bína, Jan Vladimír Podlipný, Simona Meyerová, Terezie Anna Šlechtová, Božena Kabíčková)

8. místo: 3 princezny (Kristýna Mrúzová, Magdaléna Kaňáková, Eliška Brkalová, Kateřina Kratochvílová, Jana Meyerová)

9.-12. místo: The Little Mistery Girls (Nikol Vlčková, Šárka Krejčová, Kristýna Burdová, Yen Vu Thu, Aneta Petrunova)

Rozpočti si toRozpočti si toRozpočti si to

Další foto na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2015-2016/rozpocti-si-to1/

 

Zápis do 1. třídy

V pátek 22.1. proběhl na naší škole zápis do 1. třídy. Předškoláky čekalo putování s Večerníčkem a jeho kamarády. Děti si vyzkoušeli překážkovou dráhu v tělocvičně, pracovaly na interaktivních tabulích, poznávaly zvířátka a pohádkové postavy. Čekalo na ně i "psaní" a povídání. Focení u Večerníčka nikdo neodolal.

Zápis do 1. třídyZápis do 1. třídyZápis do 1. třídy

Další fotografie ze zápisu na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2015-2016/zapis-do-1-tridy/

Den otevřených dveří pro MŠ

Na návštěvu naší školy zavítaly děti z mateřské školy, hlavně předškoláci, kteří se zítra chystají k zápisu. Prošli si několik stanovišť s různými úkoly a poznali tak prostředí naší školy - třídy, tělocvičnu, jídelnu. Vyzkoušeli si práci na interaktivní tabuli a zamávali svým kamarádům - již školákům. Zítra se jim určitě půjde k zápisu veseleji a bez obav.

Den otevřených dveří pro MŠDen otevřených dveří pro MŠDen otevřených dveří pro MŠ

Další fota z návštěvy na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2015-2016/den-otevrenych-dveri-pro-ms/

 

Co by se stalo, kdyby...

Před zápisem budoucích prvňáčků, které přivítaly ve škole postavy z večerníčků, se pokusili páťáci vymyslet, jak by to vypadalo s klasickými pohádkami, kdyby v jejich příbězích nastal zásadní zlom. Co  by se stalo, kdyby ježibaba z perníkové chaloupky byla ve skutečnosti hodná a pozvala Jeníčka a Mařenku na čaj? A jak by to dopadlo u dalších pěti změněných pohádek? Přečtěte si nejvydařenější vyprávění žáků 5.A. Přejeme příjemný kulturní zážitek.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
co-by-kdyby.docx 15.3 Kb

Zimní pobyt na horách očima žáků

Jak viděli a hodnotili svůj týden na horách zúčastnění žáci, si můžete přečíst v následujících přílohách.

Zimní pobat na horách očima žáků

 

 

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
zimni-pobyt-na-horach-4.a.docx 18.3 Kb
zimni-pobyt-na-kvilde-5.a.docx 11 Kb

Naše logo zvítězilo!!

První velký výstup z práce na projektu WAU je už na světě - oficiální logo projektu. Práce na návrzích loga byla zahájena ihned po ukončení prvního projektového setkání parterů v Bechyni. Děti ze všech zúčastněných škol přenesly své představy o tématu a obsahu partnerství na papír, popř. do elektronické formy. Vzniklo mnoho originálních a krásných nápadu ve snaze spojit význam vody se zeměmi zapojených do projektu. Každá škola pořádala místní kolo voleb, kde odborná porota složená z hlavních zástupců projektových týmů zvolila 3 vlastní návrhy, které postoupily do dalšího kola voleb, což bylo mezi-partnerské hlasování, které probíhalo online se spravedlivým zastoupením volební účasti každé školy. Po naplnění všech volebních mandátů na začátku nového roku byl vyhlášen vítěz. Potěšující zpráva pro bechyňský tým spočívá v tom, že to vlastně byl návrh žákyně z Kateřiny Habrové (8.A), které srdečně blahopřejeme.

Naše logo zvítězilo!!Naše logo zvítězilo!!

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
logo-navrhy560665592.docx 237.9 Kb

Jak jsme zdolávali Grand canyon

Filmové studio The king of Sumava Vás zve na premiéru celovečerního dokumentárního filmu. Strhující příběh líčí statečnost lyžařů ze základní školy Františka Křižíka a jejich statečnost při překonávání překážek při cestě na sjezdovku.

https://www.youtube.com/watch?v=8qLtk2FgprY&feature=youtu.be

75% Mirka Spáčilová.(autorka recenzí v periodiku Idnes)

 

Kvilda - poslední večer

Poslední večer našeho pobytu na Kvildě patřil vyhodnocování závodů, předávání medajlí a hrám. Všichni se skvěle bavili a měli dobrou náladu. Bodejď by ne, když k večeři byly lívanečky s borůvkovou marmeládou a se šlehačkou. Každý také dostal diplom, nádhernou perníkovou medaili, balíček plný sladkostí a hračku.Když děti měly hlasem vyjádřit, jak se jim na horách líbilo, málem zbořily svými decibely hotel.

Kvilda - poslední večerKvilda - poslední večer

Foto z předávání medailí a další na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2015-2016/kvilda-odpocinkove-odpoledne-a-zaverecny-galavec/

 

Obrazové zpravodajství ze SP

S velkým odhodláním se dnes všech 39 lyžařů ( ano, čtete dobře) vydalo na místní sjezdovku, aby pokořili světové rekordy v alpském lyžování. Pokud si uvědomíte, že v úterý se na svah vydala naprostá většina dětí, které nikdy na lyžích nestály a dnes zdolaly slalom, pak si určitě všichni zaslouží obdiv a potlesk.

Někteří bojovali tak urputně, že do cíle dobíhali s jednou lyží v ruce a později to vylepšili na běh cílovou páskou pouze v lyžácích. Tuto disciplínu - běh v lyžácích do cíle, navrhneme na zařazení mezi olympijské disciplíny. A budeme mít hned několik žhavých želízek v ohni!!!

Výsledky budou oznámeny dnes na slavnostním večerním ceremoniálu.

Obrazové zpravodajství ze SPObrazové zpravodajství ze SPObrazové zpravodajství ze SP

Profilové fotografie závodníků na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2015-2016/kvilda-zavody/

Představujeme jednotlivá družstva Světového poháru v lyžování

Na tiskové konferenci by představena jednotlivá družstva, která nás budou reprezentovat na mistrovství světa v kategorii slamom, obří slalom a sjezd. Světový pohár se koná ve čtvrtek 7. ledna v horském středisku Kvilda. Bohužel kategorii biatlon se nám nepodařilo obsadit. Nikoli pro nedostatek kvalitních závodníků, ale pro nedostatek sněhu. Reportáže z mistrovství najdete na serveru ZŠ Libušína.

http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2015-2016/druzstvo-irenky/

http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2015-2016/druzstvo-jarusky-a-bozenky/

http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2015-2016/druzstvo-petra/

Představujeme jednotlivá družstva Světového poháru v lyžováníPředstavujeme jednotlivá družstva Světového poháru v lyžováníPředstavujeme jednotlivá družstva Světového poháru v lyžování

Ukázky z výcviku jsme zachytili na toto video: https://youtu.be/MXC-G4q6GY8

Zvláštní zpravodajství z Kvildy

Toto zvláštní zpravodajství je určeno hlavně maminkám, aby se upokojily, neboť jejich děti se mají jako v bavlnce a na pokojích si udržují skvělý pořádek. Jsou spokojené a velmi šikovné. Soutěž o nejlépe uklizený pokoj vyhrálo číslo 204. Gratulujeme! Soutěž o nejhezčí úsměv ihned po probuzení vyhrála Anička a Pepa. Večeře byla tak lahodná, že to nelze vyjádřit slovy. Foto hovoří za vše. Nenechte si ujít speciální edici ala kuřecí stehýnka.

Záměřně neuvádíme žádné foto na této stránce, protože vše zajímavé najdete na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2015-2016/zvlastni-zpravodajstvi-z-kvildy/

Kvilda - 2. den

Dnes jsme se vzbudili do krásné horské idylky. Vítalo nás nádherné svítání a nová vrstva čerstvého sněhu. Hurá na svah. Všichni i nelyžaři na něj dokázali doklouzat. A na lyžích!!!!

Sjezdovku dopoledne pokořili: Filda, Natálka, Tereza, Matěj, Vašek, Dorotka, Karel, Milan, Kačka, Vojta. Ostatní statečně šlapali a plužily a zaslouží si veliký obdiv. Akurátní paní učitelka si přivezla lyžáky i s mýdlem proti molům. Pak se hrozně divila, co to v těch botách má. Milan byl první, kdo projel malým potůčkem a smočil v něm lyže. Přijela Anička. Ondra má narozeniny. Rizoto k večeři jsme si přidávali. Večer plný her si připravili páťáci.

Kvilda - 2. denKvilda - 2. denKvilda - 2. den

Naše lyžařské pokroky můžete sledovat na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2015-2016/kvilda-2-den/

Kvilda - pobyt na horách 1. den

Ráno jsem zamávali maminkám a vydali se směr Šumava. Celou neděli jsem sledovali předpověď počasí a zasněžování. Přivítala nás mírně zasněžená Kvilda a perfektní ubytování. Po obědě jsme se vydalli na procházku a čekáme na večeři. Všichni jsme v pořádku a po pěší túře jsme se pustili do sladkostí z domova.

Zpráva pro maminky od dětí: Čevabčiči k večeři bylo fantastické!! Zpráva pro maminky od učitelů: Ve 21:18 už úplně všichni spí. Zpráva pro tatínky: Začalo sněžit!!

Kvilda - pobyt na horách 1. denKvilda - pobyt na horách 1. denKvilda - pobyt na horách 1. den

Další foto na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2015-2016/kvilda-1-den/

Vánoční jarmark

V pondělní  21.12. byla naše škola otevřena pro širokou veřejnost a zvala všechny na tradiční vánoční jarmark. V příjemné atmosféře bylo možno zakoupit na stáncích jednotlivých tříd různé dekorace, výrobky, drobné dárky a posedět v betlémské hospůdce. Výtěžek 30500 Kč byl pro nás nádherným dárkem pod stromeček a bude využit na nákup vybavení do školní družiny a školního klubu. Všem moc děkujeme.

Vánoční jarmarkVánoční jarmarkVánoční jarmark

Obrazové zpravodajství z jarmarku najdete na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2015-2016/vanocni-jarmark/

Psali o nás i v regionálním tisku: http://www.jcted.cz/taborsko/vanocni-jarmark-ozivil-bechynskou-skolu-v-permanenci-byla-i-skolni-hospudka/

Vánoční jarmark - dopoledne

Vánoční jarmark si prohlédly děti z mateřské školy se svými učitelkami. Pro děti byly připraveny různé aktivity a společné posezení u čaje a cukroví. Každý si odnášel malý dárek.

Vánoční jarmark - dopoledneVánoční jarmark - dopoledneVánoční jarmark - dopoledne

foto na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2015-2016/vanocni-jarmark-dopoledne/

Vánoční laťka

Všichni příznivci skoku vysokého se sešli na tradiční vánoční laťce a užili si předvánoční sportovní náladu.

Vánoční laťkaVánoční laťkaVánoční laťka

Více foto najdete na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2015-2016/vanocni-latka/

Vánoční tvoření

Vánoční tvořeníVánoční tvořeníVánoční tvoření

Další fota z tvoření na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2015-2016/vanocni-tvoreni/

Jezdíme plavat

Zahájili jsem plavecký výcvik a každý pátek se z našich druháků a třeťáků stávají delfíni, kachničky nebo malé mořské víly a plavání si užíváme.

Jezdíme plavatJezdíme plavatJezdíme plavat

Návrhy na logo projektu WAU

Žáci všech zúčastněných škol ze zahraničí vybrali návrhy loga, se kterým se chtějí zúčastnit hlasování o nejlepší logo. Návrhy si můžete prohlédnout zde: https://pt.surveymonkey.com/r/6HL3X9V

Známe vítěze halloweenského hlasování

Hlasování o nejlepší halloweenské masky, bylo ukončeno (stihli jsem to dřív, než StarDance) a vítězem se stala Eliška Brkalová z 8. A. Blahopřejeme.

Známe vítěze halloweenského hlasování

 

Návštěva divadla a galerie

Naši prvňáčci a druháci navštívili divadelní představení s názvem Kde se vzaly Vánoce. Dozvěděli se spoustu zajímavostí o vánočních zvycích a zazpívali si koledy. Cestou zpátky do školy někteří shlédli výstavu obrazů a keramiky v galerii Galvína.

Návštěva divadla a galerieNávštěva divadla a galerieNávštěva divadla a galerieNávštěva divadla a galerieNávštěva divadla a galerie

Čítárna U čertíků

Celý listopad probíhala ve 2. A soutěž, kdo přečte pro čerty nejvíce knížek. Její vyvrcholení bylo  v pondělí 7. prosince. Čertovské odměna stály za to a byly zasloužené. Vždyť vítězka Madlenka přečetla ve 2. třídě sedm knížek za měsíc!!! Jen o jednu knihu méně měly Bára a Anežka na 2. místě. Všichni ostatní se také snažili a za odměnu na ně čekaly čertovské medaile. Čítárnu U čertíků jsme zakončili čtenářskou dílnou, kdy si děti navzájem prohlížely a hlavně četly knihy svých spolužáků. A zvědavost byla opravdu veliká. Někteří si i půjčené knihy odnesli domů a dychtivě je čtou. Z toho mají určitě čertíci z čítárny největší radost.

Čítárna U čertíkůČítárna U čertíkůČítárna U čertíků

Mikulášská laťka v Táboře

Mikulášská laťkaMikulášská laťkaMikulášská laťka

Ostatní fotky na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2015-2016/mikulasska-latka/

Mikulášské básnění v 5. A

Těsně před Mikulášem si páťáci vyzkoušeli složit vlastní básničku, aby před čerty vykoupili svoji dušičku. Za úkol bylo použít v básni tato slova: Mikuláš, anděl, čert, hvězda, uhlí, nadílka. Jak se to vydařilo těm nejšikovnějším rýmařům a šprýmařům si můžete přečíst v přiloženém souboru.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
basne-mikulas-5.a.docx 14.5 Kb

Táborská EuroLyra

V pondělí 7. 12. se vydali dva naši žáci na zbrusu novou soutěž v recitaci v cizích jazycích pořádanou Gymnáziem Pierra de Coubertina v Táboře ve spolupráci s táborskou městskou knihovnou. Jelikož máme děti nejzběhlejší v jazyce anglickém, rozhodli jsme se je přihlásit právě na recitaci v angličtině. Po absolvování těžkého školního kola na nás nejlépe zapůsobili Honza Podlipný s Lenkou Voborníkovou ze 7.A (což byl příjemný kontrast na soutěži, kde byly děti povětšinou o poznání starší).

Jak se ukázalo, Honzův osobitý způsob podání známého Shakespearova monologu z Hamleta („To be or not to be…“) zapůsobil i na porotu, protože byl vybrán do finálové pětky. Tu čekal zapeklitý úkol – během jedné hodiny musel každý z finalistů nastudovat neznámý text (pro sedmáka plný naprosto nových nevyslovitelných slovíček), který pak musel být přečten před porotou.

Lenka získala pamětní list za účast - pořadí bohužel nevíme, byli vyhlašováni pouze první tři výherci, mezi kterými byl právě Honza Podlipný. Gratulujeme ke třetímu místu, bylo opravdu zasloužené!

Táborská EuroLyraTáborská EuroLyraTáborská EuroLyra

Foto na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2015-2016/taborska-eurolyra/

Mikulášská nadílka

Stejně jako každý rok i letos se žáci 9.A převlékli za Mikuláše,anděly a čerty. Navštívili všechny třídy,aby obdarovali a pochválili šikovné a hodné žáky,ale také pokárali zlobivce. V 1.A,1.B i 2.A a 2.B se dočkali pěkně připravených písniček a básniček. Hodné děti dostali bonbóny, uličníci slíbili,že se polepší. I žáci vyšších ročníků se dočkali svých čertů,Mikuláše a andělů. Nakonec si všichni nadílku užili - viz fotodokumentace.

Další četríci na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2015-2016/certi-2015/

Pejsek a kočička ve 2. B

Předvánoční pečení cukroví našich maminek nás inspirovalo ke čtení knížky Povídání o pejskovi a kočičce. Zaměřili jsem se na kapitolu Jak pekli dort. Za každý splněný úkol z matematiky, češtiny, prvouky i čtení jsme si nakreslili na náš dort jednu svíčku. Nakonec jsme skoro všichni měli dort s 8 svíčkami. Pohádku umíme nejen číst a vyprávět, ale i seřadit správně za sebou. Jen si nejsme jisti, jestli kuchařské umění pejska a kočičky uplatníme i doma při vánočním pečení.

Pejsek a kočička ve 2. BPejsek a kočička ve 2. BPejsek a kočička ve 2. BPejsek a kočička ve 2. B


 

Čerti dobře zpívají, protože na to dobře vidí.

Malí ušmudlanci a špinavky ze 4.A otevřeli " Výstavu ve výloze" krásným zpěvem veselých čertích písniček. Výstava to bude jenom ďábelsky kraťoučká, protože svátek, kdy budou muset spolu s andělem doprovázet svatého Mikuláše a na zpívání nebude čas, se nezadržitelně blíží. A proto vy, kteří nechcete o čertí smíšený sbor přijíti, ani na chviličku neváhejte a zajděte se na naše zpívající čerty podívat do překrásné výlohy v obchůdku Ursíny - Optik. Přejeme krásný umělecký zážitek.  Čerti a čertice ze 4.A

Čerti dobře zpívají, protože na to dobře vidí.Čerti dobře zpívají, protože na to dobře vidí.Čerti dobře zpívají, protože na to dobře vidí.

Přírodopisná praktika

Žáci 9.A si opět užili volitelný předmět Přírodopisná praktika. Tentokrát jsme se odvážně pustili do pitvy oka tura domácího. Prohlédli jsme si optické části oka jako je rohovka a čočka , také sklivec,sítnici a zrakový nerv. Zopakovali jsme si své znalosti o stavbě oka savců. smiley

Přírovědná praktikaPřírovědná praktikaPřírovědná praktika

Další foto z praktik na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2015-2016/prirovedna-praktika/

Hurá! První sníh!!

Neodolali jsme.

Hurá! První sníh!!Hurá! První sníh!!Hurá! První sníh!!

Výsledky voleb do školské rady.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
volby.pdf 191.6 Kb

Blue cup

Blue cupBlue cupBlue cup

Další foto na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2015-2016/blue-cup/

LOGICKÁ OLYMPIÁDA

Také letos se žáci naší školy zapojili spolu s dalšími 58 265 soutěžícími z 2 909 škol do logické olympiády. V naší škole se v kategorii A (žáci 1. stupně) zaregistrovalo 30 žáků, ale nominační kolo vypracovalo jen 7. Nejlepší z prvního stupně byla Dana Mašterová (3.A), v kraji se umístila na 155. místě ze 665 řešitelů. V kategorii B (žáci 2. stupně) jsme se zaregistrovali společně, ale zdaleka ne všichni nominační kolo vypracovali. Své logické myšlení si prověřilo jen 19 žáků. Nejúspěšnější byla Simona Meyerová (7.A), která se dělila o 16. - 40. místo z 1 305 řešitelů v kraji a zajistila si postup do krajského kola. To proběhlo na začátku listopadu, ani zde se Simča neztratila a ve velmi silné konkurenci obsadila 37. místo. Všem řešitelům přejeme hodně úspěchů v dalších soutěžích.

11. 11. v 11:00

Jelikož 11. listopad nepřináší jen sněhový poprašek a husu, ale i vzpomínky na hrdiny bojující v 1. světové válce, vyslala naše škola své reprezentanty (5., 6. a 9. ročník), aby se zúčastnili pietního aktu k uctění památky těchto hrdinů. V hodinách pak následovala horlivá diskuse o boji za mír.

11. 11. v 11:0011. 11. v 11:0011. 11. v 11:0011. 11. v 11:00

1. transnacionální setkání projektu WAU

V říjnu nás poctili svou návštěvou již avizované tři týmy ze zahraničí. Jednalo se o skupinky učitelů z našich partnerských škol v Litvě, Portugalsku a Španělsku.

Náplní našeho setkání bylo hlavně dopolední rokování o finální podobě projektu a řešení všech zapeklitých problémů, které by se mohly vyskytnout (nebo už se vyskytly) v průběhu našeho dvouletého působení. Rozdělili jsme si role pro stávající období - na český tým (kromě jiného) vyšla správa blogu o našem projektu: www.wateraroundus.blogspot.cz, takže pokud vládnete anglickým jazykem, určitě tam zavítejte, neboť veškeré informace a výstupy projektu se budou objevovat převážně tam.
Odpoledne jsme se snažili zpestřovat českou kulturou, takže naši partneři viděli nejeden architektonický skvost, ochutnali mnoho z českých tekutých pokladů, a málem nevstali ze židlí po požití knedlíků, kterých se asi už navždy budou vyvarovat. "Teambuilding" nám tedy zdárně skončil, a my se už můžeme připravovat na první setkání škol v Alcains.
Než se ale vydáme na výpravu do Portugalska, budeme si muset zvolit logo projektu. Každá členská škola zašle tři návrhy loga, ze kterých se během prosince v online hlasování vybere to vítězné, které nás bude doprovázet celým projektem, takže sledujte naše stránky - brzy vás přizveme, abyste se i vy podíleli na výběru našeho loga.

Bechyňská veverka

Veverky a veverušáci se pustili do boje ve šplhu, nikoli na strom, ale na tyč. A jak to dopadlo?

Bechyňská veverkaBechyňská veverkaBechyňská veverka

Další fotky šplhavců na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2015-2016/bechynska-veverka/

Nominované příšery začínají boj o vaše hlasy!!!!!

Hlasujte pro vítězné halloweenské příšery z každé třídy. Díky Vaším hlasům vyhlásíme vítěze ankety. Hlasovat můžete zde:

http://www.survio.com/survey/d/D3O8A6W3P2U2S8L2A

Přehlídku kandidátů si prohlédněte na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2015-2016/nominovane-prisery/

V retrodresech za florbalovým stříbrem!

Ve středu 4.11. se utkali chlapci z 8. a 9.tříd o titul florbalového přeborníka okresu Tábor. Na této akci nemohli pochopitelně chybět ani florbalisté z naší školy. Do elitního výběru se prosadili Lukáš Chmátal, Zdenda Macháček, Martin a Tomáš Hánovi, Filip Řezáč, Dan Zeman, Petr Macek, Honza Malý a Patrik Bartík. Vzhledem k tomu, že ve stejný den hrála děvčata svůj turnaj Coca Cola Cupu (skončily na 3.místě, když dokázaly porazit 3:1 Čimelice), gentlmensky jim byly přenechány zelené dresy a florbalový tým nastoupil v historických červených retrodresech. A ty jim přinesly velké štěstí!!!
Ve skupině C postupně nastoupili naši florbalisté proti soupeřům z Chýnova, ZŠ Bernarda Bolzana a z Tučap a ani v jednom zápase neprohráli: první vyhráli díky tzv. Mackovu lobu 1:0, v dalších remízovali 0:0 a tyto výsledky znamenaly prvenství ve skupině a postup do finálových bojů proti týmům Zborovské (obávané "hokejky") a Chotovin!
I v bojích o první místo pokračovala šnůra bez prohry: v prvním zápase díky gólu Zdendy M. mužstvo porazilo Chotoviny, a tak hořkost porážky poznalo až v závěrečném utkání s týmem Zborovské, když rozhodl pouhý jediný gól v naší brance...Celkově tedy kluci obsadili 2.místo, což je veliký úspěch!!!!
Ve zkratce i k turnaji dívek: ty hrály o den dříve a obsadily krásné páté místo, i když se se všemi budou přít, že o lepší umístění je připravila nepřízeň rozhodčích...

V retrodresech za florbalovým stříbrem!V retrodresech za florbalovým stříbrem!V retrodresech za florbalovým stříbrem!V retrodresech za florbalovým stříbrem!

Halloween 2015

I letos zažili naši žáci Halloween na vlastní kůži. Přeci co by to bylo za učení se cizího jazyka, kdyby v tom nebylo i trochu kultury, že? Tento rok jsme se rozhodli odměnit ty nejlépe namaskované jedince – kromě třídního kola, ve kterém si samy děti vybíraly zástupce do celoškolního kola (brzy se na stránkách objeví hlasování), zasedla i odborná porota, která hodnotila originalitu, strašidelnost, náročnost a bůhví ještě co, aby rozhodla po dlouhém debatování, které se neobešlo bez ostrých výměn názorů, takto:

1. místo: E. Brkalová 8.A

2. místo: Ž. Ursínyová 9. A

3. místo: Š. Krejčová 8. A

Další ocenění: E. Škopková 8.A, M. Procházka 6.A, T. Henslová 8.A, B. Habrová 9.A, M. Turečková 7.A, P. Kolmanová 8.A, V. Picková 6.A, L. Dvořáková 6.A, K. Skaláková 9.A.

Halloween 2015Halloween 2015Halloween 2015

Halloween v obraze na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2015-2016/halloween-2015/

Halloween v jídelně i v tělocvičně

Halloweenské příšery v úterý 27. října obsadily i tělocvičnu a jídelnu. V tělocvičně absolvovali zombíci, upíři a jiná záhrobní havěť tzv. Zombie Games, v jídelně se pak všichni posilnili po vyčerpávajícím dni. Někteří upíři zde značně porušili dietu, protože místo oblíbené krve poobvědvali pečené kuře s těstovinami....

Halloween v jídelně i v tělocvičněHalloween v jídelně i v tělocvičněHalloween v jídelně i v tělocvičně

Další foto na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2015-2016/halloween-v-jidelne-i-v-telocvicne/

Halloweenské čtení ve sklepě

Halloweenské čtení ve sklepěHalloweenské čtení ve sklepěHalloweenské čtení ve sklepě

Dalši fotografie nejen sklepních prostor na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2015-2016/halloweenske-cteni-ve-sklepe/

Drakiáda

V sobotu 24. října uspořádalo SRPDŠ jako každý podzim Drakiádu. Děti s rodiči a kamarády strávily příjemné slunečné, místy větrné, odpoledne. Hlad a žízeň po sportovním výkonu zahnaly výborným občerstvením. Samozřejmě nejúžasnější draci a jejich majitelé byli odměněni.

DrakiádaDrakiádaDrakiáda

Dračí fotky na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2015-2016/drakiada/

5.a v planetáriu

Ve čtvrtek 20. října jsme se vypravili do Hvězdárny a planetária v Českých Budějovicích. I přes drobné organizační nesrovnalosti jsme si exkurzi pěkně vychutnali a v novém prostředí se dozvěděli spoustu zajímavých informací. Jaké nové poznatky to byly a co se nám v planetáriu líbilo si můžete přečíst v přiloženém článku.

5.a v planetáriu5.a v planetáriu5.a v planetáriu

Další hvězdná fota na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2015-2016/5-a-v-planetariu/

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
postrehy-z-planetaria-5.a.docx 12.3 Kb

Dalmatini ve 2. B

Na 16 + 1 dalmatinů se dnes proměnili žáci 2.A. Celé dopoledne vyráběli kostýmy a psí doplňky. Poslední hodinu zbyl čas i na psí matematiku, básničku a písničku. Zítra pokračujeme ve výcviku, neboť u toho byla legrace.

Dalmatini ve 2. BDalmatini ve 2. BDalmatini ve 2. B

Další dalmatinovské fotky na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2015-2016/dalmatini-ve-2-b/

Připravili jsem pro vás i video: https://www.youtube.com/watch?v=AZdSldQI7jI&feature=youtu.be

Třikrát Tři prasátka v 7.A

V září zahájil svou činnost volitelný předmět Dramatická výchova v 7.A. Po úvodním seznamování a rozkoukávání se mladí dramatičtí umělci pustili do vlastní divadelní tvorby. Dvanáct členů souboru se rozdělilo do čtveřic a od úplného základu, tj. od scénáře přes kulisy a rekvizity až ke kostýmům, si připravili svá vlastní originální pojetí pohádky O třech prasátkách. Vznikla tři naprosto odlišná představení, ve kterých tvůrci popustili uzdu své fantazii a na tématu se opravdu vyřádili. Na veřejné prezentování se ještě příliš necítí, ale s dalším kusem, který právě začíná vznikat, už jistě vystoupí na prkna, která znamenají svět.....

Třikrát Tři prasátka v 7.ATřikrát Tři prasátka v 7.ATřikrát Tři prasátka v 7.A

Záběry z hodiny Dramatické výchovy i na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2015-2016/tri-prasatka-v-7-a/

Projekt WAU - společné setkání zúčastněných zemí

Projekt WAU - společné setkání zúčastněných zemíProjekt WAU - společné setkání zúčastněných zemíProjekt WAU - společné setkání zúčastněných zemíProjekt WAU - společné setkání zúčastněných zemí

Podrobné informace k projektu najdete v příloze:

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
projekt-wau.docx 241.1 Kb

Fyzika do vlastních rukou

V pátek 16.10. nás navštívili studenti doktorského studia Matematicko-fyzikální fakulty UK v Praze se svým projektem „Fyzika do vlastních rukou“. Ukázali nám, že fyzika není jen suchá teorie, vzorečky a příklady. Předvedli nám experimenty, které v běžných hodinách nelze provádět. Nejvíce nás bavily pokusy s tekutým dusíkem. Dopoledne s fyzikou probíhalo v několika blocích, kterých se postupně účastnili žáci od 3. do 8. ročníku. Vyvrcholením každého bloku byla výroba výborné banánové zmrzliny smiley.

Fyzika do vlastních rukouFyzika do vlastních rukouFyzika do vlastních rukou

Další foto na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2015-2016/fyzika-do-ruky/

Přírodovědný klokan 2015

Dne 14.10.2015 se jako každoročně uskutečnila na naší škole vědomostní soutěž v přírodních vědách (biologie,chemie,fyzika,matematika a zeměpis) Přírodovědný klokan kategorie Kadet (pro žáky 8.a 9.tříd). Opět jako každý rok s hojnou účastí. Na prvních třech místech se umístili Martin Hána,Tomáš Hána a Zdenda Macháček, všichni z 9.A . Vzhledem k náročnosti úkolů patří uznání všem zúčastněným ze třídy 9.A a 8.A .

Konečně jsme se dočkali míče na kinball!

Na jaře minulého školního roku jsme v hodinách tělesné výchovy vyzkoušeli novou míčovou hru - kinball. Hra zaujala všechny žáky, včetně těch, které nenadchete téměř ničím. Čtrnáct dní jsme pronikali do tajů této původně kanadské hry, ale pak konec, míč jsme museli vrátit, protože byl zapůjčený z táborské průmyslovky...

Protože hra žáky opravdu "chytla", začalo se řešit, zda by nebylo možné pořídit si vlastní kinballový míč. problémem je totiž dost vysoká cena, míč stojí kolem 7000 korun... Nakonec se podařilo získat příspěvek od SRPDŠ (moc děkujeme!!!!!!) a po menších komplikacích s dodavatelem jsme zase mohli hrát!!!

Na fotografiích můžete vidět, jak nám to jde..

Konečně jsme se dočkali míče na kinball!Konečně jsme se dočkali míče na kinball!.

Pro ty, kteří o kinballu neslyšeli a netuší, o jakou hru se jedná, je připravena následující příloha:

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
kinball.docx 13.9 Kb

Sběr starého papíru 9.10.2015

Sběr papíru proběhne v pátek 9.1.0. od 7.30h u naší školy.

Termíny svozu papíru na rok 2015/2016

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
terminy-svozu-papiru-2015-2016.docx 477.8 Kb

Učení s ježečkem Bodlinkou

Když potkáte ježky, jdou většinou pěšky. Přesto dorazili do naší třídy v nebývalém množství a podobách. Aby toho nebylo málo, další a další jsem vyráběli. Přitom jsem si vyprávěli o jejich potravě i životě. Počítali jsem ježčí bludiště a skládali přesmyčky. Četli pohádku o Bodlince a soutěžili s ježkem Matějem. Našim ježečkům jsem nakonec udělali útulné domečky v košíkách plných šišek a kaštanů a za odměnu se šli proběhnout ven. Kdo ví, třeba tam potkáme další ježky, co půjdou pěšky.

Učení s ježečkem BodlinkouUčení s ježečkem BodlinkouUčení s ježečkem Bodlinkou

Další ježečkové na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2015-2016/uceni-s-jezeckem-bodlinkou/

Projekt WAU v programu Erasmus+

Základní škola Františka Křižíka Bechyně byla opět úspěšná v získání grantu na realizaci projektu partnerství škol tentokrát v rámci programu Erasmus+. Nový projekt spolupráce škol se jmenuje WAU neboli Water Around Us (WAU – Voda kolem nás) a jak to z názvu vyplývá, budeme se zabývat s průzkumy vody v dvouletém období trvání projektu. Každé pololetí bude věnováno určitému tématu: 1) celkový význam vody pro člověka a koncept vody jako takové; 2) vliv vody na formaci osídlení a její vliv na lidské společnosti v minulosti a v současnosti; 3) environmentální aspekty vody; 4) hledání symboliky vody v umění.

Do projektu jsou zapojeny 4 školy ze 4 evropských zemí: Portugalsko, Litva, Španělsko a Česká republika. Týmy ze všech škol budou pracovat na přípravě různých výstupů, které budou prezentovat jejich postoj k probádanému tématu. Své výstupy ve formě plakátů, brožur, vystoupení aj. budou týmy žáků a učitelů představovat na partnerských setkáních. Každá škola tak bude jednou hostit své partnery ve svém městě a taky pojede na tři návštěvy k ostatním partnerům. První setkání proběhne na začátku roku 2016 v portugalském Acains. Následovat bude setkání na konci 2. pololetí v litevském Siauliai. Třetí projektové období bude kulminovat v setkání ve španělské Almerii na začátku roku 2017, a na závěr se všichni setkají u nás v Bechyni.

O práci na projektu, realizaci dílčích výstupů a našich výprav do partnerských zemí budeme průběžně informovat na školním webu, v místním zpravodaji a prostřednictvím různých akcí na území školy.

4.A na dopravním hřišti

4.A na dopravním hřišti4.A na dopravním hřišti4.A na dopravním hřišti

Fotky z dopravní výchovy na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2015-2016/4-a-na-dopravnim-hristi/

A už to opět začalo

Nový školní rok se opět úspěšně rozběhl a v naší malé tělocvičně odstartoval i celoroční turnaj ve vybíjené pro žáky 4. a 5. třídy.

Poslední den v měsíci září se sešli hráči a hráčky a poprvé v tomto školním roce se rozdělili do družstev. S úsměvem a s chutí si zahráli své úvodní letošní zápasy. Všichni si to snad užili, nikomu se nic nestalo a to je na začátek "vybijenkářské sezóny" docela "fajne". Tak zase v říjnu.

A už to opět začaloA už to opět začaloA už to opět začalo

Vybíjenková fota na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2015-2016/vybijena-v-zari/

Sportu zdar, fotbalu zvláště

V úterý 29.9.2015 odjeli naši prvňáčci na sportovní dopoledne zaměřené na nábor malých fotbalistů do Stádlce.Na hřišti Pod Hájky ve Stádlci děti plnily různé sportovní disciplíny v desetičlenných družstev. Celá akce TJ Sokolu Stádlec se vydařila, počasí nám též přálo. Na závěr děti byly odměněny malým občerstvením.smiley

Sportu zdar, fotbalu zvláštěSportu zdar, fotbalu zvláštěSportu zdar, fotbalu zvláště

Další nejen fotbalové fotografie jsou na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2015-2016/sportu-zdar-fotbalu-zvlaste/

Poslední den v Londýně

Bohužel se naše cestování po Anglii začalo chýlit ke konci a my jsme se museli loučit s našimi adoptivními rodinami. Zamáčkli jsme slzy a vyrazili vstříc poslednímu dobrodružství - směr Londýn. Tam na nás tentokrát čekala procházka k nultému poledníku, tunel pod Temží nebo rychlé 4D kino o London Eye. Kino sloužilo jako příprava pro ty méně statečné, kteří se museli psychicky nachystat na tuto světoznámou atrakci. Pohled z vrcholku Oka ale vzhledem k vydařenému počasí zato stál jak klaustrofobikům, tak akrofobikům. Následovala procházka k Houses of Parliament a relax v St. James' parku. Poté jsme se zastavili u Buckingham Palace, abychom zjistili, že nám ta královna zase utekla. Nezbývalo tedy než si zajít na Trafalgar Square a úplně poslední pohledy na Londýn si vychutnávat z lodičky na Temži.
Domů jsme se vrátili plni zážitků a znalostí, které nám snad jen tak z hlavy nezmizí. 
Goodbye England, we will miss you!

Poslední den v LondýněPoslední den v LondýněPoslední den v LondýněPoslední den v LondýněPoslední den v Londýně

Souhrnné foto na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2015-2016/jazykovy-pobyt-v-anglii/

Návštěva Windsoru

Dnes jsme se dockali odmeny za celotydenni drinu - dostali jsme totiz certifikaty. Rozloucili jsme se s nasimi skvelymi vyucujicimi a uz jsme utikali smer Windsor. Tesili jsme se totiz, ze uvidime kralovnu, jenze kralovna tam nebyla, tak jsme si museli hrad projit holt bez jejiho vykladu. Hrad je to sice veliky, ale na ten nas prazsky rozlohove nema.
Kousek od hradu se nachazi prestizni skola Eaton. Rodice divek urcite potesi zprava, ze to je vyhradne zalezitost pro kluky, protoze po nich devcata nebudou chtit nekolikamilionove skolne.
Dnes nas ceka velke baleni a posledni vecere v nasich adoptivnich rodinach. Drzte nam palce, abychom zvladli celodenni navstevu Londyna a narocnou cestu domu, my vam pak napiseme jak to dopadlo.

Návštěva WindsoruNávštěva WindsoruNávštěva WindsoruNávštěva WindsoruNávštěva Windsoru

 

Za Shakespearem do Stratfordu

Po dnesnim rannim vyucovanim jsme zajeli na navstevu k panu Shakespeareovi do Stratfordu nad Avonou. Jeho rodny dum se nam zdal byt velice utulny, takze by nam vubec nevadilo se k nemu nastehovat. Dokonce jsme se naucili i jeden dobovy tanec a nekteri z nas se vice ci mene dobrovolne zucastnili improvizovane verze Romea a Julie. Abychom zavrsilu Shakespeareuv zivotni cyklus sli jsme se podivat do kostela Svate Trojice, kde tento dramatik odpociva. Jelikoz nam pralo dobre pocasi, prosli jsme se podel reky a vyuzili jsme osobniho volna k nasavani atmosfery historickeho centra mesta.
Uz se moc tesime na zitrek, protoze se budeme loucit s nasimi anglickymi uciteli.

Za Shakespearem do StratforduZa Shakespearem do StratforduZa Shakespearem do StratforduZa Shakespearem do StratforduZa Shakespearem do StratforduZa Shakespearem do Stratfordu

Pozdravy z Oxfordu

Streda, 23.9. Zcela odpocati a nasyceni jsme se vydali vstric nasi nejvetsi vyzve, kterou byla vyuka s rodilymi mluvcimi. Po pocatecnim ostychu jsme se ale rozmluvili a zjistili jsme, ze skola je vlastne zabavna. Za odmenu jsme proto odpoledne vyrazili na prohlidku historickeho centru Oxfordu. Tak nam Oxford ucaroval, ze jsme si okamzite zacali setrit na studuim, ktere tam hodlame stravit. Prochazeli jsme totiz prostorami, ktere inspirovaly filmove tvurce Harryho Pottera (Christ Church College). Svuj rozchod v Oxfordu jsme vyuzili nakupovanim suveniru a darku. Pak uz nas zase cekala tepla vecere a pohodlna postel v nasich prechodnich domovech. 

O nasi pristi zastavce se dozvite zitra.

Pozdravy z OxforduPozdravy z OxforduPozdravy z OxforduPozdravy z OxforduPozdravy z OxforduPozdravy z Oxfordu

Omluvte absenci háčků a čárek, zpráva byla obětavě zaslána v noci z mobilu. Děkujeme.

Pozdrav z Londýna

Utery, 22.9. - Po strastiplne 20 hodinove ceste jsme konecne dorazili do Calais, kde na nas cekal trajekt, ktery nas priblizil k cili zajezdu. Nase prvni kroky v Britanii smerovaly do Londyna, kde jsme vyskytovali u nejznamnejsich pamatek. Pochod Londynem nam zpestrovalo typicke anglicke pocasi. Pani pruvodkyne si na nas nachystala prochazku okolo: The Tower of London, The Tower Bridge, piratske lodi, nejznamnejsich mrakodrapu, divadla The Globe, Millenium Bridge, St. Paul's Cathedral. Kazdy z nas si vybral jedno ze 3 narodnich muzei, do ktereho se mohl podivat. Vetsina se rozhodla zajit si podivat se na dinosaury a prakticky veskerou faunu a floru do prirodovedeckeho muzea. Den jsme si zpestreli v londynskych dopravnich prostredcich, jakymi jsou napr. metro nebo lanovka. Pote, co nam dosly uplne vsechny zasoby od maminek a s usoupanymi nozickami jsme se vydali do nasich novych kratkodobych domovu v Oxfordu, kde na nas cekali adoptivni rodice s otevrenou naruci a teplou veceri. 

Pozdrav z LondýnaPozdrav z LondýnaPozdrav z LondýnaPozdrav z LondýnaPozdrav z LondýnaPozdrav z Londýna

Omluvte absenci háčků a čárek, zpráva byla obětavě zaslána z mobilu. Děkujeme.

Přespolní běh Tábor

 

Přespolní běh TáborPřespolní běh TáborPřespolní běh Tábor

Další foto na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2015-2016/prespolni-beh-tabor/

Bezpečně do školy

Pravidla silničního provozu si zopakovali druháci v projektovém dni Bezpečně do školy. Naučili se některé důležité značky a pak se vydali, hledat je do terénu. Natrénovali si bezpečné přecházení přes silnici. V rámci geometrie zápasili s pravítkem a tvary dopravních značek. Celou češtinou je naopak provázely dopravní prostředky. Všichni zvládli připravené úkoly a dostali diplom. Doufejme, že na nic nezapomenou cestou do školy.

Bezpečně do školyBezpečně do školy

Za historií do Prahy

V rámci učiva dějepisu podnikli žáci 9.A exkurzi do Prahy za historickými památkami.

Za historií do PrahyZa historií do PrahyZa historií do Prahy

Více fotografií z Prahy na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2015-2016/za-historii-do-prahy/

Zvykáme si na školu

Už jsme si zvykli na školní režim, píšeme úkoly a procvičujeme násobilku. Proto jsme si s chutí zařádili na odpoledni plném her a soutěží. Nechybělo zde oblíbené skákání v pytlích a populární překážková dráha. Vyzkoušeli  jsem si i další dovednosti: dribling, luštění rébusů, kreslení, hod na cíl a skládání puzzlí. Druhý den se nám lépe učilo.

Zvykáme si na školuZvykáme si na školuZvykáme si na školu

Ostatní fotografie najdete na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2015-2016/zvykame-si-na-skolu/

Svatá Ludmila opět v Bechyni

V pondělí 14.září se opět běžel Běh svaté Ludmily. Nejisté počasí letošní ročník po letech situovalo do prostor klášterní zahrady, kde jsme využili možnosti "šaten" v přísálí kláštera. Klášterní ambity a rajský dvůr jsme pak využili ke krátkému připomenutí a vzpomínce na svatou Ludmilu, jejíž svátek si připomeneme ve středu 16.9.
Lehký klus ambity a pak ostrý start devíti statečných vytrvalců a vytrvalkyň na trať v kolem klášterní zahrady. trať měla přibližně 800m, takže ji všichni v pohodě zvládli. První byl v cíli Matěj Bína a těsně za ním doběhli ve vyrovnaném souboji Anička Lašáková a Kája Mášková, ale o pořadí v Běhu svaté Ludmily až tak nejde.... Ocenění v podobě diplomů, malé sladkosti a dárečku obdrželi i další, nejen "medailisté", takže spokojení odcházeli i Milan Slavětínský, Šimon Švikruha, Markétka Mášková, Míša Maňhalová, Kuba Prachař i Anička Blažková.
Za rok na Ludmile 2016 na shledanou!

Svatá Ludmila opět v BechyniSvatá Ludmila opět v BechyniSvatá Ludmila opět v BechyniSvatá Ludmila opět v Bechyni

Fotografie z běhu na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie/fotogalerie-2015-2016/beh-svate-ludmily/

Na rozhledně v Raděticích

Aby zvykání na školu bylo příjemnější vydali se naši druháci na pěší výlet do Radětic na rozhlednu. Někteří plni elánu zdolali schody rozhledny několikrát, zvládli si házet létajícím talířem a hrát fotba. Je pravda, že do vesnice jsme se vraceli nikoli jako turisté, ale spíše sběrači brambor. Na okolním poli bylo skvělé bahýnko a to se přece muselo vyzkoušet!

Na rozhledně v RaděticíchNa rozhledně v RaděticíchNa rozhledně v Raděticích

Další fotky na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2015-2016/na-rozhledne-v-radeticich/

Atomiáda

Z pohledu fanoušků:

Přijeli jsme autobusem na Atomiádu v Žimuticích. Každý tým měl patrona a čepice. Náš patron byl Ondřej Bambula, je to cyklokrosař. První disciplína bylo skákání přes švihadlo, druhá štafeta a další byly: hádání otázek, přenášení vody do kyblíku, házení kroužků na tyč. Nakonec jsme byli třetí, dostali jsme pití zdarma a vyhráli jsme 9000Kč. 6.A na začátku předvedla svůj tanec s názvem Haka.

AtomiádaAtomiádaAtomiáda

Ostatní fotografie:http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2015-2016/atomiada/

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
atomiada.docx 11.6 Kb

5.A na bowlingu

Svoji odměnu za sběr papíru si vybrali naši páťáci na začátku školního roku a byli si zahrát bowling místo vyučování. Jejich nadšení nebralo konce. Místo školy sport!

5.A na bowlingu5.A na bowlingu5.A na bowlingu

Další bowlingová fota na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2015-2016/5-a-na-bowlingu/

1. září v prvních třídách

Svůj první den ve škole zvládlo 38 prvňáčků na jedničku.

1. září v prvních třídách1. září v prvních třídách1. září v prvních třídách

Další fotografie na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/prvnacci-ve-skole1/

Stužkování prvňáčků

Slavnostní stužkování našich nových prvňáčků proběhlo ve školní jídelně poté, co si malí školáci vyzkoušeli učení v lavicích a seznámili se se svými spolužáky a paní učitelkami.

Stužkování prvňáčkůStužkování prvňáčkůStužkování prvňáčků

Ostatní fotografie na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/stuzkovani-prvnacku/

 

Rozdělení žáků 1. ročníku pro školní rok 2015-2016

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
rozdeleni-zaku-1.-rocniku-pro-skolni-rok-2015-2016-do-trid.docx 489.1 Kb

I ředitelé dostávají vysvědčení

Přesto, že do konce školního roku zbývají ještě dva dny, náš pan ředitel obdržel vysvědčení s předstihem.

V anketě Táborských listů byl čtenáři zvolen za Nejlepšího ředitele základky. Na vysvědčení dostal samé výborné. Blahopřejeme.

Vysvědčení i celý rozhovor pro Táborské listy najdete v příloze.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
vysvedceni-pro-reditele-skoly.docx 1951.1 Kb

6.A na bowlingu

 

6.A na bowlingu6.A na bowlingu6.A na bowlingu

Další foto na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/bowling-6-a/

9.A na Mozolově

 

9.A na Mozolově9.A na Mozolově9.A na Mozolově

Více fotek na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/9-a-na-mozolove/

Zakončení cestovatelského poznávání ve 4.A

V průběhu školního roku jsme se seznamovali s cizími zeměmi, jejich objevy a vynálezy, až jsme se dostali na závěr naší cesty. Těsně před ním jsme se podívali do Jihoafrické republiky, ulovili pár zvířat na safari, v jižní Americe jsme si zaskotačili na karnevalu v Riu a naučili se pár frází španělsky. Jak si někteří sami sebe přestavují v karnevalové masce se můžete podívat na obrázcích. V úplném závěru jsme si při hře "Chcete být milionářem" vyzkoušeli, kolik si toho naše hlavy během školního roku zapamatovaly. Milým překvapením potom bylo, že toho v hlavičkách zůstalo docela dost. Vyrobili jsme si také prázdninový kufřík, abychom si do něj mohli ze svých cest o prázdninách zaznamenat své zážitky a pak je v novém školním roce sdělit spolužákům. A teď už hurá na prázdniny!

Zakončení cestovatelského poznávání ve 4.AZakončení cestovatelského poznávání ve 4.AZakončení cestovatelského poznávání ve 4.AZakončení cestovatelského poznávání ve 4.AZakončení cestovatelského poznávání ve 4.A

Zlatovláska putuje do knihovny

Žáci 1.B napsali a ilustrovali knihu o Zlatovlásce. Tu na prázdniny zapůjčili na výstavu do knihovny. Tímto chtěli poděkovat za všechny akce, které pro nás úžasné paní knihovnice připravily a popřát jim krásné léto. A aby nám cesta rychleji ubíhala, zastavili jsme se i na zmrzlinu.

Zlatovláska putuje do knihovnyZlatovláska putuje do knihovnyZlatovláska putuje do knihovny

Další foto na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/zlatovlaska-putuje-do-knihovny/

 

5.A na bowlingu

Za sběr papíru dostala 5. A dopoledne na bowlingu.

5.A na bowlingu5.A na bowlingu5.A na bowlingu

Bowlingová fota na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/5-a-na-bowlingu1/

Besídka 1.B

S první třídou se dnes rozloučili žáci 1.B na besídce pro rodiče s názvem Zamykám 1. třídu. Nacvičili jsme pásmo básniček, písniček a tanečků. Některé básničky rodiče pobavily a celé pásmo sklidilo úspěch a potlesk. Úplně nejlepší číslo se nám povedlo na závěr, kdy si s námi rodiče zatancovali naši akademii. To byl pro děti úžasný zážitek.

Besídka 1.BBesídka 1.BBesídka 1.B

Další fota z besídky: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/besidka-1-b/

Červnová vybíjená

Poslední kolo turnaje ve vybíjené se konalo ve středu 24.6.

Červnová vybíjenáČervnová vybíjenáČervnová vybíjená

Další foto na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/cervnova-vybijena/

Školní akademie 2015

Zcela zaplněnému sálu kulturního domu předvedli žáci naší školy svá vystoupení, která si připravili a nacvičili pro Školní akademii. Rodiče, sourozenci i známí tak mohli vidět malé mravenečky, skřítky, africké divochy, zamilovanou love story, české hokejové fanoušky a několik tanečních čísel. To vše proložené moderátorskými dvojicemi a Františkem Křižíkem. Na závěr se s námi rozloučili naši deváťáci. Akademie se velmi povedla a všem učitelům i účinkujícím žáků patří zasloužený potlesk a obdiv.

Školní akademie 2015Školní akademie 2015Školní akademie 2015

Velkou galerii fotografií najdete na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/akademie-2015/

Generální zkouška na akademii

Celé dnešní dopoledne jsme pilně nacvičovali, trénovali, zkoušeli, aby večerní Školní akademie byla bez chybičky. Program je opravdu pestrý a bude na co koukat. Dokonce nás navštíví i František Křižík. Určitě se přijďte podívat. Začínáme v 19 hodin v kulturní domě.

Generální zkouška na akademiiGenerální zkouška na akademiiGenerální zkouška na akademii

Další generálková fota na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/generalni-zkouska-na-akademii/

Šesťáci na cestách

Původně mělo být všechno poněkud jinak, ale zlomenina ruky třídního učitele zkrátila výlet s přespáváním pod stanem na jednodenní pěší túru v okolí Tábora. Vlakem jsme dorazili od Tábora a odtud dál do Smyslova. Zde jsme vystoupili a čekala na nás asi osmikilometrová vycházka, ovšem s několika "mezipřistáními". Prvním zastávka byla u Knížecího rybníka a tříhodinová pohoda se sluníčkem, koupáním, opalováním, míčovými hrami, ale i s nácvikem tanečků na Akademii. Druhou zastávkou byla zřícenina Kozí hrádek, místo spojované s osobností Jana Husa. Zde na nás čekalo překvapení v podobě televizního štábu České televize, který na Kozím hrádku natáčel reportáž do Toulavé kamery a my při tomto natáčení účinkovali jako návšěvníci zříceniny! Po náročné práci pro televizi jsme absolvovali poslední etapu pochodu do Sezimova Ústí. Odtud autobusem městské dopravy do centra Tábora a hurá za nákupy a hlavně občerstvením (Bubbletea to jistí...) A pak už jen Elinkou do Bechyně. Na podzim na nás pak čeká odložený výlet pod stanem!

Šesťáci na cestáchŠesťáci na cestáchŠesťáci na cestách

Další foto na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/vylet-6-a/

Výlet 8.A

Osmáci pojali letošní školní výlet jako známou osvědčenou klasiku - pěší výlet s buřtíčkem v ruksáčku. I přes nepřízeň počasí jsme si výlet užili, došlo dokonce i na koupání. A s písní na rtech "Nezmokli jsme. už jsme tu " jsme ještě po návratu z divohé přírody dopilovali vystoupení na úterní Školní akademii.

Výlet 8.AVýlet 8.AVýlet 8.AVýlet 8.AVýlet 8.A

 

 

 

Návštěva na výstavě

Výstavu Po stopách mladých umělců si v naší škole prohlédli i žáci z táborské školy Orbis pictus, kteří jsou v Bechyni na letní pobytu. Výstava se jim moc líbila i díky páťákům, kteří je provázeli.

Návštěva na výstavěNávštěva na výstavěNávštěva na výstavě

Eurorebus junior

Naši žáci se zúčastnili veřejného celorepublikového kola soutěže Eurorébus v Praze.

Eurorebus juniorEurorebus juniorEurorebus junior

 

Projekt Modernizace Základní školy Bechyně, Libušina 164 - shrnutí

Smyslem projektu bylo pořízení nového vybavení pro zkvalitnění a zefektivnění výuky na ZŠ Libušina. V rámci projektu byl pořízen nábytek do kmenových tříd prvního i druhého stupně, dále byly pořízeny pomůcky do tělocvičny, do odborných učeben fyziky a přírodopisu, do jazykové učebny. Další informace k projektu najdete v příloze.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
projekt-modernizace-zakladni-skoly-bechyne-libusina-164-shrnuti.docx 187.5 Kb

Prvňáčci v Muzeum čokolády

Sladký cíl svého školního výletu si vybraly děti z 1.A a 1.B. Navštívily táborské Muzeum čokolády a marcipánu. Prohlédly si expozice, shlédly film o výrobě čokolády Orion a pak si v dílničce vyrobily sladkosti z marcipánu jako dárky pro své blízké. A marcipán, který se nezpracoval, se snědl, takže všichni byli spokojeni. Na závěr jsme si sladké menu zopakovali v cukrárně na náměstí.

Prvňáčci v Muzeum čokoládyPrvňáčci v Muzeum čokoládyPrvňáčci v Muzeum čokolády

Další čokoládová fota na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/muzeum-cokolady/

Výlet 7.A

Takto zachytil školní výlet Adam Chytil:

Výlet 7.AVýlet 7.AVýlet 7.A

Ostatní fotky na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/vylet-7-a/

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
dokument.rtf 1.8 Kb

Průvodcování v angličtině

Jelikož nám v pátek přálo počasí, rozhodli jsme se vyrazit o angličtině do víru maloměsta. Deváťáci byli pověřeni nastudováním naší historie, aby si mohli zahrát na plynně mluvící anglické průvodce. A že jim to šlo! Faktů o našem městě si našli mnoho, dokázali čelit zvídavým dotazům své turistické skupinky, a dokonce ani nikde nezabloudili. Doma by to tedy zvládali, tak uvidíme, jak se poperou se světem, který na ně čeká…

Průvodcování v angličtiněPrůvodcování v angličtiněPrůvodcování v angličtině

Další průvodce si můžete prohlédnout na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/pruvodcovani-v-anglictine/

Pasování na čtenáře 1.B

Městská knohivna každoročně připravuje pro naše prvňáčky slavnostní pasování na čtenáře. Děti svým rodičům a králi pohádkové říše předvedou, jak umějí číst. Odměnou jim je pak vstup do řádu rytířů knih. Jako vzpomínku si každý odnesl knížku, půlroční členství v knihovně a pamětní list.

Pasování na čtenáře 1.BPasování na čtenáře 1.BPasování na čtenáře 1.B

Další foto na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/pasovani-na-ctenare-1-b/

 

Pasování na čtenáře 1.A

Pasování na čtenáře 1.APasování na čtenáře 1.APasování na čtenáře 1.A

Více fotek na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/pasovani-na-ctenare-1-a/

Školní výlet 2. A a 3. A

Blíží se závěr školního roku 2014-2015, a proto se vydaly třídy 2.A a 3.A v úterý 2.6.2015 na vytoužený školní výlet do ZOO Ohrada a loveckého zámečku Ohrada v Hluboké nad Vltavou. Nejen pozorování asi 300 druhů zvířat v téměř 30000 exemplářích pocházejících především z Evropy, mírné části Asie, Austrálie, Jižní Ameriky a Afriky, ale i hezké sluneční  počasí přispělo k překrásnému prožitému dni. Návštěvu do ZOO Ohrada v Hluboké nad Vltavou doporučujeme všem !!!

Školní výlet 2. A a 3. AŠkolní výlet 2. A a 3. AŠkolní výlet 2. A a 3. A

Další foto na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/skolni-vylet-2-a-a-3-a/

Školní výlet 4. A a 5. A

Reportáže přímo z místa dění si přečtete v příloze:

Školní výlet 4. A a 5. AŠkolní výlet 4. A a 5. AŠkolní výlet 4. A a 5. A

Foto ze školního výletu najdete na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/skolni-vylet-4-a-a-5-a/

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
vylet-4.a-sloh.docx 13 Kb

Po stopách mladých umělců

Slavnostní vernisáží byla na naší škole zahájena výtvarná výstava Po stopách našich mladých umělců. Již počtvrté můžete shlédnout výtvory a práce našich dětí .

Výstava potrvá do neděle 21.června a bude přístupná v pracovní dny od 8.00 do 16.00 hod a v neděli od 13.00 do 16.00 hod.

Po stopách mladých umělcůPo stopách mladých umělcůPo stopách mladých umělců

Více na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/po-stopach-mladych-umelcu/

Atletická olympiáda 1. stupeň

V pátek 29.5. byla připravena atletická olympiáda pro žáky 1. stupně. Počasí nám přálo a všichni se snažili dosáhnout co nejlepších výsledků. Celkovými vítězi se stali naši druháci. Gratulujeme.

Další fota najdete na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/atleticka-olympiada-1-stupen/

Atletická olympiáda 2. stupeň

Sportovní klání obou škol v atletice se uskutečnilo ve čtvrtek 28.5. Celkovým vítězem se stala 7.A z naší školy. Blahopřejeme.

Atletická olympiáda 2. stupeňAtletická olympiáda 2. stupeňAtletická olympiáda 2. stupeň

Sportovní zpravodajství v obraze najdete na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/atleticka-olympiada-2-stupen/

Dinosauří učení v 1.B

Blíží se konec první třídy a my jsme si vyzkoušeli, jak nám jde čtení. A vyzkoušeli jsme si to na dinosauřích pohádkách, které před 5 lety napsali tehdejší prvňáčci s paní učitelkou. Také nás čekala křížovka, komiks a rébusy o životě těchto pravěkých zvířat. Matematiku si pro nás připravil Brontík a Max. To se nám moc líbilo a byla u toho legrace. Nakonec jsme se pustili do malování vlastních dinosaurů.

Dinosauří učení v 1.BDinosauří učení v 1.BDinosauří učení v 1.B

Další dinofotky na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/dinosauri-uceni/

 

Hokejové písně v 6.A

Při hodinách hudební výchovy se žáci 6.A nechali inspirovat nedávno probíhajícím hokejovým mistrovstvím světa a pokusili se na melodii známé písně Okoř složit vlastní text, který zachycuje právě hokejovou atmosféru. Jak se jim dílo krásně podařilo si můžete sami přečíst.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
hokejove-pisne.docx 16.6 Kb

Květnová vybíjená

Květnová vybíjenáKvětnová vybíjenáKvětnová vybíjená

Ostatní fota na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/kvetnova-vybijena/

Street art pokračuje

Street art pokračujeStreet art pokračujeStreet art pokračuje

Další foto na. http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/street-art-pokracuje/

5.A na čističce

5.A na čističce5.A na čističce5.A na čističce

Další fota z podzemí na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/5-a-na-cisticce/

Za pohádkami do knihovny

Naši prvňáčci se vydali do místní knihovny na Pohádkové putování. V okolí knihovny pro ně byla připravena stanoviště s úkoly, které prověřily jejich znalost pohádek. Úkoly si mohly děti přečíst samy, což většina už dokázala, nebo jim byli k ruce dospěláci.

Nejvíce nám hlavu zamotal název rybníka, kde pobýval Rákosníček a pak jméno brouka, který vše uměl a všude byl. Putování se moc povedlo a my děkujeme knihovně za pozvání. Těšíme se na další akci, kterou bude slavnostní pasování prvňáčků na čtenáře.

Za pohádkami do knihovnyZa pohádkami do knihovnyZa pohádkami do knihovnyZa pohádkami do knihovny

Pohádkové putování najdete také na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/za-pohadkami-do-knihovny/

Výchova ke zdraví v 9.A

Žáci 9.A třídy naší školy v rámci výchovy ke zdraví zpracovali formou projektu témata týkající se etap lidského života,problémů puberty,intimní hygieny,pohlavně přenosných nemocí,antikoncepce,nevhodných forem chování a projevů v oblasti sexu (znásilnění,sexuální deviace,..). Součástí jejich několikahodinové práce bylo vypracování plakátů a prezentací na vybraná témata. Žáci se blíže seznámili s aktuálními tématy týkajícími se lidského života. Projekt byl součástí předmětu Výchova ke zdraví,který pomáhá žákům základní školy při seznamování se s realitou lidského života,hledáním hodnot ve vztazích mezi lidmi. Součástí projektu bude i závěrečný test,který prověří to,co si žáci z práce odnesli.

Výchova ke zdraví v 9.AVýchova ke zdraví v 9.A

Práce dětí na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/vychova-ke-zdravi-v-9-a/

Malujeme židle

Žáci 6.A se s plnou vervou vrhli do vylepšování žídlí v učebně výtvarné výchovy. Jejich nápady nebraly konce a mnohdy braly dech. Posuďte sami.

Malujeme žídleMalujeme žídleMalujeme žídle

Malovaná fota na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/malujeme-zidle/

 

STREET ART

V úterý 12. května byl pro mne ve škole dlouhý den. Bylo odpolední vyučování a neobyčejná výtvarná výchova. Přijel k nám do školy francouzský profesor Jean Christophe Fort z College de Martinet. První hodinu jsme si povídali a ukazovali různé výtvory street artu. Celé vyučování probíhalo v anglickém jazyce. Druhou hodinu jsme se přímo do street artu zapojili i my. Vyšli jsme ven na školní pozemek a dvůr. Tam jsme hledali různá místa vhodná ke street artu. Každý z nás si našel místo pro svůj výtvor. Zatím jsme si udělali jen náčrty, jak by výsledná úprava vybraného místa měla vypadat podle naší představy. Víc jsme bohužel zatím nestihli. Za dva týdny budeme v práci pokračovat a dovedeme ji k finální podobě.

Já jsem si našel na první pohled ne moc pěknou, opravenou, ale šedou skvrnu na zdi. Hned mi bylo jasné, co udělám. Uviděl jsem v ní ponorku. Pan profesor mi poradil, že stačí, když k té skvrně dodělám jen okna, periskop a turbíny. Tyto dvě hodiny mě bavily úplně nejvíce.

                                                               Zdeněk Šobr z 9. A

Vícejazyčná výtvarkaVícejazyčná výtvarkaVícejazyčná výtvarkaVícejazyčná výtvarka

Další fota na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/vicejazycna-vytvarka/

Jak jsme poznávali krásy Alp.

Ve čtvrtek 7. května jsme se vypravili na výlet do Rakouska. Ráno v sedm hodin pro nás přijel před školu autobus. Jela s námi i táborská škola Mikuláše z Husi. Kolem deváté hodiny jsme přejeli hranice s Rakouskem. Zanedlouho jsme už viděli Alpy a Hallstattské jezero. Byla to nádhera. Ve dvanáct hodin jsme byli na místě. Vyjeli jsme lanovkou do solného dolu. Po dlouhém výšlapu se nás ujala paní průvodkyně a dala nám oblečení, které trochu připomínalo pyžamo. Dostali jsme ho proto, abychom se mohli svézt po dvou dlouhých dřevěných skluzavkách. Prošli jsme důl, viděli jsme tam i jezero a zhlédli filmy o vzniku solné hory a o práci dělníků v dole. Zpět na světlo jsme vyjeli malým vláčkem. Poté jsme sestoupili do města, kde jsme si prohlédli náměstí a okolí jezera. Pak už pro nás přijel autobus a jeli jsme dále k Dachsteinu. Tam jsme našli zbytek sněhu a začali se koulovat. Po cestě vyprávěli zážitky a vzpomínali na tu krásu.

Kateřina Wolfová, 9.A

Jak jsme poznávali krásy Alp.Jak jsme poznávali krásy Alp.Jak jsme poznávali krásy Alp.

Další alpská fota na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/jak-jsme-poznavali-krasy-alp/

Exkurze 4.A do Husitského muzea

Občas je nutné dostat se za hranice všedních dní a udělat si exkurzi. Pravda, žák i pedagog to každý vidí trochu jinak. Žák čtvrté třídy si při magické formuli „jedeme do Tábora“ ihned začne kalkulovat, kolik peněz asi s sebou dostane, aby si mohl koupit moderní pití plné praskajících kuliček a už neslyší, jak učitelka dodává, že výlet bude vlastně exkurze, aby se žákům prohloubila znalost látky probírané o vlastivědě.

Exkurze 4.A do Husitského muzeaExkurze 4.A do Husitského muzeaExkurze 4.A do Husitského muzea

Další muzejní fota na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/exkurze-4-a-do-husitskeho-muzea/

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
exkurze-4a.doc 22.5 Kb
tak-to-videly-deti.docx 15.3 Kb

1.B na výstavě v Galvíně

Pohádkové putování nás zavedlo i do galerie Galvína, kde jsme shlédli výstavu keramiky Gustava Fifky – Diptychy a triptychy. Keramické figurky nám připomínaly skřítky a některé exponáty nás pobavily. Výstava se nám líbila a téměř celá třída se shodla na nejlepším exponátu. Jen si nejsem jistá, zda to bylo kvůli řemeslnému zpracování nebo kvůli názvu. smiley

1.B na výstavě v Galvíně1.B na výstavě v Galvíně1.B na výstavě v Galvíně

Branný den s POKOSEM

Místo na čarodějnice se vydali žáci 2. stupně na letiště, kde pro ně byla připravena zajímavá akce.

Branný den s POKOSEMBranný den s POKOSEMBranný den s POKOSEM

Další foto na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/branny-den-s-pokosem/

Zlatovláska putuje do knihovny

Na pohádkovou cestu se vydali žáci 1. B. Tentokrát pomáhali Jiříkovi získat Zlatovlásku. Díky správně splněným úkolům ze čtení a matematiky se jim podařilo zachránit mravence, krkavce i zlatou rybku. Díky své šikovnosti našli perly, prsten i živou a mrtvou vodu. Nejlepším zachráncem se stala Madlenka. Po putování si všichni odpočinuli při ilustrování knihy o Zlatovlásce, kterou chystáme na školní výstavu Po stopách mladých umělců.

Putování za ZlatovláskouPutování za ZlatovláskouPutování za ZlatovláskouPutování za Zlatovláskou

5.A v Agra Březnice

5.A v Agra Březnice5.A v Agra Březnice5.A v Agra Březnice

Více fotek najdete na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/5-a-v-agra-breznice/

Dubnová vybíjená

Dubnová vybíjenáDubnová vybíjenáDubnová vybíjenáDubnová vybíjená

Den Země

Den Země je den věnovaný Zemi, který se každoročně koná 22. dubna. Tento svátek je ovlivněn původními dny Země, které se konaly při oslavách jarní rovnodennosti, 21. března, a oslavovaly příchod jara. V moderním pojetí jde o ekologicky motivovaný svátek, upozorňující lidi na dopady ničení životního prostředí. Historie vyhlášení tohoto dne sahá do roku 1969, kdy především John McConnell začal volat po vzniku mezinárodního dne Země a v rámci těchto snah vytvořil i vlajku Země. První Den Země byl slaven v San Francisku.OSN začala tento svátek slavit o rok později (1971). V roce 1990 se k Americe připojil i zbytek světa a 22. duben se stal Mezinárodním dnem Země.

Žáci 9.A hovořili o problematice naší planety v rámci výuky v hodinách Přírodopisu-Ekologie. Diskutovali o možnostech ochrany životního prostředí a jednotlivých ekosystémů naší planety a o svých možnostech k této ochraně přispívat.

Stroj času v písecké Sladovně - část 2

Expozici Stroj času v písecké Sladovně navštívili i žáci 2., 3. a 5 třídy.

Stroj času v písecké Sladovně - část 2Stroj času v písecké Sladovně - část 2Stroj času v písecké Sladovně - část 2

Další fota na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/exkurze-do-sladovny-2/

Vzkazy 4.A naší planetě

Žáci 4.A dnes v rámci dne Země při češtině psali přání pro planetu Zemi. Přečtěte si, co zajímavého popřáli naší planetě. Stojí to za to.

Vzkazy 4.A naší planetě

 

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
prani-pro-planetu-zemi-od-ctvrtaku.docx 12.2 Kb

4.A putuje do Egypta

Na svém putování po světě se čtvrťáci dostali tentokrát do Afriky, konkrétně do Egypta. Do třídy dorazilo několik stylově vymóděných turistů a mumií. V průběhu dne jsme si povídali o životě v Africe, pokoušeli se psát a číst hieroglyfy, počítat pomocí egyptských čísel, namalovali jsme si vlastní sarkofág a postavili několik pyramid. Pověděli jsme si také zajímavosti o zvířatech, rostlinách a obdivovali jsme bohatý podmořský svět.

4.A putuje do Egypta4.A putuje do Egypta4.A putuje do Egypta4.A putuje do Egypta4.A putuje do Egypta

Další fota z poznávání Egypta na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/4-a-putuje-do-egypta/

Exkurze do Sladovny - část první

Písecká Sladovna je známá zajímavou expozicí ilustrátorů dětských knih. Vedle toho každoročně připravuje zajímavé interaktivní výstavy. V loňském roce jsme navštívili expozici Příběh stromů, a protože se nám zde velmi líbilo, nenechali jsme si ujít ani novou expozici. Ta nese název Stroj času a dovolila dětem nastoupit do stroje času a putovat napříč dějinami lidstva. Žáci navštívili pravěk, dobu Keltů, antický Řím, středověk a renesanci. Abychom čas strávený ve městě u Otavy využili dokonale, navštívili jsme i Prácheňské muzeum a prošli se kolem středověkých hradeb.

Exkurze do Sladovny - část prvníExkurze do Sladovny - část prvníExkurze do Sladovny - část prvníExkurze do Sladovny - část první

Další foto na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/exkurze-do-sladovny-1/

 

Krajské kolo Eurorebusu

Žáci naší školy se také letos zapojili do zeměpisné soutěže Eurorebus. Byli velmi úspěšní a do krajského kola postoupily všechny třídy druhého stupně. Každou třídu zastupovali tři reprezentanti, kteří získali nejvíce bodů v základním kole. Všichni si vedli dobře, nejvíce znalostí prokázali zástupci 9. A, kteří skončili na 8. místě a zástupkyně 6.A, které se umístily na 12. místě.

Také letos se zúčastnili žáci prvního stupně a v krajském kole Eurorebusu Junior celý první stupeň zastupovali 3 soutěžící: Jan Zíka (3. A), Milan Slavětínský (4. A) a Štěpán Roman (5. A). Vedli si opravdu skvěle a v Českých Budějovicích skončili na 3. místě. Kromě bronzových medailí vybojovali i účast v celostátním finále. Hodně štěstí ve finále v Praze.

4.A na dopravním hřišti

Ve čtvrtek 9. dubna se čtvrťáci vydali na jarní část výcviku na dopravním hřišti v Táboře. Čekaly je zkušební jízdy a testy z dopravních předpisů. Všichni odjížděli s drobnými obavami, jestli tuto zkoušku zvládnou. Získané znalosti z dopravní výchovy si na začátek zopakovali s paní lektorkou, následovaly jízdy na dopravním hřišti a na závěr test. Ze zúčastněných 22 žáků si svůj vysněný cyklistický průkaz odneslo domů 16 žáků, což je určitě velký úspěch. Všechny znalosti dopravních předpisů jistě žáci zužitkují i ve svém budoucím životě a ti, kteří v nich mají ještě nějaké nedostatky, se určitě polepší.

4.A na dopravním hřišti4.A na dopravním hřišti4.A na dopravním hřišti4.A na dopravním hřišti4.A na dopravním hřišti

Florbal - 1.stupeň

V úterý 7. dubna 2015 vyrazil tým hráčů ze čtvrté a páté třídy na okresní kolo ve florbalu do sportovní haly v Chotovinách. Cesta do místa turnaje a zpět byla velice příjemná, protože jsme jeli společně s "druhou" školou autobusem. V Chotovinách na naše hráče čekalo dalších osm týmů. Hrálo se ve třech skupinách a z každé skupiny se postupovalo do další skupiny o umístění. Naši hráči odehráli čtyři napínavé zápasy a domů odjížděli značně zmoženi. Ale byli i šťastni, že si pořádně zahráli. A v uších jim určitě zní i věta - "Není důležité vyhrát, ale pořádně si zahrát".

Florbal - 1.stupeňFlorbal - 1.stupeňFlorbal - 1.stupeň

Další foto: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/florbal-v-chotovinach/

 

Bechyňská laťka 2015

Bechyňská laťka 2015Bechyňská laťka 2015Bechyňská laťka 2015Bechyňská laťka 2015

Skokanská foto na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/bechynska-latka-1-stupen/

                             http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/bechynska-latka-2-stupen/

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
bechlatka-2.st.-2015.xlsx 49.4 Kb

Připomenutí Měsíce knihy

Březen se připomíná coby Měsíc knihy a byť je březen už dávno pryč, stojí snad za to zmínit, jakým způsobem si svátek knihy a čtenářů připomněli žáci a žákyně 6. A a 9. A ze Základní školy Františka Křižíka v Bechyni. Zželelo se jim řady knížek, které už dlouhou dobu (často neoprávněně…) nikdo nevyndal z polic knihovny a rozhodli se je použít coby stavební materiál k vybudování monumentálního pomníku všem knížkám. A tak v domovské třídě šesťáků vyrostlo několik objektů vytvořených z encyklopedií, cestopisů, detektivek, dívčích románů, hororů, literatury faktu, sbírek poezie a z mnoha dalších knih, knížek či knížtiček. Snad některé z nich poslouží i ke svému hlavnímu účelu, tj. ke čtení…

Připomenutí Měsíce knihyPřipomenutí Měsíce knihyPřipomenutí Měsíce knihy

Další knižní foto na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/pripomenuti-mesice-knihy/

Volejbal v Táboře

V pondělí dne 30.3.2015 vyrazil náš tým hráček volejbalu ráno v šest hodin vláčkem do Tábora na okresní kolo ve volejbalu. Hrálo se na ZŠ Zborovská. Do Tábora jely dívky se smíšenými pocity. Všechny obavy se ale rozplynuly hned po odbití prvních míčů. Pak už nebylo moc času na pocity a obavy, protože se už jen hrálo, hrálo a hrálo. Dívky nakonec vybojovaly páté místo v turnaji a domů se vracely docela "umordované a obouchané". A proto je chválíme za snahu a reprezentaci naší školy.

 A další soutěžní sport už bude asi atletika, které je připraveno veliké množství. Začíná se hned v úterý v tělocvičně skokem vysokým. Tak si také zajděte zasportovat.

Volejbal v TábořeVolejbal v TábořeVolejbal v Táboře

Matematický klokan

V pátek 20. března se čtvrťáci a páťáci zapojili do soutěže Matematický klokan. Jedná se o 24 úloh, ve kterých si žáci vyzkoušeli své matematické dovednosti a také logické uvažování. V naší kategorii Klokánek se na 1. místě umístil Vítek Chudlařský ze 4. třídy, na 2. místě Jakub Macháček a na 3. místě Monika Novotná, oba z 5. třídy. Všichni účastníci obdrželi účastnický diplom a vítězové si odnesli drobné odměny. Aby matematických soutěží nebylo málo, v pátek 27. března si zájemci ze 4. třídy a žáci z 5. třídy vyzkoušeli také Pythagoriádu.

Matematický klokanMatematický klokan

 

Vida centrum Brno

Vida centrum BrnoVida centrum BrnoVida centrum Brno

Fotografie z Brna na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/vida-centrum-brno/

Vybíjená v březnu

I na konci prvního jarního měsíce se sešli v naší tělocvičně hráči  a hráčky vybíjené ze 4. a 5. třídy. I na tomto turnaji byly jednotlivé boje velice vyrovnané a i tentokráte rozhodovaly až poslední zápasy. Vše ale nakonec dopadlo dobře - jak se říká v pohádkách - a tak všichni mohli spokojeně odcházet domů. A sejdeme se opět na konci měsíce dubna.

Vybíjená v březnuVybíjená v březnuVybíjená v březnu

Ostatní foto na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/vybijena-v-breznu/

Světový den vody - 22.březen

V roce 1993 Valné shormáždění OSN vyhlásilo 22.3. jako Světový den vody. OSN a jeho členské státy uskutečnily a doporučily konkrétní kroky k ochraně vodních zdrojů na planetě Země.
V neděli 22. března se pozornost celé zeměkoule upře na téma vody. Její světový den pořádá již od roku 1993 OSN .
Žáci 5.A se v hodinách Přírodovědy věnovali vodě a jejímu významu pro naši planetu a lidstvo. Na závěr povídání ve skupinách zpracovali toto téma také výtvarně na plakáty,které budou součástí výzdoby k výuce v učebně Přírodopisu i pro ostatní žáky.

Světový den vody - 22.březenSvětový den vody - 22.březenSvětový den vody - 22.březen

Práce děti na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/svetovy-den-vody/

Jihočeský zvonek

V pondělí 9. března se sešlo 12 odvážných zpěvaček z 5.-9. třídy u příležitosti školního kola Jihočeského zvonku. Zazněly lidové i umělé písně dle požadavků jednotlivých kategorií. Ve II. kategorii se probojovala do okresního kola Šárka Šafaříková s písněmi Červená růžičko a To ta Heĺpa, ve IV. kategorii Žofie Ursínyová s písní Růžička a Simona Vacušková a její Most přes minulost. Všem zpěvačkám patří poděkování za snahu a statečnost, které projevily ve školním kole.

Ve středu 18. března jsme se vydaly s postupujícími děvčaty na okresní kolo do Tábora. V krásném táborském divadle zaznělo mnoho písní, zpěvácká konkurence byla obrovská. I přes drobnou nervozitu se všem písně vydařily a děvčata si za své výkony vysloužila tato ocenění: Šárka Šafaříková - stříbrné pásmo, Žofie Ursínyová a Simona Vacušková - obě bronzové pásmo. Děvčata se na chvíli postavila na prkna, co znamenají svět, vyzkoušela si, jak těžké je bezchybně zazpívat před obrovským publikem a za to jim patří obrovské poděkování a pochvala.

Jihočeský zvonekJihočeský zvonekJihočeský zvonek

Fotky ze soutěže najdete na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/jihocesky-zvonek-skolni-kolo/

Rozpočti si to

Rozpočti si toRozpočti si toRozpočti si to

Ostatní foto na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/rozpocti-si-to/

 

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
rozpocti-si-to-clanek.doc 32.8 Kb

Výchovný koncert

Skupina The Players představila žákům různé hudební styly a dokázala navodit vskutku koncertní atmosféru.

Výchovný koncertVýchovný koncertVýchovný koncertVýchovný koncert

Přichází jaro !!!

Společnými silami žáků 8.A třídy nám rozkvetl Ekoškolí strom.

¨Přichází jaro !!! ¨Přichází jaro !!! ¨Přichází jaro !!!

V knihovně a na výstavě květin

Březen - Měsíc knihy si pravidělně připomínáme návštěvou městské knihovny, kde je pro naše žáky připraveno povídání o knihách, spisovatelích i o tom, jak se v knohovně orientovat a chovat. dnes se do knihovny vydali žáci 1.A za nimi budoou následovat další třídy.

Březen - měsíc, kdy začíná jaro jsme si připomněli návštěvou výstavy květin v zahradnictví U Benešů. Nádherně rozvité petrklíče, narcisy a hyacinty nenechaly nikoho na pochybách, že jaru už se blíží.

V knihovně a na výstavě květinV knihovně a na výstavě květinV knihovně a na výstavě květinV knihovně a na výstavě květinV knihovně a na výstavě květin

 

4. třída v Austrálii

V pátek 6. března se čtvrtá třída přenesla při svém putování mezi koaly, psy dingo a další australská stvoření. Zjistili jsme, kdo Austrálii objevil, kdo jí vládne, jaká zajímavá zvířata a rostliny zde žijí. Nejvíce legrace jsme si užili při hře na didgeridoo a pak při klokaních závodech. Skákali jsme do dálky i do výšky a naše klokaní skoky se určitě alespoň trochu podobaly skokům klokaních mláďat. V závěrečném testu jsme mezi sebou našli opravdové odborníky na Austrálii. Kampak se asi vypravíme příště?

4. třída v Austrálii4. třída v Austrálii4. třída v Austrálii4. třída v Austrálii4. třída v Austrálii4. třída v Austrálii4. třída v Austrálii4. třída v Austrálii

Okresní kolo ve vybíjené - 4. třída

Ve čtvrtek 5. března se vydalo smíšené družstvo žáků 4. třídy poměřit síly s dalšími týmy v okresním kole vybíjené. Turnaj probíhal v ZŠ Helsinské v Táboře a v průběhu dopoledne si všichni členové týmu opravdu pořádně zahráli. Čekaly nás čtyři zápasy, polovina z nich pro nás byla vítězná. V následujících utkáních jsme sice bojovali ze všech sil, vítězství ale bohužel stálo na straně soupeřů. I když jsme nevybojovali žádné cenné umístění, pěkně jsme si zahráli, získali nové zkušenosti a příští rok se určitě pokusíme obsadit medailová místa.

Okresní kolo ve vybíjené - 4. třídaOkresní kolo ve vybíjené - 4. třídaOkresní kolo ve vybíjené - 4. třída

Pohádkový den s Václavem Vydrou

13. Pohádkový den s Václavem Vydrou se uskutečnil v Bechyni 5.3. Pohádkový král přijel na zaplněné nádraží super novým vlakem  společně s Janem Žižkou, Františkem Křižíkem a dalšími historickými i pohádkovými postavami. Byl uvítán Petrem Vokem a starostou města.

Pohádková fota na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/pohadkova-bechyne/

 

Školní karneval

 

Školní karnevalŠkolní karnevalŠkolní karneval

Karnevalová fota skoro jako z Ria najdete na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/skolni-karneval/

Posuďte sami. smiley

Okresní kolo ve vybíjené - chlapci 5. třída

Ve čtvrtek 26.2.2015 odjelo družstvo chlapců do Tábora na okresní kolo ve vybíjené. Turnaj probíhal opět na ZŠ a MŠ Tábor Helsinská. Tohoto turnaje se zúčastnilo devatenáct družstev ze škol našeho okresu. Chlapci bojovali ze všech sil a zahráli si  vzhledem k velkému počtu přihlášených "docela dost".  Domů přijeli hráči "uhraní" a snad i spokojení. Další turnaj ve vybíjené bude 5.3.2015 pro žáky a žákyně ze 4. třídy. A uvidíme, jak si zahrají.

Okresní kolo ve vybíjené - chlapci 5. třídaOkresní kolo ve vybíjené - chlapci 5. třídaOkresní kolo ve vybíjené - chlapci 5. třídaOkresní kolo ve vybíjené - chlapci 5. třída

 

Vybíjená ve škole

I na konci měsíce února se uskutečnilo další kolo ve vybíjené pro žáky 4. a 5. třídy.  Zájemců o tuto hru přišlo dost. Rozdělili se do družstev a vrhli se hned do vyrovnaných bojů. Všichni hráči se urputně a ze všech sil snažili vybojovat vítězství pro své družstvo, ale vyhráli zaslouženě ti nejlepší. Pořádně se zapotili a zahráli si ale všichni příchozí. A tak to má být. Sejdeme se opět na konci měsíce března.

Vybíjená ve školeVybíjená ve školeVybíjená ve škole

Další foto na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/vybijena-ve-skole/

Recitační soutěž

Dne 23.2.2015 se na naší škole sešlo třináct mladých recitátorů ,aby"  změřili své sily" ve školním kole recitační soutěže. Nikdo neprohrál.

Všichni své básničky přednášeli krásně a zaslouží si pochvalu .Do okresního kola však mohli postoupit jen dva recitátoři z každé kategorie.

Z první kategorie vybrala porota Katku Veseckou a Drahušku Brušákovou, z druhé kategorie pak Ondru Herzu a Terku Chytilovou.

Okresní kolo proběhne již první březnový týden a my všichni přejeme našim recitátorům hodně štěstí a úspěchů.

Recitační soutěž

Foto na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/recitacni-soutez-skolni-kolo/

ZEMĚPISNÁ OLYMPIÁDA – POSTUP NA KRAJ

Koncem ledna proběhlo na naší škole školní kolo zeměpisné olympiády. Ve školním kole zvítězili v kategorii A Hana Marková (6.A), v kategorii B Filip Řezáč (7.A) a v kategorii C se o 1.místo podělily Anna Blažková (8.A) a Michaela Marková (9.A). V úterý 17.února se konalo okresní kolo zeměpisné olympiády v Táboře. Ráno jsme se před půl sedmou sešli na vlakovém nádraží a vydali se poměřit své znalosti se svými vrstevníky. Naše výprava dopadla opravdu dobře. Nejvíce se dařilo Hance Markové, která vybojovala výborné 2.místo a postupuje do krajského kola. Nepopulární bramborová medaile zbyla na Aničku Blažkovou, jen o bodík, ale také krásné umístění. Shodně na 9.místě skončili Míša Marková a Filip Řezáč. Všem zúčastněným děkujeme a přejeme mnoho úspěchů v dalších soutěžích. Hance budeme držet palce v krajském kole.

ZEMĚPISNÁ OLYMPIÁDA – POSTUP NA KRAJ

Stříbrný hlásek

Ve středu 18. února se ve 4. a 5. třídě uskutečnila soutěž nazvaná Stříbrný hlásek. Byla to recitační soutěž, ve které svůj recitátorský um předvedli žáci, kteří ve třídním kole projevili talent, píli a snahu a jejich báseň zazněla pro všechna posluchačská ouška jako hezky vydařená. V mezitřídním kole již šlo o postup do školního kola. Rozhodnout tuto disciplínu je velmi těžké, každý recitátor má svůj osobitý styl a způsob podání básně, ale po nelehkém rozhodování postoupili do školního kola za 4. třídu Lucie Lišková, Tereza Chytilová a Matěj Kabát, za 5. třídu Ondřej Herza, David Jiroušek a Radek Duda. Budeme jim držet pěsti nejen ve školním kole, které se uskuteční v pondělí 23. února, ale také v dalších kolech recitační soutěže. Všem zúčastněným patří poděkování za snahu a odvahu, které projevili při svém přednesu.

Foto na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/recitacni-soutez-4-a-5-tridy/

Školní kolo olympiády v anglickém jazyce

Školní kolo soutěže v anglickém jazyce se konalo ve dvou kategoriích, které spojovaly vždy dva ročníky (šestý a sedmý, osmý a devátý). Ačkoliv by se zdálo, že žáci o rok starší budou mít oproti těm o rok mladším výhodu, tak po prvním písemném kole bylo jasné, že v nižších ročnících roste velká konkurence. Do ústního kola se ale mohli probojovat jen ti nejzdatnější angličtináři, takže nakonec stupně vítězů obsadili žáci z vyšších ročníků, tedy z toho sedmého a devátého.
Vítěz každé kategorie naši školu bude reprezentovat na kole okresním, tudíž tímto ještě jednou gratulujeme a přejeme mnoho zdaru v následujícím kole.

Kategorie I. A
1. Filip Řezáč
2. Daniel Zeman                            
3. Yen Vu Thu

Kategorie II. A
1. Simona Vacušková
2. Jan Ruman
3. Filip Průša

Školní kolo olympiády v anglickém jazyceŠkolní kolo olympiády v anglickém jazyce

Na okresním kole se Filip Řezáč v kategorii I. A umístil na 4. místě.
Simona Vacušková v kategorii II. A obsadila 5. místo.
Gratulujeme!

Skřítkovské učení v 1.B

Věříte na skřítky? My v 1.B ano. Tento týden si na ně hrajeme a povídáme si o nich. Skřítkové nás zkouší ze psaní, ze čtení. Naučili jsme se básničku o skřítcích a jedničkách. Při tělocviku jsem jim pomáhali hledat ztracené knoflíky a měli letecký balónkový den. Zítra nás čeká matematika, modelování a pohádka. Za domácí úkol máme najít skřítka doma a zjistit, co nám provádí.

Skřítkovské učení v 1.BSkřítkovské učení v 1.BSkřítkovské učení v 1.B

Skřítky najdete i na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/skritkovske-uceni/

Vybíjená - okresní kolo - Tábor

Dne 3.2.2015 odjelo družstvo dívek z 5. a 4. třídy vláčkem do Tábora na okresní kolo ve vybíjené. Turnaj probíhal na ZŠ a MŠ Tábor Helsinská. Vzhledem k nemocnosti hráček v ostatních školách přijelo na turnaj pouze devět družstev ze škol našeho okresu. Dívky si ale zahrály vzhledem k malému počtu přihlášených "docela dost".  Domů přijely hráčky "uhrané" a snad i spokojené. A uvidíme, jak si zahrají chlapci.

Vybíjená - okresní kolo - TáborVybíjená - okresní kolo - TáborVybíjená - okresní kolo - Tábor

Další foto na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/vybijena-divky-tabor/

Prázdninové koulařské závody

Pololetní prázdniny 30.ledna nabídly několik možností sportovního vyžití. Kromě florbalového turnaje na Nové škole bylo možné zúčastnit se koulařských závodů v hale ZŠ Františka Křižíka. Tuto nabídku využilo deset aktivních sportovců a téměř stejný počet diváků naplnil "tribuny". Škoda, že někteří diváci nepřestoupili mezi závodníky. Určitě na to mají...
Závodilo se v několika kategoriích a s různými hmotnostmi koulí. S koulí 2kg si nejlépe poradila mladší žákyně Terka Šlechtová, která vrhla 7,77 m. Se stejnou koulí v kategorii přípravek jí šlapal na paty Milan Slavětínský (výkon 7,44m). S trojkou vrhali mladší žáci a starší žákyně: nejlepší byl Matěj Bína (8,25m), nervydrásající souboj předvedli Honza Podlipný a Anička Blažková, které dělil jeden jediný centimetr (5,85 : 5,84)! Nejvíce závodníků se střídalo o kouli 4kg: vyrovnaný souboj svedly ženy Martina Drdová (9,57m) a Denisa Šlechtová, která vrhla o pouhých pět centimetrů více (9,62m). Nejkvalitnější výkon byl k vidění v kategorii starších žáků, kde David Tupý dosáhl výkonu 13,84m, což je výkon na úrovni nejlepších žáků v ČR. Ná 2.místě pak skončil Adam Chytil s výkonem 6,73m. Mezi muži, kteří vrhají koulí 7,26kg, nastoupil Honza Kabíček a výkonem 9,79m si vyrovnal osobn
í rekord.
Pro každého účastníka byla připravena drobná cena a diplom. Závody se vydařily a příští pololetky si je určitě zopakujeme.

Prázdninové koulařské závodyPrázdninové koulařské závodyPrázdninové koulařské závody

Polokoule i na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/prazdninove-koularske-zavody/

Noční hra ve škole

Noční hra ve školeNoční hra ve školeNoční hra ve škole

Další foto na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/nocni-hra/

Školní kolo Olympiády v českém jazyce

Ve čtvrtek 22.ledna v odpoledních hodinách proběhlo školní kolo Olympiády v českém jazyce. K soupeření se záludnostmi naší mateřštiny se dostavilo celkem dvanáct chlapců a dívek z 8. a 9. třídy. Ti si více či méně zdárně poradili s úkoly jako je úprava nevhodných formulací (odstranit formulace, které lze pochopit několika způsoby), zamysleli se nad tím, jak pouhá předpona mění význam slova, zopakovali si správné skloňování zájmen a také si museli uvědomit rozdíly ve významu tak podobných slov jako je typ a tip. Každý zabojoval na hranici svých možností, ale zvítězit mohl jen ten opravdu nej lepší. Po letech kralování Majdy Blažkové a Markéty Mušálkové vyhrála opět dívka, letošní vítězkou se stala Míša Marková, která bude naši školu 5. února reprezentovat na okresním kole v Táboře. Tam ji doprovodí druhá v pořadí Simona Vacušková. V minulých ročnících se výše jmenovaným podařilo obsadit skvělá 4. místa. Snad se na ně podaří navázat i letošním reprezentantkám…A jaké bylo kompletní pořadí letošní Olympiády? Následující:

 

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
olympiada-z-cj.docx 12.2 Kb

Vybika i v roce 2015

Ve středu se sešli všichni zdraví vyznavači vybíjené ze čtvrté a páté třídy opět v tělocvičně na další kolo celoročního turnaje ve vybíjené.

I v tomto kalendářním roce 2015 to vypadá, že bude o tento sport zájem. Hráčů se sešlo nepočítaně - nikdo to nechtěl přesně počítat - a tak se jen hrálo, hrálo, hrálo a hrálo. A všichni si zahráli a nikomu se nic nestalo. A tak to má asi být.  A pro informaci - naše sportovce ze čtvrtých a pátých tříd čekají okresní přebory v tomto sportu a tak si určitě pojedeme také zahrát.

Vybika i v roce 2015Vybika i v roce 2015Vybika i v roce 2015

Foto na:http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/vybijena-v-lednu/

6.A a 8.A v COP

V rámci projektu Rozvoj technického vzdělávání v Jihočeském kraji vyrazili v pondělí 26. ledna žáci a žákyně 6.A a 8.A do dílen a učeben Centra odborné přípravy v Sezimově Ústí. Zde na ně čekala jednak část praktická, kdy kluci vyráběli v dílnách z plechu stojánek na tužky v podobě slona a také plechovou krabičku, dívky pak vytvářely různé náušnice a náramky. Teoretická část se  skládala z velmi interaktivního povídání o energetice, při kterém všichni mohli velmi názorně pozorovat výrobu elektřiny v elektrárně větrné či fotovoltaické, obdivovali autíčko jezdící na "vodu". Také naně  čekal film z produkce studentů COP, ve kterém s hrdiny prožívali výrobu svěráku od prvotního nápadu přes maketu z 3D tiskárny až po finální výrobek.
Exkurze se všem líbila a každého něčím zaujala.

6.A a 8.A v COP6.A a 8.A v COP6.A a 8.A v COP

Další foto na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/6-a-a-8-a-v-cop/

Fotíme se s Večerníčkem

S maskotem zápisu do 1. třídy se vyfotily děti, které k nám přišly na zápis. Na fotografie se můžete podívat zde: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/fotime-s-vecernickem/

Fotíme se s VečerníčkemFotíme se s VečerníčkemFotíme se s Večerníčkem

Zápis do 1. třídy

K zápisu do 1. třídy se dotavilo 36 předškoláků se svými rodiči. Na jednotlivých stanovištích si děti vyzkoušely počítání, barvy, geometrické tvary. Poznávaly zvířátka, zkoušely napodobovat tvary a  bludiště v tělocvičně je dovedlo k pařezové chaloupce.

Zápis do 1. třídyZápis do 1. třídyZápis do 1. třídy

Další foto na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/zapis-do-1-tridy/

 

Putování 4.A do Číny

V pátek 23. ledna se 4.A přenesla do tisíce kilometrů vzdálené Číny. V rámci našeho putování po cizích zemích jsme se seznámili s místní kulturou, pokusili jsme se zapsat svá jména v čínských znacích, počítali jsme pomocí čínských číslic. Zjistili jsme, jaké vynálezy pocházejí z Číny, jakými penězi se zde platí. Při tělocviku jsme si postavili vlastní Velkou čínskou zeď, kterou jsme složili z věcí, které jsme si přinesli z domova a mají na sobě opravdu napsáno "Made in China". Naše zeď měřila 23,5 m a krásně nám posloužila pro závodění a hraní. Pokusili jsme se ji také jako špioni podlézt a dostat se tak do čínského území. Putování bylo prima a už se těšíme do Austrálie za klokany.

Putování 4.A do ČínyPutování 4.A do ČínyPutování 4.A do ČínyPutování 4.A do Číny

Sněhulákománie v 1.B

Tak trochu jsme tajně doufali, že počasí nám nadělí sníh a my budeme moci naši Sněhulákománii začít na sněhu. Bohužel to se nepovedlo. Přesto nám sněhuláci dělali společnost po celé vyučování. Počítali a četli jsem s nimi. Skládali jsme puzzle a vyrobili si stojánek na tužky. Zítra nás ještě čeká pohádka O sněhulákovi, který měl křídla. Také se naučíme novou písničku a o pracovní činnosti vymodelujeme sněhuláky na lyžích. Třeba se sníh obměkčí a napadne. Na konci poslední hodiny nás přepadlo sněhuláčí strašidlo, ale ubránili jsem se.

Sněhulákománie v 1.BSněhulákománie v 1.BSněhulákománie v 1.B

Další sněhulákové fotografie na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/snehulakomanie-v-1-b/

Den otevřených dveří pro MŠ

Seznámit se s prostředím naší školy přišly děti z mateřské školky. Mohly si zaskotačit v tělocvičně, poskládaly čepici pro večerníčka, zahrály si pexeso na interaktivní tabuli a vybarvily obrázek. Všichni odcházeli nadšení a už se těší na zápis.

Den otevřených dveří pro MŠDen otevřených dveří pro MŠDen otevřených dveří pro MŠDen otevřených dveří pro MŠ

Ostatní foto na:http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/den-otevrenych-dveri-pro-ms/

 

Lyžařský výcvik Den sedmý

Ráno po probuzení a po snídani jsme se sešli před chalupou a sestoupili ke spodní stanici lanovky. Všichni si uvědomovali, že je to poslední den na lyžích. Podmínky byly docela ideální, lyžařů nebylo zatím moc a tak nic nebránilo tomu, abychom využili při jízdě na svahu vše, co jsme se zde za týden naučili. Každý si užíval jízdy, jak jen se dalo. Dostalo se i na skoky na lyžích. Pak jsme si "odskočili" na chatu na oběd - byly pravé šumavské halušky - a odpoledne se pokračovalo v "jízdě". Zbyl i čas na bufet na svahu a pak už jen sjezd na chatu a je to. Nyní se začne balit a uklízet a zítra se jede domu. A to je vše. Tak zase někdy na LVVZ.

Lyžařský výcvik Den šestý

Dnešní den byl velice náročný. Při včerejším večerním lyžování napadlo dostatek sněhu a proto jsme se vypravili na sjezdovku hned po snídani, abychom si to pořádně užili. Cílem dopoledního lyžování bylo pořádně se rozlyžovat a připravit se na odpolední závody. Sluníčko svítilo a tak jsme si užívali ideální lyžařské podmínky. Po vydatném obědě jsme vyrazili na svah a postupně projeli trať závodu ve slalomu a ve sjezdu. Po závodech nám mnoho času do konce provozu lanovky již nezbývalo, tak jsme stihli jen pár "kopečků" na závěr pro radost.

Večer při vyhodnocování jsme si zahráli ještě nějaké hry a soutěže a pak už hurá na pokoje do postýlek. A zítra je již pátek. 

Lyžařský výcvik Den šestýLyžařský výcvik Den šestýLyžařský výcvik Den šestý

Další foto na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/lyzarsky-vycvik-den-sesty/

Lyžařský výcvik - Den pátý

Kdo se v tom dnes vyzná - a co nás asi ještě překvapí?

Probouzíme se do deštivého rána a dozvídáme se informaci o tom, že dnes bude vypnutý elektrický proud. Co to asi znamená ? /To byl ten krásný den, kdy nám byl odpojen elektrický proud./

Naštěstí je dnes odpočinkový den a tak nás počasí ani elektřina snad tolik nezaskočí. A tak se po snídani vracíme na pokoje a děti mají klid na lůžkách - někteří to potřebují. Ne všichni toho ovšem plně využívají a tvoří se různé skupinky, bavící se dle svých představ. Z chodby se dokonce ozývá kytara a líbezný zpěv. Na oběd byl pravý šumavský studený balíček. Proto jsme vyrazili na krátkou procházku do nedaleké vyhlášené cukrárny doplnit cukry a rozmazlit naše bříška. Byl to zážitek s chutí. A začalo sněžit - pravé sněháňky. Vracíme se na chatu a už se těšíme na lyžování - dnes nás čeká ještě "večerní" .

Lyžařský výcvik - Den pátýLyžařský výcvik - Den pátýLyžařský výcvik - Den pátýLyžařský výcvik - Den pátý

Lyžařský výcvik - Den čtvrtý

A dnes nás po probuzení vítalo sluníčko a obloha bez mráčků. Bylo to velice pěkné, ale síla sluníčka na sněhu provedla své. Sníh polevoval a postupně odtával. Tam, kde bylo dřív bílo, se pomalu začala objevovat tmavá místa. Ale lyžování to bylo hezké. Přimrzlý sníh pomalu polevoval a lyžovalo se velice příjemně. I lyžařů přibývalo a přibývalo. Ani jsme nechtěli odejít na chatu -  a to na oběd byla pravá šumavská sekaná s bramborovou kaší. No, uvidíme, co na nás přichystá počasí a sníh dále.

 Lyžařský výcvik - Den čtvrtý Lyžařský výcvik - Den čtvrtý Lyžařský výcvik - Den čtvrtý

Další lyžařská fotodokumentace na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/lyzarsky-vycvik-den-ctvrty/

Lyžařský výcvik - Den třetí

A pořád se sype. Ráno jsme se probudili a čekala na nás venku nová sněhová nadílka. V kombinaci se sluníčkem je to ideální počasí pro lyžařský výcvik. A proto jsme ani chvilku neváhali a ihned po snídani jsme vyrazili na svah, kde bylo velice málo lyžařů. Proto jsme lyžovali, jak se dalo a kde se dalo. I cesta ze sjezdovky na chatu na oběd se uskutečnila tentokrát na lyžích a dojeli jsme skoro až k chalupě, kde na nás na oběd čekala pravá šumavská čočka.

Lyžařský výcvik - Den třetíLyžařský výcvik - Den třetíLyžařský výcvik - Den třetí

Další foto najdete na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/lyzarsky-vycvik-den-treti/

Lyžařský výcvik - Den druhý

To bylo ale probuzení. Všude bílo. A tak rychle na snídani a hurá na svah. Pro rozlyžování jsme si vybrali kopeček mírnější a také pro nás přístupnější. Pro některé lyžaře to byl letošní první kontakt se sněhem. Ale stálo to za to. A pak už se lyžovalo a lyžovalo. Ani na oběd se nám nechtělo. I sluníčko vylezlo. K obědu byly pravé šumavské špagety.

Lyžařský výcvik - Den druhýLyžařský výcvik - Den druhýLyžařský výcvik - Den druhýLyžařský výcvik - Den druhý

Další foto na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/lyzarsky-vycvik-den-druhy/

Šumava - lyžařský výcvik - Den první

Před informacemi z lyžařského kurzu je třeba poděkovat všem rodičům za pomoc při nakládání batožin a lyží do autobusu. Děkujeme.

A jak že to probíhalo první den ? Po příjezdu na chatu jsme společně vynosili vše z autobusu, ubytovali jsme se, najedli se - k obědu bylo šumavské rizoto - a po malé přestávce jsme se sešli před chatou a vyrazili na prohlídku sjezdovek. Pohled to nebyl radostný. Koukli jsme na sjezdovky dole i nahoře a okružní cestou jsme se navrátili zpět na chatu. Po večeři - byl šumavský gulášek - jsme vybalili lyže a šli jsme se trošku bavit. Muzika hrála, program byl pestrý, sladkosti se rozdávaly a děti si to snad užívaly. Pak už bylo třeba popřát jen dobrou noc a rychle do říše snů. I když !!! To se ještě uvidí. A to je dnes vše.

Šumava - lyžařský výcvik - Den prvníŠumava - lyžařský výcvik - Den prvníŠumava - lyžařský výcvik - Den prvníŠumava - lyžařský výcvik - Den první

První sáňkování na posledních zbytcích prvního sněhu

Po prázdninách jsme se vrátili do školy sice odpočinutí, ale sníh venku nás lákal víc než učení. Proto jsme přesvědčili paní učitelku a v úterý 6. ledna odpoledne se vypravili sáňkovat. S sebou jsme si přinesli dostatečné množství pojízdných strojů, které jsme chtěli vyzkoušet na kopci. Bohužel nám počasí posledních dnů moc nepřálo, spousta sněhu roztálo, a proto jsme se mockrát nesklouzli. Zkoušeli jsme alespoň uplácat pár sněhuláků, což se nám dařilo trochu lépe. Maminky, nezlobte se na nás, že jsme se vrátili trošku špinaví, příště si počkáme, až bude sněhu opravdu dost.

První sáňkování na posledních zbytcích prvního sněhuPrvní sáňkování na posledních zbytcích prvního sněhu

Vánoční přání

Vánoce jsou svátky klidu, štěstí, pohody a splněných přání.

Přejeme proto i Vám, abyste v tomto oříšku po jeho rozlousknutí našli to, čeho se Vám právě nedostává.

Vánoce přinášejí radost a otevírají srdce..  

Ať Vám letošní Vánoce přinesou hodně radosti a lásky.

A tato vánoční radost ať Vás neopustí po celý nový rok.

To Vám přeje

kolektiv zaměstnanců Základní školy Františka Křižíka Bechyně

Vánoční přání

Vánoční festival siláků

Uprostřed vánočních prázdnin se jako již tradičně sešli vyznavači těžkých činek, aby poměřili své síly v disciplíně benčpres neboli v tlaku na lavičce. Letošního ročníku se zúčastnila rekordní dvacítka siláků od začínajících kluků přes pokročilejší návštěvníky posiloven až po zkušené harcovníky. Rekordní byla i účast čtyř dívek a žen. Konečné pořadí může být určeno několika způsoby: jednak podle maximálního výkonu bez ohledu na tělesnou hmotnost závodníka a také po přepočtu podle tzv. Wilksova koeficientu, který zohledňuje právě rozd& iacute;ly ve váze. Je tedy jasné, že obě pořadí se od sebe mohou lišit. Zde je na místě omluva za přehmat ve výpočtu jednoho závodníka: náš jinak bezchybný počítač mu omylem přidělil koeficient pro ženy, což způsobilo zisk o téměř 30 bodů více.... Mnohokrát se omlouváme..... V příložených výsledcích je vše již zkontrolováno a OK.

Všem účastníkům děkujeme za předvedené výkony a věříme, že v roce 2015 dorazí opět. Zváni jsou i ti, kterým to letos nevyšlo nebo se snad obávali vzájemné konfrontace.....

Co závěrem přejí siláci? Pohodový vstup do blížícího se roku 2015 a v něm hodně sil a zdraví nejen na zvedání maximálních vah na čince!

Výsledková listina zde:

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
Vánoční cena v benčpresu.docx 14.2 Kb

Zpívání před školou

Poslední letošní školní den byl zahájen jako již tradičně vánočními koledami. Muzikálně ladění zaměstnanci školy pilně secvičovali své vystoupení a do poslední chvíle ladili své hlasy, aby pak mohli jedno sychravé prosincové ráno proměnit v kouzelný čas vánoční. Náhodní i nenáhodní kolemjdoucí se nechávali strhnout atmosférou a se sborem si radostné notovali.

Vánočního ducha se tedy podařilo probudit, a tak bychom všem chtěli popřát poklidné svátky a úspěšné vkročení do nadcházejícího roku!

Zpívání před školouZpívání před školouZpívání před školou

Vánoční jarmark

Dnes odpledne se naše škola zaplnila rodiči, sourozenci, babičkami i známými, kteří se přišli podívat na náš vánoční jarmark. Každý tu našel spoustu dárků a dekorací na Vánoce. Výtěžek celé akce 28500 Kč bude použit na nákup sportovních potřeb pro děti. Děkujeme všem za úžasnou podporu a přejeme krásné vánoční svátky.

Vánoční jarmarkVánoční jarmarkVánoční jarmark

Foto najdete v galerii: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/vanocni-jarmark/

Přípravy jarmarku vrcholí

Celý prosinec žije naše škola přípravami na vánoční jarmark. Ve všech třídách se pilně vyrábělo. Dnes přípravy vyvrcholily stavěním stánků.

Přípravy jarmarku vrcholíPřípravy jarmarku vrcholíPřípravy jarmarku vrcholí

Další foto na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/pripravujeme-jarmark/

Školky navštívily jarmark

Dopoledne si přišly jarmark prohlédnout děti z mateřských škol. Za doprovodu deváťáků navštívily jednotlivé stánky, vybarvily si omalovánky, zahrály vánoční hru na interaktivní tabuli a zkusily fotbálek ve školní družině.

Školky navštívily jarmarkŠkolky navštívily jarmarkŠkolky navštívily jarmark

foto na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/skolky-na-jarmarku/

 

 

Vánoční soutěžení v Týně nad Vltavou

I stalo se v ten vánoční čas, že naplnily se dnové a sportovci ze 4. a 5. třídy se vydali na dlouhou cestu do Týna nad Vltavou na Vánoční soutěžení. Cesta probíhala v míru a pokoji, protože jsme jeli autobusem, a i celý den, kdy se sportovalo, se uskutečnil v duchu vánoční pohody, klidu a míru - a to jak v duších, tak i v tělocvičně. Byl to den opravdu pro sport jako stvořený. A proto si to všichni sportovci opravdu užili. Možná to už byl takový malý dárek pro sportovce naší školy. Tak snad zase příští Vánoce.

Vánoční soutěžení v Týně nad VltavouVánoční soutěžení v Týně nad VltavouVánoční soutěžení v Týně nad Vltavou

Sportovní foto na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/vanocni-sportovani-v-tyne/

Na cestě kolem světa


V úterý 9. prosince se čtvrťáci opět vydali na cestu do světa, objevovali další nová území. Protože venku nám počasí příliš zimního potěšení nedopřává, vypravili jsme se za sněhem a ledem sami - na Sibiř a k severnímu pólu. Všichni třídní eskymáci se seznámili s tím, jak to vypadá v tundře, koho by tam mohli potkat, povídali jsme si o Rusku a jeho vesmírných průzkumech, spočítali váhu ledových ker, zahráli jsme si s našimi nejmilejšími medvědy několik her a pěkně jsme se v eskymáckém oblečení zahřáli.

Na cestě kolem světaNa cestě kolem světa

Cestovatelská fota na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/cesta-kolem-sveta/

Vánoční tvoření

Z vánočního tvoření si děti odnesly domů dárečky a vánoční dekorace. S jejich výrobou jim pomohly paní družinářky.

Vánoční tvořeníVánoční tvořeníVánoční tvořeníVánoční tvoření

 

Vánoční atletický pětiboj

Po páteční Vánoční laťce se v hale naší škole sešli opět milovníci atletiky, pro které byla připravena pořádná porce závodění, menu tvořilo pět chodů, na programu byl totiž Vánoční atletický pětiboj! A co se v něm servírovalo? Běžel se sprint na cca 50 metrů, házelo se raketkou a medicinbalem, skákalo se do dálky z místa a jako dezert se podával překážkový závod.

Na start se postavilo celkem 43 atletů od 1. třídy až po deváťáky. Soutěž proběhla ve dvou blocích, nejprve soutěžily děti z pohybovek, po nich nastoupili do tělocvičny členové kroužku atletiky.

Vítězství v jedné jednotlivé disciplíně nic neznamenalo, důležitá byla vyrovnanost výkonů ve všech závodech. A jak to nakonec dopadlo? Výsledky si můžete prohlédnout na sportovní nástěnce. Tam najdete kompletní výsledky všech částí víceboje, zde je najdete v příloze.

Vánoční atletický pětibojVánoční atletický pětibojVánoční atletický pětiboj

Sportovní foto na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/atleticky-petiboj/

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
pětiboj.xlsx 19.8 Kb

Vánoční laťka 2014

Již od roku 2008 patří neodmyslitelně k závěru roku Vánoční laťka, v níž mají skokani různých věkových i výkonnostních úrovní poslední šanci vylepšit si výkon v daném roce. Letos tuto možnost využily čtyři desítky skokanů a skokanek a byly k vidění kvalitní výkony, padla řada osobních rekordů, dokonce byl v ohrožení i absolutní  rekord Vánoční laťky Marka Olejarčíka 185 cm  z roku 2009. I když rekord nepadl, závody se vydařily a za rok se určitě opět shledáme při dalším ročníku Vánoční laťky 2015.

Vánoční laťka 2014Vánoční laťka 2014Vánoční laťka 2014

Záběry z akce na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/vanocni-latka/

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
Výsledky543318696.docx 16.8 Kb

Divadlo divů

Malý předvánoční dárek dostaly děti ze všech oddělení školní družiny. Shlédly varietní představení Divadlo divů.

Divadlo divůDivadlo divůDivadlo divůDivadlo divů

Exkurze do Technického muzea v Praze

Dne 9. 12. se třídy 8.A a 6.A vydaly do Prahy do zrenovovaného Technického muzea. Jako doprovod s námi byli paní učitelka Hájíčková a pan ředitel Kožíšek. Bylo to velmi zajímavé a zároveň poučné. Dostali jsme úkoly a plánky, které jsme museli doplnit. Všichni bedlivě hledali, doplňovali a také si to moc užili. Jsme rádi, že jsme se mohli něco nového naučit.

Kája Skaláková 8. A

Exkurze do Technického muzea v PrazeExkurze do Technického muzea v PrazeExkurze do Technického muzea v PrazeExkurze do Technického muzea v Praze

Čerti ve škole

Dnešní vyučování začalo poněkud netradičně. Na chodbě bylo slyšet řinčení řetězů, dupot čertů a bouchání na dveře. Do tříd přišel Mikuláš s hordou strašidelných čertů doprovázených hodnými anděly. Zlobílkové slíbili, že se polepší a ti hodní dostali bonbóny. Básničce se ale nevyhnul nikdo. Čerti dokonce navštívili i hodiny tělocviku.

Čerti ve školeČerti ve školeČerti ve škole

Získané fotografie najdete na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/certi/

Mikulášská laťka v Táboře: obrovský úspěch!!!!

Již posedmnácté se na Gymnáziu Pierra de Coubertina v Táboře konal závod ve skoku do výšky Mikulášská laťka a naši skokani jsou jejími tradičními účastníky. Vžďyť chyběli jen na prvních třech ročnících! A o tom, že se nejezdí jen zúčastňovat, svědčí řada vítězství a medailových umístění v předchozích letech.
Letos se našim skokanům obzvláště zadařilo, především reprezentantům ze 7.A: v kategorii chlapců obsadili první tři místa a na stupně vítězů tak nepustili nikoho jiného! Zvítězil Patrik Bartík (140cm), na 2.místě byl Dan Zeman (140cm), třetí pak skončil  Adam Chytil (135cm). Podobně se dařilo i jejich spolužačkám: Veronika Schmidtová vyhrála (140cm), Eliška Škopková ji doprovodila na stupínky vítězů, když se 135cm obsadila 2.místo. Skvělé je i 6.místo a 130 cm Míši Flekalové.
V mladších kategoriích závodili i sportovci ze 6.A. Nejvíce se vedlo Matějovi Bínovi, který obsadil v nabité konkurenci 7.místo za výkon 130 cm. Anička Lašáková zdolala 115 cm a umístila se na 21.místě a Monika Turečková skončila se 110 cm na 25.místě.
Mezi staršími skokany se nejvíce vedlo Petrovi Švejdovi z 9.A, který se doslova prodral na stupně vítězů: od 150 skákal vše na 3.pokus a třetí zdařený pokus na 160 cm ho  vynesl na bronzový stupínek!!! Kvalitní výkony podali i Kuba Ryba z 9.A a Radim Zeman z 8.A, kteří skočili 145 a obsadili 17. a 14.místo. V kategorii starších dívek reprezentovaly Klára Houdková a Anna Hronová z 8.A. Včera skočily 120 cm a to jim v silné konkurenci stačilo jen na 24. a 27.místo.
Úspěch bechyňských barev pak v kategorii středoškoláků podtrhl svým vítězstvím Honza Kabíček, který zdolal 180 cm.
Doufejme, že se nám v roce 2015 podaří podobný úspěch zopakovat. Své skokanské umění si můžete přijít všichni vyzkoušet v pátek 12.prosince, kdy se od 14 hodin v hale naší školy koná další ročník Vánoční laťky!

Mikulášská laťka v Táboře: obrovský úspěch!!!!Mikulášská laťka v Táboře: obrovský úspěch!!!!Mikulášská laťka v Táboře: obrovský úspěch!!!!

foto na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/mikulasska-latka/

Dračí učení

S draky může být i legrace. O tom se přesvědčili žáci 1.B, když jim do vyučování vtrhli papíroví i pohádkoví draci. Sedmihlavá saň řádila v matematice a dračí holčička Dráčulka nás provedla čtením. Kdo dobře spočítal dračí příklady, dostal dračí jedničku. V tělocviku nás draci ohrožovali při válení sudů a při honičce. A abychom se nebáli, vyrobil si každý svého papírového dračího kamaráda.

Dračí učeníDračí učení

 

 

Výuka v COP

V pondělí 1. 12. se žáci 6. A a 7. A zapotili v dílnách COP v Sezimově Ústí. Byli rozděleni do čtyř skupin a tak postupně procházeli několik pracovišť: energetika, robotika, dílny. Na pracovišti energetika se chlapci seznámili s využitím energie vody, větru, Slunce a jaderné energie k výrobě elektrické energie. Na pracovišti robotika děvčata soutěžila s nám už známými roboty. Ovšem dílny nás bavily nejvíce. Děvčata si vlastnoručně vyrobila šperky a stojánek na svíčku, kluci zase stojánek na tužky a káču. Výrobky si vzali domů, aby se s nimi pochlubili svým rodičům.

Výuka v COPVýuka v COPVýuka v COP

Další foto na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/vyuka-v-cop/

Literární pekárna v 6.A

V pátek 28. listopadu se žáci a žákyně 6.A změnili ze čtenářů na pekaře. Do své chystané jarmarkové hospůdky připravovali vynikající perníčky. Všechny čtyři trouby jely na plný výkon a výsledkem byla obrovská krabice voňavého cukroví. Zároveň se svými namalovanými a později také perníkovými kníry připojili ke kampani Movember, která upozorňuje nebezpečí rakoviny prostaty. Z fotografií je patrné, že v budoucnu budou klukům kníry opravdu slušet.
Perníčky ještě čeká nazdobení a pak už jenom vaše mlsné pusinky na našem Jarmarku 18. prosince!!!

Literární pekárna v 6.ALiterární pekárna v 6.ALiterární pekárna v 6.A

Další opravdu vypečené fotografie s překvapením na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/kniraci-v-6-a/

Podzim ve znamení turnajů v míčových hrách

Říjen a listopad jsou měsíci, kdy se odehrává řada akcí v míčových hrách, kterých se naše týmy pravidelně zúčastňují.

Podrobné informace najdete v příloze.

Podzim ve znamení turnajů v míčových hráchPodzim ve znamení turnajů v míčových hráchPodzim ve znamení turnajů v míčových hráchPodzim ve znamení turnajů v míčových hrách

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
Podzim ve znamení turnajů v míčových hrách.docx 15.2 Kb

Vánoční výzdoba školy

Na blížící advent se připravila i naše škola. Učitelé již tradičně vyzdobili průčelí školy ozdobnou girlandou a zvonem.

Vánoční výzdoba školyVánoční výzdoba školyVánoční výzdoba školy

To nejlepší z IQ Landie

V úterý 25. 11. jsme se zúčastnili exkurze do Liberce. V IQ Landii byly expozice s různými zajímavými tématy. Jedno z témat bylo Živly. Zde se mi nejvíce líbila simulace zemětřesení. V televizi umístěné na zdi jsme mohli vidět záběry toho, co tato pohroma může způsobit. V další expozici Člověk jsme mohli vyzkoušet souboj myšlenek. Zde posunujete kuličku pomocí svých myšlenek a snažíte se porazit soupeře. Soutěž končí, když se kulička dokutálí k jednomu ze soupeřů. A ještě v expozici Geo se mi moc líbil kladkostroj, díky kterému bylo snadné zvednout i velký náklad.

Adam Chytil 7.A

To nejlepší z IQ LandieTo nejlepší z IQ LandieTo nejlepší z IQ Landie

Na divadlo do Tábora

Dne 21.11. v pátek  se třída   8.A s 9.A  zúčastnila výletu do táborského divadla na představení hradeckých herců, které je poctou světu kouzel, filmu a imaginace-Poslední trik Georgese Méliése. Byl předurčen zdědit po otci obchod s obuví, ale místo toho si odmala rád kreslí. V Londýně uvidí kouzelnické vystoupení a je jím natolik fascinován, že se sám stane kouzelníkem. Koupí vlastní divadlo, které má stále vyprodané, protože nechává zmizet ženy a promění je v motýly. Pak se účastní prvního promítání bratří Lumiérů. Stane se geniálním filmovým tvůrcem, který vytvoří první filmový ateliér na světě Georges Méliés - francouzský filmový režisér a významný průkopník kinematografie.

Do Tábora jsme se dopravili naši slavnou Bechyňkou.Tento výlet jsme pobrali jak umělecký výlet, tak jako rozloučení s naší milou češtinářkou a dějepisářkou paní Kateřinou Brázdovou. Všem bych toto představení s radostí doporučila.

                                                                                                                  Kucová Sabina 8.A

Na divadlo do TáboraNa divadlo do TáboraNa divadlo do Tábora

Další foto na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/za-divadlem-do-tabora/

COP u nás ve škole

Ve středu 19. 11. jsme opět v naší škole přivítali učitele a studenty z COP Sezimovo Ústí, se kterým jsme se zapojili do projektu Podpora technického vzdělávání v Jihočeském kraji. Práce s jejich roboty a stavebnicemi Merkur a Lego nás velmi bavila. Už se těšíme na výuku v jejich dílnách v Sezimově Ústí.

COP u nás ve školeCOP u nás ve školeCOP u nás ve škole

Ostatní fotografie na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/cop-u-nas-ve-skole/

Exkurze v Micro Epsilonu v Bechyni

Žáci 9.A se nyní rozhodují, jakou školu si zvolí pro další přípravu na povolání. V této souvislosti ve středu 19.11. navštívili místní firmu.

Exkurze v Micro Epsilonu v BechyniExkurze v Micro Epsilonu v BechyniExkurze v Micro Epsilonu v Bechyni

Foto najdete na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/exkurze-v-micro-epsilonu-v-bechyni/

Povídání se spisovatelkou Petrou Dvořákovou

Dne 18. listopadu měli žáci z 8.A a 9.A příležitost poslechnout si zajímavé vyprávění o anorexii a bulimii. Dozvěděli se podrobnosti o počátcích, průběhu a léčbě obou onemocnění za pomoci smutného příběhu fiktivní postavy Josefíny.

Sama spisovatelka si anorexií prošla a ochotně se s žáky o své životní zkušenosti podělila. Pro lepší představu nám přečetla úryvek ze své knihy, Proměněné sny, věnované zmíněné problematice. Kniha v roce 2007 získala cenu Magnezia Litera.

Povídání se spisovatelkou Petrou DvořákovouPovídání se spisovatelkou Petrou DvořákovouPovídání se spisovatelkou Petrou Dvořákovou

Florbal v okrese Tábor

V pátek 14.11.2014 se družstvo  složené z žáků 3. až 5. třídy naší školy zúčastnilo v Soběslavi florbalového turnaje Think Blue. Cup.

Naši hráči zatím sice sbírají zkušenosti z turnajů, ale bojovali statečně a obsadili 6. místo v okresním kole.

Florbal v okrese TáborFlorbal v okrese TáborFlorbal v okrese Tábor

Florbalové foto na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/florbal-blue/

Pruhovaný den v 1.B

Dnešní den se nesl ve znamení proužků. Bylo to proto, že jsme se naučili číst písmenko P. Takže proužky na oblečení, perníčky ke svačině, čtení s princem, osvobození princezny a vyrábění pohádkových postav. Prostě P všude, kam jsem se podívali. Na závěr: měli jsme na sobě 53 pruhatých kousků oblečení!!

Pruhovaný den v 1.B

Logická olympiáda

Také letos se žáci naší školy zapojili spolu s dalšími 49 000 soutěžícími z 2 055 škol do logické olympiády. V naší škole se v kategorii A (žáci 1. stupně) zaregistrovalo 20 žáků, z toho nominační kolo vypracovalo 15. Nejlepší z prvního stupně byla Kateřina Vesecká (3.A), v kraji se umístila na 82. místě ze 449 řešitelů. V kategorii B (žáci 2. stupně) jsme se zaregistrovali společně, ale zdaleka ne všichni nominační kolo vypracovali. Své logické myšlení si prověřilo jen 28 žáků. Nejúspěšnější byla Michaela Marková (9.A), které patří 22. místo z 1 185 řešitelů v kraji a zajistila si postup do krajského kola. To proběhlo na začátku listopadu a Míša obsadila pěkné 32. místo. Všem řešitelům přejeme hodně úspěchů v dalších soutěžích.

DRAKIÁDA

V sobotu 8. listopadu uspořádalo SRPDŠ další ročník drakiády. Ta se stala již naší podzimní tradicí. Sluníčko nám letos přálo, s větrem to taky nebylo špatné, někdy více někdy méně foukalo. Zájem o drakiádu stoupá a i letos se sešla spousta dětí a rodičů. Běhaly nejen děti, ale často hlavně tatínkové. Na posilnění bylo připraveno výborné občerstvení. Nejúspěšnější cvičitelé draků byli po zásluze odměněni diplomy a dárky. Ale vyhráli vlastně všichni, kteří si užili příjemné slunečné sobotní odpoledne.

DRAKIÁDADRAKIÁDADRAKIÁDA

Další foto na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/drakiada/

Indianské skotačení ve 4.A

V pátek 7. listopadu se 4.A proměnila v širé pláně divokého západu a žáci se octli v době objevení Ameriky. Ve třídě se objevilo několik stylově oblečených indiánů, jejich tváře byly pokryté válečnými barvami a zápolení mohlo začít. Seznamovali jsme se s indiánskými jmény, s jejich běžným životem i nelehkým osudem, který jim přinesl příjezd Kolumbovy družiny. Bledé tváře si pak při tělocviku poměřily síly s rudochy, všichni si zkusili oštěpem ulovit medvěda a pořádně zahnat indiánským křikem nepřítele. Den se nám hezky vydařil a příště se vypravíme zase o kus dál do světa.

Indianské skotačení ve 4.AIndianské skotačení ve 4.AIndianské skotačení ve 4.A

Zdravá pětka (a žravá šestka)

V projektu Zdravá pětka nemohla chybět pochopitelné chybět ani 6.A. To jak si kluci a holky užívali přípravu dobrot můžete vidět na fotografiích, jejich zhodnocení pak na dalších obrazových přílohách...

Zdravá pětka (a žravá šestka)Zdravá pětka (a žravá šestka)Zdravá pětka (a žravá šestka)

Další zdravé fotografie na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/zdrava-petka-a-zrava-sestka/

Zapojili jsme se do projektu Atletika pro děti do škol

Jde o projekt Českého atletického svazu, který je zaměřený na rozvoj zájmu o atletiku pro děti 1.stupně ZŠ. Cílem tohoto projektu je přitažlivou a přiměřenou formou odpovídající dětem dnešní doby ukázat krásy královny sportů a získat je pro pravidelné sportování a pro všestranné pohybové aktivity, které mají pozitivní vliv na jejich fyzický i duševní vývoj.
Tento projekt se bude realizoavat při pravidelných hodinách tělesné výchovy, v zájmových kroužcích, absolvováním seminářů a školení, pořádáním soutěží a účastí na atletických závodech.

Zapojili jsme se do projektu Atletika pro děti do škol

Bechyňská veverka 2014

V úterý 4.listopadu 2014 se konal další ročník Bechyňské veverky - závodu ve šplhu na tyči. Letošního 16.ročníku se zúčastnilo 101 závodníků z obou bechyňských škol, které přišlo podpořit nemalé množství fanoušků a diváků. Všichni statečně bojovali,ale ne všem se podařilo zdolat nástrahy tyče, a tak zvítězili ti skutečně nejlepší.
Kompletní výsledky jednotlivých kategorií si můžete přečíst v příloze a taktéž si můžete prohlédnout bohatou fotodokumentaci závodu.
Za rok takhle v listopadu se opět sejdeme u tyčí.
Doporučení na závěr: ŠPLHEJTE! ŠPLHEJTE! ŠPLHEJTE! (Nevíte, kdy se vám to bude hodit.....)

Bechyňská veverka 2014Bechyňská veverka 2014Bechyňská veverka 2014

Více foto na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/bechynska-veverka-2014/

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
veverka2014.xlsx 13.6 Kb

Zdravá pětka

Celý  týden je na naší škole ve znamení akce Zdravá pětka. V rámci tohoto projektu se žáci od 1. do 5. třídy seznámí se zásadami zdravé výživy a zdravého životního stylu. V pátek si své znalosti prohloubily třetí a druhá třída. Dnes se do projektu zapojili naši nejmenší. Další třídy se postupně přidají.

Zdravá pětkaZdravá pětkaZdravá pětka

Více fotografií na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/zdrava-petka/

Halloweenská čajovna v 6. A

Přišel konec října a s ním i další letošní literární čajovna. A protože pátek připadl na 31. října, přímo se nabízelo tuto čajovnu uskutečnit v halloweenském duchu. Do školy tak přišlo několik upírů, několik čarodějných koček, sem tam nějaký duch či zombie a také několik „civilů“, kteří své kouzelné schopnosti mistrovsky maskovali. Všichni pak byli vybaveni různými dobrotami a hlavně knížkou. Tuto výbavu pak doplnili hrníčkem rudého čaje a mohli se vypravit do školního sklepa, kde na ně čekala temná místnost osvětlená pouze svíčkami. Po úvodním hororovém příběhu se každý začetl do své knížky, užíval si teplého čaje a přikusoval mufínky, sušenky či perníčky.

Na závěr každý prokázal jistou dávku nebojácnosti, když absolvoval malou stezku odvahy po svíčkách ze sklepa zpět do normální školy.

Za měsíc nad knížkou a čajem a nad ……………….(?) na shledanou.

Halloweenská čajovna v 6. AHalloweenská čajovna v 6. AHalloweenská čajovna v 6. A

fotografie z tajemné čajovny na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/halloweenska-cajovna-v-6-a/

Halloween monsters

Všichni angličtinou povinní žáci si ve čtvrtek na vlastní kůži vyzkoušeli, jak vypadá Halloween. Dozvídali se o tomto angloamerickém svátku v hodinách angličtiny, kde si také rozšiřovali slovní zásobu na dané téma. Dokonce zakusili, jaké to je pořádně se na Halloween vyšňořit.

I velmi otrlí jedinci se báli procházet chodbami naší školy, neboť se ze všech zákoutí vynořovala strašidelná havěť všech druhů. Učitelé v tento den neděsili testy, ale svými maskami. Je téměř až zázrak, že se nám zombie nevrhali na jedince s chutnými mozky, že si upíři přinesli své kalíšky krve z domova, že čarodějnice a čarodějové nikoho neproměnili v žábu, a že duchové nikomu nepřivodili infarkt.

Tento den se obešel bez ztrát na životech, což je obdivuhodné. Všem bubákům tedy děkujeme za vzorné chování a gratulujeme k úspěšnému včlenění do společnosti.

Halloween monstersHalloween monstersHalloween monsters

Další monsters na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/halloween-monsters/

Škola plná duchů

S tímto heslem dnes nastupovali do školy po podzimních prázdninách naši žáci. Celá škola včetně učitelů se proměnila ve strašidelnou instituci. Mohli jste zde potkat nespočet strašidel, upírů, kouzelníků, vřískotů a jiných monster. Fantazie kostýmů neznala mezí. Vždyť také společné focení před školou vzbudilo nemalou pozornost u všech kolemjdoucích.

Škola plná duchůŠkola plná duchůŠkola plná duchů

Další strašidelné fotografie na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/skola-plna-duchu/

 

Podzim

Podzim za pomoci 8.A vybarvil náš ekoškolí strom do barev skutečného podzimu. 8.A při Přírodovědných praktikách nasbírala,vylisovala a potom i navěsila skutečné podzimní listy na strom u učebny Přírodopisu.Umocnili jsme tak podzimní atmosféru. Děkujeme panu školníkovi,který nám pomáhal zkrášlit prostředí naší školy.

PodzimPodzimPodzim

A je to už tady !!!

Tělocvičny se plní sportovci; chodí i diváci !!!

Ve středu 22.10. 2014 ve 14.00 hod. se sešli v nebývalém počtu sportovci ze 4. a 5. třídy k dalšímu kolu celoročního turnaje ve vybíjené. Tentokráte přišli na říjnový turnaj i zvědaví diváci z řad bývalých

 vybíjenkářů, kteří se také nakonec zapojili do hry. Jednotlivé zápasy byly velice vyrovnané, proto o konečném pořadí rozhodoval až poslední zápas. A jak se říká v pohádkách; vše nakonec dobře dopadlo, hra zvítězila

 nad leností a jestli se nám bude chtít, tak se sejdeme v listopadu opět.

A je to už tady !!!A je to už tady !!!A je to už tady !!!

Další foto na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/rijnova-vybijena/

Přírodovědný klokan 2014/2015

Jako každý rok i letos proběhla na naší škole přírodovědná soutěž pořádaná Přírodovědeckou fakultou University Palackého v Olomouci ve spolupráci s Pedagogickou fakultou UP v Olomouci, jejímž cílem je vzbudit zájem žáků o technické a přírodovědné obory. Tentokrát se soutěž uskutečnila ve středu 15.10.2014. V kategorii Kadet pro žáky 8.a 9. tříd se zúčastnillo 15 žáků z 8.A a 9.A třídy. Nejúspěšnějšími řešiteli jsou letos Míša Marková z 9.A ,Martin Hána a Petr Mrúz z 8.A . Blahopřejeme !!!

Koulařské pátky v Bechyni

Již po dva říjnové pátky se sešli příznivci vrhu koulí u koulařského kruhu na stadionu v Bechyni. Zde pořádal kroužek atletiky a BAK Bechyně koulařské závody.  Pokud bude přát počasí, proběhnou další závody i tento pátek 17.října od 16 hodin. Závody jsou přístupné pro všechny, kteří si chtějí  vrh koulí vyzkoušet. A jakých výkonů bylo dosaženo na předešlých dvou mítincích?

Výborné výkony dosahovali dorostenci, kteří vrhají koulí o váze 5kg. Honza Hubka vrhl 13,11 a Honza Kabíček 12,55. Tyto výkony je řadí na 3. a 4.místo v Jihočeském kraji. Výkon 11,70 dosažený se šestikilovou koulí znamená pro Tomáše Kratochvíla dokonce 1.místo mezi Jihočechy. Mezi nejlepší starší žáky pronikl svým výkonem 12,62 se čtyřkilovou koulí David Tupý a také mladší žák Matěj Bína, který trojkou vrhl 7,41.

Dále svou koulařskou formu ověřila Majda Blažková (koule 3kg 6,96), Anička Blažková (koule 2kg 6,63), Verča Vičíková (koule 3kg 8,02), Martina Drdová (koule 4kg 8,88), Jarda Drda (koule 7,26kg 10,05). O překonání dvanáctimetrové hranice se zatím marně pokoušel Ruda Blažek (koule 7,26 11,70).

V pátek 17.října přijď vrhat i ty!!!!

Velká pardubická v 1.B

V neděli se jel známý dostih v Pardubicích a dnes se závodilo u nás ve třídě. V prvním rozběhu zvítězili nejrychlejší hledačí písmenek. V druhém kole jsme četli na rychlost a hlavní dostihový závod určil nejrychlejší počtáře třídy. Byli celkem čtyři a o prvenství se podělili. Každý závodník dostal od koníčků pochvalu a obrázek. Na závěr dostihového vyučování jsme se naučili kreslit koně a namalovali závod v Pardubicích, na který jsme se dívali na interaktivní tabuli. Dneska jsem bylo ta nejhodnější a nejlepší stáj.

Velká pardubická v 1.BVelká pardubická v 1.BVelká pardubická v 1.B

Další dostihové fotografie na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/velka-pardubicka-v-1-b/

Bilancování v Ekoškole

Malé poohlédnutí za loňským školním rokem.

Bilancování v EkoškoleBilancování v EkoškoleBilancování v Ekoškole

Další foto na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/bilancovani-v-ekoskole/

 

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
Bilancování v Ekoškole.docx 14 Kb

Projekt 72 hodin

Říjnovým sběrem papíru se naše škola připojila k projektu 72 hodin. Jedná se o tři dny dobrovolnických aktivit po celé ČR. Kdykoliv během 72 hodin (9. – 12. října 2014) vymyslete jakékoliv aktivity, které pomohou druhým, přírodě, či jejich okolí.

Projekt 72 hodinProjekt 72 hodinProjekt 72 hodin

Další foto na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/projekt-72-hodin/

 

Zámořské výpravy ve 4.A

V úterý 7. října se čtvrťáci vypravili na zámořskou výpravu. Čekalo je objevování základů školní docházky, vynález knihtisku, cestu si zpestřili sestavením správného a nesprávného jídelníčku. Plnili úkoly, luštili křížovky, doplňovali, počítali příklady a na závěr celého dne se s Kryštofem Kolumbem odrazili od evropských břehů a příště je čeká objevení Ameriky. Jak si sami sebe představují někteří žáci jako piráti si můžete prohlédnout na fotografiích. V tento den jsme na sebe oblékli 15 pruhovaných námořnických triček, pohráli si se třemi papoušky a před úpalem se chránili 7 šátky a námořnickými klobouky.

Zámořské výpravy ve 4.AZámořské výpravy ve 4.AZámořské výpravy ve 4.A

Pirátské úlovky na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/zamorske-vypravy-ve-4-a/

Bájná zvířata v 6.A

Mezinárodní den zvířat si v pátek 3.října připomněli i v 6.A. Už si však nepřinesli plyšového mazlíčka, protože tvory  jejich zájmu byla "zvířátka", se kterými měl co do činění bájný hrdina Héraklés. Seznámili se tak v hodině literatury s vícehlavými psy či draky, lidožravými koňmi či kovovými ptáky. V další hodině literatury se je pak pokusí umělecky ztvárnit. V rámci psychologické přípravy pak svými grimasami znázornili různé mýtické potvory.

Bájné fotografie jsou k vidění na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/bajna-zvirata-v-6-a/

Den zvířátek v 1. třídě

Světový den zvířat lze oslavit různými způsoby. Děti v 1. třídách si o zvířátkách povídaly, učily se psát s delfíny, cvičily s opičákem. Na hodinu tělocviku si vzaly všech 35 plyšáků a celou hodinu se nezastavily. Při prvouce jsme si povídali o lese a o zvřátkách, která v něm žijí. Využili jsme k tomu naše poznatky, které jsme získali na výstavě Les - Příběh pěti stromů ve Sladovně v Písku, kde jsme byli včera. Na výtvarné výchově se nám podařily moc pěkné plakáty o lese.

Další fotografie na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/den-zviratek/

Exkurze do písecké Sladovny

Nevšední zážitek připravila svým návštěvníkům písecká Sladovna svoji výstavou Les- Příběh pěti stromů. Na tuto interaktviní výstavu se dnes vydali naši prvňáčci a čtvrťáci. Že expozice byla skutečně interaktivní, dokazují propocená trička a uřícené tváře dětí. Během výstavy se postupně proměňovaly ve stromy a zvířátka žijící v lese. Tomu také uzpůsobovaly svůj pohyb a jeho rychlost. Chvílemi to spíše připomínalo atletický trénink, než poklidné shlédnutí exponátů. Děti však přijely nadšené a plné zážitků. Takže poslání výstavy jsme naplnili vrchovatě.

Exkurze do písecké SladovnyExkurze do písecké SladovnyExkurze do písecké Sladovny

Další opravdu interaktivní fotografie najdete na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/exkurze-do-pisecke-sladovny/

 

A je to tu opět !!!

Až ve středu 1.10.2014 se opět sešli sportovci ze 4. a 5. třídy k zahajovacímu turnaji ve vybíjené, který byl sice plánovaný na měsíc září, ale "trošilinku" se posunul na první den měsíce dalšího. K prvnímu turnaji se sešlo dost hráčů k pořádným bitvám o sladkou odměnu.

A je to tu opět !!!A je to tu opět !!!A je to tu opět !!!

Další foto na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/vybijena-v-zari/

Evropský den jazyků

Evropský den jazyků se slaví každoročně 26. září, na základě prohlášení Rady Evropy z 6. prosince 2001 vydaného ke konci Evropského roku jazyků, který Rada Evropy uspořádala společně s Evropskou unií. Cílem svátku je propagovat jazykovou rozmanitost a studium jazyků v zemích Evropy. Na počest tohoto významného dne se ve škole konala řada aktivit.

Podrobnosti o akci se dočtete v příloze.

Evropský den jazykůEvropský den jazykůEvropský den jazykůEvropský den jazyků

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
Den evropských jazyků na Základní škole Františka Křižíka_článek-1.docx 15.7 Kb

Evropský den jazyků - bojovka

Brunátné tváře, pot stékající po čele a odhodlané výrazy – to není výjev z hodiny tělocviku, ale ze hry, která byla připravena pro žáky naší školy k Evropskému dni jazyků. Jednou aktivitou, kterou si žáci prošli, byla totiž hra, při které měli na základě indicií najít dvacet slovíček poschovávaných po budově.

Někteří nejdříve zmateně pobíhali po škole a náhodně objevovali vlaječky, vedle kterých byla napsána slovíčka. Jiní ihned pochopili systém a tolik se nenaběhali. Hra to byla náročná a není divu, že ne všichni všechna slova našli. O to větší respekt si zaslouží skupiny, které dokázaly najít vše.

Snad nevkládám jiným slova do úst, když řeknu, že hra přinesla mnoho zábavy a ponaučení. Důkazem může být i fakt, že někteří hledači indicií v zápalu boje neslyšeli zvonění a dál běhali po budově, aby jim ani jedno slovíčko neuniklo. Všem zúčastněným tedy děkujeme a snad příští rok přinese něco stejně zajímavého. 

Evropský den jazyků - bojovkaEvropský den jazyků - bojovkaEvropský den jazyků - bojovka

Další fotky na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/evropsky-den-jazyku-bojovka/

V 6.A voněl čaj a horká čokoláda

Literární čajovna je zpět! Letošní šesťáci navázali na tradici svých předchůdců a i oni se budou každý poslední pátek v měsíci scházet nad dobrou knihou, šálkem čaje, čokolády či kakaa a nějakou dobrůtkou v literární čajovně Šestka.
První setkání proběhlo nesměle, někteří si totiž zapomněli knížku doma,ale díky školní knihovně měli co číst všichni. Četl se Harry Potter, dívčí romány, ságy o upírech, Poseroutkovy deníky, pohádky, Švejk, Hobit či řecké báje, prostě chutný literární koktejl.
První letošní literární čajovna se vydařila, i díky tomu, že ze šesti ubrusů jsme polili "jen" tři.... Za měsíc nad knížkami v 6.A na shledanou!

V 6.A voněl čaj a horká čokoládaV 6.A voněl čaj a horká čokoládaV 6.A voněl čaj a horká čokoláda

Další fotografie z čajovny na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/v-6-a-vonel-caj/

 

Výlet za sběr léčivých bylin

V úterý 23.9. vyjelo 32 nejlepších sběračů léčivých bylin a pomerančové kůry  ze ZŠ Fr. Křižíka za odměnu na výlet do ZOO ve Dvorci u Borovan. Počasí nám příliš nepřálo, ale ZOO jsme prošli ještě bez deště a zvířata se nám ukázala v celé své kráse. Asi nejvíce nás uchvátily nebezpečné kočkovité šelmy - několik druhů tygrů, lvi, rysi a levharti. Líbil se nám i medvěd, velbloud, watusi, buvol, osel, pony, jak, lamy i vzácně chované prase- mangalica. Zábavné bylo pozorovat opičky. Dalším zajímavým druhem zvířete byl tapír jihoamerický. Letošní novinkou je kolekce jedovatých hadů, největší ukázka různých druhů kober v ČR. V teráriu byli k vidění i chřestýši, zmije, kajman, trnorepy, želvy a krokodýli. Po prohlídce začalo pršet, ale to nám nevadilo, protože svačit už jsme mohli pod střechou v restauraci, kde si děti nakoupily suvenýry, hlavně plyšová zvířata. Cestou jsme se ještě zastavili u památníku Jana Žižky z Trocnova, kde má v parku sochu v nadživotní velikosti. A pak už hurá domů podělit se o krásné zážitky.

Výlet za sběr léčivých bylinVýlet za sběr léčivých bylinVýlet za sběr léčivých bylin

Ostatní fotografie na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/vylet-za-byliny/

 

Přebor okresu Tábor v přespolním běhu

Dne 18.9.2014 se i naše výprava v areálu odpočinkové zóny Komora zúčastnila tohoto běhu. Pro medaile si nikdo nedoběhl, ale všichni závodníci naší výpravy běželi statečně.

Přebor okresu Tábor v přespolním běhuPřebor okresu Tábor v přespolním běhuPřebor okresu Tábor v přespolním běhu

Fotografie na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/prespolni-beh/

Barevné dny v 1.B

Prvňáčci již začali třetí týden školní docházky. Aby lépe zvládli počáteční nástrahy, uspořádali si barevné dny. První týden byla 1.B plná žluťásků, kuřátek a sluníček. Další týden jsem se proměnili v Karkulky a Karkulíny. Měli jsem na sobě 43 kusů červeného oblečení. Třetí týden jsme pojmenovali slavnostní modrý. Slavnostní byl, neboť jsme začali číst první písmenko. Modrý proto, že první písmenko máme v modré živé abecedě. Tentokrát jsme udělali rekord. Písmenko jsme se krásně naučili a spočítali na sobě 73 modrých věcí. Jaký den nás čeká příště, je překvapení.

Barevné dny v 1.BBarevné dny v 1.BBarevné dny v 1.B

Další barevné fotografie najdete na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/barevne-dny-v-1-b/

Ludmile po letech přálo počasí!!!

Po několika ročnících, kdy se Běh svaté Ludmily potýkal s nepřízní počasí, se na nás letos usmálo slunce. Doslova: běželo se v nádherném podzimním počasí a to se projevilo i na hojnější účasti. Ke startu se postavilo 24 mladých běžců. Na ty čekal náročný terén s výběhem kopce od mlýna k liliovníku tulipánokvětému a odtud opět do kopce do lázní a Fučíkovou alejí až do cíle u bývalého dětského hřiště. Celkem asi 700 metrů.

Na všechny účastníky čekaly medaile, diplomy a malá sladkost. Odměnu si jistě zasloužili, letošní Ludmila nebyla z nejlehčích. Pochopitelně se můžete seznámit i s celkovým pořadím v obou kategoriích chlapců i dívek, ale těžko poměřovat výkony prvňáka a deváťáka…. Také si můžete prohlédnout fotografie z letošní Ludmily.

Ludmile po letech přálo počasí!!!Ludmile po letech přálo počasí!!!Ludmile po letech přálo počasí!!!

Další foto na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/beh-svate-ludmily/

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
Celkové pořádí.docx 12.6 Kb

4.A na dopravním hřišti

Ve středu 10. září se čtvrťáci vydali na dopravní hřiště do Tábora. Vyrazili jsme brzy ráno, ale síly na celodenní výuku dopravní výchovy jsme měli dost. V úvodu nás paní lektorka seznámila s pravidly silničního provozu, zopakovali jsme si, které dopravní značky umíme a které se ještě musíme naučit. Pak už přišla na řadu samotná jízda na kole. Počasí bylo příznivé a naše jízda po hřišti tak nebyla ničím ohrožena. Dvě skupiny si zkoušely různé dopravní situace a zvládání všech nástrah na silnici. Největší úskalí se skrývalo ve správném odbočování, jízdě ve správném jízdním pruhu a potrápil nás také kruhový objezd a zákaz vjezdu. Všichni jsme jízdy zvládli ve zdraví a do jara budeme pilně trénovat, protože nás čeká skládání cyklistického řidičského průkazu. Držte nám pěsti!

4.A na dopravním hřišti4.A na dopravním hřišti4.A na dopravním hřišti

Další fotografie na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/4-a-na-dopravnim-hristi

Bowling 5.A

Aby školní rok nezačal moc divoce, tak žáci a žákyně páté třídy vyrazili ve středu 10.9. 2014 na třídní turnájek v bowlingu. Jednalo se totiž o odměnu, kterou děti získaly za sběr papíru. Vzhledem k tomu, že na konci loňského školního roku nebylo tolik času na vybrání si odměny, vyrazili kluci a holky, kteří jsou nyní již v páté třídě, na bowling až nyní. A určitě si to užili.

Bowling 5.ABowling 5.ABowling 5.A

více fotografií z bowlingu na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/5-a-na-bowlingu/

Loučení s prázdninami

Odpoledne plného her a zábavných úkolů Loučení s prázdninami se zúčastnilo 64 dětí a 2 miminka. Na děti čekaly nástrahy v tělocvičnách - skákání v pytlích, házení raketkou, překážková dráha nebo driblinková dráha. Své znalosti zúročili na dalších stanovištích při poznávání zvířat a luštění rébusů. Na závěr každý dostal diplom, smajlíka a sladkost.

Loučení s prázdninamiLoučení s prázdninamiLoučení s prázdninami

Další fotografie najdete na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/louceni-s-prazdninami/

Nový název naší školy

Od 1.9.2014 nese naše škola jméno po slavném vynálezci a technikovi Františku Křižíkovi, který v roce 1903 vybudoval první elektrickou železnici v Rakousku–Uhersku, z Tábora do Bechyně. Na malém slavnostním posezení pravnučka Františka Křižíka zavzpomínala na svá dětská léta a předala naší škole jeho portrét s věnování.

Nový název naší školyNový název naší školyNový název naší školyNový název naší školyNový název naší školyNový název naší školy

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
Stará škola s novým názvem.docx 14.8 Kb

Prvňáčci ve škole

36 prvňáčků zahájilo svůj první školní den v 1.A a 1.B., kde je přivítal pan ředitel, starosta města a také jejich třídní učitelky.

Prvňáčci ve školePrvňáčci ve školePrvňáčci ve škole

Další fotografie najdete na. http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/prvnacci-ve-skole/

Slavnostní stužkování prvňáčků

Prvňáčci si vyzkoušeli první vyučovací hodinu a potom se zúčastnili i se svými rodiči slavnostního stužkování.

Slavnostní stužkování prvňáčkůSlavnostní stužkování prvňáčkůSlavnostní stužkování prvňáčků

Ostatní fotografie ze stužkování najdete na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2014-2015/slavnostni-stuzkovani-prvnacku/

5.A na bowlingu

Naše třída zvítězila v soutěži ve sběru papíru a jako odměnu jsme dostali dopoledne na bowlingu a pořádně si to užili.

5.A na bowlingu5.A na bowlingu5.A na bowlingu

Další bowlingové fotografie na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2013-2014/5-a-na-bowlingu/

9.A se loučí a vzpomíná

V následující fotogalerii si můžete připomenout okamžiky ze školního života našich deváťáků: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2013-2014/9-a-se-louci-a-vzpomina/

Najdete zde i fotky ze školní akademie.

 

Jak jsem se učili s rodiči

"Krušný" závěr školního roku čekal na rodiče našich páťáků při besídce. Kromě vzpomínkových fotek museli absolvovat trasu se stanovišti, kde byly záludné otázky z učiva základní školy. Jaké pak bylo oddechnutí, že to všichni zvládli. I když občas díky vzájemné spolupráci. Všichni se bavili a to byl smysl celé hry.

Jak jsem se učili s rodičiJak jsem se učili s rodičiJak jsem se učili s rodiči

Další fotografie na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2013-2014/besidka-5-a/


 

Školní akademie 2014

Pomyslný školní orloj už odtikává. Ke svému závěru se chýlí školní rok a do finále dospěla i naše školní akademie. Před plným kulturním domem žáci jednotlivých tříd předvedli svá vystoupení a sklidili zasloužené ovace.

Školní akademie 2014Školní akademie 2014Školní akademie 2014Školní akademie 2014

Ostatní fotografie na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2013-2014/skolni-akademie-2014/

Generální zkouška akademie

Dnešní dopoledne bylo ve znamení generální zkoušky v kulturním domě. Pilovali jsme připravená čísla na večerní představení pro rodiče a  známé. Malou ochutnávku můžete vidět na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2013-2014/generalni-zkouska-akademie/

Generální zkouška akademieGenerální zkouška akademieGenerální zkouška akademieGenerální zkouška akademie

Rozdělení žáků 1. ročníku do tříd

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
Rozdělení žáků 1. ročníku do tříd.docx 14.3 Kb

Výlet 1.A

Na středu 11.6. se těšili všichni prvňáčci staré školy- byl to totiž termín jejich školního výletu do přírody s opékáním špekáčků. V krásném teplém počasí nám stromy poskytovaly příjemný stín, a tak si to všichni parádně užili. Děvčata si hrála s hračkami a kluci neodolali kouzlu fotbalu. Po čase všem vyhládlo a s chutí se pustili do vlastnoručně opečeného špekáčku s chlebem. Nálada byla výborná a kupodivu nikdo nezlobil. Na závěr čekal u školy krásně vyhřátý bazén školní družiny, kde se děti osvěžily, pohrály si a pak hurá na oběd do školní jídelny.

Výlet 8.A

Ve dnech 11.6 až 13.6. se třída 8.A zúčastnila školního výletu, který si tentokrát přály děti mít ve sportovním duchu. A tak jsme nejeli daleko, byli jsme dvě noci a tři dny v Cihelně u Bechyně, kde jsme plavali v bazénu, hráli volejbal  a stolní tenis a procházeli se v lese. Večery byly moc milé - sportovní, upovídané a nespavé, ale slunce nás vždy vytáhlo z  postelí.

Vše se povedlo na jedničku.

Výlet 8.AVýlet 8.AVýlet 8.A

Fotografie najdete na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2013-2014/vylet-8-a/

Běželi jsme štafetu!

V pondělí 9.června dorazila do Bechyně mezinárodní štafeta Corpus domini. Její trať kopíruje starou poutní cestu z Prahy přes Salcburk až do italského Říma a Orvieta. Letos byli k účasti přizváni i žáci naší školy. Malí sportovci z řad členů kroužku pohybových her a lehké atletiky se tak stali spoluběžci štafety. Pochopitelně neběželi až do Itálie, ale i ten kousek z náměstí T.G.M. pod zámek a do Zářečí stal v parném dni za to. Odměnou pro všechny běžce bylo štafetové tričko a pocit z pěkného sportovního výkonu.

Běželi jsme štafetu!Běželi jsme štafetu!Běželi jsme štafetu!Běželi jsme štafetu!

POTŘETÍ PO STOPÁCH NAŠICH MLADÝCH UMĚLCŮ

POTŘETÍ PO STOPÁCH NAŠICH MLADÝCH UMĚLCŮPOTŘETÍ PO STOPÁCH NAŠICH MLADÝCH UMĚLCŮPOTŘETÍ PO STOPÁCH NAŠICH MLADÝCH UMĚLCŮ

Více fotografií na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2013-2014/po-stopach-mladych-umelcu1/

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
PO STOPÁCH NAŠICH MLADÝCH UMĚLCŮ POTŘETÍ.docx 29.7 Kb

Atletická olympiáda 1. stupeň

Atletická olympiáda 1. stupeňAtletická olympiáda 1. stupeňAtletická olympiáda 1. stupeňAtletická olympiáda 1. stupeň

Více sportovních fotografíí na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2013-2014/atleticka-olympiada-1-stupne/

Atletická olympiáda 2. stupeň

Atletická olympiáda 2. stupeňAtletická olympiáda 2. stupeňAtletická olympiáda 2. stupeňAtletická olympiáda 2. stupeň

Další forografie na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2013-2014/atleticka-olympiada-2-stupne/

Výlet 2.A a 3.A

Dne 5.6.2014 se vypravili žáci 2.A a 3.A naší školy na výlet na Orlík. Při prohlídce zámku Orlík jsme viděli krásně zařízené pokoje a dozvěděli jsme se mnoho zajímavého z historie samotného zámku a jeho obyvatel.

V zámeckém parku jsme nakrmili pávy a potěšili jsme se pohledem na jejich chloubu-nádherný vějíř z ocasních per. Pak následovala projížďka lodí VLTAVA po přehradě. Počasí nám přálo, tak jsme si užili výlet ke spokojenosti všech.

Výlet 2.a a 3.AVýlet 2.a a 3.AVýlet 2.a a 3.A

Fotografie z výletu jsou ke shlédnití na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2013-2014/vylet-2-a-3-a-na-orlik/

Návštěva COP v Sezimově Ústí

Ve středu 4. června žáci 7.A a 8.A navštívili Střední školu COP v Sezimově Ústí. Seznámili jsme se s prostředím školy a se zajímavou prací studentů. Žáci se vystřídali na dvou stanovištích: Robotika a Počítačová grafika a animace. Každý si odnesl pěkný suvenýr a možná i inspiraci pro svou budoucí profesní orientaci.

Návštěva COP v Sezimově ÚstíNávštěva COP v Sezimově Ústí

Ostatní fotografie ke zhlédnutí na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2013-2014/navsteva-cop-v-sezimove-usti/

Exkurze do Terezína

Dějepisná exkurze byla připravena pro žáky 8.A a 9.A. Cílem byl bývalý koncentrační tábor Terezín.

Další fotografie na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2013-2014/exkurze-do-terezina/

Pasování na čtenáře

V pondělí 2.6. se prvňáčci staré školy zúčastnili akce Pasování na rytíře řádu čtenářského pořádané městskou knihovnou. Děti si pozvaly rodiče, příbuzné a známé, přišel i pan ředitel ZŠ, paní zástupkyně a třídní učitelka. Obě paní knihovnice vše perfektně zorganizovaly a za zvuků fanfáry vešel i sám pan král- pan ředitel KD. Všichni přítomní byli svědky toho zázraku, kdy v září přijdou žáci do 1. třídy a většina z nich nezná ani písmenko, a za necelý školní rok téměř plynule přečtou pohádku úplně sami. Po čtení pasoval král jednotlivé žáky na rytíře řádu čtenářského, za odměnu dostali hezkou knihu a stužku, která jim připomene začátek jejich cesty za knihami všeho druhu.

Pasování na čtenářePasování na čtenářePasování na čtenáře

Další fotografie naleznete na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2013-2014/pasovani-na-ctenare/

Pohádkové putování kolem knihovny

Pohádkové putování pro žáky 1.A připravila městská knihovna. Záludné úkoly děti zvládly a ještě vyzdobily chodník v parku pohádkovými postavičkami.

Pohádkové putování kolem knihovnyPohádkové putování kolem knihovnyPohádkové putování kolem knihovny

Více pohádkových fotografií najdete na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2013-2014/pohadkove-putovani-kolem-knihovny/

Techmánie očima dětí

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
TECHMANIE Honza.doc 7204.9 Kb
Techmánie Lenka.docx 12.7 Kb
Techmáni Alenka.doc 26.6 Kb
Simča.doc 109.6 Kb
Monika.odt 15.1 Kb

Řádíme na Techmanii

Původní cíl školního výletu 4.A a 5. A byla Stezka v korunách stromů na Lipně. Hrozivá předpověď počasí nás donutila změnit trasu. A jak se ukázalo, byla to volba více než skvělá. Odjeli jsme do Plzně do expozice Techmánie. Celé dopoledne byly nadšené děti v zajetí fyzikálních jevů a zákonitostí. Ani po 5 hodinách se nikomu nechtělo domů. A to je co říct. Vždyť se celý čas zabývali fyzikou!

Řádíme na TechmaniiŘádíme na TechmaniiŘádíme na TechmaniiŘádíme na Techmanii

Další techmániovské fotografie na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2013-2014/radime-na-techmanii/

Exkurze do Soběslavi

Žáci 8.A navštívili firmu Motor Jikov Strojírenská v Soběslavi, která se zaměřuje na výrobu komponent do golfových vozíků a nákladních aut. Vyrábí se zde i sekačky na trávu. Výrobky se vyvážejí do celého světa a golfové vozíky hlavně do USA. Žáci si prošli provoz a vyslechli přednášku o aktivitách této firmy.

 

Odlétáme zpět do Barcelony a pak domů

Na zpáteční cestě jsme ještě jednou navštívili Barcelonu a prohlédli si vše, co jsme nestihli před týdnem. Za krásného počasí jsme vystoupali na kopec, kde se nacházi Park Güel a potom sešli ke světoznámé katedrále Sagrada familia. Druhý den ráno před odletem jsem ještě zvládli návštěvu olympijského stadionu a potom už jen hurá domů. Zamávali jsme prosluněné Barceloně a přivítala nás děštivá Praha.

Odlétáme zpět do Barcelony a pak domůOdlétáme zpět do Barcelony a pak domůOdlétáme zpět do Barcelony a pak domů

Ostatní foto na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2013-2014/comenius-se-vraci-domu-za-spanelska/

Poslední den v Infiestu

Od rána nás provázela zamračená obloha a déšť. Moc jsme litovali, že počasí nepřálo, neboť naši hostitelé připravili výlet do hor na Picos de Europa. Tam se bohužel jet nedalo. Přesto jsem o hory nebyli ochuzeni. Dojeli jsem na pobřeží a z kopců 1000 metrů nad mořem sledovali oceán a rybářské vesničky. Na hoře foukal vítr tak, že nešlo udržet v klidu fotoaparát. Odpoledne jsme si vyzkoušeli skvělou lanovou dráhu v adrenalinovém parku v městečku Arriondas. I tady byl krásný výhled na hory, jejichž vrcholky byly pokryté sněhem. Večer pro nás žáci a jejich rodiče připravili rozlučkovou párty, kde bylo možno opět ochutnat španělské speciality a dezerty. Žáci tu společně nacvičovali a poté předvedli různé tance a nastalo dojemné loučení. Nikomu se nechtělo domů.

Poslední den v UnfiestuPoslední den v UnfiestuPoslední den v UnfiestuPoslední den v Unfiestu

Další fotografie na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2013-2014/comenius-v-horach-a-adrenalinovem-parku/

 

Jedeme do Ovieda a muzea sideru

Dnes jsme navštívili hlavní městečko oblasti Asturias. Prohlédli si katedrálu,nejstarší univerzitu,další pamětihodnosti a tržnici.Potom jsme odjeli do muzea sideru, který se v této oblasti vyrábí a je zde velmi oblíbený. Odpoledne nás čekali nákupy a bowling v obchodním centru. Naši bodovali.

Jedeme do Ovieda a muzea sideruJedeme do Ovieda a muzea sideruJedeme do Ovieda a muzea sideruJedeme do Ovieda a muzea sideru

Comenius u moře

Ráno jsem se autobusem vydali do Covadonga, což je nádherný kostel v horách u něhož se nachází jeskyně Llanes. Potom jsme se přesunuli na pobřeží Atlanského oceánu a strávili zde odpoledne na pláži. Přesto, že počasí koupání moc nepřálo, většina neodolala a vyzkoušela vlny oceánu. Pobřeží bylo skutečně čarokrásné.

Comenius u mořeComenius u mořeComenius u mořeComenius u moře

Další mořská fota na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2013-2014/comenius-u-more/

Pozdrav od projektu Comenius ze Spanelska

Svuj pobyt ve Spanelsku zahajil Comenius v 1357 km vzdalene Barcelone. Zde jsme si prohledli stare mesto, pristav a Columbuv pomnik. Druhy den jsme odleteli na sever do Ovieda, ktere se nachazi v oblasti Asturias, asi 40 km od Atlantiku. Odtud do mestecka Infiesto, ktere se na tyden stane nasim pobytovym mistem. Po privitani pro nas hostitelske rodiny pripravily piknik v parku. Ochutnali jsme spanelske speciality a uzili si slunecne a teple pocasi.

Dnes jsme byli oficialne privitani ve skole a u starosty. Dopoledne stravili zaci na workshopu a pripravou vystavy vyrobku z recyklovanych materialu.

Pozdrav od projektu Comenius ze SpanelskaPozdrav od projektu Comenius ze SpanelskaPozdrav od projektu Comenius ze SpanelskaPozdrav od projektu Comenius ze Spanelska

Dalsi fotografie na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2013-2014/projekt-comenius-ve-spanelsku-prijezd/

Dopravní olympiáda - okresní kolo

Ve středu 13. 5. 2014 se vítězové školního kola zúčastnili okresního kola Dopravní soutěže mladých cyklistů v Táboře. Tým ve složení Vašek Maštera, Jirka Němec, Kačka Valešová a Kačka Habrová zabojovali v pěti soutěžních disciplínách: jízda podle pravidel na dopravním hřišti, jízda zručnosti, dopravní testy, první pomoc a plánování nejbezpečnější trasy pro chodce a cyklisty. Všichni čtyři prokázali, že dopravní předpisy zvládají na jedničku, na kole si poradí s jakoukoli překážkou a jsou schopni poskytnout i první pomoc. A jak to tedy všechno dopadlo? V celkovém pořadí škol se náš tým umístil na 6. místě. Mezi jednotlivci nejlépe dopadl Vašek Maštera, který vybojoval krásné 5. místo.  Dětem patří velká gratulace.

Start školních atletických závodů: Pohár Rozhlasu v Táboře

V pondělí 12.května vyrazili naši reprezentanti na Pohár Rozhlasu na táborský Stadion Míru. Na start nastoupili zástupci všech čtyř kategorií, tedy mladší žáci, mladší žákyně, starší žáci a starší žákyně. Po několika letech se lépe vedlo zástupcům mladších kategorií,
když v celkovém pořadí družstev obsadili kluci 6.místo a dívky skončily jen o místo níže. Starší žáci i starší žákyně pak skončili shodně
na 12.místě.
Lépe se umísťovali jednotlivci ve svých disciplínách, i když v Poháru Rozhlasu se jednotlivci nevyhlašují.... Mezi nejlepší sprintery se prosadil Petr Švejda, jeho čas 7,6 by bral 3.místo, v dálce skončil za 504cm na 4.místě. Míša Kožená se podobně dostala mezi nejlepší na 60m (8,9) i v dálce (3.místo 393cm, na pátém místě pak skončila Klára Houdková 372cm). Osobním rekordem 439cm také v dálce se blýskl Patrik Bartík (7.místo). Ve výškařském sektoru se nejlépe vedlo Veronice Schmidtové (4.místo 134cm) a Radimovi Zemanovi (7.místo 136cm). Nejlepší vytrvalecké výkony předvedli Martin Hána na 1000m (4.místo v parádním čase 3:14,6) a Lukáš Tomaň na patnáctistovce (čas 5:17,2). Dařilo se i štafetám, hlavně v mladších kategoriích, dívky skončily na 5.místě (36,5) a kluci na 6.místě (34,5).
Další atletické závody čekají na naše atlety 26.května a 28.května, kdy se opět v Táboře konají atletické čtyřboje nejprve pro 1.stupeň a poté i pro atlety ze 2.stupně.

Okresní kolo Pythagoriády

Již v průběhu března proběhlo školní kolo Pythagoriády. Letošní ročník byl opravdu těžký a z celého druhého stupně postoupil do okresního kola pouze Filip Řezáč (6.A). Mnohem více se dařilo páťákům, kterých postoupilo šest. Ve středu 7.května jsme se sice v menším počtu (marodka), ale s velkým očekáváním vydali vstříc výzvě v podobě 15 záludných matematických úloh. A páťákům se dařilo i v Táboře. Skvěle se umístili Vašek Maštera a Hanka Marková, oba získali 14 bodů, což představuje 1.-5. místo. Hned za nimi skončily Simča Meyerová a Alenka Kupská s 12 body. V okrese se neztratil ani šesťák Filip Řezáč, který se s 9 body zařadil mezi úspěšné řešitele. Všem gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v dalších soutěžích.

Okresní kolo PythagoriádyOkresní kolo PythagoriádyOkresní kolo Pythagoriády

2.kolo Dětské atletické ligy: opět na stupních

Seriál Dětské atletické ligy je v plném proudu, ve středu 7. května jsme opět dorazili na táborský Stadion Míru, byť proti prvnímu kolu v podstatně horším počasí. Zato nás bylo celých jedenáct, sestavu posílily hlavně holky ze 6.A.
Na mladší žákyně a žáky a na přípravku čekaly závodnad překážky a sprint na veledlouhých 150 metrů, benjamínek výpravy Matěj Kabát pak měl na programu sprint na 50 m a třístovku.
A právě Matějovi se opět dařilo nejlépe, po dvou zlatých z 1.kola vyválčil tentokrát dvě stříbra (50m běžel za 8,7 a 300m za 56,3), po dvou kolech je na čele celkového pořadí ligy ve své kategorii!!!
Další medaile si domů přivezli Adam Berka z překážek - bronz (čas 11,7, 150m 24,5 7.místo) a Patrik Bartík - stříbro na 150m (čas 23,2, na 60m překážek 9.místo 13,1). Celkově je zatím Adam na 5.místě, Patrik jen o místo za ním.
Mezi mladšími žáky nastoupili také Adam Chytil, kterému lépe vyšly překážky (6.místo 12,2), a Matěj Bína - i on byl lepší na 60m překážek (7.místo 12,5). Stopadesátku oba spíš vyklusali a podle toho to také dopadlo...
Nejpočetnější skupinu tvořily mladší žákyně. Podruhé startovala Anička Lašáková, která celkové drží 10.místo. Tentokrát předvedla překážky za 12,4 a 150m za 23,4. Návrat mezi atlety zkusila Terka Henslová (smolně 2x na 11.místě - překy 12,2, 150m 23,6), premiéru mimo školní závody si odbyly Verča Schmidtová (překážky 8.místo 11,9,150m za 23,7) a Anetka Malíková (překážky 12,4 a 9.místo na stopadesátce za 23,4. Všimněte si, že holky ve výkonech leckdy předčily i kluky...
V přípravce skvěle zazávodil Milan Slavětínský: na 50m překážek i na 150m skončil na 8.místě (překážky za rovných 10 sekund a 150 metrů za 24,9, tedy rychleji než Adam Ch. a Matěj B.!). V celkové pořadí už je v první desítce na 9.místě. V přípravce dívek závodila Terezka Chytilová, která překážky zvládla za 12,1 a 150metrů za 31,3. V nejpočetnější kategorii celé DAL 31 dívek) zatím drží 16.místo.
Další kolo čeká již ve středu 21.5. kdy se bude především skákat do výšky a do dálky.
Detailnější výsledky můžete najít na www.atletikatabor.cz.

2.kolo Dětské atletické ligy: opět na stupních2.kolo Dětské atletické ligy: opět na stupních2.kolo Dětské atletické ligy: opět na stupních2.kolo Dětské atletické ligy: opět na stupních

Další atletické fotografie na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2013-2014/2-kolo-detske-atleticke-ligy-v-tabore/

Dopravní výchova

Malé soustředění před okresním kolem dopravní olympiády si udělali žáci 3.A a 5.A. Na besedě o dopravní výchově se seznámili s jednotlivými částmi jízdního kola, s jeho správným vybavením. Zopakovali si značky a na závěr napsali krátký testík. Vybrané páťáky ještě čeká kurz první pomoci.

Dopravní výchovaDopravní výchovaDopravní výchovaDopravní výchova

Písmenkové povídačky

Páťáci prožili poněkud podivné pondělí, protože psali písmenková povídání. Pracně potili příběhy a psali a psali. Posuďte povedené práce a počtěte si.

 

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
Čtyří čarodějnice od Moniky.odt 29 Kb
Nanukář, napsal Kristián.docx 13.8 Kb
Pohled paní Pivoňkové, autor Simča.doc 26.6 Kb

Den Země v Praze

Tři autobusy plné školáků se vydaly v úterý ráno od naší školy. Čekala nás cesta do Prahy. Zde v rámci projektu Den Země jsme navštívili 3D kino a shlédli film o ledních medvědech. Po vydatné svačině a horách popcornu jsme odjeli na prohlídku skleníků Fata morgana. Prohlédli jsme si expozice tropických a subtropických rostlin. Viděli jsme líhnutí motýlů a nadšeně pozorovali, jak pestrobarevní tropičtí motýli létají všude kolem nás.

Den Země v PrazeDen Země v PrazeDen Země v PrazeDen Země v Praze

Ostatní fotografie na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2013-2014/den-zeme-v-praze/

Atletická sezona vypukla: jezdíme na DAL do Tábora

Členové atletického kroužku nejenom trénují v tělocvičně či na stadionu, ale účastní se také závodů. Tradičně se zapojují do seriálu závodů Dětské atletické ligy, kterou pořádá atletický oddíl VS Tábor.
Letos se úvodní kolo soutěže konalo 23.dubna a Bechyni vyrazilo reprezentovat sedm statečných. Čekaly na ně různé disciplíny (to podle věkových kategorií) a také desítky soupeřů nejen z Tábora, ale i např. z Milevska. Závodů se kromě mladých sportovců zúčastnil i ušatý maskot Atletiky pro děti, který se jmenuje přiznačně Atík... Na nejlepší čekaly medaile a malé ceny, ale na ty se musely předvést špičkové výkony...
Z našich atletů se nejlépe dařilo Matějovi Kabátovi, který v kategorii mladších přípravek získal dvě první místa, když vyhrál skok do dálky i žabáka (skočil 371cm a žabákem 199cm)!!! Na stupně vítězů se probojoval i Patrik Bartík, který mezi mladšími žáky skončil druhý na 60m (zaběhl si osobní rekord 9,0, na 800m skončil 7., čas 3:12,1). Těsně pod stupni skončil dvakrát Adam Berka: 4.místo na 800m (3:02,9) a 5.místo na šedesátce (9,1). Dále závodili Milan Slavětínský (50m za 8,2 - 9.místo, 600m 2:21,0 - 8.místo), Tereza Chytilová (50m 9,4 - 25.místo, 600m 2:39,8 - 23.místo), Anička Lašáková (11.místo na 60m - 9,4, 7.místo na 800m 3:12,9). Mimo soutěž startoval Michal Novák, který běžel 60m v osobním rekordu 7,2 a na 800m dosáhl času 2:36,4.
Další kolo Dětské atletické ligy se uskuteční 7.května, kde na mladší přípravku (2005 - 2006) čeká 50m a 300m, přípravka (2003 a 2004) bude skákat do výšky a do dálky a mladší žactvo si vyzkouší 60m překážek a 150m.

Atletická sezona vypukla: jezdíme na DAL do TáboraAtletická sezona vypukla: jezdíme na DAL do Tábora

Staré české pověsti v 5.A

Učivo vlastivědy i projektu ze čtení o pohádkách, pověstech a bajkách si žáci 5.A shrnuli malými dramatickými ukázkami z dějin českého národa. Necháme na Vaší fantazii, jaké pověsti poznáte na fotografiích. Ale přesto raději napovíme - hledejte Bivoje, praotce Čecha, Horymíra a Bruncvíka.

Staré české pověsti v 5.AStaré české pověsti v 5.AStaré české pověsti v 5.AStaré české pověsti v 5.A

 

Dopravní olympiáda

Dopravní olympiádaDopravní olympiádaDopravní olympiádaDopravní olympiáda

Další fotografie na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2013-2014/dopravni-olympiada/

Portugalský kohout 5. A je na světě

Včera 22.4. 2014 dokončili žáci 5. A při výtvarné výchově „svého“ Galo de Barcelos. Žáci si přinesli z domova odložené letáky se zbožím z různých marketů a supermarketů. Pečlivě pak vybírali a vystřihovali malé čtverečky v barvách portugalského kohouta, tedy modré, žluté, bílé, černé a červené. Z těchto čtverečků pak skládali ještě menší origami -pyramidky. Myslím, že skládání nakonec nebylo tak složité, ale ten počet pyramidek !!! Nikdo je nepočítal a snad by ani nespočítal.

Výsledek snažení našich páťáků – „Pyramidového kohouta“ si můžete prohlédnout na fotkách.

Portugalský kohout 5. A je na světěPortugalský kohout 5. A je na světěPortugalský kohout 5. A je na světě

Další foto na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2013-2014/kohout-5-a-a-7-a/

Den Země v Táboře

Dne 22.4.2014 se vypravila třída 4.A na pozvání města Tábor na Den Země, který pořádalo Ekocentrum ochrany fauny ČR a Centrum

ekologické výchovy v Táboře. Tato tradiční akce probíhala na náměstí T.G.M. Jednotlivá stanoviště se věnovala tématu odpadu

- předcházení jejich vzniku, třídění a recyklaci. Po ukončení této akce žáci ještě navštívili muzeum a podívali se na pravý poklad.

Den Země v TábořeDen Země v TábořeDen Země v Táboře

Fotografie na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2013-2014/den-zeme-v-tabore-4-a/

Svobodná škola

Škaredá středa před Velikonocemi určitě nebyla škaredá pro žáky 5.A, neboť tento den měli Svobodnou školu. Svoboda spočívala v tom, že si každý mohl libovolně vybrat pořadí předmětů. Při nich pak plnili různé úkoly, rébusy týkající se Velikonoc. Nechyběly ani vtipy a v přírodovědě poznávání života mrožů. Dětem se svoboda ve škole moc líbila a Kristián vyslovil přání, zda by to nešlo každý den. A aby se spolužáci nemračili, Kristián s Honzou je rozveselili svojí neodolatelnou prezentací na téma Skotsko, kdy předvedl pravý skotský tanec. A sklidili zasloužený potlesk.smiley

Svobodná školaSvobodná školaSvobodná škola

Velikonoční tvoření

Všechny fotografie z této akce najdete na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2013-2014/velikonocni-tvoreni/

Techmánie v Plzni

V úterý 15. dubna žáci 6. A a 7. A navštívili Techmánii v Plzni. Tato exkurze se konala v rámci projektu podporujícího technické vzdělávání. Měli jsme možnost okusit sílu větru, porovnat tlakovou sílu, znázornit průběh kmitavého pohybu, porovnat využití sluneční a větrné energie, změřit sílu při nárazu na překážku a vyzkoušet mnoho dalších jevů A to vše hravou formou. Velmi se nám líbily pokusy s tekutým dusíkem. Domů jsme odjížděli bohatší o spoustu zážitků.

Techmánie v PlzniTechmánie v PlzniTechmánie v Plzni

Foto ke shlédnutí na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2013-2014/techmanie-v-plzni/

EUROREBUS

V sobotu 12. dubna se konalo krajské kolo soutěže Eurorebus. Naši školu reprezentovalo 15 žáků. Nejvíce se dařilo našim nejmladším. Tým ve složení Vašek Maštera (5.A), Štěpán Roman (4.A) a Šimon Švikruha (3.A) vybojoval krásné druhé místo a postupuje do celorepublikového finále, které proběhne 6.června v Praze.

EUROREBUS EUROREBUS EUROREBUS

4.A a průkaz cyklisty

Již podruhé v tomto školním roce vyrazili žáci třídy 4.A do Tábora na dopravní hřiště.

První setkání proběhlo na podzim roku 2013 a druhé setkání bylo ve čtvrtek 10.4.2014.

Tentokrát žáci již jeli předvést svoje vědomosti z dopravní výchovy a zručnost při jízdě na kole. Je pravda, že počasí jim moc nepřálo,

ale snaha o získání průkazu cyklisty byla veliká. Všichni si také napsali zkušební testy a úspěšní řešitelé průkaz dostali.

Všem přejeme bezpečnou jízdu na kole a vždy šťastný návrat.

4.A a průkaz cyklisty4.A a průkaz cyklisty4.A a průkaz cyklisty4.A a průkaz cyklisty

Cyklistické fotografie na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2013-2014/4-a-a-prukaz-cyklisty/

Letové ukázky dravců

Za silného a studeného větru se na stadioně konaly letové ukázky dravců, které předvedla skupina Zayferus z Kuřimi. Ta se zabývá ochranou dravých ptáků.. K vidění zde byli poštolka, sova pálená, orel bělohlavý, sup, káně a další dravci. I přes nepříznivé podmínky se akce povedla a přinesla dětem mnoho zajímavého.

Fotografie najdete na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2013-2014/ukazky-dravcu/

Výtvarka s angličtinou

Jistě jste se již dozvěděli, že v naší škole působí už od února asistent angličtiny Bruno z Portugalska. Představil našim žákům prostřednictvím prezentace svoji zemi v angličtině a dále vyučuje výtvarnou výchovu v 7.A a v 5.A, kde žáci vyrábí jeden ze symbolů Portugalska – kohouta. Žáci při výuce aktivně spolupracují, procvičují si jednoduchou anglickou konverzaci a výtvarně tvoří. Podívejte se, prosím, na foto. Výsledky našeho snažení si budete moci prohlédnout v naší škole v červnu na výstavě „Po stopách našich mladých umělců“, která se bude konat již potřetí. Předem srdečně zveme všechny se zájmem nejen o výtvarnou práci našich žáků.

Výtvarka s angličtinouVýtvarka s angličtinouVýtvarka s angličtinou

Další fotografie na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2013-2014/vytvarka-a-naglictina/

Páťáci v muzeu

Výstavu žáků 9.A navštívili také naši páťáci. Nejprve si zopakovali, co ví o 1. světové válce a pak hurá do muzea. Zde jsme měli štěstí na výklad od pana Gäntnera. Výstava je velice zajímavá a moc se nám líbila.

Páťáci v muzeuPáťáci v muzeuPáťáci v muzeu

Ostatní fotografie na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2013-2014/pataci-v-muzeu/

 

Aprílové učení

Aprílovou školu od Jiřího Žáčka si vyzkoušeli žáci 5.A. Využili 1. dubna a seznámili se s aprílovskými tradicemi. Pokořili opravdu aprílový diktát, různé rébusy, hádanky a nachytávky. Vyvrcholením jejich snahy bylo pojednání o tom, čím by chtěli na jeden den být. K velkému překvapení největší počet zastoupení měl Harry Potter a slavní fotbalisté. Našlo se i několik milionářů a jedna mořská víla. Největší úspěch sklidila soutěž O aprílovou husu. Tu obdržel nejlepší vypravěč vtipů. Na druhém místě se umístila Terezka. Vítězem se stala Šárka se svým vtipem ze školního prostředí, který od ní nikdo nečekal. Všichni se bavili.

Aprílové učeníAprílové učeníAprílové učení

Aprílová perlička na závěr: Které české slovo se špatně čte a také špatně píše?.........Domácí úkol!!!

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
Chci být naším psem.doc Aprílové učení 4068.4 Kb
mořské panny.rtf Aprílové učení 1.4 Kb

Bechyňská laťka 2014

Tělocvičnou opět po roce zaduněly odrazy mladých skokanů a skokanek, kteří se sešli, aby soutěžili o co nejlepší umístění v dalším (snad už 33.) ročníku Bechyňské laťky. Jako obvykle byly závody rozděleny do dvou dnů: v úterý 1. dubna se utkali kluci a holky ze 2. stupně, o den později pak soupeřili jejich mladší spolužáci z 1. - 5. třídy.
Výkony byly úžasné, nasazení maximální, účast v jednotlivých kategoriích velmi odlišná (kluků - prvňáků skákalo 14, mezi osmačkami se nenašla ani jediná skokanka...), touha zvitězit enormní. Zde však platí totéž co v minulých letech, totiž že může vyhrát jen jeden, tj. ten, který
zaskáče nejlépe a nejvýše. Letos to byli tito závodníci (jsou seřazeni od nejmladších po nejstarší):
Michal Oláh a Bára Holinková, Martin Jančařík a Markéta Mášková, Milan Slavětínský a Bára Polívková, Radek Duda a Lenka Dvořáková, Dan Šafránek a Anna Lašáková, Patrik Bartík a Verča Schmidtová, David Tupý a Petra Pospěchová, Michal Novák, Martin Mrzena a Verča Kotrbová.
S kompletními výsledky včetně výkonů se můžete seznámit v příloze a také na nástěnce.

 

Fotografie na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2013-2014/bechynska-latka-2-stupen/

                          http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2013-2014/bechynska-latka-1-stupen/

Ohlédnutí za návštěvou z Comenia

Projekt Comenius
Základní škola v Libušině ulici se již podruhé zapojila do projektu Comenius, který zaštiťuje a financuje Evropská unie. Jeho cílem je sblížit žáky i učitele členských zemí EU. Poslední týden v březnu tak škola hostila své partnery z Francie, Polska, Španělska a Německa a v rámci jejich spolupráce na téma Wasteland jim připravila program. Název Wasteland by se dal do češtiny přeložit jako Země odpadů a partnerské školy se v něm především snažily zmapovat a ostatním představit proces recyklace ve své zemi.
Rodiny našich žáků ubytovaly na dobu pěti dnů celkem 23 dětí ve věku od 13 do 15 let. Žáci pak se svými zahraničními kolegy plnili projektové úkoly a doprovázeli je při poznávání Bechyně a okolí.
Prvním společným počinem se stala díla vyrobená z recyklovaného materiálu, která učitelé bechyňské školy vystavili v prostorách školy. Španělé přivezli hračky a prezentaci o jejich výrobě. Podobný charakter měly i výrobky Poláků a Němců. Sbírku rozšířili o stolní hry a látkové figury. Bohužel ne každé dílo by sneslo cestu letadlem, a tak francouzští kolegové své výrobky představili aspoň pomocí fotek. Společně žáci vyrobili květy ze starého plastu a dominantou výstavy byly vlajky zúčastněných států vyrobené z plastových víček, na jejichž výrobě se podíleli všichni žáci zapojení do projektu a jejich partneři. Vernisáž výstavy zahájil několika slovy starosta Bechyně pan Jaroslav Matějka, který zdůraznil přínos projektu nejen ekologický, ale i jazykový.
Abychom návštěvě představili i náš region, vypravili jsme se s nimi do Českého Krumlova a Tábora. Kvůli tématu projektu jsme do programu zahrnuli i prohlídku Jaderné elektrárny Temelín, která je příkladem alternativy k uhelným elektrárnám, a cestičku odpadních vod v Bechyni. V našem městě hosté mimo jiné navštívili i klášterní zahradu, Zářečí a kostelní věž.
Bechyně byla čtvrtým místem, kde se žáci v rámci projektu setkali. Během posledních dvou let jsme navštívili své partnery ve Francii, Německu a Polsku, na poslední setkání se chystáme v květnu do Španělska.
Opravdové slzy při pátečním loučení dokládají, že mezinárodní přátelství byla navázána.

Comenius team: Aneta Petrunova, Romana Švestková, Pavlína Novotná, Jaroslava Hrnčárková, Rudolf Blažek a Milan Kožíšek.

 

 

Comenius se loučí

Dnes ráno mohli obyvatelé Bechyně vidět před naší školou skupinky dětí s kufry, které se dojemně loučily s našimi hostitelskými rodinami a žáky. Byla slyšet změť jazyků, kdy si všichni rozumněli i bez tlumočníků. Všechny delagace se vracely do svých domovů a netajily se nadšením z naší země, z našeho města , pohostinnosti českých rodin i z přijetí ve škole. Máme radost, že hostům se u nás líbílo. Uvidíme se s nimi v polovině května va španělském městečku Infiesto.

Comenius se loučíComenius se loučíComenius se loučíComenius se loučí

Vernisáž 9.A v muzeu

Deváťáci si užili při vernisáži výstavy "Čéska fójak tópra fójak aneb Umírali, i když na (západní) frontě byl klid" svých pár minut slávy. Co výstavě předcházelo a jak prožili samotnou vernisáž se můžete dočíst v následujících příspěvcích. Možná už jste o vernisáži četli i v Táborském deníku, ale tu 100% pravdu se dočte právě tady!!!

„Po týdnech tvoření papírových památníků, kytic a věnců proběhla v pátek 28. března v Městském muzeu v Bechyni vernisáž výstavy ku příležitosti 100. výročí od vypuknutí 1. světové války Čéska fójak tópra fójak aneb Umírali, i když na (západní) frontě byl klid.28. března jsme odrecitovali Baladu o papírovém vojáčkovi od Bulata Okudžavy a za krásných tónů Green Fields of France jsme položili věnce a květiny k námi vyrobeným pomníkům a představili svých 100 nafocených skutečných pomníků.

Při přípravě se nám podařilo získat i fotografie od přátel z Polska, díky výletu do Anglie se podařilo vyfotit i pomníky v Londýně. Martin s maminkou vyrobili kytice a věnce, na kašírování papírových pomníků se podílela celá třída 9. A.Výstava bude probíhat až do 18. dubna. Zatím jsme sklidili úspěch, tak se přijďte také podívat a zanechte nám vaše pocity v návštěvní knize. Děkujeme.

9. A Nikola Filipová

„Dne 28. března se konala vernisáž výstavy věnovaná padlým z 1. světové války. Nasbírali jsme 100 fotek pomníků z Čech, Moravy, Slezska, dokonce i z Polska, Británie. Také jsme vyrobili pomníky z papíru, které jsme věnovali padlým z řádek knih nebo padlým z filmů o 1. světové válce. Každý jsme přiložil ruku k dílu.Vernisáž probíhala v budově Městského muzea, kde je možné výstavu vidět až do 18. dubna. Vernisáž začala v půl páté, kdy pan učitel Blažek pronesl řeč. Poté jsme k pomníkům položili karafiáty a věnce a poslechli si skladbu Green Fields of France. Také jsme zarecitovali báseň Balada o papírovém vojáčkovi. Poté byla výstava zahájena a návštěvníci si mohli nabídnout občerstvení, které jsme s rodiči připravili.“

Jana Drdová

Fotografie z vernisáže na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2013-2014/vernisaz-9-a-v-muzeu/

Vernisáž 9.A v muzeuVernisáž 9.A v muzeuVernisáž 9.A v muzeu

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
Zpravodajství žáků 9.docx Vernisáž 9.A v muzeu 16.3 Kb

Comenius na vernisáži, v Táboře a v Temelíně

Vyvrcholením zahraniční návštěvy bylo uspořádání vernisáže z výrobků. které jednotlivé delegace přivezly ze svých zemí a z těch, které vyrobily na včerejším workshopu. Výstavu si prohlédli i žáci naší školy. Dopoledne pak comenius odjel do Tábora. Prohlídka začala na Klokotech a pokračovala přes staré město. V odpoledních hodinách byla připravena exkurse v informačním středisku v Temelíně. Závěrečné rozloučení s naší školou proběhlo na goodbye party.

Comenius na vernisáži, v Táboře a v TemelíněComenius na vernisáži, v Táboře a v TemelíněComenius na vernisáži, v Táboře a v Temelíně

Comenius 3. den v Bechyni

Dnešní den měl opět bohatý program. Dopoledne se děti zúčastnily workshopů. na kterých vyráběly z recyklovatelných materiálů koláže a jarní květy. Potom následovalo divadlo v angličtině. To bylo připraveno i pro všechny žáky naší školy. Po obědě jsem se vypravili na prohlídku štoly pod městem.

Comenius 3. den v BechyniComenius 3. den v BechyniComenius 3. den v Bechyni

Více fotografií na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2013-2014/comenius-3-den-v-bechyni/

 

Comenius v Českém Krumlově

Druhý den výměnné návštěvy zavítali naši hosté spolu s českými dětmi do Českého Krumlova. Nejdříve navštívili grafitové doly. Oblékání do slušivých overalů, včetně přileb se svítilnami vzbudilo velký ohlas a salvy smíchu. Fotografování nebralo konce. Po hodině se všichni vrátili z podzemí zabahnění a někteří počáraní přírodním grafitem. To ještě netušili, že umytí nebude tak snadné a že takto " vyzdobeni" absolvují prohlídku otáčivého divadla, areálu zámku i městečka pod zámkem. Místní obyvatelé se nedivili ničemu, ale japonští turisté nechápali.

Comenius v Českém KrumlověComenius v Českém KrumlověComenius v Českém KrumlověComenius v Českém Krumlově

Další fotografie na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2013-2014/comenius-v-ceskem-krumlove/

Přivítali jsme zahraniční hosty

První den svého výměnného pobytu strávili žáci z Polska, Německa, Francie a Španělska ve škole. Dopoledne je čekalo slavnostní přivítání, prohlídka školy a vyplňování kvízu o škole. Po oběde jsme si prohlédli Bechyni z výšky věže na náměstí, prošli se pod zámkem do Zářečí a jako tečku našeho putování jsem si dali závody mezinárodních dvojic do bechyňských schodů. Učitelé byli na návštěvě u starosty města, kde informovali o projektu. Odpoledne bylo i nadále věnováno sportu. V tělocvičně jsme uspořádali originální Recykliádu, o které přinese zvláštní zpravodajství. I přes nepříznivé počasí se den moc povedl a děti byly spokojené.

Přivítali jsme zahraniční hostyPřivítali jsme zahraniční hostyPřivítali jsme zahraniční hostyPřivítali jsme zahraniční hosty

Fotografie z 1. dne pobytu najdete na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2013-2014/comenius-1-den/

 

 

Recykliáda 2014

Tělocvična naší školy v pondělí přivítala mezinárodní sportovní soupeření. K neobvyklým disciplínám nastoupili závodníci a závodnice z Polska, Německa, Česka, Francie a Španělska. Z názvu klání vyplývá, že námětem byl název Wasteland, proto tedy Recykliáda, a proto i sportovní náčiní muselo být z PET lahví, víček od petek, z použitého papíru,...
Na sportovce čekala pětice disciplín, do kterých se zapojila většina členů všech týmů. Některé zahraniční týmy měly mezi svými členy zdravotní problémy, takže se narychlo řešily přestupy do Francie (Filip P.) či do Polska (Filip Z.)
Jako první proběhla soutěž ve sběru víček od PET lahví. Tato soutěž prověřila rychlost, koordinaci a také schopnost rozlišit žluté víčko od zeleného...
V druhé disciplíně opět excelovali sprinteři, na které čekal slalom mezi petkami naší obdivovanou tělocvičnou.
Třetí soutěž přineslo zklidnění a prosadit se mohli i milovníci origami. Ze sběrového papíru se totiž skládaly vlaštovky a na jejich konstruktérech bylo, aby doletěly co nejdále.
Na skokany čekala čtvrtá disciplína: skákalo se přes speciální švihadlo, které mělo na svém lanku navlečené jako korálky více než 100 víček od PET lahví a také dvě malé petky.
Vyvrcholení a rozuzlení celé Recykliády přinesla závěrečná štafeta, kde obligátní kolík nahradila opět osvědčená petka.
Všichni bojovali o co nejlepší umístění a přes počáteční simulování únavy po zdolání Bechyňských schodů závodili jako o život. Proto také byli oceněni zlatými recyklijskými medailemi. Pořadí týmů pak bylo následující:
1. Španělsko 20bodů
2. Česká republika 19bodů
3. Německo 14bodů
4. Francie 13bodů
5. Polsko 9bodů
Soutěž se vydařila a třeba se někdy dočkáme jejího zopakování..

Recykliáda 2014Recykliáda 2014Recykliáda 2014Recykliáda 2014

Za bajkami do knihovny

V rámci pravidelných návštěv knihovny čekalo na žáky 5.A povídání o bajkách. Děti si přečetly bajky a hledaly ponaučení, které z nich vyplývá. Potom hledaly knihy pomocí on-line katalogu. Jako dárek přinesly do knihovny svoje práce - Interview s pohádkovou bytostí.

Za bajkami do knihovnyZa bajkami do knihovnyZa bajkami do knihovny

Další fotografie na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2013-2014/5-a-v-knihovne/

Jihočeský zvonek v Táboře

Do okresního kola soutěže Jihočeský zvonek, které se konalo dne 17.3.2014 v malém sále Divadla O.Nedbala v Táboře, postoupila tato děvčata :

Šárka Šafaříková - 5.A; Lenka Voborníková - 5.A; Žofie Ursínyová - 7.A; Kateřina Wolfová - 8.A. Dívky měly nelehkou pozici mezi dalšími 84 soutěžícími, ale nakonec ji zvládly bravurně.Mladší děvčata - L.Voborníková a Š.Šafaříková se umístily ve stříbrném pásmu, starší děvčata -
K.Wolfová a Ž.Ursínyová v pásmu bronzovém. Všem moc gratulujeme!

4.A byla v knihovně

Stejně jako žáci ze druhé třídy, tak i kluci a dívky ze čtvrté třídy vyrazili v měsíci březnu do knihovny města Bechyně. Netřeba dodávat, že i oni se velice těšili na návštěvu i na vše nové, co by se v knihovně mohli dovědět. Beseda byla o nakladatelství Baobab. Děti se dověděly, jak se provádí ilustrace do knížek, povídaly si o tom a knížky hodnotily. S knihovnicemi se malí čtenáři nakonec rozloučili hlasitým "děkujeme" a za rok se snad setkáme opět.

4.A byla v knihovně4.A byla v knihovně4.A byla v knihovně

Další foto na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2013-2014/4-a-v-knihovne/

1. místo v okresním kole v recitaci

Své recitátorské dovednosti předvedli žáci 1. stupně nejprve ve školním kole a v úterý 11.3. i na okresním kole recitační soutěže v Táboře. Jan Podlipný (5.A)  získal 1. místo a Simča Meyerová (5.A) skončila na 3. místě. Blahopřejeme.

1. místo v okresním kole v recitaci

Březen - měsíc knihy

Dne 11.3. se naše třída 2.A vydala po roce opět na návštěvu do Městské knihovny. Děti se moc těšily, neboť každé setkání s pí.knihovnicemi je velmi zajímavé a milé. Dnes tomu nebylo jinak. Děti si zopakovaly etapy vzniku knih,zaregistrování se v knihovně. Potom se ponořily do světa pohádek.Povídali jsme si o zvířátkách a četli jsme si úryvky z knihy Ondřeje Sekory - Ferda Mravenec. Nakonec se žáci stali malými Ferďásky,neboť si uvázali kolem krku šátek tak, jak jej má Ferda.Pobyt v knihovně byl zábavný, děti se už těší na další shledání s pí.Houdkovou a pí.Švadlenovou.

Fotografie z knihovny na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2013-2014/navsteva-knihovny/

Jihočeský zvonek

10.3.se na naší škole konalo školní kolo pěvecké soutěže Jihočeský zvonek. Zúčastnilo se celkem 14 žákyň všech kategorií.

Tříčlenná komise velmi zodpovědně rozhodovala o postupu dětí do okresního kola, protože pěkně zpívala všechna děvčata.

Do okresního kola, které se koná dne 17.3.2014 v malém sále Divadla O.Nedbala v Táboře, postupují :

Šárka Šafaříková - 5.A; Lenka Voborníková - 5.A; Žofie Ursínyová - 7.A; Kateřina Wolfová - 8.A.

Všem zpěváčkům přejeme zvučné hlásky !

Jihočeský zvonek

Jak si čistit zuby

Pro žáky 1. stupně byla připravena přednáška o správném čištění zubů. Všechny děti si názorně a hlavně prakticky vyzkoušely správnou techniku čištění za odborného dohledu studentú lékařské fakulty. Také se dozvěděly o škodlivosti některých jídel a také jak má vypadat správný kartáček.

Jak si čistit zubyJak si čistit zubyJak si čistit zuby

Další foto na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2013-2014/jak-si-cistit-zuby/

První republika a výstava květin

Protože všichni kluci z 5. A odjeli hrát vybíjenou do Tábora, zbyla ve třídě samá děvčata. Naplánovala si ryze dámský program. Jediný bodyguard Sam se ochotně přidal. Nejprve jsem si pustili ukázky ze seriálu První republika, abychom nasáli atmosféru. Vyprávěli jsem si o době, kdy byla postavena naše škola a vyzkoušeli si tehdejší vyučování. Psali jsem redisperem a inkoustem malilinkatý diktát. Byla to pěkná fuška a o krasopise nemůže být ani řeč. Za odměnu jsme si prohlíželi dobové oblečení i auta. Četli jsem si úryvky z kronik o naší škole a u některých se i pobavili. Uvařili jsem si čaj a dali se do navrhování modelů oblečení. Moc se nám to povedlo. Závěrečná přehlídka to jen potvrdila. Alenky model by mohl ihned na přehlídková mola. Odpoledne jsem si prohlédli výstavu květin v zahradnictví u Benešů. Myslíme, že kluci nám mohou dnešní den závidět.

První republika a výstava květinPrvní republika a výstava květinPrvní republika a výstava květinPrvní republika a výstava květin

Další fotografie z dívčího dopoledne najdete na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2013-2014/prvni-republika/

Vybíjená v Táboře

Chlapci z 5. třídy se zúčastnili turnaje ve vybíjené v Táboře.

Vybíjená v TábořeVybíjená v TábořeVybíjená v Táboře

Ostatní fotografie na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2013-2014/vybijena-v-tabore-5-trida/

O nejsilnějšího kluka a holku okresu Tábor: Petr Švejda šampionem!

Ve čtvrtek 28.února se v tělocvičně SPŠ v Táboře utkali kandidáti o titul největších siláků okresu. Naši školu reprezentoval tým kluků i dívek, dívky však soupeřily se středoškolačkami. Čekaly na ně čtyři disciplíny, jejichž bodový součet měl určit vítěze. Kluci soutěžili ve šplhu na laně, v trojžabáku, shybech na hrazdě a v lehsedech za 30 sekund, dívčími disciplínami pak byly šplh na tyči, trojžabák, hod medicinbalem a lehsedy za 1 minutu.
A jak se našim reprezentantům vedlo? Chlapecký tým ve složení Petr Švejda, Honza Ruman a Lukáš Tomaň obsadil třetí místo v soutěži družstev, Petr pak v soutěži jednotlivců zvítězil!!! Dívky (Verča Kotrbová, Jana Drdová, Verča Vičíková, Nikča Filipová) skončily v konkurenci soupeřek až o pět let starších na 4.místě, Veronika K. obsadila také 4.místo.
V kategorii středoškoláků soutěžila také řada bývalých žáků školy a patřili mezi nejlepší: 2.Matěj Kalina, 5. Vojta Kubíček, 6.Štěpán Kodad, 9. David Chmelař. Středoškoláků startovalo přes 30!!!
Kompletní výsledky můžete najít na assktabor.blogspot.com, také si můžete prohlédnout několik foteček.

Omluvte kvalitu fotek, ale všichni tak makali, že nebylo možné je zastihnout v klidu.

O nejsilnějšího kluka a holku okresu Tábor: Petr Švejda šampionem!O nejsilnějšího kluka a holku okresu Tábor: Petr Švejda šampionem!O nejsilnějšího kluka a holku okresu Tábor: Petr Švejda šampionem!O nejsilnějšího kluka a holku okresu Tábor: Petr Švejda šampionem!

Informace pro rodiče budoucích prvňáčků

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
Informace pro rodiče budoucích prvňáčků.docx Informace pro rodiče budoucích prvňáčků 21.5 Kb

Volné místo

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
Volné místo.docx Volné místo 1497.4 Kb

"Mladý záchranář - hasičem v akci"

Po loňském velmi úspěšném "Detektivovi nanečisto" se žáci druhého stupně přihlásili do pro nás nové soutěže "Mladý záchranář - hasičem v akci" . Kluci a děvčata budou soutěžit nejen v první pomoci, ale i ochraně obyvatelstva a krizovém řízení při nejrůznějších pohromách a kalamitách. Na soutěž se všichni velmi těší a doufají, že se dostanou až do druhého kola - tedy do akce v terénu.

Prezentace o Portugalsku v 8.A

V pondělí  24.2.2014 proběhla další přednáška z cyklu „Prezentace o Portugalsku“. Prezentace byla už představena v 5.A, 6.A a 9.A. Tentokrát se zajímavosti o jihoevropské zemi dozvěděli žáci z 8.A, kteří se také nebáli konverzace s přednášejícím panem Brunem Antusem. Dozvěděli jsme se o větších městech, Lisabonu a Portu, o ostrově Madeiře (odkud pochází i pan Bruno Antunes), o symbolech Portugalska, o dalších zemích, kde je portugalština oficiálním jazykem, o některých typických pochutinách a na závěr jsme si vyzkoušeli několik výrazu v portugalštině (Ola – ahoj; Tudo bem? – Jak se máš? a Obrigado – Děkuji).

Cyklus „Prezentace o Portugalsku“ skončí příští pondělí, kdy se ji budou moci zúčastnit žáci z 7.A.

Tímto spolupráce s panem Brunem Antunosem neskončí, ale bude pokračovat s už započatou prací na projektu zahrnující výtvarnou výchovu a částečně i angličtinu (seznámení se s legendou o vzniku jednoho ze symbolů Portugalska – kohouta a jeho výtvarné pojetí a zpracování). Dále se můžeme těšit na nový cyklus přednášek a prezentací o karnevalech v Portugalsku a Brazílii.

Prezentace o Portugalsku v 8.APrezentace o Portugalsku v 8.APrezentace o Portugalsku v 8.A

Taneční kroužek

V sobotu nás, tentokrát na Rybářském plese, reprezentoval svým vystoupením taneční kroužek školního klubu. Tanečníci a tanečnice ve věku od 7 do 14 let předvedli pod vedením Hany Wolfové, Ivety Paletářové a Markéty Rayové další ze svých krásných předtančení.

Fotografie najdete na: http://www.zslibusina.cz/fotogalerie-2013-2014/tanecni-krouzek/

Příprava nejen na okresní kolo Biologické olympiády

Pro účastníky